Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Brazi 17 mai 2008

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: organizator

    Postat în original de primariabrazi
    cum au fost unele intrebari trebuie sa le lamuresc
    ma numesc Adrian Urzeala si sunt seful serviciului urbanism de la Primaria Brazi.
    urbanism =sport....deloc
    cu toate ca m-am nascut si locuiesc in mun. Ploiești am facut o adevarata pasiune pentru aceasta comuna inca din 1995 cind am fost angajat .
    dupa ce citiva ani m-am ocupat de infrastructura adica am inlocuit toate conductele de apa , am finalizat conductele de gaze , am asfaltat strazile , am extins scolile cu grupuri sanitare si alte anexe( laboratoere , etc) am inceput lucrarile cu adevarat importante . am finalizat si extins o sala de sport ( a scolii Negoiesti) , am construit sala de sport Popesti si cea de la Batesti ( in care s-a jucat AMATouR) si este in executie sala polivalenta Brazi.
    acum este deja in derulare proiectarea primului patinoar acoperit din mediul rural acesta avind si o pista de viteza ( unica in Romania).
    si intentionez sa construiesc si primul aquapark indoor din Romania ( conjugat cu sala polivalenta , un lac , un teren de fotbal , un monument istoric restaurat si modificat in sala conferinte , restaurant si unitate cazare toate intr-un parc de cca. 14 ha teren )
    dupa construirea salilor de spor am ajuns la concluzia ca nu sunt folosite la justa lor valoare si conform dorintelor mele ;
    m-am apucat sa organizez activitati sportive ( primul a fost un concurs de role - care promova investitia patinoar Negoiesti sau pompos Negoiesti City Ice Rink) unde citeva sute ( vreo 800-1000 ) de spectatori au ramas masca ( bine....si un sponsor mai nebun ca mine care a...marcat cca. 40.000 euro ) + 250 copii fericiti( premii consistente pentru participanti si chiar socante pt. premienti)
    apoi un concurs de fotbal in sala 86 copii fericiti.
    tenis de masă <15 ani - 40 copii fericiti
    ......si
    ..... a inceput sa-mi placa.....
    visul meu e ca peste 1 an-2 (daca o sa gasesc intelegere la Primaria Brazi o )sa infiintez un serviciu "organizari evenimente" care sa se ocupe NUMAI de turnee si de spectacole.
    asta's eu...
    dati-mi voie sa va salut si va invit sa nu ma evitati cind "draku" ma mai pune sa ma implic .
    cu stima
    Domnule, m-ati lasat masca! Toate lucrurile pe care le-ati realizat acolo, entuziasmul cu care vorbiti de viitoarele proiecte, care pt noi Bucurestenii (si sunt sigur ca nu numai) par S.F., stiind cat de greu se obtin finantari cand vine vorba de proiecte publice... mai ca ma treziti la viatza. Pe aici prin București suntem satui de "vopseaua" care se aplica in momente strategice pe gardul "leoparzilor". Unul din aceste momente a fost summitul NATO cand au fost aduse si plantate flori si covorase de gazon pe traseul oficialitatilor care urmau sa participe la summit, banci si stalpi de iluminat noi, asfalt reparat in parcul Izvor. Un primar de sector a avut maxima ipocrizie sa duca in vizita foarte inalte oficialitati si pe sotiile acestora intr-un parc unde facuse niste aranjamente florale special pt perioada acelui eveniment si pe care nu le mai vazusera vreodata localnicii... Un altul, CARE ESTE in alt sector, a vopsit fatadele blocurilor de pe un bulevard in portocaliu, roz si alte culori pastel si da autorizatii pt actiuni gen "balci" cu manele si mititei electorali intr-un spatiu public (unde deranjeaza enorm locuitorii din zona) si care ramane ca dupa un cataclism la final.
    Satui de toate acestea. am fost placut surprins sa vad ca, foarte aproape de București se construiesc sali noi de sport pt elevi si pentru toata lumea unde se organizeaza actiuni extraordinare (si ospitaliere) se renoveaza si se modernizeaza scoli, se construiesc si se definitiveaza utilitati atat de necesare localnicilor.

    Sa fie oare aerul tare al padurii prin care am trecut, venind dinspre DN1?
    Orice ar fi, va felicit pentru actiunile pe care le-ati organizat, pentru proiectele extraordinare de viitor si pentru...normalitate
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • rasp

      Felicitari primariei BRAZI si dn. ADRIAN URZEALA si tuturor celor implicati, un concurs reusit dus la standarde profesioniste, sincer nu imi gasesc cuvintele si cum a zis 'Visco': am ramas masca.

