Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa TTA", Bucuresti, 9 - 10 Martie 2024

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de calex Vezi post
    Felicitari Albescu Constantin pentru podium la OPEN si Costin Neagoe la ELITE ! Cand se uita cei de prin tara la rezultate, toti il stiu pe Neagoe, a fost acolo si a jucat cu fiecare din ei, la propriu 😀.
    Mersi Alex!😀

    Comentariu


    • Postat în original de TEODOR URSU Vezi post
      Intr adevar, nemultumiri vor fi întotdeauna, minusuri se vor gasi mereu daca sunt cautate, insa as dori sa precizez un aspect foarte interesant. In anume locuri unde se joaca etapele de divizii nationale (vorbim de tenis de masa profesionist) condițiile de joc sunt absolut deplorabile, exista sali unde intra lumina de afara, mesele sunt mai subtiri decat cele din parc, indoite in toate felurile, jumatate dintre ele stau pe cartoane fiindca au picioarele inegale de rupte ce sunt, si alte detalii ce ar putea influenta jocul. Raportand astfel la aceasta situatie unde credem ca ar trebui sa gasim cele mai bune condiții, in tenisul de masa pentru amatori putem lesne gasi situații mai placute. As putea adauga si eu faptul ca reflectoarele au deranjat buna desfasurare a jocului pe mesele centrale, dar fiindca am fost doar eu si inca vreo 2 care am specificat acest aspect putem considera ca este doar ceva subiectiv, probabil suntem noi mai obositi nedormiti etc. Pot spune modest ca acest turneu A+ a avut condiții mai bune decat majoritatea turneelor unde se tine vreun A+. La un moment dat in grupele superioare a fost putin condens, pana s a reglat nr de persoane din sala. Comparativ cu aceasta, in sala din ploiesti e sauna, si acolo devine alt sport, iar sala din targoviste are cea mai distractiva podea, in valuri. Prin urmare, daca raportam putin conditiile de joc la propriul nivel de joc, eu unul nu as indrazni sa comentez. Majoritatea din amatur sunt jucatori amatori, si repet faptul ca inca sunt conditii mai bune la amatori decat la profesionisti, cel putin in divizia b si a. Exista intotdeauna parcul kiseleff sau herastrau, si acolo nu sunt nici adversari pe masura, sigur castigati
      Teo probabil e adevărat ce spui dar treaba e cam asa:
      Cănd te duci la pomană te inchini si mănânci (sau nu mănânci) ce ti_se dă! Când te duci la restaurant pe "Banii" tăi ai totuși niște pretenții! Știu că voi supăra niște organizatori dar niște "stele" sau "margarete" acordate prin vot tuturor sălilor unde se joacă ar fi binevenite. Nu de alta, dar e bine sa vi pregătit după sutele de km parcurși ( o haină mai groasa, mănuși,un aparat de oxigen, niște ghete cu crampoane și o pereche de ochelari heliomați)

      Comentariu


      • Mulțumesc echipei organizatoare pentru atenția speciala acordată cu prilejul împlinirii a 500 participări în circuitul național Amatur ! 🤩

        Comentariu


        • Postat în original de Gigi Spin Vezi post
          Mulțumesc echipei organizatoare pentru atenția speciala acordată cu prilejul împlinirii a 500 participări în circuitul național Amatur ! 🤩
          Sa fi sanatos ca sa poti ajunge si la "mie",nea Gigi,"La multi ani"!
          I love table tennis !

          Comentariu


          • Postat în original de buzatu vasile Vezi post

            Teo probabil e adevărat ce spui dar treaba e cam asa:
            Cănd te duci la pomană te inchini si mănânci (sau nu mănânci) ce ti_se dă! Când te duci la restaurant pe "Banii" tăi ai totuși niște pretenții! Știu că voi supăra niște organizatori dar niște "stele" sau "margarete" acordate prin vot tuturor sălilor unde se joacă ar fi binevenite. Nu de alta, dar e bine sa vi pregătit după sutele de km parcurși ( o haină mai groasa, mănuși,un aparat de oxigen, niște ghete cu crampoane și o pereche de ochelari heliomați)
            Nu va contrazic, sunt de acord cu acest principiu pe care il expuneti, ceea ce am vrut eu sa scot in evidenta este faptul ca sunt sali mult mai slabe care tin un A+ unde nimeni nu spune decat "cea mai buna organizare". La Târgoviște podeaua este denivelata, mesele iti aduc aminte de vremurile cand se juca in parc, parca sunt luate de acolo, temperatura seamana cu cea favorabila habitatului unui pinguin, iar lumina e mai buna daca o stingi. La Ploiești sala este mai buna din aceste puncte de vedere, in schimb condensul care se creeaza schimba cu totul definitia acestui sport. Desi sare destul de bine la ploiesti (dupa parerea mea), nu voi mai merge acolo niciodata din cauza condensului Enorm care se creeaza acolo, si imi pare rau fiindca este o sala unde se aduna jucatori multi buni. Comparativ cu aceste 2 sali unde condițiile sunt cele prezentate, sala aceasta de la Hamburg prezinta totusi o margareta in plus. Pe mine personal m au deranjat reflectoarele pe mesele din mijloc, dar atat. Acum totul este subiectiv, am vazut ca cei care s au plans de lumina au spus ca era prea slaba, eu ma vaitam ca era prea puternica ).
            Pana la urma, niciuna din aceste sali nu este destinata exclusiv pentru tenis de masa, aceste sali sunt polivalente si acopera la modul general niște condiții de baza pentru o desfășurare a jocului cat mai decenta. Prin urmare, nicaeri nu va fi perfect. Da, ne putem alege unde sa participam, si cred ca toti ne am facut listele personale de sali unde sa mergem si unde nu. Nu vreau sa supar nici pe jucatori, nici pe organizatori, consider ca feedbackurile sunt bune, pentru a fi luate in calcul la următoarea organizare, cel putin parerile pertinente.
            O saptamana frumoasa tuturor si spor la joc!

