Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Opinii Gergely Alpha vs TB Alc

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Opinii Gergely Alpha vs TB Alc

    Va rog sa-mi spuneti cine are bunavointa, cum se comporta acest lemn spre deosebire de TB Alc pentru cei ce au jucat sau incercat ambele variante si cu ce fete joaca pe aceste lemne.As aprecia!
    Ultima editare de Claudyu; 04.ian.2014, 21:54.

  • #2
    Buna seara rog pe cineva cu experienza si care a incercat aceste doua fete sa scrie doua vorbe despre ele,care ar fi mai buna pentru fh si pe care ar folosi-o pentru bh.eu folosesc vega asia pe fh si celanta pe bh.cu vega sia ma inteleg de minune pe un joc de topspin si block dar cu europe am un pic de probleme cam pe acelasi tip de joc.prima pe rever aveam donic twingo si era destul de controlabila dar foarte lenta.sunt la al 3-lea cu aceasta fata (vega europe) antrenament si inca nu sunt multumit
    http://www.mybraindumps.net/220-801.html
    http://www.us.edu.pl/
    https://www.iseb.co.uk/

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Daniel Draganescu Vezi post
      Buna seara rog pe cineva cu experienza si care a incercat aceste doua fete sa scrie doua vorbe despre ele,care ar fi mai buna pentru fh si pe care ar folosi-o pentru bh.eu folosesc vega asia pe fh si celanta pe bh.cu vega sia ma inteleg de minune pe un joc de topspin si block dar cu europe am un pic de probleme cam pe acelasi tip de joc.prima pe rever aveam donic twingo si era destul de controlabila dar foarte lenta.sunt la al 3-lea cu aceasta fata (vega europe) antrenament si inca nu sunt multumit
      Deci astept sfaturi si pareri....va multumesc anticipat participantilor
      FH xiom vega asia
      BLADE Viscaria
      BH xiom vega europa
      Nu cumva este acelasi post? Daniel Draganescu = kate?

      Comentariu


      • #4
        Intre timp m-am convins singur,,multumesc frumos,,se poate inchide topicul!

        Comentariu


        • #5
          Daca te-ai lamurit ne poti spune si noua
          Blade : Stiga Allround wood NCT
          FH : Tenergy 05
          BH : Tenergy 05fx

          Comentariu


          • #6
            Am schimbat destul de multe lemne(TBS,M Maze ,Schlager,Grubba,Primorac Carbon,am dat si cu Korbel Sk7,Champion pro Carbon) pana sa fiu curios cum merge si un Gergely.Am cautat ce cauta toti,un lemn care sa te ''asculte'' tot timpul daca se poate,si inclin sa cred ca pentru stilul meu Gergely alfa se apropie cel mai mult de ce vreau de la un lemn.Deocamdata am un Alc cu t80 pe ambele ,inainte am avut 64 fx pe ambele ,iar la inceput T 05 pe ambele,cateodata si Xiom vega Pro pe una din fete.Pareri ALC cu Tenergy 05:control mediu,viteza buna,simt mediu al paletei,joc bun de langa masa,buna la capace dar cam nasol la preluari de servicii f taiate si topspin de la distanta mai mare de 1,5-2 m de masa(adica tre sa lovesti cam ca la carte ca sa se duca unde si cat de tare vrei pentru o decisiva).AlC cu 64 fx:control bun,viteza f buna,simt bun,joc bun de langa si distanta medie fata de masa,preluarile de servicii sunt mai contrabile si le poti redirectiona,buna la contre si la topspin dar in schimb la distanta mare de masa tre sa lovesti mai puternic,in rest 64 fx nu are spin prea mare la servicii,dar compenseaza prin controlul ridicat care-l ofera.E cea mai potrivita combinatie pe ALC dupa parerea mea pentru ca are ce n-are T05 dar ii i-ar trebui putin din T80,in rest ....Alc cu T80:control bun(mai ok pe forehand) zic eu dar nu m-a deranjat nici pe rever prea tare,viteza putin cam mare,simt bun in general.,insa tre sa fii pe felie si concentrat bine la minge cand joci cu unul de acelasi nivel sau mai bun,altfel ai sa te tot uiti la paleta cand dai afara sau in fileu de parca ar fi paleta de vina,(ca multi altii )).Are aceeasi hiba ca si 05 la preluari servicii ,dar compenseaza prin spinul ridicat,controlul ceva mai decent si viteza potrivita.Mentionez ca lemnul meu e vechi de aproximativ 4 ani si a fost dat cu lac,,insa eu l-am dat jos aproape de tot ca sa nu am o racheta.Vibratia lemnului desi e ok pe mine parca ma deranjeaza din ce in ce mai mult,,dar in tenisul de masa toti cautam paleta ideeala,si asa cum 4-5 grame in plus,vibratie mai mica sau mai tare,dimensiuni pentru unii conteaza,asa caut si eu o paleta care sa ''ma asculte''.Am jucat cateva ore cu un Gergely cu Donic Bluefire si Xiom omega 4 si nu mi-a trebuit prea mult sa-mi dau seama ca are ceva mai mult fata de Alc,ca si lemn,,insa fetele nu sunt pe gustul meu ca sa zic asa,chiar daca sunt potrivite pe acest lemn.Multi vad rewiewuri-le de pe net dar pana nu il ai in mana si dai cu el, nu simti ce zic altii despre lemn desi poti intelege in mare parte,pentru mai toti zic acelasi lucru.La prima impresie fata de ALC vreau sa spun ca preluarile de servicii,contrele,capacele si topspinurile mi s-au parut mai controlabile,in schimb n-am dat smashuri prea multe dar nu cred ca ma dezamagea ).Lemnul e putin mai rapid decat Alc dar nu incat sa te sperie,pot spune ca ar fi ca TBS,si dupa parerea mea vibreaza fff putin,si mie asta imi place mult.Stratul de balsa de la mijloc ce disperseaza energia mingii face lemnul sa fie mai controlabil decat multe altele de la Bty,asta oferindu-i un plus in fata mingiilor cu efect si asta face ca in meci ,daca ai putina conditie fizica,sa poti iesii tu primul cu topspin.Iar pentru ca lemnul e si rigid in acelasi timp ,iti da voie sa poti face un joc frumos si de la distanta,mie unul contrele de langa masa imi plac enorm cu merg cu acest lemn.In principiu cam asta ar fi o parere ''personala'' despre aceste doua lemne si sper ca macar pt unii sa le fie cu folos si opinia mea,si cu ocazia asta vreau sa-mi multumesc personal ca mi-am raspuns la nedumerire.Spor la tenis!
            Ultima editare de Claudyu; 11.ian.2014, 21:35.

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X