      BRAVO !!!
      Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
      Fh: Xiom Omega II euro black
      Bh: Xiom Omega I euro max red
      Glue: Xiom i-bond
      http://www.okclub.lx.ro

      Comentariu


      • Am si eu cateva cuvinte de multumire din partea organizatorilor AMATouR, in primul rand ospitalierelor noastre gazde, Domnului primar al comunei Brazi si domnului viceprimar Leonas Radu, care au spnsorizat turneul, au creat cele mai bune conditii de desfasurare si au fost printre noi intreg concursul;
        multumesc lui Adi Urzeala care in nebunia lui creeaza frumos ceva ce altii nici nu viseaza,
        multumesc echipei de prieteni care l-au ajutat;
        spectatorilor care si-au sustinut frenetic favoritul, dar au si apreciat fazele frumoase.
        Multumesc in mod special Domnului Liviu Petrescu si Domnului Florin Toma, care au petrecut o zi intreaga in mijlocul fenomenului, au jucat cateva partide in grupe si dupa grupe, din pacate nu atat de mult cat am fi dorit datorita spatiului "restrans";
        Multumesc concurentilor, care nu s-au temut de distanta sau de posibila aglomerare si care au trecut usor peste cateva mici amanunte
        Multumesc prietenilor Aurel Fratea, Valentin Mircea si Valentin Soare pentru ajutorul primit in momentele dificile;
        Si, nu in ultimul rand, multumesc sotiei... stim noi de ce!

        Comentariu


        • Si acum rezultatele finale:
          LOC NUME PRENUME LOCALITATEA JUDET
          1 BOESCU CONSTANTIN DROBETA TR SEVERIN MH
          2 DINU F GHEORGHE (GICA) BUCURESTI B
          3 TRIFU BOGDAN BUCURESTI B
          4 TRANDAFIR LIVIU DROBETA TR SEVERIN MH
          5-8 BODEANU MIHAI BUCURESTI B
          5-8 MOTOROI CONSTANTIN BUCURESTI B
          5-8 RUSU CRISTIAN BUCURESTI B
          5-8 ZAINESCU RADUCU BUCURESTI B
          9 DRAGANESCU VIOREL PLOIESTI PH
          10-13 FRATEA AUREL CONSTANTA CT
          10-13 MOS FLORIN FILIPESTI PH
          10-13 UZUNEANU COSTICA Galați GL
          10-13 ZAINESCU CORNELIU Galați GL
          14-16 IRIMIA MIHAI DROBETA TR SEVERIN MH
          14-16 MARITANU LUMINITA CONSTANTA CT
          14-16 PAL ZOLTAN MIERCUREA CIUC HR
          17 SAVU OCTAVIAN BUCURESTI B
          18-22 COJOCARU ION DROBETA TR SEVERIN MH
          18-22 IANCU GEORGE PLOIESTI PH
          18-22 JOZSA ZOLTAN ODORHEI HR
          18-22 MACABINSKI LUCIAN BUCURESTI B
          18-22 SOARE VALENTIN VALENII DE MUNTE PH
          23-26 BALAN MIHAI PLOIESTI PH
          23-26 MIRCEA VALENTIN BUCURESTI B
          23-26 MIRCEA ALEXANDRU BUCURESTI B
          27-28 BODEANU DAN BUCURESTI B
          27-28 PETROV DANUT BUCURESTI B


