Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

LIEBHERR 2013 World Table Tennis Championships,13 May 2013 - 20 May 2013, Paris

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de nduviscaria Vezi post
    asta este china comunista domnilor!ii dau dreptate lui alex c era prea de tot ma long l-a batut pe wang hao de fiecare data!xiu xin il rupe pe zike in triade si in superliga si totusi finala este tot aia de acum 2 ani!ce forma de zile mari au aratat zike si wang hao!pacat!rusine!rusine si iar rusine!ma long a jucat ca joo see hyuk!RUSINE!SINCER NICI NU O SA URMARESC O FINALA MASLUITA!pacat ca am urmarit un mondial dominat de niste chinezi care fac blaturi!mi-as fi dorit sa fie timo boll in semifinale!
    Mi se par asa bizare, (sa nu spun altfel) aceste teorii ale "constipatiei" ... daca sunteti asa siguri si unul si altul ca maine castiga ZJ, bagati la pariuri repede un 10k - 20k € si aia e. La o cota de 1,3 pt ZJ si la siguranta voastra debordanta in rezultatul de maine, iese de un 3-5000€ castig SIGUR (ca doar ati descifrat cheia partidului comunist chinez de a il face pe unul erou national la tenis de masă ) )

    "ma long l-a batut pe wang hao de fiecare data"
    Sincer, intre jucatorii profesionisti nu exista "de fiecare data". Boll l-a batut pe Gao Ning in ultimii ani de nu mai stia ala unde e masa, iar acum cand a avut asa multa nevoie sa il bata in CL, a luat-o scurt de la Gao cu 3-0. Jucatorii chinezi se cunosc la perfectie unul pe altul, se antreneaza impreuna la nationale si se intalnesc de cateva ori pe an in campionatul lor ...diferentele intre cei 4 din topul mondial si Zhou Yu, Yan An, Fang Bo sunt minimale. Oricare il poate bate pe oricare, cu plusuri de 5-10% pentru unul sau altul in fct de o zi mai buna sau proasta ...
    Acum 1 an erau la un turneu Crisan cu Ma Long si Chuang Chih Yuan in aceeasi grupa ... Chuang il bate pe Ma Long cu 4-0 (conspiratie a partidului comunist din Taipeiul chinezesc, probabil), ca apoi sa piarda clar cu Crisan (meci clar nearanjat, ca oricum Crisan nu se califica din grupa respectiva, deci clar ca nu se intelesesera intre ei). Sunt pure coincidente, intre jucatori profesionisti forma de moment poate sa faca o oarecare diferenta ... la fel saracul Koki Niwa ... a prins o forma geniala intr-o zi si l-a distrus pe Ma Long ... de atunci asteapta toti de la el sa repete meciul ala... si nici ca il mai repeta vreodata ... la fel Andrei Filimon acum ceva ani a jucat cu Wang LiQin cand era ala nr1 mondial si l-a batut pe WLQ intr-un meci epic cu toate ca ala era posesorul celebrului forehand "the shot that owned a decade" ... toate astea sunt conspiratii sau forma de moment?

    Tot ce se poate sa castige (din nou) ZJ maine finala (SPER CA NU), dar, daca o face, e pt ca joaca mai bine. Oricum, la fel de usor poate si WH sa castige, chiar arata o forma cat se poate de buna. Toata scenarita si teoria asta a conspiratiei dauneaza ....

    Comentariu


    • Daca traduce cineva ce i-a spus(intrebat dupa mimica fetei) WH lui Ma Long la sfarsitul meciului, lucru la care Ma Long nu i-a raspuns vizibil suparat, poate se lamuresc multe.
      Blade-Darker speed 90
      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
      Bh- Testing

