Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B - Ludus-Mureș - 12 ian 2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Din Sinpaul, Szakacs Marius la amatori.
    FH: DHS Hurricane III Neo | lemn: ANDRO Treiber Z | RPB: BUTTERFLY Tenergy 80

    Comentariu


    • #27
      Avand un numar mare de participanti la concurs, revenim la locatia initiala:

      Liceul industrial ludus, str. Crinului nr. 2.

      Va multumim pentru intelegere si pentru participare

      Comentariu


      • #28
        Florescu Eleodor-open/ Deva
        Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
        Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

        Comentariu


        • #29
          Deja sunt in ceata, mai avem putin si ajungem in Palatul sporturilor cu motor din China. Imbucurator ca suntem asa multi
          Crestem CAMPIONI! Antrenam INTELIGENTA! CS VOINTA Cluj

          Comentariu


          • #30
            din tarnaveni se inscrie barabas edmond-amatori. multumesc

            Comentariu


            • #31
              baia mare, cu cei 3, reprezentanti nu mai poate fi prezenta din motive meteorologice.

              Comentariu


              • #32

                Comentariu


                • #33
                  super poze pune-ti va rugam si un filmulet doua pentru sufletul celor ce nu au putut sa ajunga la concurs ...
                  Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                  Comentariu


                  • #34
                    Buna dimineata,
                    Din punctul meu de vedere a fost cel mai nereusit turneu la care am participat vreodata,deoarece:
                    -premiile nu s-au acordat conform promisiunii de pe site(eu am luat locul 4 si nu am primit nici macar o diploma)
                    -organizarea a fost foarte ciudata:din grupe de cate 6 se califica primii 2,iar apoi direct eliminatorii
                    -conditiile de joc nu au fost bune,iar igiena lasa mult de dorit(nu era nici macar hartie igienica la baie)
                    In concluzie, nu cred ca este corect ca s-a schimbat regulamentul dupa ajungerea participantilor, fara anuntul in prealabil de site.
                    - - - Actualizat - - -
                    In al doilea rand au lasat sa participe legitimati la amatori,respectiv open.

                    Comentariu


                    • #35

                      - - - Actualizat - - -

                      - - - Actualizat - - -

                      Comentariu


                      • #36
                        Un turneu urat de tot organizat , cum spune si Mocean nu s-a respectat nimic din cele spuse pe forum iar conditiile au fost rele de tot , atat am avut de spus

                        Comentariu


                        • #37
                          Dupa parerea mea acest concurs a fost facut de a multumi pe sponsori care au contribuit pentru mese si mai putin pentru concurs. Sincer nu imi place sa critic un concurs la care particip, dar acesta mi-a lasat totusi un gust amar din pacate. Nu spun asta pentru ca ca nu am luat locul 1, spun ca nu poti sa iti bati joc de jucatori care vin totusi de departe cu masina, si constata la fata locului ca schimbi dupa bunu plac sistemul de joc. Trebuia sa se specifice inainte pe forum ca concursu va avea anumite schimbari. Nu ca vi acolo si ai surpriza sa vezi un jucator de open sa joace la amator pentru a castiga bani. Nu este corect fata de cei mai slabi care nu fac sport de perfomanta sa joace cu unul legitimat si care face sport de perfomanta. Cu bune cu rele trebuie sa acceptati crticile mentionate de noi. Ce mi-a placut mult acolo a fost mancare la restaurant, care a meritat cu 10 lei sa mananci doua feluri porti la pranz. Va doresc o zi buna si invatati din greseli daca mai vreti sa organizati concurs.

