Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

”Memorialul Marcel Giosan” Amatur Romania - MEDIAS - 14-15 octombrie 2023

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ...yuupiii...14 ani de Amatur...mii de mulțumiri și Tata Doamne Doamne te rog ai grijă de prietenul fondator Marcel,care ne-a dat un țel,dar mai ales o distracție, în rest ce pot spune?a fost anul meu de vîrf..iaca dovada...în rest ne-om vedea întotdeauna,sănătoși voioși voinici si frumoși,mai ales voi...Mii de mulțumiri familiei Dirlea, Ana și Neluțu pentru cadoul făcut și implicarea lor cu atîta dragoste,în acest sport...La final cum spun de fiecare dată,o vorbă din Ardeal dragă mie spune...long live rock and roll...

    Comentariu


    • Ciudat mod de clasare in functie de victoriile alea de repozitionare .. adica cineva cu 1 v in inferioare se claseaza peste cineva care are 1 v la repozitionari ? Bina Eduard are 1v in inferioare, a ales sa plece la repozitionare si teroetic l-a batut Iliescu Patricia in meci direct la repozitionari , si el si ea au cate o victorie , ba chiar patricia are victoria directa in fata lui . Totusi pe clasamentul final el este mai sus, deci practic si-a mai pierdut o zi pentru nimic .

      Eu unul ma gandeam ca toti cei care intrau la repozitionati vor fi asa : Din cele 8 grupe exista 8 locuri 4 si 8 locuri 5, indiferent de nr de victorii , apoi joaca cate un 4 cu un 5 pentru a urca in "Primii 8" apoi castigatorii joaca intre ei pentru a urca in "Primii 4" . Practic cine castiga 2 din 2 era locul 1-4 din cei 16 eliminati , cine castiga primul si pierdea al 2-lea era 5-8 din cei 16 eliminati , cine pierdea primul si castiga al 2-lea era 9-12 din cei 16 eliminati cine pierdea ambele era 13-16 din cei eliminati si eventual departajarea intre ei s-ar fi putut face mai departe in functie de victoriile din inferioare daca era cazul. Mie unul mi se parea mai real asa si mult mai aproape de adevar.
      Timo Boll Spirit
      Forehand : Tenergy 05
      Backhand : Tenergy 05

      Comentariu



      • Postat în original de GeluBv Vezi post
        Florin (A), eu nu mai citesc regulamentul, îl cunosc bine (sper că nu a fost modificat subteran la vremea când se juca C.C. cu userul C.D.) , totuși am câteva nelămuriri și te rog să râspunzi când ai timp, cum procedezi în următoarele situații:

        1. dacă un participant are 1- 2v sâmbătă , nu se califică în superioare, nu participă duminică,... unde se clasează față de altul care sâmbătă are zero victorii si duminică 3v;
        2. dacă un participant are 1-2v sâmbătă , se califică în superioare, nu participă duminică, unde se clasează dacă nu participă duminică față de altul care sâmbătă are 0-1 victorii (nu s-a calificat) si duminică 2-4 v;

        Eu zic că cei care nu s-au calificat sâmbătă să fie poziționați sau repoziționați în partea de jos a clasamentului (după clasamentul provizoriu de sâmbătă) și nu au cum să obțină puncte mai multe decât cei care au fost mai valoroși sâmbătă. Adică ”eu” care sâmbătă am trecut în superioare cu două victorii, iar ”tu” care ai avut zero victorii, mergi duminică, te ”bați” cu cei mai ”slabi”, obții 3 victorii și ești mai bine clasat decât ”mine”!? Nu cred!

        In niciun caz, nu se anulează participarea sau victoriile obținute pentru cei care se retrag din turneu . Chiar și sâmbătă la jumătatea turneului se pot retrage cei care anunță retragerea, să nu mai vorbim de duminică ...
        Postat în original de FlorinBN Vezi post
        Din start superioarele sint la alt nivel decat inferioarele, iar eliminatoriile la fel ... un calificat va fi inaintea altui necalificat indiferent de nr de victorii

        De asemenea, nimeni nu este obligat sa joace a doua zi si vor ramane cu victoriile din grupe.

