Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Analiza CIRCUITULUI AMATUR: trecut, prezent si viitor.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de DeVinSpin Vezi post
    Sambata 29.09.2012, orele 14, doresc sa va informez ca sunt dispus si totodata invit reprezentantii si organizatorii de turnee A (amatur ) , la Brașov, unde vor avea cazarea si sala de conferinta gratuita. Scopul intalnirii este sa se ajunga la un consens in ceea ce priveste organizarea turneelor, completarea regulamentului, precum si alte discutii/propuneri constructive.Confirmati disponibilitatea pana marti 25.09.2012, pt. cazare.
    Aceasta initiativa ar putea pune bazele unui topic nou intitulat"idei traznite".
    Adica dvs va inchipuiti ca eu sau Aurel Fratea sau cel din Arad vom strabate distanta pana la Brașov si vom pierde un weekend doar de dragul de a ne intalni si de bucurie ca avem unde sa stam o noapte?Singura data la care e posibil sa ne intalnim e in preziua turneului final,ca sa nu facem doua drumuri degeaba,vorba bancului.Daca nu l stiti,bancul e:
    " La un bal,pe vremea cand fetele participau insotite de mamele lor,un tanar se apropie de o domnisoara si o invita la dans.
    Aceasta ii raspunde
    -Stai sa ma duc sa o intreb pe mamica.
    La care tanarul ii zice
    -Intreab-o si daca te f...i ca sa nu faci doua drumuri"
    of all the things i lost i miss my mind the most

    Comentariu


    • Foarte bine! A fost o invitatie... si nu numai de dragul de a dormi. Eu am ce face in weekend.
      Multumesc!
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
        Venituri si cheltuieli 15.09.2012
        Participanti: 149
        Taxa participare: 25 ron
        Total suma incasata: 3725 ron
        Suma pentru sala: 1490 ron
        Sandwich + apa: 5*149= 745 ron
        Mingii: de obicei sunt gratis; sa punem aici 50 ron
        Premii: max. 500 ron
        Deci: 3725-1490-745-50-500= 940 ron PROFIT
        - - - Actualizat - - -
        D-le Cozma, nu se pune problema in tara, este vorba strict de București. La d-voastra, sau oriunde in tara, nu exista conflicte de interese. Nu se pune problema de impunere a unei taxe de participare. Nu se cere socoteala nimanui daca scoate profit.
        - - - Actualizat - - -
        D-le Victorache, ceea ce ati propus d-voastra este cea mai buna solutie pentru a se gasi modalitatile de aplanare a acestui conflict. Totodata se pot gasi caile necesare pentru dezvoltarea circuitului, pentru o mai buna desfasurare, pentru evitarea conflictelor de interese si a conflictelor in general.
        Costi,
        Acest forum, daca nu stii, nu este doar pt cei din București, ci pentru toti amatorii de tenis din tara.
        Daca tu vrei sa extrapolezi problemele tale de la Top Tenis Arena la toate concursurile din tara, este o greseala mare, si din cite vad, chiar nu vrei sa intelegi, cu toate ca multi iti cer sa incetezi aceasta balacareala pe forum, care face foarte mult rau.
        Si prin calculele facute referitor la turneul de la București, esti intr-o mare eroare, si o sa-ti explic de ce:
        - la toate turneele, copii nu platesc taxa de participare, deci probabil ca si la București, daca au fost 149 de concurenti, unii dintre ei au fost copii, si nu au platit. Citi? Nu stiu si nici nu ma intereseaza, dar deja ai un minus la suma totala incasata, si profitul incepe sa se micsoreze.
        - Orice organizator are un grup de prieteni care il ajuta in desfasurarea turneului, si la care iarasi nu le ia bani de taxa de participare, deci inca un minus la suma totala
        - La cheltuieli, daca este sa o iei la bani marunti, nu ai trecut plata catre femeia de serviciu, care face curat dupa terminarea concursului, sau benzina consumata pentru desfasurarea acestui concurs, pixurile, hirtia, tusul de imprimanta, telefoanele date si primate, etc.
        - Si mai sunt si alte cheltuieli, pe care le vei afla cind vei organiza primul tau turneu.
        Asa ca ideea ta traznita, ca taxa de concurs sa fie de 10 lei, nu merge nici macar la Top tenis Arena…..
        Apropo, daca tot faci aceste calcule la turneele organizate de altii, nu poti sa le faci publice si pentru turneele SKT organizate de tine, sa vedem si noi profitul?
        Mie jena sa continui aceste discutii pe forum, asa ca si eu propun lui Clau sa mute acest topic la sectiunea Fight

