Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

LOT TT - 16/17 iulie 2022

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Se înscrie :
    Nagy Eduard - hobby - Deva
    Bogdan Raul - avansați - Deva
    Triff Raul - Avansați - Deva
    Mulțumesc !

    Comentariu


    • #27
      Panczel József avansati

      Comentariu


      • #28
        Vă rugăm studiați drepturile si obligațiile referitoare la Calendar si nu numai. Nu mai postați turneele dacă nu se pot ține, creați probleme si participanților care se înscriu .

        3.2. Calendarul competițional
        - fiecare localitate are dreptul să organizeze un număr maxim de 3 turnee A cu excepția localității București unde se pot organiza 6 (2/sală/organizator). În condițiile în care sunt locuri libere în calendar se poate discuta cu coordonatorul zonal care supune la vot suplimentarea turneelor A.
        - la începerea fiecărui sezon competițional, Coordonatorii AmaTur stabilesc împreună cu Organizatorii locali datele de disputare ale turneelor de tip A și A+, ținând cont de împărțirea geografică și disponibilitatea organizatorilor și îl publică pe site. Grila poate fi completată cu turnee A pe parcursul anului, în acord cu organizatorii AmaTur. Anunțurile de turneu se pot face după apariția acestora în calendarul 2022-2023.
        - se pot programa două sau trei turnee A în aceeași dată, dacă distanța dintre localități depășește 300 km;
        - se pot programa turnee B în aceeași zi cu un turneu A, la o distanță de minim 100 km;
        - se pot programa turnee B la aceeași dată cu turnee A+, cu condiția ca distanța să fie de minim 300 km și cu aprobarea Comitetului Director, care în prealabil se consultă cu organizatorul turneului A+;
        - Distanțele în km se socotesc de la limita granițelor de localitate;
        - NU se pot programa turnee A la aceiași dată cu turneul A+;
        - NU se pot programa turnee A/A+ în săptămâna în care se desfășoară turneele B+;
        - eventualele excepții doar cu acceptul organizatorilor implicați și cu aprobarea Comitetului Director;

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de Comitetul Director Vezi post
          Vă rugăm studiați drepturile si obligațiile referitoare la Calendar si nu numai. Nu mai postați turneele dacă nu se pot ține, creați probleme si participanților care se înscriu .

          3.2. Calendarul competițional
          - fiecare localitate are dreptul să organizeze un număr maxim de 3 turnee A cu excepția localității București unde se pot organiza 6 (2/sală/organizator). În condițiile în care sunt locuri libere în calendar se poate discuta cu coordonatorul zonal care supune la vot suplimentarea turneelor A.
          - la începerea fiecărui sezon competițional, Coordonatorii AmaTur stabilesc împreună cu Organizatorii locali datele de disputare ale turneelor de tip A și A+, ținând cont de împărțirea geografică și disponibilitatea organizatorilor și îl publică pe site. Grila poate fi completată cu turnee A pe parcursul anului, în acord cu organizatorii AmaTur. Anunțurile de turneu se pot face după apariția acestora în calendarul 2022-2023.
          - se pot programa două sau trei turnee A în aceeași dată, dacă distanța dintre localități depășește 300 km;
          - se pot programa turnee B în aceeași zi cu un turneu A, la o distanță de minim 100 km;
          - se pot programa turnee B la aceeași dată cu turnee A+, cu condiția ca distanța să fie de minim 300 km și cu aprobarea Comitetului Director, care în prealabil se consultă cu organizatorul turneului A+;
          - Distanțele în km se socotesc de la limita granițelor de localitate;
          - NU se pot programa turnee A la aceiași dată cu turneul A+;
          - NU se pot programa turnee A/A+ în săptămâna în care se desfășoară turneele B+;
          - eventualele excepții doar cu acceptul organizatorilor implicați și cu aprobarea Comitetului Director;
          Buna ziua

          Acest turneu a fost solicitat in Zona Organizatorilor Amatur ( Zona opt ) in data de 6 mai 2022. Ne avand nici o obiectie din partea CD, am considerat ca totul este ok, iar distanta dintre Cluj si Falticeni este de 319 km. Multumim
          Butterfly Viscaria
          FH : Dignics 05
          BH : Dignics 05