        Sambata dupa-masa se joaca primul tur de repozitionare, loc 4 cu loc 5 ... la 16.30 e gata si unii pot pleca acasa, daca asta doresc ... Ceilalti pot ramane pana a doua zi sa se uite la fazele superioare si totodata sa mai joace inca 1 meci in al doilea tur de repozitionare.

        Superioarele se termina seara intre orele 19.30 - 20.30 (diferit in functie de categorie) ... locurile 3 (necalificate) mai pot juca un tur a doua zi dimineata


        Ramane cu 1-2v, iar cel care are 0v in inf mai poate face una sambata in primul tur si una duminica in al dollea tur ... va fi in urma unuia cu 2v in inferioare necalificat, dar inaintea celui cu una singura


        Se claseaza in superioare, inaintea celor necalificati din inferioare. Daca are 0v in superioare, cei tot cu 0v in superioare care mai fac o victorie in turul de repozitionare vor fi clasati mai bine.

        Dupa ce am mai discutat cu Emi, chiar azi dimineata, cam astea ar putea fi variantele pentru inferioare:

        4v rep (rar, pentru cei cu 2v necalificati)
        3v (si mai rar, 3v necalificati)
        3v rep
        2v
        2v rep
        1v
        1v rep
        0v

        Ne asteptam ca la primul tur de repozitionare sa participe toti, se joaca intre orele 15-16.30 ... vine cineva la Turneul Final cu intentia de a pleca la ora 14?


        ​Am scris aici cum se va puncta, imi pare rau daca nu s-a inteles.
        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • Postat în original de FlorinBN Vezi post






          ​Am scris aici cum se va puncta, imi pare rau daca nu s-a inteles.
          N-am vazut, multumesc !
          Timo Boll Spirit
          Forehand : Tenergy 05
          Backhand : Tenergy 05

