Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Clone vs. originale

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Postat în original de DAN TT Vezi post
    doamne cata zarva pt nimic !! ce aveti oameni buni>>>>???
    eu cumpar si am gasit si vanzatori deci nimeni nu isala pe nimeni !!
    Ma bucur ca ati luat aceasta decizie dl. Dan. Sunt niste oameni rai care nu fac altceva decat sa scrie verzi si uscate, nimic constructiv.
    Un lemn bun pe care vi-l recomand este de la XVT, si anume XVT ZL Koto, pe care il gasiti pe Aliexpres sau la ei pe xvt.cc, dar e mai ok pe Aliexpres. Miezul este ayous si are un simt moale, nu tare, si chiar are zylon-carbon in compozitie.
    Succes si spor la joc!
    blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

    Comentariu


    • #77
      Postat în original de DAN TT Vezi post
      doamne cata zarva pt nimic !! ce aveti oameni buni>>>>???
      eu cumpar si am gasit si vanzatori deci nimeni nu isala pe nimeni !!
      Nu mai interesa pe nimeni ce cumpărați dumneavoastră. Discuția se mutase de acolo, aici!
      Si discutia este despre clone versus originale.

      Aici fiecare poate avea opinia lui, că să fie răi si sa scrie verzi si uscate sau să fie constructivi, fix de-un nurofen.

      Eu vă urez să luați de la viață tot ce e mai bun, ce considerați dumneavoastră că este bun.

      În ce mă privește, și vorbesc doar în numele meu, consider că e în datul firii a mă păzi de a fi inșelat și a alege, fără să mă indatoreze careva cu înțelepciunea lui! Așa că nu vă deranjați inutil. Dacă e cazul, întreb io! 😉
      Clar, seară faină! 😀



      lemn Xiom Stradivarius/ BH-Xiom Vega negru maxim/FH-Xiom Omega V roşu maxim

      Comentariu


      • #78
        Un lemn clona nu are nici o treaba cu originalul.Am avut T.B Alc clona ,rapid ,rigid fără simt ,greu de controlat ,la fel se simțea și Viscaria clona.
        tb alc t05/t05 fx

        Comentariu


        • #79
          ce e mizeria asta?

          https://sportano.ro/p/288123/racheta...jixXLBl7sPG#OS
          un singur lemn DEF
          zeci de fețe diverse

          Comentariu


          • #80
            Postat în original de dolly Vezi post
            O mizerie….


            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Comentariu


            • #81
              Dar are un nume si o marca in spate, deci sa aratam respect...
              un singur lemn DEF
              zeci de fețe diverse

              Comentariu


              • #82
                Clonele/falsurile au o chestie distincta: nu vin pe canale oficiale de vanzare. 😜

                Comentariu


                • #83
                  Si ale de la link ce is, in opinia dvs?
                  un singur lemn DEF
                  zeci de fețe diverse

                  Comentariu


                  • #84
                    Acum chiar nu stiu ce sa zic, initial mi s-au parut fake-uri.
                    La Butterfly pe site nu apar variante SG99. Pe de alta parte am gasit si pe alte site-uri (inclusiv Decathlon in alte tari).

                    Comentariu


                    • #85
                      Asta e dovada ca marca se poate pune si pe ieftinituri, din dorinta de a vinde orice si oricat
                      un singur lemn DEF
                      zeci de fețe diverse

                      Comentariu


                      • #86
                        Nu chiar…
                        Exista segmente de piata peste tot. Daca ai fabrica pregatita pentru asa ceva poti decide si sa scoti produse mai ieftine. Nu toata lumea vrea/poate lua palete de 200 euro. Iar pentru unii nici nu e cazul.

                        Comentariu


                        • #87
                          Postat în original de Calin Galban Vezi post
                          Am testat și eu o clona și pot sa îmi exprim și eu un punct de vedere😉
                          Am jucat cu un lemn Yinhe V14-Pro, despre care se spune ca este una dintre cele mai reușite clone de Viscaria/ Timo Boll ALC. Lemnul s-a comportat foarte bine, era finisat foarte premium pentru categoria sa de preț( în jur de 200 de lei), ca viteza era peste ALC-urile de la Butterfly și avea si acel simt de lemn flexibil, însă parca ii lipsea ceva, îmi dădea impresia ca nu pot sa ma simt cu el atât de în siguranță precum m-aș simți cu un Viscaria sau TB ALC.
                          Pentru categoria sa de preț, este mai mult decât ce trebuie, l-aș recomanda, chiar, deoarece este o buna alternativa la ALC-uri, însă nu are același simt ca cele de la Butterfly.
                          Am doua Butterfly Mazunov cu fluture negru care nu au acelasi simt asa ca de ce nu ar fi posibil ca un Yinhe sa fie diferit de un Butterfly ?
                          Blade DHS PG 2
                          FH: DHS Hurricane 3
                          BH: Stiga Airoc Astro M

                          Comentariu


                          • #88
                            Personal , am jucat in ultimii 6 ani cu lemne Yinhe si DHS , desi am Stiga, Butterfly , Donic , Tibhar in colectie ...
                            Blade DHS PG 2
                            FH: DHS Hurricane 3
                            BH: Stiga Airoc Astro M

                            Comentariu

                            Procesare...
                            X