      Comentariu


      • Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Untitled.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	97,0 KB 
ID:	767414Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Untitled...jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	99,5 KB 
ID:	767415nu a fost aranjat nimic
        pana acum head to head era 11-9 in favoarea lui wang hao ( acum este 12-9 )
        ca sa nu ma zic ca wang hao l-a dominat clar pe ma long la campionatele mondiale din 2009 si 2011
        iar intre zhang jike si xu xin era 2-2
        se pune la socoteala si China open 2012 unde Zhang Jike a pus numai capace la misto dupa ce conducea cu 2-1
        Ultima editare de alexv; 20.mai.2013, 01:49.
        Viscaria /Tenergy 05 Hard fh/Tenergy 05 bh

        Comentariu


        • .."Romanul s-a nascut poet."
          Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
          Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

          Comentariu


          • Postat în original de Vladislav Vezi post
            .."Romanul s-a nascut poet."
            Si cei mai mari conspiratorii. Majoritate nu vor sa accepte realitateacare,o tot spun peaici de vreo 2 ani.Dar nu mai conteaza....................
            - - - Actualizat - - -
            Postat în original de nduviscaria Vezi post
            asta este china comunista domnilor!ii dau dreptate lui alex c era prea de tot ma long l-a batut pe wang hao de fiecare data!xiu xin il rupe pe zike in triade si in superliga si totusi finala este tot aia de acum 2 ani!ce forma de zile mari au aratat zike si wang hao!pacat!rusine!rusine si iar rusine!ma long a jucat ca joo see hyuk!RUSINE!SINCER NICI NU O SA URMARESC O FINALA MASLUITA!pacat ca am urmarit un mondial dominat de niste chinezi care fac blaturi!mi-as fi dorit sa fie timo boll in semifinale!
            Tu unde te-ai utat ? Eu dupa cate vad cred ca te-ai uitat la cammpionatul national de fotbal,nu la mondialele de tenis de masă.

            Comentariu


            • Postat în original de nduviscaria Vezi post
              asta este china comunista domnilor!ii dau dreptate lui alex c era prea de tot ma long l-a batut pe wang hao de fiecare data!xiu xin il rupe pe zike in triade si in superliga si totusi finala este tot aia de acum 2 ani!ce forma de zile mari au aratat zike si wang hao!pacat!rusine!rusine si iar rusine!ma long a jucat ca joo see hyuk!RUSINE!SINCER NICI NU O SA URMARESC O FINALA MASLUITA!pacat ca am urmarit un mondial dominat de niste chinezi care fac blaturi!mi-as fi dorit sa fie timo boll in semifinale!
              Wang hao are scor pozitiv impotriva lui ma long ; l-a batut la toate competitiile importante ; erai impotriva conspiratiei pana a pierdut ma long ,acum esti pro conspiratie ;poate unii de aici iti stiu nick-ul din trecut : ))...si poate unii vad si isi mai aduc aminte cum "este o conspiratie" de fiecare data cand pierde ma long ,dar niciodata atunci cand castiga...ce glume..fanii ma long parca sunt indoctrinati..
              ..iar cine castiga finala,va deveni cel mai bun jucator din toate timpurile,daca nu este deja...
              - - - Actualizat - - -
              Postat în original de dado_daniel Vezi post
              Daca traduce cineva ce i-a spus(intrebat dupa mimica fetei) WH lui Ma Long la sfarsitul meciului, lucru la care Ma Long nu i-a raspuns vizibil suparat, poate se lamuresc multe.
              poate ceva de ultimul "let"..
              Ultima editare de midnight8080; 20.mai.2013, 06:34.

              Comentariu


              • Postat în original de midnight8080 Vezi post
                Se pare ca ma long are un culoar mai usor decat zhang jike si xu xin ; a fost la timpul potrivit pe locul potrivit si are oarecum garantat locul in finala ;nu cred ca wang hao ii va putea pune probleme cum i-ar pune unul din ceilalati 2..
                Se pare ca pe Wang Hao nu l-a luat nimeni in calcul(sincer nici eu, il vedeam pe Ma Long si mi-as fi dorit sa castige finala)-Hao un jucator fff inteligent care a reusit sa il invinga pe Ma Long cu aceeasi strategie cu care l-a invins si pe Yan An.Niste serve incredibile, variate, carora Ma Long le-a facut fata cand era prea tarziu.
                Un meci care s-a terminat aseara tarziu....si care va duce iar la o finala HAO-ZJ
                "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                Comentariu


                • Postat în original de Alex.C Vezi post
                  ...
                  daca zhang jike castiga si finala nu mai exista nici un dubiu ...se incearca egalarea performantei celui care a fost Zhuang Zedong...
                  Cu scuzele de rigoare, ce performanta? Triplu campion mondial? Sau?