          CATEGORIA AMATORI

          LOC NUME PRENUME LOCALITATEA JUDET
          1 PANAITESCU STEFAN IZVOARELE PH
          2 MOSTOVOI ANDREI CAMPINA CAMPINA PH
          3 VOINEA SORIN Galați GL
          4 DINU IONEL BUCURESTI B
          5-8 BRATU ANDREI BRASOV BV
          5-8 MARESI ION FOCSANI VN
          5-8 PUIU DRAGOS PLOIESTI PH
          5-8 RIZEA ANDREI GURA OCNITEI DB
          9-16 BONDOC ALEXANDRU BRASOV BV
          9-16 CALIN FLORIN BUCURESTI B
          9-16 CHIRU SORIN CAMPINA PH
          9-16 MARANDICI ADRIAN BRASOV BV
          9-16 MERODE HARALAMBIE BRAZI B
          9-16 PITAC OVIDIU BRASOV BV
          9-16 RADU FLORIN BRAZI PH
          9-16 RUS ANDREI BRASOV BV
          17-25 ANDREI NICOLAE PLOIESTI PH
          17-25 BRATU BOGDAN BUZAU BZ
          17-25 CONSTANTINOVICI CIPRIAN SUCEAVA SV
          17-25 CORCOZ COSTIN FOCSANI VN
          17-25 DRAGAN DANIEL BUCURESTI B
          17-25 LICA GEORGE CONSTANTA CT
          17-25 ROSCA VIRGIL Galați GL
          17-25 TUDOSIU GHEORGHE CAMPINA PH
          17-25 SINESCU EUGEN PLOIESTI PH
          17-25 CIUCA DAN PLOIESTI PH
          26-32 ANGHELE CRISTIAN Galați GL
          26-32 BACANU PAULIAN BRASOV BV
          26-32 GUTU VICTOR Galați GL
          26-32 ILIE MARIAN TARGOVISTE DB
          26-32 NICULAE SILVIU BUCURESTI B
          26-32 VLAD NICOLAE PITESTI AG
          33 CUMELSKI SERGIU Galați GL
          34-43 ALEXANDRESCU MARIUS BUCURESTI B
          34-43 CIURCA IULIAN BRASOV BV
          34-43 CONSTANTIN ANA MARIA PLOIESTI PH
          34-43 DAMIAN CRISTIAN PLOIESTI PH
          34-43 DANILA MIHAI FOCSANI VN
          34-43 FRUSINA MARIUS BUCURESTI B
          34-43 MOCANU IONUT Galați GL
          34-43 NITESCU HORIA PLOIESTI PH
          34-43 PRIBEAGU CLAUDIU TOPOLOVENI AG
          34-43 PUIU MARIAN BUCURESTI B
          44-49 ARSENI FLORIN BUCURESTI B
          44-49 BANICA SORIN BRAZI PH
          44-49 BANICA DAN BRAZI PH
          44-49 FLORICEL MARIAN BRASOV BV
          44-49 LICA ELENA ALEXANDRA TARGOVISTE DB
          44-49 VASILE MIRCEA BRAZI PH
          50-58 AFUZ GABRIEL CONSTANTA CT
          50-58 CHIPAILA MIRCEA CONSTANTA CT
          50-58 DINICESCU ION PITESTI AG
          50-58 FUGULIN DAN TOPOLOVENI AG
          50-58 ONUT AUREL BUCURESTI B
          50-58 ROZESCU VALENTIN BUCURESTI B
          50-58 TAMAS HUNOR MIERCUREA CIUC HG
          50-58 DINICA NICOLAE TIBERIU BRAZI PH
          50-58 PETCU CONSTANTIN BRAZI PH
          59-66 DOBA VASILE PITESTI AG
          59-66 GHIOCA ADRIAN BRAZI PH
          59-66 GORUN ADRIAN TOPOLOVENI AG
          59-66 IONITA ALINA BRAZI PH
          59-66 MOISE IONEL BRAZI PH
          59-66 NEGOITESCU VLAD BRAZI PH
          59-66 POPA MIRCEA BRASOV BV
          59-66 VACULISTEANU IONUT SUCEAVA SV

          Comentariu


          • Re: organizator

            Felicitari Adi. SUPER.
            Pacat ca la acest concurs Ploieștiul (stii tu cine) nu s-a mai clasat la fel de bine ca la concursurile anterioare. Poate data viitoare. Dar mai am o intrebare: Si premiile? Stiu ca urma sa se intample ceva FOARTE interesant
            Schlager Carbon Off +
            FH: Xiom Vega Elite Max
            BH: Xiom Vega Europe Max

            Comentariu


            • Eu am urmarit pe internet finala si premierea si am vazut ca s-au dat premii...
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • Re: organizator

                Postat în original de horia
                Felicitari Adi. SUPER.
                Pacat ca la acest concurs Ploieștiul (stii tu cine) nu s-a mai clasat la fel de bine ca la concursurile anterioare. Poate data viitoare. Dar mai am o intrebare: Si premiile? Stiu ca urma sa se intample ceva FOARTE interesant
                Premiile s-au dat.

                Comentariu


                • Re: organizator

                  Postat în original de primariabrazi
                  Postat în original de horia
                  Felicitari Adi. SUPER.
                  Pacat ca la acest concurs Ploieștiul (stii tu cine) nu s-a mai clasat la fel de bine ca la concursurile anterioare. Poate data viitoare. Dar mai am o intrebare: Si premiile? Stiu ca urma sa se intample ceva FOARTE interesant
                  Premiile s-au dat.
                  special nu am facut publice Premiile inainte sau in timpul concursului pentru a pastra spiritul de competitivitate , premiul fiind doar o simpla completare la gloria obtinuta prin lupta( munca).
                  Totusi acum pot sa le fac publice:
                  - Locurile 1 de la Open si Amatori au primit cite o camera video Sony( pentru a filma modul cum se antreneaza sa invatam si noi de la ei)\
                  - Locurile 2 de la Open si Amatori au primit un sistem de navigatie GPS portabil ( pentru a nu se rataci si a nimeri mai usor la comuna Brazi)
                  - Locurile 3 de la Open si Amatori au primit aparate de fotografiat cu rezolutie ridicata 7.1 Mp de la firma de renume Nikon.