          Comentariu


          • Postat în original de FlorinBN Vezi post
            Clasament Open - complet

            1. Sirbu Nicolae - Aiud
            2. Rausche Valentin - Tulcea
            3 -- 4
            Vaszi Denes - Miercurea Ciuc
            Campean Adrian - Bucuresti
            5 -- 8
            Tofeni Ovidiu - Cluj Napoca
            Curtea Daniel - Viseu
            Badea Stefan - Targoviste
            Ceuca Gavrila - Satu Mare
            9 -- 16
            Nistor Iosif - Miercurea Ciuc
            Visan Bogdan - Targoviste
            Bilt Catalin - Suceava
            Radu Liviu - Bucov
            Sylvester Sandor - Sfantu Gheorghe
            Janosi Attila - Targu Mures
            Zavricescu George - Curtea de Arges
            Ivan Ioan - Medias
            17 -- 32
            Badescu Tudor - Cluj Napoca
            Piper Petru - Luna CJ
            Socaci Sorin - Panciu
            Ursulescu Ioan - Bacau
            Kriszta Arpad Lorand - Sanpaul
            Szalay Liviu - Oradea
            Botoc Ovidiu - Paulesti
            Neamt Doru - Arad
            Bozosan Petre - Sibiu
            Degianschi Obrad - Resita
            Plaiasu Ion - Plopeni
            Enache Ciprian - Ploiesti
            Botea Fabian - Hunedoara
            Weiss Simona - Cisnadie
            Bucur Dan - Cisnadie
            Fekete Istvan - Arad
            33 -- 1v gr.sup. +1vp
            Sterczer Sandor - Sanzieni
            34 -- 35 1v gr.sup.
            Popescu Eugen - Bucuresti
            Bubulac Cristi - Piatra Neamt
            36 -- 42 0v gr.sup. +1vp
            Loghin Florin - Brasov
            Lita Gabriel - Bucuresti
            Kiss Attila - Crasna
            Bratescu Adrian - Targoviste
            Cotet Nicolae - Braila
            Baciu Stefan - Mioveni
            Enache Puiu Adrian - Ploiesti
            43 -- 48 0v gr.sup.
            Alexandru Marius - Bucuresti
            Mitar Marius Tiberiu - Sannicolau Mare
            Munteanu Octavian - Tecuci
            Naghi Vlad - Hunedoara
            Petrov Dan - Dobroesti
            Botosneanu Ionut - Videle
            49 -- 51 2v gr.inf. +1vp
            Leolea Andrei - Constanta
            Botanel Grigore - Rovinari
            Pelaghie Ioan - Targu Mures
            52 -- 54 1v gr.inf. +2vp
            Palencsar Nicolae - Satu Mare
            Dirlea Ioan - Aiud
            Corneanu Sorin - Botosani
            55 -- 2v gr.inf.
            Brulea Petre - Paulesti
            56 -- 63 1v gr.inf. +1vp
            Miklos Imre - Miercurea Ciuc
            Mihalcea Stefan Tiberiu - Snagov
            Lorincz Zoltan - Miercurea Ciuc
            Burcea Daniel - Bucuresti
            Mihu Florin - Mioveni
            Ene Florin - Ploiesti
            Damian Mircea - Bistrita
            Dusan Marcel - Arad
            64 -- 66 0v gr.inf. +2vp
            Kis Istvan - Brasov
            Lucic Corneliu - Suceava
            Marinescu Nelu - Targoviste
            67 -- 74 1v gr.inf.
            Sursilov Constantin - Bucuresti
            Strugar Ioan - Deda
            Matei Mircea - Targoviste
            Spaller Tiberiu - Nasaud
            Nitu Serban - Paulesti
            Barbulescu Dan - Sibiu
            Tauciuc Edi - Suceava
            Chivaran Alin - Timisoara
            75 -- 77 0v gr.inf. +1vp
            Popescu Radu - Arad
            Dumitru George - Targoviste
            Fotia Iulian - Bacau
            78 -- 80 0v gr.inf.
            Fancsali Kalman - Miercurea Ciuc
            Orban Marius - Lugoj
            Heja Zoltan - Ditrau
            Salut
            am avut o victorie in inferioare și o victorie in repozitionari
            Rog verificare rezultate si refacere clasament open.
            Multumesc

            Comentariu


            • Postat în original de nitu serban Vezi post

              Salut
              am avut o victorie in inferioare și o victorie in repozitionari
              Rog verificare rezultate si refacere clasament open.
              Multumesc
              Corect, scuze, acum am observat de-abia ... 3-2 cu Sursilov ... voi modifica.
              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

              Comentariu


              • A fost un turneu frumos, multumiri dlui Emi si tuturor celor din Staff/celor care s-au implicat in planificarea si desfasurarea acestui eveniment. Sa ne vedem cu bine.
                Butterfly Cresail
                FH Xiom OmegaV Pro / BH Xiom OmegaV Euro

                Comentariu


                • rog pe cei care au fotografii de la festivitatea de premiere sa le posteze / mulțumesc

                  Comentariu


                  • Rog pe cei care au filmat finalele(daca au fost filmate) sa le posteze.Multumesc!!
                    Blade : Levi off
                    FH: Nittaku Fastarc S-1
                    BH:Nittaku Fastarc S-1

                    Comentariu


                    • Încă un turneu marca EMI-TT mai mult decât reușit! Argintul viu EMI și STAFF-ul său au dus la bun sfârșit o muncă dar și o provocare de asemenea anvergură! Nu știu dacă au fost minusuri dar o mare parte din organizatorii locali prezenți în sală cred că au avut ce învăța! O lecție de organizare și prezență activă predată de EMI! Singur cu un microfon lipit de mână! Felicitări tuturor! Participanți, câștigători, suporteri, însoțitori, echipa medicală, organizatori! Toate cele bune și să ne revedem cu bine! Cu respect, echipa Prahova!
                      BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                      Blade: KAZAK
                      FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                      Comentariu



                      • Campionul a venit la sala!
                        Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                        Comentariu


                        • Momentul acela cand ai deadline ora 14:15 pentru terminarea grupelor inferioare si la 14:10 incepe ultimul set din ultimul meci... 🙂


                          Ultima editare de Bogdan V; 16.oct.2023, 20:06.