        Comentariu


        • D-le Toma, ma intristeaza faptul ca incercati sa creati o imagine falsa acestui topic! Sunt deja 6000 de afisari si exista 32 de like-uri la postarea initiala! Care sunt acei multi ce vor sa incetez? Va spun eu: maxim 10! Apropo, d-voastra de unde stiti venitul si cheltuielile din București?
          1. acest forum este despre tenis de masă si despre ce este in jurul acestui sport
          2. eu nu folosesc cuvinte urate si afirmatiile mele au acoperire
          3. daca acest topic deranjeaza pe cineva este foarte simplu: sa nu se mai uite la el
          4. postarea initiala are 32 de like-uri
          5. topicul are 6000 de afisari, deci exista interes
          6. daca cineva este lezat, atunci poate sa se apere
          7. sunt mii de amaturisti; daca 100 dintre ei imi cer sa inchid acest topic, atunci o voi face!
          8. daca CLAU imi cere acest lucru, atunci o voi face!
          9. daca APIAN imi cere acest lucru, atunci o voi face!
          In loc sa incercati sa abateti atentia amaturistilor de la faptele grave aduse imaginii AMATUR-ului mai bine incercati sa raspundeti la intrebarile care le-am pus sau mai bine, incercati sa gasiti scuze la acuzatiile aduse de dl. Matei Dumitru!
          - - - Actualizat - - -
          Multumesc d-lui DEVINSPIN pentru initiativa, sunt chiar curios ce s-a discutat! Daca se iau unele masuri, automat acest topic se inchide!

          Comentariu


          • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
            D-le Toma, ma intristeaza faptul ca incercati sa creati o imagine falsa acestui topic! Sunt deja 6000 de afisari si exista 32 de like-uri la postarea initiala! Care sunt acei multi ce vor sa incetez? Va spun eu: maxim 10! Apropo, d-voastra de unde stiti venitul si cheltuielile din București?
            1. acest forum este despre tenis de masă si despre ce este in jurul acestui sport
            2. eu nu folosesc cuvinte urate si afirmatiile mele au acoperire
            3. daca acest topic deranjeaza pe cineva este foarte simplu: sa nu se mai uite la el
            4. postarea initiala are 32 de like-uri
            5. topicul are 6000 de afisari, deci exista interes
            6. daca cineva este lezat, atunci poate sa se apere
            7. sunt mii de amaturisti; daca 100 dintre ei imi cer sa inchid acest topic, atunci o voi face!
            8. daca CLAU imi cere acest lucru, atunci o voi face!
            9. daca APIAN imi cere acest lucru, atunci o voi face!
            In loc sa incercati sa abateti atentia amaturistilor de la faptele grave aduse imaginii AMATUR-ului mai bine incercati sa raspundeti la intrebarile care le-am pus sau mai bine, incercati sa gasiti scuze la acuzatiile aduse de dl. Matei Dumitru!
            - - - Actualizat - - -
            Multumesc d-lui DEVINSPIN pentru initiativa, sunt chiar curios ce s-a discutat! Daca se iau unele masuri, automat acest topic se inchide!
            Nu stiam ca trebuie sa ne batem in like-uri….
            Sa stii ca nu creez o imagine falsa acestui topic, si nici nu incerc sa abat atentia de la faptele grave aduse imaginii Amtur-ului, dar asa cum ti-am spus de fiecare data, esti intr-o mare eroare, cu toate ca spui ca afirmatiile tale au acoperire.
            Nu am folosit cuvinte urite, deoarece prin felul meu de a fi nu sunt un om conflictual, dar tu arunci tot felul de petarde, pentru intretinerea discutiilor.
            Eu ti-am raspuns la toate intrebarile tale(care de fapt nu a fost decit una retorica, daca un reprezentant amatur poate fi si organizator) in schimb tu nu ai raspuns la nici-una.
            De unde stiu venitul si cheltuielile de la București? De la tine, ca doar tu le-ai pus pe site!!
            Si mai este ceva, care vad ca ti-a scapat din vedere: in primul post spui ca nu mai faci parte din miscarea Amatur (te-a dat cineva afara, sau te-ai autoexclus singur?), ca mai apoi sa incepi cu intrebarea retorica de ce nu ti se da voie sa faci turnee B in fiecare saptamina…Pai ori in carute, ori in teleguta…
            Din cite stiu, ti s-a raspuns la acea intrebare, ca si la altele, in schimb tu ai ocolit toate intrebarile puse (ultima fiind care este profitul la turneele SKT organizate de tine).
            Eu ti-am dat un sfat prietenesc: organizeaza un turneu A in alta locatie decit Top Tenis Arena, pune ce taxa de participare vrei , si apoi sa tragi concluziile.
            Altfel, esti ca in proverbul: ciinele moare de drum lung, si……..unul de grija altuia.
            Care sunt faptele grave care aduse imaginii AMATUR? Pina acum, cu toate ca spui ca sunt 6000 de vizualizari, si cu toate ca ai fost rugat sa le postezi (daca vrei sa fie comentate), nu ai postat nici-un lucru concret.