                  in plus organizatorul s-a gindit sa ofere si 3 premii speciale :
                  - cel mai tehnic jucator ( premiu obtinut la mare lupta ) - un sistem muzical Panasonic ( foarte tehnics).
                  - cea mai tehnica jucatoare - un Ipod Nano normal ca roz
                  - cel mai promitator debut - un fenomenal telefon mobil ascuns intr-un ceas de mina .
                  Diplomele - produse in "laboratoarele secrete" ale serviciului urbanism cu sprijinul drei Iancu Mariana de la Config Data care le-a prelucrat in Flash.
                  Cupele ( 9 buc diferite 3x2 ,1,1,1 au fost alese de mine personal pentru aceasta m-am deplasat la firma Leonte din București care le-au si personalizat).

                  dar sa nu uitam si de Insigne care au avut initial un rol practic ( de a controla accesul in sala si la Bufet) dar care au ramas "suvenir" participantilor care sper sa le pastreze si sa-si aduca aminte peste timp de turneul A Brazi 17.05.2008.

                  Comentariu


                  • Postat în original de Galant
                    http://89.40.107.69/LanMpegView1.htm
                    Imaginea este super buna si faptul ca se pot urmari mai multe camere odata nu poate decit sa te incinte ...
                    Felicitari pentru idee !!!
                    multumesc pentru felicitari.nu este prima data cind transmitem pe internet aceste evenimente si vine ca un raspuns la lipsa de spectatori ( comozii mai bine stau in fotoliu cu telecomanda intr-o mina si berea in cealalta uitindu-se la aceleasi meciuri de fotbal larg mediatizate).
                    dar pentru "amatorii" fenomenului care sunt de departe si nu pot face deplasarea cred eu ca a fost o placere sa urmareasca meciurile.

                    Comentariu


                    • Re: organizator

                      Postat în original de VISCO
                      Postat în original de primariabrazi
                      cum au fost unele intrebari trebuie sa le lamuresc
                      ma numesc Adrian Urzeala si sunt seful serviciului urbanism de la Primaria Brazi.
                      urbanism =sport....deloc
                      cu toate ca m-am nascut si locuiesc in mun. Ploiești am facut o adevarata pasiune pentru aceasta comuna inca din 1995 cind am fost angajat .
                      dupa ce citiva ani m-am ocupat de infrastructura adica am inlocuit toate conductele de apa , am finalizat conductele de gaze , am asfaltat strazile , am extins scolile cu grupuri sanitare si alte anexe( laboratoere , etc) am inceput lucrarile cu adevarat importante . am finalizat si extins o sala de sport ( a scolii Negoiesti) , am construit sala de sport Popesti si cea de la Batesti ( in care s-a jucat AMATouR) si este in executie sala polivalenta Brazi.
                      acum este deja in derulare proiectarea primului patinoar acoperit din mediul rural acesta avind si o pista de viteza ( unica in Romania).
                      si intentionez sa construiesc si primul aquapark indoor din Romania ( conjugat cu sala polivalenta , un lac , un teren de fotbal , un monument istoric restaurat si modificat in sala conferinte , restaurant si unitate cazare toate intr-un parc de cca. 14 ha teren )
                      dupa construirea salilor de spor am ajuns la concluzia ca nu sunt folosite la justa lor valoare si conform dorintelor mele ;
                      m-am apucat sa organizez activitati sportive ( primul a fost un concurs de role - care promova investitia patinoar Negoiesti sau pompos Negoiesti City Ice Rink) unde citeva sute ( vreo 800-1000 ) de spectatori au ramas masca ( bine....si un sponsor mai nebun ca mine care a...marcat cca. 40.000 euro ) + 250 copii fericiti( premii consistente pentru participanti si chiar socante pt. premienti)
                      apoi un concurs de fotbal in sala 86 copii fericiti.
                      tenis de masă <15 ani - 40 copii fericiti
                      ......si
                      ..... a inceput sa-mi placa.....
                      visul meu e ca peste 1 an-2 (daca o sa gasesc intelegere la Primaria Brazi o )sa infiintez un serviciu "organizari evenimente" care sa se ocupe NUMAI de turnee si de spectacole.
                      asta's eu...
                      dati-mi voie sa va salut si va invit sa nu ma evitati cind "draku" ma mai pune sa ma implic .
                      cu stima
                      Domnule, m-ati lasat masca! Toate lucrurile pe care le-ati realizat acolo, entuziasmul cu care vorbiti de viitoarele proiecte, care pt noi Bucurestenii (si sunt sigur ca nu numai) par S.F., stiind cat de greu se obtin finantari cand vine vorba de proiecte publice... mai ca ma treziti la viatza. Pe aici prin București suntem satui de "vopseaua" care se aplica in momente strategice pe gardul "leoparzilor". Unul din aceste momente a fost summitul NATO cand au fost aduse si plantate flori si covorase de gazon pe traseul oficialitatilor care urmau sa participe la summit, banci si stalpi de iluminat noi, asfalt reparat in parcul Izvor. Un primar de sector a avut maxima ipocrizie sa duca in vizita foarte inalte oficialitati si pe sotiile acestora intr-un parc unde facuse niste aranjamente florale special pt perioada acelui eveniment si pe care nu le mai vazusera vreodata localnicii... Un altul, CARE ESTE in alt sector, a vopsit fatadele blocurilor de pe un bulevard in portocaliu, roz si alte culori pastel si da autorizatii pt actiuni gen "balci" cu manele si mititei electorali intr-un spatiu public (unde deranjeaza enorm locuitorii din zona) si care ramane ca dupa un cataclism la final.
                      Satui de toate acestea. am fost placut surprins sa vad ca, foarte aproape de București se construiesc sali noi de sport pt elevi si pentru toata lumea unde se organizeaza actiuni extraordinare (si ospitaliere) se renoveaza si se modernizeaza scoli, se construiesc si se definitiveaza utilitati atat de necesare localnicilor.
                      Sa fie oare aerul tare al padurii prin care am trecut, venind dinspre DN1?
                      Orice ar fi, va felicit pentru actiunile pe care le-ati organizat, pentru proiectele extraordinare de viitor si pentru...normalitate
                      ca bine ati zis : NORMALITATE