                          Comentariu


                          • #38
                            Postat în original de Dan Laurian Mocean Vezi post
                            Buna dimineata,
                            Din punctul meu de vedere a fost cel mai nereusit turneu la care am participat vreodata,deoarece:
                            -premiile nu s-au acordat conform promisiunii de pe site(eu am luat locul 4 si nu am primit nici macar o diploma)
                            -organizarea a fost foarte ciudata:din grupe de cate 6 se califica primii 2,iar apoi direct eliminatorii
                            -conditiile de joc nu au fost bune,iar igiena lasa mult de dorit(nu era nici macar hartie igienica la baie)
                            In concluzie, nu cred ca este corect ca s-a schimbat regulamentul dupa ajungerea participantilor, fara anuntul in prealabil de site.
                            - - - Actualizat - - -
                            In al doilea rand au lasat sa participe legitimati la amatori,respectiv open.
                            Buna ziua. As vrea sa completez ce a mai ramas necompletat de catre Dan :
                            -organizare foarte proasta, atat in grupele de amatori cat si la open...daca nu era domnul Rusu Stefan din Cluj-Napoca sa se implice atat de mult in organizarea concursului de open, probabil ca meciurile se terminau la ora 0:00 noaptea. Tin sa il felicit si sa ii multumesc pe aceasta cale DOMNULUI Rusu Stefan pe implicare si organizare. Merita scris cu majuscule oricum.
                            -la amatori am venit cu baieti din Târnaveni, 8 la numar dintre care 5 au fost in aceeasi grupa. Ei toata ziua joaca acasa intre ei. La concurs se presupune ca ar trebui sa joace cu altii, dar cei care s-au ocupat de oranizarea grupelor nu stiau ce fac...
                            -la open ni s-a pus la dispozitie o masa pt 10 participanti, sistemul fiind fiecare cu fiecare, asta insumand zeci de meciuri de jucat si mult timp mort intre jocuri.
                            -multumiri celor care au participat la amatori pentru ca au mai lasat mesele libere si am putut sa jucam si acolo.
                            -spatiul foarte mic de joc la inceput, dar dupa rearanjarea meselor DE CATRE JUCATORI am putut determina un spatiu decent in care se pot juca meciuri.
                            -parerea mea e ca in sala a fost destul de frig. Toata lumea era cu trening pe ei si cu geci si fulare.
                            -de afara venea lumina soarelui si au fost cateva ore bune in care jucam cu soarele pe masa. Daca se stia ca se organizeaza concurs trebuiau puse ceva perdele sau draperii sa nu bata soarele pe mese...
                            -pe site scria ca concursul se desfasoara in turneul Amatur, regulile fiind concepute, scrise si respectate peste tot, indiferent de locatie, dar cand am ajuns la Ludus am constatat ca regulile pot fi schimbate dupa bunul plac al gazdelor.
                            In concluzie, subscriu la ce a scris si Dan: a fost cel mai nereusit concurs la care am participat vreodata in circuitul Amatur.
                            Si inca ceva : pretul pt masa de amiaza era anuntat de 8 lei...dar surpriza-cand am ajuns acolo pretul a crescut cu 2 lei. Nu e mare lucru, daca vrei sa mananci oricum mananci. Dar gestul...(
                            Un cuvant poate descrie cel mai bine turneul : DEZAMAGIRE !!!
                            Ultima editare de vitanu2006; 13.ian.2013, 12:30.

                            Comentariu


                            • #39

                              Comentariu


                              • #40
                                Parerea mea de amator...cu perspective este ca organizarea turneului a lasat de dorit.
                                Acum no, sa avem clementa pentru eforturile organizatorilor dar sa fim impotriva schimbarii regulilor concursului "la fata locului" pe viitor! pentru ca sa decidem inainte de a purcede la drum daca merita efortul sau nu de a pierde o zi intreaga.
                                Asteptam cu interes postarea clasamentului final al concursului.
                                Crestem CAMPIONI! Antrenam INTELIGENTA! CS VOINTA Cluj

                                Comentariu


                                • #41
                                  Rugam organizatorii si participantii sa dea mai multe amanunte despre desfasurarea turneului, precum si date concrete, nu generalitati.