            Comentariu


            • D-le Toma Florin, va multumesc pentru atasamentul d-voastra fata de AMATUR si fata de d-nul Bodeanu in special! Dupa cum bine stiti, circuitul SKT organizat de mine face parte dintr-un program social. Aici se urmareste introducerea copiilor din centrele de plasament si a copiilor in general in lumea sportului, a tenisului de masa mai exact. In acest circuit este vorba de educatie prin sport. Pentru atragerea fostilor sportivi de performanta, dar si a celor actuali, se dau premii in bani. Premiile la un singur turneu sau ridicat la 1800 ron si au fost suportate in cea mai mare parte de mine. Acest circuit nu este profitabil din punct de vedere banesc.
              Pe langa acest circuit, dupa cum bine stiti, am organizat si turnee in cadrul AMATUR, unde deasemenea nu am urmarit vreun castig material!
              Din partea mea, d-nul Bodeanu poate sa faca orice turneu doreste! Doar ca nu este corect ca d-nul Bodeanu sa dicteze cine poate sa faca un turneu si cine nu deoarece are INTERESE PERSONALE! Eu nu am resentimente fata de domnia sa si ca sa demonstrez aceasta sunt dispus sa il platesc pentru orice concurs organizat impreuna cu el.
              Poate ca nu ati inteles bine! Eu nu impun nimanui modelul meu de organizare! Si pana la urma, d-voastra ce calitate aveti in acest circuit? ACEST CIRCUIT ESTE AL TUTUROR CELOR CARE VOR SA JOACE DE PLACERE, CARE VOR SA CUNOASCA OAMENI CU ACEEASI PASIUNE, CARE VOR SA FACA SPORT SI SA UITE DE INTERESE SAU POLITICA.
              D-le TOMA FLORIN, daca nu aveti deja o cariera in politica, va recomand cu caldura sa va concentrati eforturile in aceasta directie deoarece se vede clar ca aveti aptitudini!
              - - - Actualizat - - -
              Dupa cum spunea odata un mare sahist: „ Detest minciuna si prostia. Cum se spune, decât sa pleci cu un prost la drum, mai bine stai acasa. Astfel de oameni ar trebui sa traiasca izolat de restul lumii, ca sa nu-i strice si pe cei din jurul lor”

              Comentariu


              • Ca de obicei, esti pe linga subiect, si cu toate ca vrei raspuns la toate petardele tale, tu nu raspunzi la nici-o intrebare simpla.
                Inseamna ca toti organizatorii de turnee, unde taxa este de 25 lei, urmaresc cistigul material, si numai tu prin turneele organizate nu ai urmarit acest lucru ? Ne jignesti !!
                In plus nu esti coerent prin faptul ca spui :
                Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                ACEST CIRCUIT ESTE AL TUTUROR CELOR CARE VOR SA JOACE DE PLACERE, CARE VOR SA CUNOASCA OAMENI CU ACEEASI PASIUNE, CARE VOR SA FACA SPORT SI SA UITE DE INTERESE SAU POLITICA.
                Pai in primul post tu singur ai declarat ca nu mai faci parte din acest circuit., deci nu vrei nici sa faci sport, si nici sa uiti de interese si politica.
                Dovada ? Te intereseaza capra vecinului, cit cistiga X sau Y, si cum sa faci ca el sa nu mai cistige nimic, ba din contra, sa vina cu bani de acasa......
                Este ultimul raspuns pe care ti-l mai dau, deoarece conform proverbului : cel intelept cedeaza, eu ma retrag din aceste discutii interminabile.
                P.S. Referitor la citatul unui mare sahist, iarasi ai dat-o in bara: poate nu stiai, dar sunt maestru al sportului la sah, si nu am vrut ca tocmai eu sa-ti spun acest proverb, dar tu ai ales sa traiesti izolat de Amatur...sper sa nu-i strici si pe cei din jurul tau