                      defapt asta spune totul - in viziunea mea nu este nimic special ci doar intrarea in NORMALITATE.
                      ce am uitat sa va spun ca la o populatie de cca.9000 locuitori sunt 1000 de prescolari si scolari gimnaziali ( gradinita + scoala pina la clasa a 8-a) iar aceastei generatii trebuie sa-i imprimam traiectoria corecta altfel.....( nu-i frumos sa spun dar o spun "selectia naturala" va functiona din ce in ce mai bine) .
                      va multumesc pentru gasirea cuvintului care apreciaza activitatea mea NORMALITATE

                      Comentariu


                      • Ce se mai aude cu inregistralile si pozele de la concurs

                        Comentariu


                        • Postat în original de jony
                          Ce se mai aude cu inregistralile si pozele de la concurs
                          se face. merge mai incet pentru ca au fost solicitari de descarcare nu numai de vizualizare.

                          Comentariu


                          • Desi initial nu prea vroiam sa bat iar sute de km pt cateva meciuri de tenis, acum ma felicit pt decizia de a participa!
                            I-am citit inca de la Galați d-lui Adi sufletul mare si pasiunea dusa la extrem a lucrului bine facut si numai lipsa de experienta a facut ca mesele sa nu fie mai de calitate, sau alte mici neajunsuri (culoare pereti, luminozitate) sa deranjeze pe ici, pe colo.
                            Altfel, am fost rasfatati si am beneficiat de o atentie care se cuvine poate doar sportivilor de inalta performanta... el si consiliul local Brazi, ne-au facut sa ne simtim fiecare in parte ca niste adevarati campioni!
                            Sucuri si apa la discretie, preparate culinare proaspete si de f. buna calitate (un bonus pentru chiftelute si apoi pt friptura cu cartofi de dupa amiaza), dusuri cu apa calda, politistii/ele prezenti au fost mereu saritori, gata sa ajute, iar domnul Dan Bodeanu si Aurel Fratea au asigurat un mediu propice si fair-play de desfasurare a concursului! Pana si soarele si-a adus contributia cu generozitatea lui!
                            Iar de premii ce sa mai zic? FABULOASE!!!
                            Astept cu nerabdare si pozele+inregistrarile video, iar acest turneu sunt sigur ca va ramane in istoria circuitului Amatour ca cel mai grandios, din f. multe puncte de vedere!! Iata Filo, unde s-a ajuns!
                            Daca mai castigam si eu meciul decisiv de calificare din superioara de la 2-0 si 10-8 pt mine(pierdut apoi cu 2-3!), parca era si mai frumos... oricum va ramane o experienta minunata, de neuitat si prin prisma aceasta!
                            De-ar fi macar cate un Adrian Urzeala in fiecare judet, tara asta ar avea oameni mai buni, mai sanatosi, mai activi!!
                            Adrian, sa-ti dea Dumnezeu sanatate si putere de munca, sa realizezi tot ceea ce ti-ai propus! Si apuca-te si tu mai serios de tenis, ai un profesor si un elev in Brazi de la care ai ce invata!!
                            Xiom -Mitzutani - Xiom