          Comentariu


          • GeluBv
            GeluBv comentat
            Editarea unui comentariu
            .....cu condiția ca distanța să fie de minim 300 km și cu aprobarea Comitetului Director, care în prealabil se consultă cu organizatorul turneului A+;

        • #30
          Postat în original de Tudor Badescu Vezi post

          Buna ziua

          Acest turneu a fost solicitat in Zona Organizatorilor Amatur ( Zona opt ) in data de 6 mai 2022. Ne avand nici o obiectie din partea CD, am considerat ca totul este ok, iar distanta dintre Cluj si Falticeni este de 319 km. Multumim
          Tudorică, vezi ce ai mai solicitat ,.... să se incadreze în regulament.
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • #31
            Postat în original de GeluBv Vezi post

            Tudorică, vezi ce ai mai solicitat ,... să se incadreze în regulament.
            Te salut Gelu. Ok, am inteles. Cum
            rezolvam cu turneul din 16/17 iulie?
            Butterfly Viscaria
            FH : Dignics 05
            BH : Dignics 05

            Comentariu


            • #32
              Postat în original de Tudor Badescu Vezi post

              Te salut Gelu. Ok, am inteles. Cum
              rezolvam cu turneul din 16/17 iulie?
              In principiu nu se ține. Acum nu stiu dacă ai contactat pe Dl. Cozma Cătălin să vezi dacă este de acord. La un turneu A+ sunt pretenții, cheltuieli, etc si numai dacă este listă de asteptare substanțială ar fi de acord. In general trebuie să lăsați oamenii să se deplaseze la aceste turnee (A+). Poate îți dă acordul din respect sau jenă, ...este cam târziu acum
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • #33
                Domnul Cozma nu ne-a dat acordul pentru turneul B, in consecinta il vom anula . Oricum, iti multumesc Gelu pentru sfaturi 👍
                Butterfly Viscaria
                FH : Dignics 05
                BH : Dignics 05

                Comentariu


                • #34
                  Buna Ziua...Nu as vrea sa creada cineva ca eu sunt vinovat pentru anularea acestui turneu
                  La data de 06.05 ,dl Badescu a publicat urmatorul anunt in pagina organizatorilor,zona 8:

                  #94
                  06-May-2022, 09:53
                  Turnee B - LOT TT - Cluj - Napoca :
                  16/17 iulie
                  13/14 august
                  3/4 septembrie


                  Regulamentul Amatur in vigoare stipuleaza:

                  - se pot programa turnee B la aceeași dată cu turnee A+, cu condiția ca distanța să fie de minim 300 km și cu aprobarea Comitetului Director, care în prealabil se consultă cu organizatorul turneului A+;

                  Nu am fost contactat de vreo unul din organizatorii TT inainte de postarea anuntului turneului.
                  O situatie similara am avut cu un turneu B la Galati,tot la data de 16/17 iulie,iata ce le am raspuns:

                  17-Jun-2022, 20:34
                  Mi se pare ciudat ca ati ales o data la care câțiva dintre jucătorii buni din zona vor lipsi ..
                  Dar asta e problema dvs..
                  n am nimic împotriva


                  Intrucat in postarea cu nr 33 de mai sus mi a fost pomenit numele,si se lasa sa se inteleaga ca eu as fi responsabil de aceasta situatie am vrut doar sa subliniez ca entuziasmul si elanul nu pot inlocui lipsa de cunoastere a Regulamentului Amatur in vigoare.
                  Bineinteles,dupa ce CD s-a sesizat si a inchis topicul,am fost sunat de un domn de la TT care sa ma intrebe daca as fi de acord..As fi dat un raspuns similar ca celor de la Galati,evdent,dar nu imi place deloc sa fiu bypassat de cineva
                  Mai mult,celelalte doua date din postarea Lott TT din 06.05 sunt deasemeni neviabile,intrucat;
                  -13/14 august-turneu A Gherla,
                  3/4 septembrie -turneu A Apahida,unde organizatori sunt cei de la TT daca nu ma insel
                  of all the things i lost i miss my mind the most