                Comentariu


                • Draga Costi!
                  Iti adresez aceasta scrisoare deschisa cu speranta ca mai poti repara, macar moral ceea ce ai stricat cu acest topic!
                  Ai deschis problema costurilor la turnee, judecand lucrurile simplist, prin prisma unui pseudo-organizator care gaseste la Top Tenis Arena o sala numai gata de facut foile si de jucat. Astfel nu ai cum sa stii problemele pe care le intampina un organizator de turnee si cheltuielile ce decurg. Personal mi-am facut o agenda in care mi-am trecut la fiecare turneu diversele aspecte ce trebuiesc atacate in vederea unei bune organizari. Le insir la intamplare asa cum le gasesc in agenda:
                  - Cupe
                  - Medalii
                  - Diplome
                  - Premiere castigatori (tricouri, sticle de vin, borcane de magiun)
                  - Premiere tombola (la fel ca mai sus)
                  - Laptop
                  - Imprimanta
                  - Coli
                  - Pixuri
                  - Statie si microfon
                  - Aranjare sala (transport mese de la Pitești, de adus mese din sala mica,mantinele, numerotare mese)
                  - Mingi de joc
                  - Apa
                  - Sandvisuri
                  - Servetele
                  - Stick de Internet
                  - Hartie igienica
                  - Sapun lichid
                  - Pungi mici de gunoi
                  - Saci mari de pubele
                  - Lista participanti
                  - Tichete de tombola
                  - Cheltuieli cu chiria salii (sau daca gasesti intelegere poti face o sponsorizare mai mica decat chiria, care sa acopere costurile cu iluminatul, caldura, curatenia, etc.)
                  Pentru a fi si mai concret iti spun si ce am luat acum un an cand am facut si o fasole cu carnati care a fost pe placul multor participanti, exceptie facand dl. Bebe Mihaila caruia i-a intors fasolea pe dos nea Nicu Pietris! Asadar: 30 kg de fasole, 10 l ulei, 20 kg ceapa, 20 kg morcovi, 15 bucati telina, 3 pachete piper, 2 pachete foi dafin, 5 pachete Secretul Gustului, 5 pachete cimbru, 15 cutii de bulion, 2 saculeti de usturoi, 30 kg de carnati. In plus s-a luat bere, suc, s-a mai servit si tuica.
                  Ca sa atac strict problema costurilor, gandeste-te ca pe langa tot ce am scris eu mai sus sunt cateva zeci de drumuri pe care organizatorul le face la supermarket, la librarie, la piata, e factura de telefon care vine marita in lunile in care faci turnee. Munca organizatorului nu se termina la decernarea premiilor; de atunci incepe stransul meselor si mantinelelor, al muntilor de gunoi, transportul meselor inapoi de unde le-ai luat, punerea pe forum a clasamentelor, a pozelor si filumletelor facute!
                  Toate astea inseamna griji si lucruri de facut pentru organizator. La toate astea se adauga si actualizarea participantilor pe forum, zecile sau poate sutele de apeluri de la participanti, fiecare cu solicitari legate de cazare (aici Dragos Motisan poate sa-ti impartaseasca din opinia proprie ca e campion la cazari!), de indrumare catre concurs, rugaminti legate sa-i pui in grupe ca ajung in 30-40 de minute si altele.
                  Vreau sa-ti spun ca toate aceste lucruri fac ca un concurs sa se desfasoare bine! Dar nu ai cum sa stii pentru ca nu ai trecut prin asa ceva! La primul concurs mai mare facut la Topoloveni am avut 2 nopti nedormite inainte de grija ca lucrurile sa iasa onorabil.
                  De multe ori lucrurile mi-au scapat de sub control, dar au fost langa mine prieteni sau colegi care mi-au intins o mana de ajutor, carora am cautat sa le multumesc in diverse ocazii!
                  Este absolut firesc si normal sa ramana si ceva bani din organizarea unui turneu! La Topoloveni am cautat in permanenta sa reinvestesc acesti bani in crearea unor conditii mai bune de joc: acum 2 ani am investit 12.000 lei in iluminatul salii (iluminatul vechi era un dezastru!), la urmatorul turneu o sa aveti surpriza acoperirii geamurilor de pe o parte a salii cu panel in loc de geam termopan (cost aprox. 7000 lei), ceea ce va conduce la imbunatatirea vizibilitatii. De fiecare data ma preocupa ceea ce spun participantii legat de conditii! Stiu ca la Topoloveni un turneu organizat vara imi da mari batai de cap cu caldura si condensul si am in vedere ca in cativa ani sa rezolv si acest lucru, dar deocamdata este imposibil fara un ajutor financiar substantial!
                  Aceasta este doar o ilustrare a cheltuielilor legate de un concurs Amatur. Ceea ce propui tu cu 10 lei taxa de participare nu este decat o simpla fabulatie si un fitil bagat intre organizatori si participanti, altfel prieteni in afara acestui context! Tu faci turnee cu 10 lei taxa dar ai sprijinul fondurilor europene, Costi! Ceea ce nu vrei tu sa spui este ca in proiectul tau, finantat din bani europeni, ai alocate fonduri pentru desfasurarea acestor turnee si trebuie sa faci dovada desfasurarii lor, pentru ca sunt actiuni ale proiectului fara de care sprijinul financiar ar fi stopat sau chiar ar trebui sa rambursezi niste bani. Ar fi interesat, daca tot iti manifesti intereseul fata de grija altuia sa ne spui cam cati bani sunt alocati in proiectul tau desfasurarii unui astfel de concurs si cati se cheltuie ei real!
                  Costi, prieteneste iti spun, ai vrut o rafuiala, dar ai grija sa nu se intoarca impotriva ta! Daca ai vrut doar sa-l indepartezi pe Dan de la conducerea Amatur pot sa spun ca esti foarte aproape de a reusi: Dan vrea sa renunte!
                  Problema este ca tu te razbuni, dar razbunarea ta nu-l va durea doar pe Dan, ci ne va durea pe toti, deoarece Amaturul pierde un om de valoare, care cu bune si cu rele (doar e om si aste o mare calitate in ziua de azi!) a fost dispus sa slujeasca interesul miscarii Amatur si a oferit voluntar sprijinul sau: a se vedea cum au evoluat lucrurile ca numar de turnee, ca numar de orase unde se desfasoara turnee, ca numar de participanti. Toate aceste lucruri s-au putut realiza fiindca lucrurile au avut la baza o strategie de creare a unor centre, de dotare a lor (in limita posibilitatilor), dar oamenii au simtit ca au o mana intinsa si s-a simtit acest impuls prin implicarea lor. Nu spun aceste lucruri ca prieten sau apropiat al lui Dan, am avut de multe ori idei diferite si chiar ne-am contrazis pe marginea unor aspecte!
                  Si mai spun ceva care sa lamureasca un lucru despre care tot intreaba unii si altii pe Forum:
                  Cine l-a ales pe Dan Bodeanu sa reprezinte Amatur?
                  Raspuns: Nu l-a ales nimeni direct, l-a ales curajul sau de a-si asuma acest rol, rol de care am fugit toti ceilalti, el fiind singurul care a acceptat sa vada mai departe o idee a doctorului Iacob de la Alesd. Cand s-a pus problema unui for de cativa oameni care sa dirijeze lucrurile, nimeni in afara de Dan nu a dorit acest lucru! Rezultatele curajului sau sunt cele din paragraful de mai sus.

