Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

LIEBHERR 2013 World Table Tennis Championships,13 May 2013 - 20 May 2013, Paris

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de george25 Vezi post
    Felicitari vechiului si noului campion mondial ZHANG JIKE!
    A fost cel mai constant jucator al acestui turneu!

    Da deunde,REGIZAREEEEEEEEEEEEE RUSINEEEEEEEE

    Comentariu


    • Postat în original de george25 Vezi post
      Felicitari vechiului si noului campion mondial ZHANG JIKE!
      A fost cel mai constant jucator al acestui turneu!
      Rectificare: A fost cel mai bun jucator al turneului.

      Comentariu


      • Felicitari Jike,a mai demonstrato inca odata. Dedicatie pentru (at)Kralizec

        Comentariu


        • Bravo Jike!!! Acum Butterfly poate lansa noua serie de lemne Zhang Jike in Europa si America la preturi astronomice !!!! Glumesc desigur sa dau putina apa la moara carcotasilor Chiar a fost bun.
          Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

          Comentariu


          • Comentariu


            • Postat în original de alexv Vezi post
              am mai scris la pagina 9 parca
              wang hao - ma long 12-9 la meciurile directe in favoarea lui wang hao
              3-2 intre zhang jike si xu xin in favoarea lui zhang jike
              tu ai probleme !
              daca tu crezi ca zhang jike nu il poate invinge pe xu xin, sau wang hao pe ma long, inseamna ca esti paralel cu tenisul de masa si probabil in general ai probleme in a interpreta realitatea in care traiesti.
              sincer, imi pare rau pentru tine.
              controleaza-ti limbajul!DACA AVEM CONCEPTII DIFERITE NU INSEAMNA CA NU TRE SA NE RESPECTAM!O ZI BUNA!
              tb alc t05/t05 fx

              Comentariu


              • Comentariu


                • Dar omu nu te-a jignit, chiar esti paralel cu tenisul ))))))))))))))
                  Lemn: Butterfly Petr Korbel
                  BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                  Comentariu


                  • Treaba lor fratilor, important este sa ocupe ei tot podiumul...
                    Rezultatele dintre ei sunt variabile pentru ca altfel nu ar mai veni lumea la meciuri.
                    Si modul in care formeaza echipele de dublu e ciudat, rar se intimpla sa joace cu colegul de la echipa de club.
                    Probabil ca tine de modul in care ei concep competitia si ce inteleg ei prin victorie- individuala sau a grupului....
                    Eu am avut ceva semne de intrebare...cand servea WH, facea semne cu degetul de la mana stanga sau avea ticuri nervoase? Parea ca joaca dublu si indica tipul servei. Ma poate confirma sau combate vre-un observator avansat?
                    TsE

                    Comentariu


                    • Postat în original de ticu sorin Vezi post
                      Da deunde,REGIZAREEEEEEEEEEEEE RUSINEEEEEEEE
                      n-ai de unde sa sti asta,
                      e treaba lor,
                      dar Z.J. e cel mai bun deocamdata(parerea mea), BRAVO lui.
                      Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                      FH: Tenergy 05 FX
                      BH: Tenergy 05 FX

                      Comentariu


                      • Postat în original de Emil Tudor Vezi post
                        Eu am avut ceva semne de intrebare.cand servea WH, facea semne cu degetul de la mana stanga sau avea ticuri nervoase? Parea ca joaca dublu si indica tipul servei. Ma poate confirma sau combate vre-un observator avansat?
                        La acelasi lucru m-am g?ndit si eu când am vazut cum face cu aratatorul de la m?na stânga înainte de a servi.
                        oricum atât timp cât europenii nu sunt în stare sa ajunga între ei si sa le strice calculele, mie personal îmi este egal ca pe primul loc e ZJ, WH, XX sau ML. Poate doar faptul ca ZJ joaca cu BTY sa ma fi facut ieri sa tin putin cu el
                        BUTTERFLY Romania
                        Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                        E-mail: office@prosoftbn.ro
                        BUTTERFLY Store Bucuresti
                        Tel. Mihai: 0736-887467
                        E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                        Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                        Instagram: @butterflyromania
                        YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                        http://www.tt-shop.ro
                        http://www.butterfly.tt
                        http://www.tenisdemasa.ro

