Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Parere Xiom si Donic

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Parere Xiom si Donic

    As dori sa cumpar de la cineva dupa internet o paleta cu Xiom Omega IV pe fh si Donic Sonex Jp pe bh ..o parere despre ele ?

  • #2
    Depinde de nivelul tau de joc,fetele Xiom avand carbon in burete,si un efect de catapulta foarte pronuntat,depinde de gradul de uzura al fetelor,de ciupituri,sau alte defecte.
    Fata Donic Sonex jp este o fata de generatie veche,facuta pentru a fi lipita cu speedglue,dar daca este prima ta paleta profi,este o alegere buna fata Donic,cu fata xiom o s ate intelegi mai greu la inceput
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

    Comentariu


    • #3
      am incercat la cineva xiom omega IV ..si imi place foarte mult ca e rapida ... ai idee de o alternativa in fete chinezesti? ..mi-ar placea ceva nou si la pret bun.

      Comentariu


      • #4
        Incearca pentru inceput fete mai lente.
        O varianta pentru un buget redus iti recomand pe fh Friendship GeoSpin (+-40lei) iar pe bh ai putea sa incerci o fata cu un burete destul de moale pentru o chinezeasca Friendship Focus Snipe (+-40lei) daca nu ma insel.
        Te ajuta sa inveti sa lovesti, iar dupa un timp, dupa ce ti s-au automatizat un pic loviturile ai putea sa incerci ceva mai rapid.
        Nu te hazarda in a-ti face o paleta care sa nu o poti controla, ca dupa 1 saptamana sa fi nevoit sa o vinzi, iar ca lemn nu iti face carbon, zylon, etc. Lemnul all-wood este cel mai bun, in cazul extremis poti incerca ceva pe baza de hinoki.

        Toate cele bune,
        George Durdun

        www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
        www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
        Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

        Comentariu


        • #5
          Cunosc pe cineva care foloseste fete xiom omega 4 pe ambele parti si mie nu mi s-au parut cine stie ce. Viteza lor este foarte mare, insa spinul lasa de dorit.Cu banii pe care i-ai platii pe omega ai putea sa-ti cumperi ceva mult mai mult si chiar mai ieftin

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de REcall Vezi post
            Cunosc pe cineva care foloseste fete xiom omega 4 pe ambele parti si mie nu mi s-au parut cine stie ce. Viteza lor este foarte mare, insa spinul lasa de dorit.Cu banii pe care i-ai platii pe omega ai putea sa-ti cumperi ceva mult mai mult si chiar mai ieftin
            Daca fetele nu erau prea jucate,inseamna ca nu sti sa lovesti cum trebuie pentru a-i imprima mingii viteza de rotatie.
            Nicio fata daca vei lovi plat nu va roti mingea.
            Fetele xiom sunt foarte spinoase,mai ales seria Omega.
            Daca lovesti asa vei vedea cat efect imprima mingii o anumita fata:
            Lemn:Butterfly Liu Shiwen
            FH: Tenergy 05
            BH: Dignics 05

            Comentariu


            • #7
              Recall, ai venit de 1 luna pe Forum si ai devinit expert asa dintr o data la fete?... daca nu sti numai spune prosti si la altii eu joc de 4 ani cu gama Xiom si ati pot spune ca sunt pintre primele fete cu un spin f.f. foarte putrnic si durabile,,, si spun asta nu din auzite ( asa cum faci tu ) si din cauza ca am incercat destule fete pana acum,,, aici nu esti la loto sa ti dai cu parearea daca ai noroc sa nimeresti, daca nu ai incercat numai vorbi doar sa te afli in treaba,,, ca inveti pe altii prost,,, mai bine invata... ,,,
              Ultima editare de leo33; 09.sep.2012, 20:39.

              Comentariu


              • #8
                Dupa cum vedeti, Daniel Ionescu a cerut pareri despre aceste fete, iar eu i-am spus parerea mea.
                Nu am spus din auzite, le-am incercat cateva ore bune.
                Sincernu stiu cat de folosite erau, insa in timpul in care le-am folosit nu mi s-au parut destul de spinuoase.Viteza era foarte buna
                Iar daca sunt pe forum de o luna, asta nu inseamna ca de 1 luna joc tenis de masă, il practic de destul timp, in care am schimbat destul fete si am invatat destul de multe.

                Comentariu


                • #9
                  Dl. Daca este parerea ta mai bine tine o pt. tine ca nu este buna, si eu joc cu fete xiom si acum dupa 6 luni de joc inca are un spin puternic. Dupa ce ti cumperi o fata noua de la Xiom si joci cu ea pana se rupe poti sa vi si sa ti dai cu parerea aici, pana atunci ce spui tu nu are valoare imi pare rau. tu nu vezi ca omu joca cu xiom de 4 ani si tu ai dat cu ele cateva ore si sti mai bine ca si el nu?.
                  Si inca ceva de ce ati sare asa de repede mustarul cand cineva spune adevarul?. daca asa faci si la tenis ai bai.
                  Ultima editare de leo33; 09.sep.2012, 22:34.

                  Comentariu


                  • #10
                    Daca Dl.leo foloseste fete xiom de 4 ani inseamna ca le cunoaste mult mai bine decat mine, nu am negat asta.
                    Fetele nu cred ca erau folosite mai mult de 4-5 luni deoarece aratau foarte bine.
                    In general ma bazez cel mai mult pe spin in timpul jocului, asa ca poate din aceasta cauza nu mi s-au parut spinuoase, mai ales daca ar fii fost folosite mult timp.
                    Imi cer scuze in cazul in care l-am condus pe Daniel Ionescu pe un drum gresit.

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X