                  Judecati-le voi, Costi! Si vreau sa vad cine are curajul sa ridice piatra si sa dea!
                  Ca tot e la moda: Q.E.D.
                  www.clubarena08.ro

                  Comentariu


                  • Una simpla: la Mangalia, la vara, daca vom fi sanatosi si toate vor merge bine, ii voi propune D-lui Medeleanu sa facem taxa 50 de lei. Poate asa iesim si noi, odata, pe zero...

                    Comentariu


                    • Cred ca,este cel mai complet si mai obiectiv,argumentat,plin de forma si de continut feedback(postul 138 a lui Sorin) la atacul lui Costi.Foarte interesant si faptul ca pe fondul veniturilor din fondurile europene,Costi incearca sa introduca acel fitil,artificial apreciez eu, intre concurenti si organizatori si deja efectul de bumerang...incepe sa se concretizeze cu acest post a lui Sorin.Bine punctat si de Amedeo....poate si ei sunt suspectati de acea masiva imbogatire din AMATUR,dupa ce Costi ne-a "luminat" cu veniturile si cheltuielile unui turneu A
                      BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                      FH - TENERGY 64
                      BH - XIOM VEGA EUROPE

                      Comentariu


                      • Sorin iti multumesc pentru cuvintele spuse din inima! Multe din cele ce ai scris sunt adevarate! Eu chiar te apreciez pentru ceea ce ai facut si ceea ce faci pentru AMATUR! Si nu numai. Totusi sunt cateva inexactitati pe care trebuie sa le cunosti si pe care sper ca le vei corecta!
                        1. Eu nu beneficiez de nici un fond european si nici de alte sume de bani in afara de ceea ce bag din buzunar!
                        2. Eu nu contest dreptul nimanui de a organiza asa cum doreste aceste turnee!
                        3. Eu nu ma razbun pe nimeni! Doar aduc la cunostinta nedreptatile pe care le sufar!
                        4. Eu nu vreau ca d-nul Bodeanu sa fie indepartat din AMATUR! Vreau doar sa fie integru si sa nu favorizeze pe nimeni!
                        5. Eu nu am nici un interes personal legat de AMATUR!
                        6. Totusi nu vad nici un contestatar fata de postarile mele din zona ARDEALULUI, de fapt din zona de unde acest circuit a luat nastere.
                        7. Propunerea mea pentru dezvoltarea AMATURULUI este aceea de a se constitui o asociatie non-profit iar ca reprezentant pentru zona MUNTENIEI te propun pe tine!
                        - - - Actualizat - - -
                        D-le Victorache, pe cuvant, sunteti indus in eroare! Incercati va rog sa fiti obiectiv!
                        - - - Actualizat - - -
                        D-le Toma, special am folosit acel citat, tocmai pentru ca stiam ca sunteti mare maestru! Toata stima!
                        - - - Actualizat - - -
                        Ma voi repeta:
                        1. sunt mii de amaturisti; daca 100 dintre ei imi cer sa inchid acest topic, atunci o voi face!
                        2. daca CLAU imi cere acest lucru, atunci o voi face!
                        3. daca APIAN imi cere acest lucru, atunci o voi face!