                        Comentariu


                        • Nimeni nu contesta ca ei, Xu Xin, Ma Log, Jike, Yan An sunt cei mai buni din lume la ora actuala dar non combat-ul din finala si nu numai, nu face bine la "imaginea" sportul numit tenis de masă. Adevaratele meciuri, pe care le cauti pe internet, sa le revezi sunt cele dintre chinezi si restul lumii (europeni, coreeni, japonezi); in aceste meciuri simti tensiunea, lupta, dorinta, bucuria victoriei si durerea infrangerii. Numai acestea se pot numi meciuri de tenis de masă. Sportul nu inseamna numai tehnica/tactica ci si lupta/emotie. Succes tuturor.
                          Blade: Timo Boll Spirit
                          Fh:Tibhar Genius 2.0
                          Bh:Tibhar Genius 2.0
                          materiale pentru tenis de masa: http://www.ttsport.ro/

                          Comentariu


                          • Ce atmosfera electrizanta a fost la WTTC 2003 Paris-Bercy! Tribunele care faceau valuri,un vacarm ca la finala campionatului mondial de fotbal,cateva meciuri care au ramas in istoria tenisului de masa,un Kreanga imperial,Schlager umilind un campion olimpic si unul mondial..ehe!!
                            Anul asta...o mana de spectatori chinezi entuziasti....restul,europeni care asistau contemplativi la o etalare de forte ce depaseste cu mult ce se vede prin Liga Europeana.
                            Poate decalajul valoric atat de mare intre chinezi(asiatici in general) si restul lumii face ca acest sport sa fie intr-un puternic declin de popularitate in Europa
                            of all the things i lost i miss my mind the most

                            Comentariu


                            • Putine mingi spectaculoase intr-un blat asa cum se spune....si Z.J.a ramas cu tricoul intreg. Cumva o finala ...cu aroma de marketing
                              TB SPIRIT
                              TGY 05
                              TGY 05 FX

                              Comentariu


                              • nici vorba de vreun blat pur si simplu zhang jike a fost mai bun are o tehnica f buna si se vede din avion asta,personal sunt fanul lui ma long care ma cam dezamagit,dar recunosc ca la ora asta jike cand are chef de tenis nu prea are cu cine juca. la umilit pur si simplu pe xu xin in finala .
                                Blade:Schalager off+
                                FH:nittaku hammond 2.2mm
                                BH:nittaku hammond 2.2mm

                                Comentariu


                                • la ora asta jike cand are chef de tenis nu prea are cu cine juca. la umilit pur si simplu pe xu xin in finala .
                                  Rectificare: In semifinale.
                                  Mie personal mi-a placut, printre altele, prestatia lui Kenta in sferturi cu Xu Xin. Nu putin a lipsit sa-l umileasca de tot pe Xu. Ce i-a facut in primele 3 seturi a fost FANTASTIC. Ce s-a intamplat dupa, a fost ...istorie. Probabil bine sfatuit in pauze(ca de blat nu putem vorbi, nu ? Apropos, mai incetati cu "blatul". V-ati molipsit de la fotbal ?), trecand la "artileria grea" de procedeuri si concentrat la maxim, Xu a reusit greu sa-l invinga pe Kenta. Probabil nici nu s-a gandit ca-l poate invinge pe nr. 1 mondial si de aici ... declicul.
                                  In rest, toate felicitarile lui JK. Este un superjucator si subscriu parerii ca este imbatabil cand isi pune in cap, iar meciurile f. importante le trateaza cu maxima seriozitate. A demonstrat, recastigand titlul suprem, ca cel olimpic n-a fost castigat din intamplare.
                                  Adevarul simplu: este cel mai bun jucator din lume.
                                  Bravo lui. Toata stima !
                                  Felicitari si delegatiei romane, care, sunt convins, a facut tot ce a putut. Asa-i in sport !
                                  Iar noi, sa auzim numai de bine !

                                  Comentariu


                                  • Nu am vazut meciul XU XIN-Kenta . Este pe undeva postat in intregime?
                                    "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                                    Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                                    BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                                    Comentariu