                          Comentariu


                          • Dirijorul...


                            Comentariu


                            • Toată stima Emi și Florin Apian în rest de Ando....

                              Comentariu


                              • Am uitat, tot respectul pentru nea Adrian Câmpean și de Vasile Buzatu nu am cuvinte...

                                Comentariu


                                • Postat în original de FlorinBN Vezi post






                                  ​Am scris aici cum se va puncta, imi pare rau daca nu s-a inteles.
                                  Cu respect domnule Apian,dar cred că în momentul în care nu ai mers mai departe(inferioare-superioare-eliminatorii)turneul s-a încheiat ptr acel jucător.
                                  Pe clasament este altfel....jucătorul care a mai jucat un "amical" a doua zi este pe loc superior și automat încasează mai multe puncte decit ceilalți colegi care au acelasi parcurs pina la eliminare...
                                  Nu am văzut sau nu scrie despre așa ceva în modul de punctare din regulamentul AMATUR???

                                  Comentariu


                                  • Turneul s-a incheiat a doua zi ... in rest, fiecare a fost liber sa plece cand a vrut, unii nu au mai venit la eliminatorii, altul nu a jucat nici macar in superioare dupa ce s-a calificat.

                                    Stiu ca nu vreti sa imbarligati, dar am vorbit destul despre modul de punctare si nu mai are rost s-o lungim.


                                    ... amical am jucat eu a doua zi, cu nea Toma, ADN si Gherasim ... norocul meu ca nu s-au punctat meciurile alea.
                                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de jurescu sorin Vezi post

                                      Cu respect domnule Apian,dar cred că în momentul în care nu ai mers mai departe(inferioare-superioare-eliminatorii)turneul s-a încheiat ptr acel jucător.
                                      Pe clasament este altfel....jucătorul care a mai jucat un "amical" a doua zi este pe loc superior și automat încasează mai multe puncte decit ceilalți colegi care au acelasi parcurs pina la eliminare...
                                      Nu am văzut sau nu scrie despre așa ceva în modul de punctare din regulamentul AMATUR???

                                      Comentariu


                                      • Sorine în majoritatea tarilor care organizează concursuri de tenis de masa sa ști ca asa se joaca. Joci sa_ti câștigi poziția în 5_8 la fel și în 9_16 sau 16_32! Aia cu câștigarea poziției mai bune având în vedere clasarea jucătorului care te_a eliminat e cancan de România. La turneele noastre nu se poate face asa deoarece ne trezim ca aj acasă dimineața.Lume multă,mese puține și timp scurt Dar asta_i ierarhia corecta. Joci pt locul ocupat.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                                          Sorine în majoritatea tarilor care organizează concursuri de tenis de masa sa ști ca asa se joaca. Joci sa_ti câștigi poziția în 5_8 la fel și în 9_16 sau 16_32! Aia cu câștigarea poziției mai bune având în vedere clasarea jucătorului care te_a eliminat e cancan de România. La turneele noastre nu se poate face asa deoarece ne trezim ca aj acasă dimineața.Lume multă,mese puține și timp scurt Dar asta_i ierarhia corecta. Joci pt locul ocupat.
                                          Probabil ai dreptate cu meciurile din alte țări,dar eu eram curios cum scrie in regulamentul AMATUR,că astfel de departajare nu s-au mai făcut niciodată.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de jurescu sorin Vezi post

                                            Probabil ai dreptate cu meciurile din alte țări,dar eu eram curios cum scrie in regulamentul AMATUR,că astfel de departajare nu s-au mai făcut niciodată.
                                            Vez!i de aia nu e bine sa pleci fără sa te informezi! Dacă erai puțin mai atent plecai cu mai multe puncte acasă! Asa ai "scăpat" și ciorba de burtă și oportunitatea sa_ti iei revanșa cu mine în sferturi!😃