                        Comentariu


                        • Costi spune:
                          1. Eu nu beneficiez de nici un fond european si nici de alte sume de bani in afara de ceea ce bag din buzunar!
                          Tot Costi spune:
                          Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                          ... Dupa cum bine stiti, circuitul SKT organizat de mine face parte dintr-un program social. Aici se urmareste introducerea copiilor din centrele de plasament si a copiilor in general in lumea sportului, a tenisului de masa mai exact. In acest circuit este vorba de educatie prin sport. Pentru atragerea fostilor sportivi de performanta, dar si a celor actuali, se dau premii in bani. Premiile la un singur turneu sau ridicat la 1800 ron si au fost suportate in cea mai mare parte de mine. Acest circuit nu este profitabil din punct de vedere banesc.
                          Stim amandoi ca am discutat legat de acest lucru si te-am felicitat ca ai reusit sa faci acest proiect, probabil ca nu finantat prin bani europeni, dar finantat de catre altcineva care nu este Costi Motoroi. Incerci tu sa o ascunzi acum, dar nu mai merge!
                          Nu spune nimeni ca e profitabil ceea ce faci tu, nici nu cred ca intereseaza pe cineva din Amatur! Este laudabil ceea ce ai gandit tu sa faci pentru acesti copii lipsiti de sansa! Dar nu incurca borcanele! Ai finantare a proiectului si a activitatilor lui si ai incercat sa influentezi desfasurarea turneelor Amatur, din ratiuni numai de tine stiute! Poate va afla cineva care sunt aceste ratiuni si ni le va spune! Sau poate ni le vei spune chiar tu. Altfel imi mentin parerea ca lucrurile raman la stadiul de rafuiala personala cu Dan si nu are ce cauta asta aici!
                          www.clubarena08.ro

                          Comentariu


                          • Cred ca ar fi mult mai benefic, daca ne-ai impartasi din experienta ta de atragere a fondurilor, de modalitatea de a prezenta si expune problemele in cadrul acestui proiect pe care il ai si am putea discuta cum sa facem sa replicam acest proiect la nivel national, cu beneficii care sa atinga si Amaturul. Intamplarea face sa stiu putin despre aceste fonduri europene, dar nu indeajuns cat sa fac un proiect de la cap la coada. Nici tu nu l-ai facut singur, sunt convins, dar ajuta-ne cu relatia pe care ai format-o deja cu initiatorii proiectului, cu cei care au gandit acest lucru. Sunt convins ca exista actiuni in proiectul tau care pot fi conexate cu activitatea Amatur. Repet, ne putem ajuta reciproc, dar depinde numai de tine daca doresti acest lucru!
                            www.clubarena08.ro

                            Comentariu


                            • Sorin, nu este adevarat ce spui! Daca vrei iti pot arata toate documentele! Ultima aprobare a fost obtinuta in luna august! Este pacat, pentru ca intotdeauna am crezut ca judecata ta este impartiala si ca adevarul conteaza pentru tine foarte mult! Continui sa cred ca esti prost informat sau,poate, manipulat.
                              - - - Actualizat - - -
                              Daca intr-adevar doresti sa avem un proiect comun, putem sa muncim impreuna si sa gasim solutii de atragere a acelor fonduri! Totusi stiu ca sansele sunt reduse, dar putem incerca.
                              - - - Actualizat - - -
                              Primul pas ar fi ca AMATURUL sa devina persoana juridica. O asociatie non-profit a tuturor amaturistilor cred ca ar fi un bun inceput!
                              - - - Actualizat - - -
                              Pentru ca imi ceri sa va impartasesc din experienta mea, voi face acest lucru! Ideea acestui proiect social mi-a venit dintr-un motiv personal: o nepoata de-a mea este intr-un asemenea centru! Cele vazute in acest centru m-au facut sa iau o decizie! Pasiunea mea pentru sport in general si pentru tenis de masă in special au dus la luarea unei hotarari: aceea de a crea o alternativa pentru acei copii. Banii pe care a trebuit sa-i cheltuiesc cu autorizatiile de infiintare a unei asociatii non-profit, cu timpul alocat pentru obtinerea diferitelor acte necesare, nu conteaza. Conteaza doar ca in acest proiect am fost si sunt singur, nu asa cum sugerezi ca nu eu am conceput totul sau ca sunt ajutat!

                              Comentariu


                              • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                Sorin, nu este adevarat ce spui! Daca vrei iti pot arata toate documentele! Ultima aprobare a fost obtinuta in luna august! Este pacat, pentru ca intotdeauna am crezut ca judecata ta este impartiala si ca adevarul conteaza pentru tine foarte mult! Continui sa cred ca esti prost informat sau,poate, manipulat.

                                - - - Actualizat - - -

                                Daca intr-adevar doresti sa avem un proiect comun, putem sa muncim impreuna si sa gasim solutii de atragere a acelor fonduri! Totusi stiu ca sansele sunt reduse, dar putem incerca.