                                    • Xu Xin - Kenta Matsudaira

                                      Comentariu


                                      • Referitor la ce spunea cineva mai sus cu atmosfera, sau mai degraba lipsa ei, sambata publicul chiar a participat, sala a fost aproape plina pentru majoritatea zilei, mai ales la sfertul timo boll-ma long si chiar la meciul kenta-xu xin. Se simtea cand cineva chiar e in forma si incearca din rasputeri sa tina pasul cu chinezii, si publicul ii urma in mod natural, agatandu-se de sperantele care existau pentru outsider. In schimb, la meciurile dintre chinezi sau chiar la finala la dublu... s-a vazut si la televizor ce apatica era toata lumea.
                                        Pentru partea cu blaturile, in mod normal nu cred in asa ceva, dar a fost ciudat tare cum wang hao in finala nu parea motivat, nu prea zicea "cho"-uri, dupa ce cu o zi inainte cu ma long jucase cu un "foc" senzational. Am vorbit cu un antrenor francez, partener al ITTF, chiar si el si-a dat cu parerea ca intre chinezi, uneori apar niste meciuri dubioase, si e pacat ca pe cea mai mare dintre scenele tenisului de masa sa planeze inca suspiciuni ( care, adevarate sau nu, strica imaginea sportului in general, cum e si cu dopajul la ciclism ). Concuzie: data viitoare e de mers sambata si duminica, nu duminica si luni

                                        Comentariu


                                        • Nu prea sunt adeptul teriei blaturilor la acel nivel pt ca eu cred ca fiecare jucator din CNT are ceva de demonstrat si foarte multe de pierdut intr-o astfel de competitie dar...nu o sa inteleg niciodata ce a jucat Ma Long in setul 6 din semifinala cu Wang Hao si mai important decat atat de ce nu a apelat la time out asa cum ar fi fost normal.
                                          Blade: Viscaria, FL
                                          fh: T05, 2,1 mm, black
                                          bh: T05, 2,1 mm, red

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Kralizec Vezi post
                                            ce usor pare tenisul cand te uiti la Kento cu cata usurinta puna capace la topspinurile lui Xu Xin in setul 4(ca la antrenamente)-no comment.
                                            In urma acestui meci nu trebuie sa ne mai mire victoria japonezului asupra lui Samsonov....
                                            "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                                            Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                                            BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                                            Comentariu


                                            • daca facem o analiza la rece a meciurilor o sa vedeti clar ca ceva e dubios ...iar atitudinea din finala a lui wang hao dupa parerea mea e cea mai relevanta...nici o motivatie...nici un CHO ...chiar si cand a pierdut ...parca nu era cine stie ce ..
                                              prea mare diferenta de atitudine dintre wang hao cel din semifinala si cel din finala....
                                              am zis acum cateva posturi ...ca statul chinez dicteaza ...si inca sustin asta...ZJ trebuia sa castige campionatu mondial pt a incerca egalarea performantei lui Zhuang Zedong...si colegii lui au avut grija de asta...
                                              Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                              Comentariu


                                              • mi-ar fi placut sa vad o finala fara Wang Hao, jucator care a tacticizat jocul la extrem in dauna spectacolului. Yan An sau Ma long daca ar fi jucat finala cu Zhang Jike, alt nivel spectacular ar fi avut meciul... Wang Hao nu avea alta sansa in fata lui Yan An sau Ma Long decat cea pe care a abordat-o, de fiecare data cand iesea la topspin - retopspin pe forehand, oferea spectacol dar pierdea punctul... cu Zhang Jike n-a mai tinut figura pentru ca el e un jucator complet, care joaca atat de langa masa cat si de la distanta, avand un backhand cel putin la fel de bun cu al lui Wang Hao. Desi multi iubitori ai acestui sport sunt indignati de faptul ca au lipsit in multe momente fazele spectacol, nu cred ca poate fi vorba de meciuri aranjate, ci doar de o noua abordare a unui meci de tenis Wang Hao devenind dintr-un jucator spectaculos in trecut (a se vedea semifinala cu Ma Long de la mondialele din 2011), un jucator care practica un tenis asemenator prin comparatie cu ceea ce joaca Italia in fotbal. Sa speram ca nu se vor molipsi si altii de acest virus...
                                                Andro Rasanter 48
                                                Butterfly Timo ALC
                                                Andro Rasanter 48​

                                                Comentariu


                                                • off topic
                                                  Stie cineva care este treaba cu unghiile lui XU XIN, de ce le poarta asa mari? Canta cumva la vreun instrument cu corzi: chitara, harpa...Am vazut si alte meciuri anterioare si tot asa erau, deci nu e ceva de moment
                                                  "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                                                  Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                                                  BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                                                  Comentariu


                                                  • Citeam pe undeva ca, la chinezi, unghiile mari denota o persoana care nu este incadrata la munca de jos, face parte din high-class. Snobism.
                                                    Blade-Darker speed 90
                                                    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                                    Bh- Testing

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X