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Toti cei care si-au exprimat parerea despre desfasurarea turneului, au dreptate
                                    In topicul de anunt al turneului, a fost prezentat ca turneu in cadrul Amaturului, dar nu s-a respectat sistemul de joc din Amatur. Ni s-a prezentat la fata locului un alt sistem de desfasurare al turneului, din care nu a inteles nimeni, nimic. Apoi, pe parcursul desfasurarii turneului, nu a fost respectat nici acest sistem de joc, creindu-se o adevarata brambureala.
                                    In sala a fost frig dar, in compensare, am avut soare pe mese si in ochi.
                                    Copiii alergau printre mese nestingheriti de nimeni si de nimic. In schimb, la grupurile sanitare era o mizerie incintatoare.
                                    Ca sa nu mai lungim vorba, dupa parerea mea, turneul nu a corespuns cerintelor Amatur si ca atare, nu ar trebui punctat in clasament.

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Concursul nu a respectat regulile amaturului de baza : Grupele nu au fost intocmite dupa clasament ci dupa ordinea inscrierilor Eliminatoriul a fost doar tragere la sorti nimic dupa clasament .
                                      Noroc ca mi-am dat seama repede de ce se va intampla la amatori si am apucat sa ma inscriu la Open unde am avut toate meciurile tari si am chiar reusit sa castig un meci .
                                      Cel mai hazliu lucru a fost ca la inceputul concursului organizatorul a spus ca acest concurs nu v-a respecta regulile amaturului .
                                      La inceput cand mesele au fost aranjate prost era o parte a mesei unde nu vedeai nimic
                                      La amatori a jucat un baiat din Ludus pe numele lui Fodor Adrian a carui valoare este de Open si chiar imi aduc aminte ca la Memorialul Dan Leorda a jucat la Open
                                      La Open au jucat frati Anca care joaca in A dar mie mi-a facut o mare placere jucand cu ei , chiar daca am luat o bataie crunta
                                      Eu cred ca organizatori au vrut sa faca un turneu frumos dar nu au avut cunostintele necesare pentru a organiza un turneu in cadrul Amatur
                                      Din pacate si pentru mine acest turneu a fost o dezamagire.
                                      Ultima editare de VladFarcas; 13.ian.2013, 12:42.
                                      GEWO TABLE TENNIS

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Postat în original de VladFarcas Vezi post
                                        Concursul nu a respectat regulile amaturului de baza : Grupele nu au fost intocmite dupa clasament ci dupa ordinea inscrierilor Eliminatoriul a fost doar tragere la sorti nimic dupa clasament .
                                        Cel mai hazliu lucru a fost ca la inceputul concursului organizatorul a spus ca acest concurs nu v-a respecta regulile amaturului .
                                        Din pacate, pentru mine a fost cel mai trist moment.
                                        Asteptam si alte puncte de vedere, pentru a lua o decizie privind viitorul turneelor Amatur in Ludus.

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Premiile in bani au fost la primii 3 nicidecum la 4. Diplome s-au dat doar la locurile 1-3, locurile 4-8 nu au primit nimic...desi in primul post era specificat total diferit:
                                          -dimplome si premii in bani locurile 1-4 la categoriile Amatori si Open.
                                          -diplmome locurilor 5-8 la categoriile Amatori si Open.
                                          Ultima editare de vitanu2006; 13.ian.2013, 13:14.

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            TURNEU " B " LUDUS - MURES -12 Ian. 2013

                                            Imi pare rau ca trebuie sa comentez..dar acest TURNEU m.ia lasat un gust amar ...ajugand la concurs ..am intrebat cati suntem inscris la OPEN...nu mi s.a putut raspunde ..a asteptat sa vada cati vom fii , dupaceea s.au bagat concurentii dupa cum au crezut ...noroc cu d-nul RUSU STEFAN ...ii voi fii recunascatoare ptr.gestul care la facut ..cred ca ne apuca ziua de DUMINECA...si nu sant deacord sa se inscrie jucatori si la OPEN SI LA AMATUR ...cred ca ne batem joc de noi ..inteleg ca BANU vorbeste ...dar pacat de drumul pe care.l facem...si eu am tras concluzia TURNEUL s.a organizat ptr. copii...tot respectul meu....parera mea este sa avem si un pic de respect unul de celalat...pacat de efortul pe carel facem fiecare din timpul nostru ...venim ptr.miscare ......imi cer scuze daca am deranjat pe cineva ..multumesc d-nului ( nu stiu cum il cheama ) care nea dus la MASA...a fost o masa foarte buna ...se poate lua un exemplu ...SPER CA ACEST TURNEU SA SE PUNCTEZE DUPA TOATE PROBLEMELE CARE AU FOST ...TINAND CONT DE EFORTUL FIECARUI CONCURENT..MULTUMESC INCA O DATA PTR. ORGANIZATORI SI SPONSOR...SI PTR. CEI CARE IUBESC SPORTUL ...datorita lor putem participa la TURNEE...