                                - - - Actualizat - - -

                                Primul pas ar fi ca AMATURUL sa devina persoana juridica. O asociatie non-profit a tuturor amaturistilor cred ca ar fi un bun inceput!

                                - - - Actualizat - - -

                                Pentru ca imi ceri sa va impartasesc din experienta mea, voi face acest lucru! Ideea acestui proiect social mi-a venit dintr-un motiv personal: o nepoata de-a mea este intr-un asemenea centru! Cele vazute in acest centru m-au facut sa iau o decizie! Pasiunea mea pentru sport in general si pentru tenis de masă in special au dus la luarea unei hotarari: aceea de a crea o alternativa pentru acei copii. Banii pe care a trebuit sa-i cheltuiesc cu autorizatiile de infiintare a unei asociatii non-profit, cu timpul alocat pentru obtinerea diferitelor acte necesare, nu conteaza. Conteaza doar ca in acest proiect am fost si sunt singur, nu asa cum sugerezi ca nu eu am conceput totul sau ca sunt ajutat!
                                Numai sa aveti grija pe cine alegeti sa imparta ,,non-profitul "

                                P.S. In timp ce scriam replica, tu ai facut o completare la post. Mentionez ca replica mea nu se refera la acea completare.
                                Ultima editare de mateidumitru; 24.sep.2012, 00:11.

                                Comentariu


                                • Toata lumea trebuie sa-si aleaga reprezentantii si toti trebuie sa beneficieze de avantajele crearii unei asemenea asociatii! Eventual, reprezentantii sa se schimbe periodic!

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                    Toata lumea trebuie sa-si aleaga reprezentantii si toti trebuie sa beneficieze de avantajele crearii unei asemenea asociatii! Eventual, reprezentantii sa se schimbe periodic!
                                    Vin alegerile? Sti pe cineva care vrea sa se bage? Din miile de amaturisti la care a-i facut referire sau macar la cei 100 care trebuie sa inchida acest topic gasesti intelegere sa ne lumineze si pe noi care vor fi acei reprezentanti? Si daca se creaza acea asociatie crezi ca se ingramadeste lumea sa conduca?
                                    Eu il Felicit pe Dan Bodeanu ca nu face polemica pe aceasta tema, il felicit ca refuza sa raspunda la atacurile greu de suportat. Dupa acest atac succesiv cred ca toti se ingramadesc sa-i ia locul.
                                    Eu sunt de parere ca ar trebui sa-i ceri scuze, iar el stie ce are de facut.
                                    Lumea a inteles si ideia referitoare la organizarea de turnee in București. Cred ca o sa tina cont si de tine, iar B-urile astea care va da batai de cap, in București, vor fi planificate de la inceputul anului si cine nu-l posteaza/confirma cu sapte zile inainte va pierde in detrimentul celuilalt.
                                    Daca tot nu aveti loc in București va invit la Brașov sa faceti saptamanal cate un B cu conditia "ca pe o raza de 200 km sa nu existe vreun A,...." ....nu mai vorbesc de A+.
                                    In aceasta "revolutie" pe care a-i creat-o aici trebuie sa recunosc ca pe unii ne-ai dresat sa scriem mult si nu ne lasi pana nu se aduna cei 100 care sa te roage sa renunti.
                                    Eu fac parte din cei 100 care te roaga a cincea oara sa lasi atacurile personale si sa stigi lumina aici.
                                    Multumesc!
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • Am stins lumina, e mai bine in intuneric. La revedere!

                                      Comentariu


                                      • offtopic : Si zici ca te-a zbiciuit nea Ion Schiopulescu pt prima data la Lugoj ) ... sper sa incetati cu rafuielile astea pt bani, fiecare are dreptul de a alege. Nimeni nu poate impune nimanui sa faca voluntariat pe munca sa... mi se pare normala suma de 20 lei (timisoara) pt costul salii si restu cheltuielilor, din moment ce oamenii ce organizeaza concursuri traiesc din tenis. Fara minimum de venit mai bine nu organizeaza concursuri si lasa sala pt oamenii care vin de obicei si castiga mai mult...
                                        Lemn: Butterfly Petr Korbel
                                        BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                                        Comentariu


                                        • Azi am reusit sa citesc din aceasta cacealma,si sunt surprins sa citesc despre domnul dan bodeanu minciun care dupa mine sunt nefondate,de cate ori am organizat turneu a in sf.gheorghe m-a ajutat enorm si in aprilie 2012 si anul trecut in noiembrie va zic ca sa suprasolicitat din punct de vedere pshihic( lam bombardat cu vreo 200 de telefoane la fiecare turneu ).in aprilie 2012 l-am rugat sa vina chiar la noi oferind cazare masa gratis si ne gandeam sa dam si ceva banii pentru a ne ajuta la bunul mers a turneului dansul a refuzat categoric a zis ca nu poate sa vina . Eu cred ca domnul bodeanu ,si cei care il cunosc stiu ca nu este un astfel de om.in legatura cu organizarea turneelor vreau sa va lamuresc ca intradevar sunt cheltuieli cum a precizat si domnul sorin ,noi de exemplu primim sala gratis dar din banii stransi am reusit sa cumparam la fiechare turneu cate o masa donic waldner ,si asa am ajuns la 11 mese pana in prezent ,pentru ca caram mesele de la brasov si cei de la brasov ia de la noi cand au ei turneu

                                          Comentariu


                                          • costi mai jucam si noi ceva? cand mai organizezi un skt?