                  Comentariu


                  • hai sai lasam pe cei care chiar joaca tenis si sa vorbim de blaturile din amatur
                    Butterfly Viscaria fl
                    Butterfly tenergy05

                    Comentariu


                    • Postat în original de Kralizec Vezi post
                      Cu scuzele de rigoare, ce performanta? Triplu campion mondial? Sau?
                      De fapt, putea fi vorba de asemenea de performanta lui Wang Liqin (triplu campion mondial la simplu) - vezi http://www.ittf.com/museum/worldchamps.pdf
                      Personal nu cred in aranjamente la meciurile astea. Daca e vorba de un aranjament, singurul care mi se pare viabil este acela prin care medaliile sa plece spre China. De exemplu, alegerea lui Wang Hao si a lui Zhang Jike la Olimpiada de la Londra mi s-a parut un asemenea aranjament: oricare din ei ar fi castigat Olimpiada ar fi reusit sa realizeze un Grand Slam + medalia mergea in China.
                      Pentru moment, jucatorii chinezi sunt greu de atins.
                      Blog de tenis de masă

                      Comentariu


                      • De asta intrebam ce performanta. Ca, pe langa Wang Liqin, mai e si Viktor Barna, drept e ca in alte vremuri, cvintuplu campion mondial. Poate-i vorba de niste titluri importante consecutive...

                        Comentariu


                        • Hmm... consecutive... nu m-am gandit...
                          Oricum, Barna are 4 la rand, daca numarul conteaza.
                          Blog de tenis de masă

                          Comentariu


                          • M-am uitat la ambele semifinale ieri, in prima Jike pur si simplu l-a umilit pe Xu Xin 4-0, acesta din urma nu a jucat nimic, ceea ce m-a facut sa imi pun un semn de intrebare, iar in celalalt joc mi s-a parut clar ca Ma Long nu a aratat nimic, a revenit pt public de la 3-0 la 3-2, ca apoi sa faca act de prezenta in setul 6.
                            Ma bucur pt Wang Hao, dar nu cred ca are vreo sansa in fata lui Jike in finala de astazi.
                            De asemenea, meciul sau impotriva lui Yan An mi s-a parut 100% corect.
                            Am mai repetat, chinezii sunt "GREI", Boll a incercat, Baum s-a pierdut in fata lui Jike, Samsonov nu a apucat sa joace impotriva lui Xu Xin, in schimb Kenta a facut un meci extraordinar.

                            Comentariu


                            • am observat ca zhang jike cand vrea sa joace nu are adversar. ataca 90 % din mingii direct din serviciu adversarilor putini jucastori pot face asta
                              Blade:Schalager off+
                              FH:nittaku hammond 2.2mm
                              BH:nittaku hammond 2.2mm

                              Comentariu


                              • O sa vedem daca astazi poate sa atace si serviciile lui Wang Hao.
                                Mi s-a parut ca Wang Hao este cel mai fin tehnician din toti astia care au jucat.
                                S-au intalnit 2 masini de topspin forehand din orice pozitie adica Ma Long si Xu Xin cu 2 fini tehnicieni, care prefera mai mult sa loveasca in unghiuri si efecte foarte diferite.
                                Wang Hao cel putin a pus niste blockuri de rever in lung de linie fantastice, parca stia dinainte unde o sa dea adversarul.
                                Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                                FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                                BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                                Comentariu


                                • Postat în original de Alex.C Vezi post
                                  cei mai in forma jucatori ai momentului ...xu xin si ma long ...pierd in semifinale ...in urma unor jocuri cu f multe greseli pe care deobicei nu le fac. PROBABIL CA E PRESIUNEA CAMPIONATULUI MONDIAL LA MIJLOC ! HAHA ! )