                            Comentariu


                            • Pentru Primaria Brazi. Nu mai citez ce sa scris din respect pentru rabdarea celor care citesc acest forum.
                              Vreau doar sa-i spun Domnului Adrian Urzeala ca NORMALTATE nu este un cuvant bagatela, ci in contextul actual este cel mai mare compliment pe care-l poate face cineva. Ma bucur ca mergand la turneele Amatour prin tara, am avut ocazia sa cunosc oameni de calitate si realizarile acestora. Chiar daca nu ma manifest zgomotos nefiind ipocrit, apreciez sincer ceea ce astazi a devenit NORMAL, mici oaze de speranta in oceanul de anormalitate care a potopit Romania. Sa dea Dumnezeu sa fie cat mai multi oameni NORMALI in tara asta!
                              Lemn- Bty Viscaria
                              FH - TENERGY 05
                              BH - TENERGY 80

                              Comentariu


                              • Postat în original de george, c-ta
                                Desi initial nu prea vroiam sa bat iar sute de km pt cateva meciuri de tenis, acum ma felicit pt decizia de a participa!
                                I-am citit inca de la Galați d-lui Adi sufletul mare si pasiunea dusa la extrem a lucrului bine facut si numai lipsa de experienta a facut ca mesele sa nu fie mai de calitate, sau alte mici neajunsuri (culoare pereti, luminozitate) sa deranjeze pe ici, pe colo.
                                Altfel, am fost rasfatati si am beneficiat de o atentie care se cuvine poate doar sportivilor de inalta performanta... el si consiliul local Brazi, ne-au facut sa ne simtim fiecare in parte ca niste adevarati campioni!
                                Sucuri si apa la discretie, preparate culinare proaspete si de f. buna calitate (un bonus pentru chiftelute si apoi pt friptura cu cartofi de dupa amiaza), dusuri cu apa calda, politistii/ele prezenti au fost mereu saritori, gata sa ajute, iar domnul Dan Bodeanu si Aurel Fratea au asigurat un mediu propice si fair-play de desfasurare a concursului! Pana si soarele si-a adus contributia cu generozitatea lui!
                                Iar de premii ce sa mai zic? FABULOASE!!!
                                Astept cu nerabdare si pozele+inregistrarile video, iar acest turneu sunt sigur ca va ramane in istoria circuitului Amatour ca cel mai grandios, din f. multe puncte de vedere!! Iata Filo, unde s-a ajuns!
                                Daca mai castigam si eu meciul decisiv de calificare din superioara de la 2-0 si 10-8 pt mine(pierdut apoi cu 2-3!), parca era si mai frumos... oricum va ramane o experienta minunata, de neuitat si prin prisma aceasta!
                                De-ar fi macar cate un Adrian Urzeala in fiecare judet, tara asta ar avea oameni mai buni, mai sanatosi, mai activi!!
                                Adrian, sa-ti dea Dumnezeu sanatate si putere de munca, sa realizezi tot ceea ce ti-ai propus! Si apuca-te si tu mai serios de tenis, ai un profesor si un elev in Brazi de la care ai ce invata!!
                                ha-ha-ha
                                "Si apuca-te si tu mai serios de tenis, ai un profesor si un elev in Brazi de la care ai ce invata"
                                adica la 35 de ani sa ma apuc de tenis....ce gluma buna...
                                nu ca ar fi imposibil ( ca vazindu-l pe profesorul Sinescu la 74 de ani ma rugam sa ajung si eu in anii lui , cu vivacitatea lui si cu mintea limpede)....ambitie am , reflexe sunt ( sau pastrat decind faceam scrima la Clubul sportiv scolar Ploiești) , de gindit cred ca gindesc ....dar ....stau foarte prost cu timpul.
                                totusi daca-i voi cara pe cei 2 Merode si Radu la alte turnee s-ar putea sa ma plictisesc in sala ( dealtfel ma plictisesc extrem de repede cind stau degeaba )si sa ma apuc sa joc. odata ce ma bag in asta ...sa fi sigur ca nu o sa fiu ultimul.....
                                Doamne ce nebunie, ce provocare , ce manusa mi-ai aruncat.