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de bute Vezi post
                                              costi mai jucam si noi ceva? cand mai organizezi un skt?
                                              O sa organizeze, dar deocamdata e ocupat cu analiza circuitului ,o fi in trecut sau in viitor ca in prezent in nici un caz,ai putina rabdare sa se intoarca,dar mai bine nu, ca nu-i simtim lipsa.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de BOZGANU Vezi post
                                                O sa organizeze, dar deocamdata e ocupat cu analiza circuitului ,o fi in trecut sau in viitor ca in prezent in nici un caz,ai putina rabdare sa se intoarca,dar mai bine nu, ca nu-i simtim lipsa.
                                                Cred ca am selectat gresit de pe telefonul mobil "nu-mi place" .....corect era "imi place"
                                                Cu scuzele de rigoare.....
                                                BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                                FH - TENERGY 64
                                                BH - XIOM VEGA EUROPE

                                                Comentariu


                                                • Faptul ca cineva organizeza un concurs este demn de apreciat. Mai ales ca de multe ori iese si pe minus la capitolul cheltuieli.
                                                  Daca unul sau altul nu-i simte lipsa unui conscurs asta e problema lor.
                                                  Din ce am citit in acest topic domul Motoroiu este suparat pe faptul ca domnu Bodeanu decide cine si cand organizeaza concursurile Amatur.
                                                  Cea mai buna solutie ar fi sa stea la o discutie in trei: domni Bodeanu, Motoroiu si cineva de la Viva pt a putea pune pe hartie datele de desfasurare a concursurilor Amatur in București. O data stabilite aceste date si publicate pe site nu mai incape loc de discutii.
                                                  Cred ca doua concursuri pe luna din circuitul Amatur in București ( 2 de categorie B sau 1 de B + 1 de A ) ar fi OK si pt participanti si pt cele doua tabere : domnu Motoroiu vs Viva( cate un concurs Amatur pe luna organizat de fiecare) . Lasati un pic orgoliile la o parte si purtati o discutie in 3: nu se poate sa nu fie o cale amiabila care sa multumeasca pe toata lumea.
                                                  respect.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de leu Vezi post
                                                    de ce va suparati pe motoroi ca spune lucrurilor pe nume? de ce nu aveti curajul sa-i dati dreptate?
                                                    eu il cred cand spune aceste lucruri deoarece este f. simplu sa faci niste socoteli ale cheltuielilor unui turneu......se vede din avion ca raman niste bani.....
                                                    in alta ordine de idei cum se facea ca la turneele care erau organizate de don. bodeanu fiul dansului ajungea mereu cel putin in primii opt(nu ca nu ar fi avut valoare) tot timpul fiind ferit de jucatori care nu-i placeau ca joc....stil...?
                                                    Amice ... tu cine esti de te-ai trezit asa peste noapte. Sincer m-am saturat de toate persoanele care stiu tot. Spune-mi si mie un exemplu de turneu in care tata mi-a facut culoar. Spune-mi si mie cum putea sa imi faca culoar cand in permanenta s-au facut trageri la sorti. Toata lumea era de fata cand se trageau biletele. Dar din pacate tu nu ai cum sa stii asta pentru ca nu cred ca ai ajuns vreo data in aceasta ipostaza. La acuze, toata lumea se pricepe.
                                                    Macar ai bunul simt si spune-ti si tu numele. Nu de alta, dar chiar mi-ar face placere sa stiu si eu cu cine vorbesc si de asemenea cine face acuze. In permanenta in spatele monitorului stii sa vorbesti, dar fata in fata nu ai niciodata tupeu, pentru ca sti ca nu ai dreptate.
                                                    Pana una alta, eu astept dovezile pentru "culoarul favorabil" pe care mi l-a facut tata macar la un singur concurs.
                                                    Din ce vad eu, ai 7 posturi pe tot forumul, din care 6 sunt scandaluri .... Pentru mine este suficient, nici macar nu ma mai intereseaza cine esti.
                                                    Ultima editare de Bebe; 01.oct.2012, 18:05.
                                                    Blade: Butterfly Photino
                                                    Fh: Butterfly Tenergy 05
                                                    Bh:Yasaka Rakza 9

                                                    www.lovetodance.ro

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X