                                            Comentariu


                                            • #47

                                              - - - Actualizat - - -

                                              - - - Actualizat - - -

                                              - - - Actualizat - - -

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Amatur Ludus

                                                Vreau eu sa explic din punctul meu de vedere cum a fost acest turneu (fiasco):
                                                1. Nimeni nu s-a inscris conform regulilor Amatur
                                                2. Trecand peste asta, am vazut niste copii care au fost promovati de "administrator" sa castige. La Open fratii Anca, la Amatori Fodor, numai ca a venit Alin Muntean din T-veni si a cam tulburat apele. Deci Turneul era dedicat.
                                                3. Din T-veni, poate si din alta parte, au venit jucatori care vroiau sa joace cu alte jocuri, dar din pacate a pus 5 (cinci) copii intr-o grupa de 6, in care era clar favorita jucatoarea de la Ludus.
                                                4. Administrativ:
                                                - sala jalnica - podeaua rupta
                                                - soarele in fata, in oricare parte jucai
                                                - toaleta turceasca, cine avea curajul
                                                - dusuri - cam avem pretentii
                                                Noi am mers din Târnaveni si am ajuns la 9 fara 10 la sala si nimeni nu ne-a intrebat de masa, noroc ca am fost prevazatori si am avut sandwichuri. In rest. sper ca urmatorul turneu sa nu fie numai asa, de vazul lumii, sa fie pe bune.

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  catre d-l sciurca: Sunt perfect de acord cu dvs. La o saptamana de la desfasurarea turneului nu s-a afisat niciun clasament...in schimb banii si regulile de desfasurare au fost incasate si modificate. Sigur...noi am fost de acord cu schimbarea regulilor dar nu pot fi de acord cu neafisarea clasamentului. Poate luam toti atitudine!
                                                  Crestem CAMPIONI! Antrenam INTELIGENTA! CS VOINTA Cluj

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    In urma repetatelor sesizari ale participantilor la turneul B de la Ludus, din data de 12 ianuarie 2013, am verificat modul de organizare, desfasurarea si finalizarea turneului organizat de d-l Carpaci Alexandru.
                                                    Am constatat ca:
                                                    - turneul a fost anuntat in sala ca turneu in afara circuitului Amatur;
                                                    - Schema de joc, impartirea jucatorilor in grupe au fost la intamplare, fara a urmari pozitiile jucatorilor din clasamentul Amatur;
                                                    - Coordonarea jucatorilor in timpul turneului a fost inexistenta, motiv pentru care participanti la turneu s-au oferit sa intervina pentru ca turneul sa se incheie, totusi.
                                                    - La fiecare din cele doua categorii au participat cel putin doi jucatori care nu aveau drept de joc la acea categorie: Octavian Anca, Vladimir Anca la OPEN, Alin Muntean si Adrian Fodor lla Amatori;
                                                    - Nici clasamentul si nici alte mesaje cu eventuale explicatii nu au fost oferite participantilor.
                                                    Luand in considerare aceste mari deficiente, membrii Consiliului Director au hotarat ca turneul sa nu fie omologat, iar un viitor turneu Amatur in Ludus se va desfasura numai
                                                    in colaborare directa cu un coordonator Amatur.
                                                    Comitetul Director al Amatur

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X