                                  teoria mea ramane in picioare....
                                  nici eu nu am crezut prima data am urmarit ambele partide!2 blaturi unul mai mare decat altul!inca o data RUSINE!
                                  tb alc t05/t05 fx

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de nduviscaria Vezi post
                                    nici eu nu am crezut prima data am urmarit ambele partide!2 blaturi unul mai mare decat altul!inca o data RUSINE!
                                    am mai scris la pagina 9 parca
                                    wang hao - ma long 12-9 la meciurile directe in favoarea lui wang hao
                                    3-2 intre zhang jike si xu xin in favoarea lui zhang jike
                                    tu ai probleme !
                                    daca tu crezi ca zhang jike nu il poate invinge pe xu xin, sau wang hao pe ma long, inseamna ca esti paralel cu tenisul de masa si probabil in general ai probleme in a interpreta realitatea in care traiesti.
                                    sincer, imi pare rau pentru tine.
                                    Viscaria /Tenergy 05 Hard fh/Tenergy 05 bh

                                    Comentariu


                                    • Incepe marea finala, "clipa adevarului", intamplator reeditarea finalei olimpice. Calculul hartiei ii da sanse lui JK, dar, vazand celelalte meciuri din fazele superioare, am o indoiala.
                                      Wang Hao are o sansa ... istorica, dar infima. Experienta, seriozitate, profesionalism - contra supertalent, viteza, nonconformism, fantezie... Fie sa castige....tenisul de masa.

                                      Comentariu


                                      • cand incepe adevarata!!!!! finala?
                                        Blade: Timo Boll Spirit
                                        Fh:Tibhar Genius 2.0
                                        Bh:Tibhar Genius 2.0
                                        materiale pentru tenis de masa: http://www.ttsport.ro/

                                        Comentariu


                                        • 2-0...si acum 2-1,pentru JK,cu o spectaculoasa revenire a surprizei placute a turneului,parerea mea,WH
                                          si deja 0-4...incepe in forta din nou Hao..deja 2-7...7-10..pentru WH...si JK...egaleaza 10-10..dupa 12-12...e 13-12 pentru campionul mondial entitre Jk,si castiga in cele din urma acest set JK..e 3-1 la seturi pentru JK
                                          incepe setul 5..cu acelasi Hao in avantaj respectiv 3-8 pentru Hao..e deja 5-10 pentru Hao,si 5-11,pentru HAO si scorul devine 3-2,pentru JK
                                          10-7 pentru JK...in setul decisiv..si castiga JK...cu 11-7..si 4-2
                                          Ultima editare de victorache; 20.mai.2013, 16:34.
                                          BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                          FH - TENERGY 64
                                          BH - XIOM VEGA EUROPE

                                          Comentariu


                                          • teatru in 7 acte......
                                            Blade: Timo Boll Spirit
                                            Fh:Tibhar Genius 2.0
                                            Bh:Tibhar Genius 2.0
                                            materiale pentru tenis de masa: http://www.ttsport.ro/

                                            Comentariu


                                            • S-a confirmat. JK este "the best". Talentul si tineretea a invins experienta. Cand vrea, JK este ...irezistibil. Felicitari Hao !

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de adrian_vilcu Vezi post
                                                teatru in 7 acte......
                                                Mai degraba in 6 acte,dle Valcu.
                                                BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                                FH - TENERGY 64
                                                BH - XIOM VEGA EUROPE

                                                Comentariu


                                                • Felicitari vechiului si noului campion mondial ZHANG JIKE!
                                                  A fost cel mai constant jucator al acestui turneu!
                                                  Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                                                  FH: Tenergy 05
                                                  BH: Dignics 05

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de adrian_vilcu Vezi post
                                                    cand incepe adevarata!!!!! finala?
                                                    Cand s-a dat startul competitiei, prietene ! Restul sunt doar detalii....

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X