                  Comentariu


                  • #35
                    Domnule Cozma, ne cerem scuze pentru acest episod neplacut. Mai mult, va promitem ca vom incuraja jucatorii din Cluj si din zona 8 sa participe la tunreul A+ de la Falticeni. Cu stima - Tudor Bădescu
                    Butterfly Viscaria
                    FH : Dignics 05
                    BH : Dignics 05

                    Comentariu


                    • #36


                      Stimate domnule Cozma, am sa va raspund punctual la fiecare programare de turneu B la sala LOT TT:
                      1. Turneul din 16/17 iulie
                      Distanta dintre Cluj-Napoca si Falticeni este mai mare de 300 de km ( 321)
                      Nu am stiut ca trebuie aprobare speciala pentru a organiza acest turneu, atat timp cat solicitarea noastra a fost postata in data de 6 mai 2022
                      2. Turneul din 13/14 august
                      Atunci cand am solicitat acest turneu, nu era sub nici o forma, in calendar, turneul de la Gherla
                      3. Turneul din 3 septembrie, a fost solicitat in acord cu regulamentul Amatur, doar ca, am reusit sa obtinem sala de la Apahida, si am hotarat sa facem turneu A ( si va rog sa ma credeti ca e foarte greu de obtinut o sala in zona Clujului). In continuare, as vrea sa va spun ca nu incercam nici decum sa “ impiedicam” alte turnee, nu suntem “smecheri”, si nu am vrut decat sa aducem Clujul din nou pe harta “Amatur”. Cu respect, Tudor Badescu, presedintele Asociatie Sportive LOT TT - Cluj-Napoca
                      Butterfly Viscaria
                      FH : Dignics 05
                      BH : Dignics 05

                      Comentariu


                      • #37
                        Postat în original de Tudor Badescu Vezi post

                        Stimate domnule Cozma, am sa va raspund punctual la fiecare programare de turneu B la sala LOT TT:
                        1. Turneul din 16/17 iulie
                        Distanta dintre Cluj-Napoca si Falticeni este mai mare de 300 de km ( 321)
                        Nu am stiut ca trebuie aprobare speciala pentru a organiza acest turneu, atat timp cat solicitarea noastra a fost postata in data de 6 mai 2022
                        2. Turneul din 13/14 august
                        Atunci cand am solicitat acest turneu, nu era sub nici o forma, in calendar, turneul de la Gherla
                        3. Turneul din 3 septembrie, a fost solicitat in acord cu regulamentul Amatur, doar ca, am reusit sa obtinem sala de la Apahida, si am hotarat sa facem turneu A ( si va rog sa ma credeti ca e foarte greu de obtinut o sala in zona Clujului). In continuare, as vrea sa va spun ca nu incercam nici decum sa “ impiedicam” alte turnee, nu suntem “smecheri”, si nu am vrut decat sa aducem Clujul din nou pe harta “Amatur”. Cu respect, Tudor Badescu, presedintele Asociatie Sportive LOT TT - Cluj-Napoca
                        Domnule Cozma ,subscriu, nu pt ca fac parte din acest grup ,gasca și uneori mai dau pe la sala lot TT dar cu siguranță Badescu Tudor și Astileanu Lucian care se ocupa cu treburile organizatorice sunt 2 dintre cei mai inimoși și interesati organizatori sa iasă bine orice turneu pe care ii cunosc și care m-au susținut cu 50 la suta din cheltuielile necesare în decurs de un an ,ceea ce cred ca nu sunt multi in tara sau nici unul .,asa ca dacă sa produs o încurcătură sigur a fost ceva neintenționat, va așteptăm odată si în zona 8 la un concurs io am fost la vreo 7 prin Moldova de cand m-am pus pe tenis ,cu siguranta ati fost si dumneavoastra pe aici in decursul timpului,va salut de la Zalau
                        lemn Primorac carbon
                        fete Andro Rasanter R42 ultramax

                        Comentariu


                        • #38
                          Se înscrie la categoria avansați Nicușan Răzvan-Dumitru din Tg Mureș.

                          Comentariu


                          • #39
                            eu ma retrag

                            Comentariu

                            Who has read this thread:
                            Procesare...
                            X