Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Combinatie lemn si fete

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Doar cu putin. E lemn OFF++. Tot mai rapid decat andro. Mai bine un V14. Sau chiar 896 daca se mai gasesc. Mi-au placut intotdeauna lemne stabile bune de atac.
    Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
    FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
    BH: Tibhar Quantum X Pro Max

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de manyaku88 Vezi post
      Ana, Galaxy T11+ va avea un bounce mult mai mare decat Andro. Mai bine un donic cayman. Fetzele sunt ok.

      Ciprian. Ai ales bine. Ce a zis UnKN despre fetele chinezesti este foarte corect. Eu unul nu le pot controla pe cele clasice de tip dhs si joc de 8 ani. Sa ne spui ce parere ai de setup.

      O sa dau o proba weekend-ul asta si o sa scriu aici primele impresii
      Lemn: Nittaku Septear ST
      FH: TSP Ventus Spin 2.0
      BH: TSP Ventus Spin 2.0

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de manyaku88 Vezi post
        Doar cu putin. E lemn OFF++. Tot mai rapid decat andro. Mai bine un V14. Sau chiar 896 daca se mai gasesc. Mi-au placut intotdeauna lemne stabile bune de atac.
        V14 e rapid rau si e mai elastic. Aproape Off++ si acela. Ceva mai lent, dar tot rigid si stabil e bun pentru smash. Balsa Carbo X3 sau X5?
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • #29
          Am ales lemn Friendship Bomb cu fete FH Friendship 729 802-40 (zimti scurti) + BH Friendship 729 OEM. Vanzatorul m-a convins pe acest lemn. Si-a dat seama probabil din vocea mea ca nu sint pregatita pentru Galaxy
          Multumesc pentru sugestii.

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de Ana Vezi post
            Am ales lemn Friendship Bomb cu fete FH Friendship 729 802-40 (zimti scurti) + BH Friendship 729 OEM. Vanzatorul m-a convins pe acest lemn. Si-a dat seama probabil din vocea mea ca nu sint pregatita pentru Galaxy
            Multumesc pentru sugestii.
            Bomb merge foarte bine cu fete chinezesti si, dupa cum l-am simtit eu, cred ca si cu sandwich. Ai facut o alegere buna, mult mai buna ca cea anterioara d.p.d.v. al controlului.
            Blog de tenis de masă

            Comentariu


            • #31
              Salut !
              As dori si eu cateva sfaturi despre achizionarea/confenctionarea unei palete noi.. Pana acum am jucat cu o paleta cumparata de la un prieten (o fata de la XIOM OMEGA II iar cealalta un DONIC COPPA JO) nu e o paleta foarte buna dar pentru inceput nu pot sa ii reprosez ceva (am doua luni de cand joc zi de zi si cu ajutorul unui prieten imi perfectionez stilul pe zi ce trece) as dori sa trec la urmatorul nivel si sa imi cumpar o paleta noua pe stilul meu..As dori ceva cu un control mai mare dar si ceva pentru spin+speedsi daca se poate sa ma incadrez in 300-400 de lei !

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de izzy Vezi post
                Salutare.
                Ce lemn recomandati cu o combinatie de doua fete: Butterfly Tenergy 05 FX si Butterfly Tackiness Chop II ?
                Sunt putin presat de timp. Imi da si mie cineva un sfat?
                Multumesc.

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de izzy Vezi post
                  Sunt putin presat de timp. Imi da si mie cineva un sfat?
                  Multumesc.
                  Ce stil de joc ai?
                  Daca joci ofensiv cu FH si defensiv cu BH, poti incerca un lemn cu viteza pana la Off-. Yasaka Sweden Classic, Stiga Allround NCT, Donic Waldner Exclusive Allround +, Donic Appelgren Exclusive Allround, Butterfly Primorac Off- si altele din acceasi categorie.
                  Daca joci ofensiv si la BH, cauta alta fata in locul Tackiness Chop II, care e prea lenta.
                  Blog de tenis de masă

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de burleanu Vezi post
                    Salut !
                    As dori si eu cateva sfaturi despre achizionarea/confenctionarea unei palete noi.. Pana acum am jucat cu o paleta cumparata de la un prieten (o fata de la XIOM OMEGA II iar cealalta un DONIC COPPA JO) nu e o paleta foarte buna dar pentru inceput nu pot sa ii reprosez ceva (am doua luni de cand joc zi de zi si cu ajutorul unui prieten imi perfectionez stilul pe zi ce trece) as dori sa trec la urmatorul nivel si sa imi cumpar o paleta noua pe stilul meu..As dori ceva cu un control mai mare dar si ceva pentru spin+speedsi daca se poate sa ma incadrez in 300-400 de lei !
                    Salut,

                    De la Donic iti recomand Acuda S2.Daca vrei una mai moale pe BH, Acuda S3 e numai buna. N-ai cum sa dai gres cu astea 2. De la Xiom pentru ceva mai mult spin si viteza incearca Xiom Vega Europe. Mie personal mi se pare mai "spinoasa" decat acuda S2 si cu un plus de viteza. In acealasi timp Acuda S2 are mai mult control. Printre lemnele celebre si cu mult control poti sa te uiti la postul lui d-lui Grasomega de mai sus.

                    Comentariu


                    • #35
                      Mi-a recomandat cineva o fata yasaka rakza 9 in combinatie cu o fata cu iarba Donic Piranja TEC pe un lemn ca Yasaka Sweden Classic. Ce spuneti de combinatie? Astept pareri

                      Comentariu


                      • #36
                        Controlul și viteza nu prea se ?mpacă. Rakza 9 probabil este prea rapidă, deși se mai echilibrează puțin situația cu lemnul Sweden Classic.
                        Mai așteaptă sfaturi de la cei cu experiență mai multă.
                        Blade: Butterfly Primorac Off- / Timo Boll Spirit
                        FH: LKT Red Diamond / Butterfly Tenergy 05 2.1mm / Donic Acuda Blue P3 2.0 mm
                        BH: LKT Rapid Soft / Donic BlueFire M3 2.0mm / Butterfly Sriver FX 1.7 mm

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de burleanu Vezi post
                          Mi-a recomandat cineva o fata yasaka rakza 9 in combinatie cu o fata cu iarba Donic Piranja TEC pe un lemn ca Yasaka Sweden Classic. Ce spuneti de combinatie? Astept pareri
                          De acord cu Sochaux_s. Daca iti place razka poti incerca o Razka 7 de 2.0 pentru inceput. Dupa ce mai capeti experienta si o sa simti nevoie de ceva mai rapid, poti incerca si o Razka 9. Mie pentru inceput, pe fh mi s-au parut foarte bune urmatoarele: Donic Acuda S2, Razka 7, Xiom Vega Europe. Spor.

                          Comentariu

                          Who has read this thread:
                          Procesare...
                          X