Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

7 decembrie 2012 sedinta organizatorilor

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Gelu are dreptate el sponzorizeaza in mare parte intilnirea.
    Toata stima Gelule

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de BOZGANU Vezi post
      Lucian Bozga si Victor Foca -Baicoi vor fi prezenti.
      Ar fi bine sa incepem sa vorbim constructiv,fara atac la persoana.De exemplu ar trebui sa stabilim o ordine de zi,un numar de subiecte pe care o sa le discutam si sa le si rezolvam,aici ar trebui sa intervina toti amaturisti si in functie de importanta subiectului sa-l punem pe ordinea de zi.
      Si cine stabileste importanta subiectului ?... Ma tem ca tot Dan Bodeanu !

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de mateidumitru Vezi post
        Si cine stabileste importanta subiectului ?... Ma tem ca tot Dan Bodeanu !
        Va rog sa lasati atacul la persoana. Care este subiectul, Nea Titi?
        Personal voi pune in discutie cateva chestiuni de adaugare la regulament, pe care am sa le postez inainte, desi nu sunt de supus la vot pt ca sunt convins la lipsesc pur si simplu.
        Ex: La Brașov a venit la mine un domn care pe buna dreptate era suparat ca la tragerea la sort pt eliminatorii a picat cu alt domn care jucase in superioare. Se stie ca se poate face rocada, dar a tras ultimul bilet si nu am putut sa mai fac nimic. Intrebarea se pune: scrie in regulament?
        Va spun eu , nu scrie, asadar am respectat regulamentul.
        Ar fi de apreciat daca va aduceti aportul si altfel, am mai spus, concret, constructiv, cu solutii in detaliu.
        Va multumesc!
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

        Comentariu


        • #29
          foarte bun topic domnule gelu,meritati felicitari.
          lemn Donic waldner senso carbon
          fata fh: donic baracuda
          fata bh: tenergy 05

          Comentariu


          • #30
            Daca se va tine concursul la sf.gheorghe putem sa aranjam in asa fel ca-sa ne intilnim si in orasul nostru, dar vineri orcum nu este bine pentru ca trebuie sa aranjam sala pentru sambata ,eventual duminica,o-sa gasim un restaurant unde sa putem merge aprox.80 de oameni(am un prieten care are un restaurant eventual acolo)si acolo am putea discuta.

            Comentariu


            • #31
              Da! Mai important este cine sta pana duminica. Sa se inscrie pt Sf sau asteptam pareri.
              Bafta!
              Ultima editare de GeluBv; 16.nov.2012, 08:51.
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • #32
                Turneul se va desfasura la Sfantu Gheorghe. Vor putea participa 60 jucatori la OPEN si 120 la Amatori.

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de DeVinSpin Vezi post
                  Ex: La Brașov a venit la mine un domn care pe buna dreptate era suparat ca la tragerea la sort pt eliminatorii a picat cu alt domn care jucase in superioare. Se stie ca se poate face rocada, dar a tras ultimul bilet si nu am putut sa mai fac nimic. Intrebarea se pune: scrie in regulament?
                  Va spun eu , nu scrie, asadar am respectat regulamentul.
                  Dl respectiv avea tot dreptul sa fie suparat.Poate nu scrie in regulament dar sunt multe situatii a caror rezolvare este implicita.Daca nu va vine sa credeti ca ati gresit intrebati si alti organizatori cu experienta
                  of all the things i lost i miss my mind the most

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de cata_60 Vezi post
                    Dl respectiv avea tot dreptul sa fie suparat.Poate nu scrie in regulament dar sunt multe situatii a caror rezolvare este implicita.Daca nu va vine sa credeti ca ati gresit intrebati si alti organizatori cu experienta
                    Stiu ca am gresit, am spus ca nu am mai avut ce face, era ultimul bilet, in schim era vb de altceva, UNDE SCRIE IN REGULAMENT?
                    Banuiesc acum ca veti spune din nou ca multe nu sunt scrise in regulament.....tocmai despre asta vorbim si ne intalnim, sa punem pe tapet ceea ce lipseste.
                    Nu peste tot in tara sunt organizatori asa titrati ca dvs., mai sunt si altii incepatori care atunci cand fac un turneu B se apuca si citeste regulamentul, poate nu stiu ce s-a discutat in culise.
                    Hobby: Motoare si ski !
                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                    Comentariu


                    • #35
                      Buna decizia de a organiza o sedinta tematica, dar am observat ca totusi fiind turneu final vor participa si vanzatorii principali de materiale care sunt putini la numar si nu sunt invitati la sedinta. Poate conteaza si pozitia lor in aceasta desfasurare Amatur, uneori organizatorul + vanzatorul de materiale chiar poate sa faca echipa buna privind organizarea concursurilor. Sunt firme care s-au implicat cum au putut inca de la debut in aceasta miscare Amatur.Pe ordinea de zi ar trebui puse toate problemele... si tratate echitabil pentru toti cei care au legatura cu aceasta miscare. Important, ca la finalul acestei sedinte sa fie toata lumea multumita si sa nu se mai creeze ideea de monopol.
                      O zi buna tuturor!
                      Cu respect pentru toti!
                      Gelu Popescu
                      www.tenismasa.ro