                                Comentariu


                                • Postat în original de george, c-ta
                                  Desi initial nu prea vroiam sa bat iar sute de km pt cateva meciuri de tenis, acum ma felicit pt decizia de a participa!
                                  I-am citit inca de la Galați d-lui Adi sufletul mare si pasiunea dusa la extrem a lucrului bine facut si numai lipsa de experienta a facut ca mesele sa nu fie mai de calitate, sau alte mici neajunsuri (culoare pereti, luminozitate) sa deranjeze pe ici, pe colo.
                                  Altfel, am fost rasfatati si am beneficiat de o atentie care se cuvine poate doar sportivilor de inalta performanta... el si consiliul local Brazi, ne-au facut sa ne simtim fiecare in parte ca niste adevarati campioni!
                                  Sucuri si apa la discretie, preparate culinare proaspete si de f. buna calitate (un bonus pentru chiftelute si apoi pt friptura cu cartofi de dupa amiaza), dusuri cu apa calda, politistii/ele prezenti au fost mereu saritori, gata sa ajute, iar domnul Dan Bodeanu si Aurel Fratea au asigurat un mediu propice si fair-play de desfasurare a concursului! Pana si soarele si-a adus contributia cu generozitatea lui!
                                  Iar de premii ce sa mai zic? FABULOASE!!!
                                  Astept cu nerabdare si pozele+inregistrarile video, iar acest turneu sunt sigur ca va ramane in istoria circuitului Amatour ca cel mai grandios, din f. multe puncte de vedere!! Iata Filo, unde s-a ajuns!
                                  Daca mai castigam si eu meciul decisiv de calificare din superioara de la 2-0 si 10-8 pt mine(pierdut apoi cu 2-3!), parca era si mai frumos... oricum va ramane o experienta minunata, de neuitat si prin prisma aceasta!
                                  De-ar fi macar cate un Adrian Urzeala in fiecare judet, tara asta ar avea oameni mai buni, mai sanatosi, mai activi!!
                                  Adrian, sa-ti dea Dumnezeu sanatate si putere de munca, sa realizezi tot ceea ce ti-ai propus! Si apuca-te si tu mai serios de tenis, ai un profesor si un elev in Brazi de la care ai ce invata!!
                                  ha-ha-ha
                                  "Si apuca-te si tu mai serios de tenis, ai un profesor si un elev in Brazi de la care ai ce invata"
                                  adica la 35 de ani sa ma apuc de tenis....ce gluma buna...
                                  nu ca ar fi imposibil ( ca vazindu-l pe profesorul Sinescu la 74 de ani ma rugam sa ajung si eu in anii lui , cu vivacitatea lui si cu mintea limpede)....ambitie am , reflexe sunt ( sau pastrat decind faceam scrima la Clubul sportiv scolar Ploiești) , de gindit cred ca gindesc ....dar ....stau foarte prost cu timpul.
                                  totusi daca-i voi cara pe cei 2 Merode si Radu la alte turnee s-ar putea sa ma plictisesc in sala ( dealtfel ma plictisesc extrem de repede cind stau degeaba )si sa ma apuc sa joc. odata ce ma bag in asta ...sa fi sigur ca nu o sa fiu ultimul.....
                                  Doamne ce nebunie, ce provocare , ce manusa mi-ai aruncat.

                                  Comentariu


                                  • re

                                    Am citit despre turneul de la Brazi si nu pot sa spun decat ca-mi are f f rau ca am uitat sa intru pe forum sa ma uit si eu la meciuri live
                                    In rest ce sa zic, fara cuvinte, nici meciurile din SuperLiga nu cred ca beneficiaza de asa organizare...
                                    Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                                    FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                                    BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                                    Comentariu


                                    • Re: rugaminte

                                      Postat în original de primariabrazi
                                      Postat în original de ciprian82
                                      Venim din Suceava doua persoane cu trenul, ajungem in gara Ploiești Sud in jurul orelor 06:41.
                                      Ce posibilitati de transport avem de a ajunge in Batesti?
                                      Multumesc
                                      autobuz traseul 19 pleaca la ora 8.00
                                      sau va iau chiar eu de la gara deaca trenul nu intirzie prea mult.
                                      sunati-ma la 6.00-6.15 sa-mi spuneti unde este trenul si sa-mi aduceti aminte.0728909036
                                      din cauza extenuarii am uitat ca este "noaptea muzeelor"( toate au fost deschise in nopatea 17-18 mai 2008. aveam timp berechet ( pina la plecarea trenului mai erau 90 de minute )sa va duc la Muzeul de arta Ploiești , muzeul petrolului , dar mai ales la Muzeul ceasului - unic in Europa . chiar ca aveati ce sa povestiti acasa. sper ca ati ajuns cu bine