            Comentariu


            • Postat în original de csabazedler Vezi post

              Sa fi sanatos ca sa poti ajunge si la "mie",nea Gigi,"La multi ani"!
              Mulțumesc.

              Comentariu


              • Felicitări sincere organizatorilor! Planificarea detaliată, coordonarea eficientă, fiecare aspect a fost gestionat cu profesionalism deosebit. E clar că ați depus efort și dedicație în organizarea acestui turneu, și acest lucru a fost vizibil în multe detalii. Și feedback-urile sunt utile, oferă informații valoroase despre ceea ce funcționează bine și ce ar putea fi îmbunătățit.

                Comentariu


                • Buna ziua.
                  Cred ca este a treia participare a mea in aceasta sala, imi amintesc exact penultima cand am terminat pe locul 2 iar acum m-am chinuit in inferioare si am fost executat in superioare in aceleasi conditii de joc ca si in urma cu ceva vreme. Pentru nivelul meu de pregatire atat lumina cat si spatiul dintre mese au fost suficiente (tarcurile au avut spatiu generos), concluzia finala este ca trebuie sa ma ocup mai serios de antrenamente.
                  Timpi de joc foarte buni, fluenta meciurilor asigurata de organizatorii prezenti in ambele sali, nimic negativ de comentat.

                  Respect.
                  Blade: lemn off...ce lemn !
                  Bh: cu tepi
                  Fh: fara tepi

                  Comentariu


                  • Postat în original de TEODOR URSU Vezi post

                    Nu va contrazic, sunt de acord cu acest principiu pe care il expuneti, ceea ce am vrut eu sa scot in evidenta este faptul ca sunt sali mult mai slabe care tin un A+ unde nimeni nu spune decat "cea mai buna organizare". La Târgoviște podeaua este denivelata, mesele iti aduc aminte de vremurile cand se juca in parc, parca sunt luate de acolo, temperatura seamana cu cea favorabila habitatului unui pinguin, iar lumina e mai buna daca o stingi. La Ploiești sala este mai buna din aceste puncte de vedere, in schimb condensul care se creeaza schimba cu totul definitia acestui sport. Desi sare destul de bine la ploiesti (dupa parerea mea), nu voi mai merge acolo niciodata din cauza condensului Enorm care se creeaza acolo, si imi pare rau fiindca este o sala unde se aduna jucatori multi buni. Comparativ cu aceste 2 sali unde condițiile sunt cele prezentate, sala aceasta de la Hamburg prezinta totusi o margareta in plus. Pe mine personal m au deranjat reflectoarele pe mesele din mijloc, dar atat. Acum totul este subiectiv, am vazut ca cei care s au plans de lumina au spus ca era prea slaba, eu ma vaitam ca era prea puternica ).
                    Pana la urma, niciuna din aceste sali nu este destinata exclusiv pentru tenis de masa, aceste sali sunt polivalente si acopera la modul general niște condiții de baza pentru o desfășurare a jocului cat mai decenta. Prin urmare, nicaeri nu va fi perfect. Da, ne putem alege unde sa participam, si cred ca toti ne am facut listele personale de sali unde sa mergem si unde nu. Nu vreau sa supar nici pe jucatori, nici pe organizatori, consider ca feedbackurile sunt bune, pentru a fi luate in calcul la următoarea organizare, cel putin parerile pertinente.
                    O saptamana frumoasa tuturor si spor la joc!
                    Să nu mă înțelegeți greșit! Nu am reproșat nimic organizatorilor! Nu au fost timpi morți, nu au fost greșeli în organizare. Au făcut tot ce s_a putut la această sală! Nu am făcut comparație cu alte săli unde condițiile au fost mai bune sau mai proaste! Am spus și repet:
                    -arhitectura sălii și condițiile de joc nu sunt ce trebuie pt un A+. Nici macar nu subliniam aceste nereguli dacă știam ca în altă parte a Bucureștiului nu existau săli mai bune ca asta. De exemplu (îmi scăpa numele) sala de la Vitan unde s-au mai jucat turnee este mult superioară ! Condiții bune, organizatorii au un loc separat, jucătorii pot sa privească meciurile din orice colt a sălii ,au condiții de dezechipare, foarte aerisita și lumina buna și multe altele! Țineți cont ca noile A+ uri sunt diferite de cele din trecut! Acum nu se mai ține cont de regiune și at în mod sigur te trezești cu multi jucători din toate colturile țării. Având în vedere acest aspect consider ca trebuie găsite cele mai bune soluții în zona respectivă pt a mulțumi musafirii! Sunt tare curios cine a adus acele separatoare! Sper ca nu au venit de la Tulcea că at se explică jocul impecabil a lui Alex Neculai

                    Comentariu


                    • Niste poze din prima zi de concurs?

                      Comentariu



                      • russian tastatur online
                        Premiere avansati!😁

                        Comentariu


                        • Mersi. Acum am dovada la nevasta ca nu am foat in alta parte 😁

                          Comentariu


                          • Postat în original de Geloo Vezi post
                            Mersi. Acum am dovada la nevasta ca nu am foat in alta parte 😁
                            Daca asta era scopul, tine si un ziar din ziua respectiva in mana, cu prima pagina la vedere… 😜

                            Comentariu


                            • Buna seara, aici aveti semi-finala de la Elite, Galos-Boaca
                              https://www.youtube.com/watch?v=THmswTX0IYA&t=6s
                              Lemn Michael Maze ALC
                              Forehand Dignics 09c
                              Backhand: Tenergy 19

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X