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de Dan2 Vezi post
                        Turneul se va desfasura la Sfantu Gheorghe. Vor putea participa 60 jucatori la OPEN si 120 la Amatori.
                        Stimati organizatori,
                        pentru a elimina orice dubii si a evita "circul" care a prefatat turneul propriu zis din anii precedenti,va sugeram sa postati cat mai curand topicul "Turneului Final" ca sa stie toata lumea la ce sa se astepte si ce program sa-si faca in urmatoarele 3 saptamani!!Cat despre initiativa lui Gelu Vladoiu:este laudabila,imperios necesara pentru binele Amaturului.... si generoasa pe deasupra!Ignorarea unor probleme nu inseamna,implicit,si rezolvarea lor!Mai devreme sau mai tarziu trebuiesc lamurite aceste dubii si,ceea ce ne intereseaza de fapt pe TOTI amaturistii,trebuie ajuns la un "consens" in ceea ce priveste organizarea turneelorarticipare,logistica,conditii de joc,taxa de participare,respectarea regulamentului,transparenta in desfasurarea gr.sup si elimin,premiere,facilitati,protocol,etc,probleme care de fapt au fost semnalate de catre participantii la anumite turnee pe durata intregului an.Va salut cu respect!
                        I love table tennis !

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de tibi Vezi post
                          Buna decizia de a organiza o sedinta tematica, dar am observat ca totusi fiind turneu final vor participa si vanzatorii principali de materiale care sunt putini la numar si nu sunt invitati la sedinta. Poate conteaza si pozitia lor in aceasta desfasurare Amatur, uneori organizatorul + vanzatorul de materiale chiar poate sa faca echipa buna privind organizarea concursurilor. Sunt firme care s-au implicat cum au putut inca de la debut in aceasta miscare Amatur.Pe ordinea de zi ar trebui puse toate problemele... si tratate echitabil pentru toti cei care au legatura cu aceasta miscare. Important, ca la finalul acestei sedinte sa fie toata lumea multumita si sa nu se mai creeze ideea de monopol.


                          O zi buna tuturor!
                          Cu respect pentru toti!
                          Gelu Popescu
                          - - - Actualizat - - -
                          Postat în original de tibi Vezi post
                          Buna decizia de a organiza o sedinta tematica, dar am observat ca totusi fiind turneu final vor participa si vanzatorii principali de materiale care sunt putini la numar si nu sunt invitati la sedinta. Poate conteaza si pozitia lor in aceasta desfasurare Amatur, uneori organizatorul + vanzatorul de materiale chiar poate sa faca echipa buna privind organizarea concursurilor. Sunt firme care s-au implicat cum au putut inca de la debut in aceasta miscare Amatur.Pe ordinea de zi ar trebui puse toate problemele... si tratate echitabil pentru toti cei care au legatura cu aceasta miscare. Important, ca la finalul acestei sedinte sa fie toata lumea multumita si sa nu se mai creeze ideea de monopol.
                          O zi buna tuturor!
                          Cu respect pentru toti!
                          Gelu Popescu
                          Daca nu sunteti prieten cu Dan Bodeanu, nu puteti fi invitat.
                          - - - Actualizat - - -
                          Postat în original de DeVinSpin Vezi post
                          Va rog sa lasati atacul la persoana. Care este subiectul, Nea Titi?
                          Personal voi pune in discutie cateva chestiuni de adaugare la regulament, pe care am sa le postez inainte, desi nu sunt de supus la vot pt ca sunt convins la lipsesc pur si simplu.

                          Ex: La Brașov a venit la mine un domn care pe buna dreptate era suparat ca la tragerea la sort pt eliminatorii a picat cu alt domn care jucase in superioare. Se stie ca se poate face rocada, dar a tras ultimul bilet si nu am putut sa mai fac nimic. Intrebarea se pune: scrie in regulament?
                          Va spun eu , nu scrie, asadar am respectat regulamentul.
                          Ar fi de apreciat daca va aduceti aportul si altfel, am mai spus, concret, constructiv, cu solutii in detaliu.
                          Va multumesc!
                          Problema este foarte simpla si am pus-o pe tapet de mai multe ori, dar vad ca e multa lume care, ori se face ca nu intelege, ori sunt indolenti.
                          Am sa spun pe romaneste, sa nu mai poata nimeni sa spuna ca nu a inteles : Dan Bodeanu nu a fost ales de nimeni sa conduca Amaturul. El s-a ales singur. Si asta n-ar fi o problema, dar Dan Bodeanu impune numai regulile care-i plac lui, indiferent ca sunt bune sau proaste, organizeaza activitatile Amaturului numai cum vrea el, in functie de interesul propriu.
                          In concluzie, conduce ca un dictator. Si pe linga toate acestea, mai si fura din banii nostri, pe la mesele organizate la restaurante. ( ex. turneul de la Reghin ) si mai are si pretentii financiare din taxa de participare.
                          Un astfel de conducator nu este de acceptat.
                          Eu propun alegerea unui alt conducator, care sa ne reprezinte pe NOI TOTI, nu doar pe el si interesele lui. Un conducator in care sa avem incredere.

