Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B - Ludus-Mureș - 12 ian 2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Am sa imi permit sa va contrazic deoarece am fost acolo la Ludus la turneu: turneul nu a fost anuntat in sala ca fiind in afara circuitului Amatur.
    D-l Carpaci a incasat banii de la participanti la intrarea in sala iar cand s-a vazut cu banii in buzunar a anuntat ca nu va fi respectat regulamentul Amatur iar noi toti am fost de acord!
    Dar, de acolo si pana la a petrece o zi intreaga pe drumuri si a cheltui bani doar ca d-l Carpaci sa ii bage in buzunar este cale lunga.
    Va rog sa cititi postul nr.3 al acestui topic in care se declara ca acest turneu face parte din Amatur!
    Postat în original de Dan2 Vezi post
    In urma repetatelor sesizari ale participantilor la turneul B de la Ludus, din data de 12 ianuarie 2013, am verificat modul de organizare, desfasurarea si finalizarea turneului organizat de d-l Carpaci Alexandru.
    Am constatat ca:
    - turneul a fost anuntat in sala ca turneu in afara circuitului Amatur;
    - Schema de joc, impartirea jucatorilor in grupe au fost la intamplare, fara a urmari pozitiile jucatorilor din clasamentul Amatur;
    - Coordonarea jucatorilor in timpul turneului a fost inexistenta, motiv pentru care participanti la turneu s-au oferit sa intervina pentru ca turneul sa se incheie, totusi.
    - La fiecare din cele doua categorii au participat cel putin doi jucatori care nu aveau drept de joc la acea categorie: Octavian Anca, Vladimir Anca la OPEN, Alin Muntean si Adrian Fodor lla Amatori;
    - Nici clasamentul si nici alte mesaje cu eventuale explicatii nu au fost oferite participantilor.
    Luand in considerare aceste mari deficiente, membrii Consiliului Director au hotarat ca turneul sa nu fie omologat, iar un viitor turneu Amatur in Ludus se va desfasura numai
    in colaborare directa cu un coordonator Amatur.
    Comitetul Director al Amatur
    Crestem CAMPIONI! Antrenam INTELIGENTA! CS VOINTA Cluj

    Comentariu


    • #52
      Postat în original de Adrian Pascu Vezi post
      Am sa imi permit sa va contrazic deoarece am fost acolo la Ludus la turneu: turneul nu a fost anuntat in sala ca fiind in afara circuitului Amatur.
      D-l Carpaci a incasat banii de la participanti la intrarea in sala iar cand s-a vazut cu banii in buzunar a anuntat ca nu va fi respectat regulamentul Amatur iar noi toti am fost de acord!
      Dar, de acolo si pana la a petrece o zi intreaga pe drumuri si a cheltui bani doar ca d-l Carpaci sa ii bage in buzunar este cale lunga.
      Va rog sa cititi postul nr.3 al acestui topic in care se declara ca acest turneu face parte din Amatur!
      Dl Carpaci a organizat acest turneu total diferit de regulile amatourului dar nu neaparat pt a baga banii dv in buzunar sau banii mei ci a organizat asa cum a putut si el din nestiinta de cauza si lipsa de experienta. Oricum indiferent de ce turneu ar fi fost tot ar fi costat bani, ca ar fi fost in cadrul amatourului ca nu! Omului ii place mult tenisul si probabil ca nu se gandeste prea mult la puncte sau alte chestii la care aspira unii ci probabil s-a gandit doar la placerea jocului de tenis de masă cand si- a propus organizarea acestui turneu nicidecum la buzunar sau alte lucruri!
      Lemne: DHS Hurricane Long W997
      FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
      BH: DHS GoldArc 8

      Comentariu


      • #53
        Sincer ma lasa rece scuza dvs. Si mie imi place la fel de mult tenisul de masa dar pentru asta nu fac 120 km si pierd o zi intreaga doar de amorul artei.
        Postat în original de krisztalori Vezi post
        Dl Carpaci a organizat acest turneu total diferit de regulile amatourului dar nu neaparat pt a baga banii dv in buzunar sau banii mei ci a organizat asa cum a putut si el din nestiinta de cauza si lipsa de experienta. Oricum indiferent de ce turneu ar fi fost tot ar fi costat bani, ca ar fi fost in cadrul amatourului ca nu! Omului ii place mult tenisul si probabil ca nu se gandeste prea mult la puncte sau alte chestii la care aspira unii ci probabil s-a gandit doar la placerea jocului de tenis de masă cand si- a propus organizarea acestui turneu nicidecum la buzunar sau alte lucruri!
        Crestem CAMPIONI! Antrenam INTELIGENTA! CS VOINTA Cluj

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X