                                      Comentariu


                                      • re

                                        ce se mai aude de multimedia de la turneu?
                                        Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                                        FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                                        BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                                        Comentariu


                                        • TIN SA FELICIT ORGANIZATORII PENTRU MINUNATA ZI DE 17 MAI 2008,CARE CU SIGURANTA VA RAMANE IN ISTORIA AMATOUR,TOTUL A FOST SUPERB.MULTUMIRI PENTRU PRAHOVENII CARE AU VENIT LA TURNEU.SINGURA PARERE DE RAU A FOST ACEEA CE DL.IANCU GEORGE NU A PUTUT RAMANE PANA LA FINAL,CRED CU DESAVARSIRE CA ALTFEL AR FI STAT LUCRURILE LA OPEN.
                                          TIN SA MAI FELICIT PE DL.PANAITESCU STEFAN PENTRU CASTIGAREA TROFEULUI LA AMATORI.
                                          YOU WANT SOME CANDY???DYIN' AIN'T MUCH OF A LIVIN' BOY!!!

                                          Comentariu


                                          • Buna ziua!
                                            Numele meu este Rizea Andrei si sunt din Targoviște.Am fost prezent si ieri la concursul de tenis organizat cu atata maiestrie de dumneavoastra.V-as fi recunoscator daca ati putea sa ma anuntati de unde pot face rost de poze si de filme in momentul in care acestea vor fi disponibile.

                                            In numele Targoviștenilor prezenti la Brazi,va multumesc pentru organizarea ireprosabila si eforturile depuse pentru a gazdui acest turneu.Sper sa ne mai intalnim in viitorul apropiat.

                                            Multumesc

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de primariabrazi
                                              Buna ziua!
                                              Numele meu este Rizea Andrei si sunt din Targoviște.Am fost prezent si ieri la concursul de tenis organizat cu atata maiestrie de dumneavoastra.V-as fi recunoscator daca ati putea sa ma anuntati de unde pot face rost de poze si de filme in momentul in care acestea vor fi disponibile.
                                              In numele Targoviștenilor prezenti la Brazi,va multumesc pentru organizarea ireprosabila si eforturile depuse pentru a gazdui acest turneu.Sper sa ne mai intalnim in viitorul apropiat.
                                              Multumesc
                                              "primaria brazi" poate gazdui si postarile celor din targoviste??!
                                              andrei rizea este un baiat de clasa a 10-a la cel mai bun liceu din targoviste, joaca si bine tenis (a fost cu mine in grupa) si are si mult bun-simt!... spunea ca nu i se activeaza contul pe forum... poate i se remediaza aceasta problema...
                                              multumesc!
                                              Xiom -Mitzutani - Xiom

                                              Comentariu


                                              • poza

                                                premierea
                                                Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                                                Fh: Xiom Omega II euro black
                                                Bh: Xiom Omega I euro max red
                                                Glue: Xiom i-bond
                                                http://www.okclub.lx.ro

                                                Comentariu


                                                • poza

                                                  poza premiere:
                                                  http://picasaweb.google.ro/marianpuiu2005/ConcursBrazi
                                                  Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                                                  Fh: Xiom Omega II euro black
                                                  Bh: Xiom Omega I euro max red
                                                  Glue: Xiom i-bond
                                                  http://www.okclub.lx.ro

                                                  Comentariu


                                                  • salut,
                                                    inaintea turneului, ma gandeam ca, sigur, mai este putin si vin alegerile, asadar normal sa organizeze primaria, s.a.m.d, dar... am avut placerea sa l cunosc pe domnul Adrian Urzeala, care si a gasit timp sa mearga prin sala si sa discute cu unu sau altul....
                                                    sincer, nu proiectele terminate sau de viitor m au impresionat, ci entuziasmul cu care domnul Adrian vorbea despre ele...
                                                    trist, insa, este faptul ca am ajuns sa aducem elogii unor situatii care, asa cum spunea si Aurel, SUNT NORMALE, sau ar trebui sa fie....

                                                    oricum, domnule Adrian, va doresc multa sanatate si putere de munca, dar va mai doresc si o echipa in spate, fara de care indiferent de entuziasm si vise nu poti realiza mai nimic.

                                                    multumesc
                                                    si mult succes in continuare

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X