                          Comentariu


                          • #38
                            Postat în original de mateidumitru Vezi post
                            Iti inteleg aluzia subtila
                            Ati inteles exact cat a inteles si ilustrul dumneavoastra coleg.

                            Comentariu


                            • #39
                              Postat în original de mateidumitru Vezi post
                              - - - Actualizat - - -
                              Daca nu sunteti prieten cu Dan Bodeanu, nu puteti fi invitat.
                              - - - Actualizat - - -
                              Eu propun alegerea unui alt conducator, care sa ne reprezinte pe NOI TOTI, nu doar pe el si interesele lui. Un conducator in care sa avem incredere.
                              Iarasi sunteti rautacios. As fi curios , daca tot vorbim de "concret", PE CINE PROPUNETI?
                              Hobby: Motoare si ski !
                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                              Comentariu


                              • #40
                                sper ca ce discutati la intalnire sa postati pe forum sa stim si noi..multumesc
                                Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                                Pe spate: Tenergy 80
                                Pe fata.: Tenergy 64

                                Comentariu


                                • #41
                                  Postat în original de DeVinSpin Vezi post
                                  Iarasi sunteti rautacios. As fi curios , daca tot vorbim de "concret", PE CINE PROPUNETI?
                                  Nu sunt rautacios. Eu fac doar afirmatii cu acoperire in realitate .
                                  Referitor la propuneri, eu propun o conducere colectiva ( in care, sansele de a lua decizii gresite sunt mai mici ). Colectivul de conducere ar trebui sa fie format din reprezentanti din fiecare judet. Fiecare judet ar trebui sa aiba un numar de reprezentanti proportional cu numarul de jucatori activi in Amatur. Obligatoriu ca fiecare judet sa aiba ca reprezentanti un numar de open-isti egal cu numarul de amatori. Se pleaca de la judetul cu cei mai putini jucatori activi, care va fi reprezentat de un open-ist si un amator iar celelalte judete vor avea ca reprezentanti un numar proportional cu numarul de jucatori activi din judetul respectiv. Acest colectiv va vota pe forum (la vedere pentru toata lumea ) orice decizie care trebuie luata pentru solutionarea oricaror probleme ce privesc activitatea Amaturului. Votarea se va face dupa ce fiecare reprezentant s-a consultat cu jucatorii pe care-i reprezinta.

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Bine Nea Titi, sper sa se discute aceasta problema. Vreti sa se schimbe si reprezentantii pe judete?...dupa cate stiu exista.
                                    O seara buna!
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Gelu,
                                      fa o lista cu cei care confirma participarea la aceasta intalnire.
                                      Am sa fiu prezent !

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Postat în original de Dan2 Vezi post
                                        Turneul se va desfasura la Sfantu Gheorghe. Vor putea participa 60 jucatori la OPEN si 120 la Amatori.
                                        de apreciat locatia cu care sunt intru totul de acord,insa nu-mi amintesc consultari pe aceasta tema(alegerea locatiei,cum s-a facut,cine a hotarat,etc),dar in sfarsit pe subiecte de acest gen,vom vorbi la Brașov !

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Ar fi bine Titi sa fi prezent .
                                          Insotit de unul din colegi .

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Postat în original de DeVinSpin Vezi post
                                            Bine Nea Titi, sper sa se discute aceasta problema. Vreti sa se schimbe si reprezentantii pe judete?...dupa cate stiu exista.
                                            O seara buna!
                                            Din cite stiu eu, nu exista reprezentanti pe judete, ci, doar reprezentanti zonali.
                                            - - - Actualizat - - -
                                            Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                            Ar fi bine Titi sa fi prezent .
                                            Insotit de unul din colegi .
                                            De ce sa fiu insotit, e vreun pericol ?

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                              Din cite stiu eu, nu exista reprezentanti pe judete, ci, doar reprezentanti zonali.
                                              - - - Actualizat - - -
                                              De ce sa fiu insotit, e vreun pericol ?
                                              Nici un pericol nu te pandeste, m-am referit la un coleg openist,iar matale la amatori.
                                              Sa ne vedem cu bine.

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                                Din cite stiu eu, nu exista reprezentanti pe judete, ci, doar reprezentanti zonali.
                                                Corect! Bine c-am rezolvat-o si p'asta.
                                                Hobby: Motoare si ski !
                                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Sper sa luati in discutie si subiectul fetelor dubioase interzise de ITTF si utilizate in circuit, in sensul interziceri lor bineinteles.

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                                    Sper sa luati in discutie si subiectul fetelor dubioase interzise de ITTF si utilizate in circuit, in sensul interziceri lor bineinteles.
                                                    Eu stiu numai fete frumoase in Amatur, nici una dubioasa

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X