                                            Comentariu


                                            • Popescu Theo am avut o victorie in ziua 2 la poziționări. Rog corecție. Merci

                                              Comentariu


                                              • FlorinBN
                                                FlorinBN comentat
                                                Editarea unui comentariu
                                                ok

                                            • Salutare tuturor . Niciodata nu este prea tarziu pentru feedback-uri ..... . Intr-adevar, concursul a fost reusit, apreciat si va fi mentionat si in anii care vor urma , chiar daca s-a scris sau nu pe forum, fiecare in inima lui a dat o apreciere pentru organizare si implicare . Aprecieri din Suceava pentru toti cei implicati: chiar se poate organizatori, echipa largita din zona judetului organizator si nu numai ( multe nume), toti care au facut parte din organizare, concurenti, simpatizanti, sponsori, etc. Personal am avut ce invata din aceasta experienta. Respect pentru toti, un mare bravo pentru Emi . Mergem inainte cu tenisul de masa. Spor la antrenamente si in toate lucrurile bune. Echipa Cutezatorii Suceava

                                              Comentariu


                                              • Așa este, nu e prea târziu...dar,parcă se impune cu tărie. Și chiar dacă sunt puține reacții, sunt sută la sută convins că de două zile încontinuu, persistența acestui fabulos eveniment în gândurile majorității participanților i-a dat multe sughițuri lui EMI. Nu aș ști de unde să încep, poate de la convingerea că de cele mai multe ori disputele contradictorii decente, nu pot duce decât la progres. Iar cei ce au curaj sa inoveze, se expun riscului major de a fi atacați pe toate fronturile, atacuri care pot răpune aproape orice luptător. Mai ales când fronturile sunt numeroase, iar resursele limitate. Poate pare că mă refer la contextul mondial extraordinar de delicat, dar nu, e doar o coincidență...
                                                Ei bine, cred că și dintre contestatorii cei mai vehemenți, mulți s-au îmblânzit după ce au avut posibilitatea să aibă acces la un asemenea eveniment sportiv în care atenția asupra fiecărui detaliu a trebuit răsplătită din partea noastră doar cu respectarea unor reguli de bun simt, dar autoritar susținute. Și cu...incredibil...un efort financiar de 10-20 de lei în plus. Asupra detaliilor privind cazarea pe o noapte în plus nu mă opresc, nu au rost discuțiile, fiecare având posibilitatea de a opta cum a apreciat de cuviință. Retrăind de la început pana la sfârșit desfășurarea evenimentului, e greu să ii găsești un cusur. Evident, dacă nu mi s-ar fi aliniat planetele, as fi considerat că imposibilitatea de a lipsi din viața de zi cu zi, 2 zile, ar fi fost unul de menționat. Însă modalitatea în care a fost concepută această competiție - festivitate, nu se putea desfășura în 12-14 ore. Au fost unele pauze, firești, în care îți puteai lua un respiro care a putut chiar conta în gestionarea energiei fizice.
                                                Așadar, organizare impecabilă, condiții excepționale de joc, facilități de top, inovații câștigătoare, în care am avut posibilitatea să ne simțim, din simpli profani (unii dintre noi) ai acestui sport, în niște sportivi de performanță! Iar lipsa acestora din urmă, pentru mine personal a fost un minus, dar care, evident, nu au ținut de evenimentul în sine, iar culisele acestui minus nu mai contează, nu le știu și nu fac obiectul prezentei.​

                                                Comentariu



                                                • Bună. Dacă a găsit cineva un prosop asemănător ca și culoare ca acesta doar ca în capăt are model. Din greseala aparent l-am luat pe acesta pentru ca sunt asemănătoare ca și culoare. Dacă îl găsiți ma puteți contacta la 0723297976. Multumesc.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X