Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CUPA ROMANIEI AMATUR - Turneu A+ TARGOVISTE 22.03.2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • florinnedelcu
    a răspuns
    Dragomir Marinica buc amatori.....
    Ultima editare de florinnedelcu; 26.feb.2014, 12:04.

    Lasă un comentariu:


  • Antal Denes
    a răspuns
    Foarte bine Dane mobilizeaza baieti din zona.

    Lasă un comentariu:


  • Dakiro
    a răspuns
    Chirap Dan Gura Humorului- Amatori
    4 locuri disponibile in masina.
    Hai ai nostri !

    Lasă un comentariu:


  • pare1979
    a răspuns
    Dumbrava Nicolae - București - Open
    Dumbrava Georgian - București - Open

    Lasă un comentariu:


  • FlorinBN
    a răspuns
    Gaseam eu un loc intr-o grupa mai usoara, pana la urma

    Lasă un comentariu:


  • Zosim1
    a răspuns
    Postat în original de FlorinBN Vezi post
    Apian Florin - Bistrița
    Bine ca ai mai apucat sa te inscri,ca altfel te uitai de la masa juriului cum joaca alti fara tine

    Lasă un comentariu:


  • FlorinBN
    a răspuns
    Apian Florin - Bistrița

    Lasă un comentariu:


  • Moro
    a răspuns
    Morosanu Vasile - Suceava -open

    Lasă un comentariu:


  • Mitzi
    a răspuns
    Din Sibiu:
    Radu C-tin Amatori
    Mitzea Alexandru Open

    Lasă un comentariu:


  • ursuleanvasile
    a răspuns
    buna ideea domnului Emi,
    cei care ajung in fata sa joace mai putine meciuri, iar cei care nu se califica sa joace mai multe meciuri,...si timpul total ar fi la fel...
    apoi cei care ajung in primele locuri, n-o sa fie asa obositi, iar cei din coada o sa fie mai multumiti pentru ca joaca mai mult.-DEMN DE LUAT IN SEAMA-
    -daca nu se poate aici, ...pentru viitorul AmaTurului e foarte buna aceasta idee.
    (scuze daca am fost off-topic)

    Lasă un comentariu:


  • Zosim1
    a răspuns
    Postat în original de mateidumitru Vezi post

    - - - Actualizat - - -



    De acord, daca toate alea le faci tu in locul meu si eu sa stau si sa beau bere impreuna cu Berov
    Mai Dane ,da uni e egoisti rau de tot.

    Lasă un comentariu:


  • mateidumitru
    a răspuns
    Postat în original de GeluBv Vezi post
    Sunt sperante sa treci de inferioare?
    S-ar putea, daca-as fi cu tine in grupa si-mi vinzi meciul

    - - - Actualizat - - -

    Postat în original de Zosim1 Vezi post
    Daca nu trece de inferioare, la prima tabara la care va participa Nea TITI ,ii promit ca ma voi ocupa personal de dinsul.Cel putin la conditia fizica(coreene,flotari,trasu la bara etc.)Si dupa aia sa vedeti ce va faceMacar va ia la bataie
    De acord, daca toate alea le faci tu in locul meu si eu sa stau si sa beau bere impreuna cu Berov

    Lasă un comentariu:


  • Zosim1
    a răspuns
    Postat în original de kdt123 Vezi post
    Se pare totusi ca amatorul nu agreaza turneele de pozitionare (sau de consolare) ,ci prefera sa viseze la utopica stralucire a cupelor puse in joc
    Cred ca la Open se pot face astfel de turnee, fiind mai putini jucatori se poate gestiona mai usor
    Domnul Gorum,ca organizator am incercat sa testez mai multe variante si a turneului de consolare si a turneului de pozitionare,si si ceilalti organizatori care au testat asa ceva au fost multumiti de reactia participantiilor.La un turneu de copii(Gura Humorului 9-10nov)am vazut copii cu lacrimi in ochii(de tristete) in prima faza dupa ce nu s-au calificat si apoi tot cu lacrimi in ochii (de fericire)jucind pentru pozitionare.Sa stiti ca si copiii sunt fiinte umane ,dar spre deosebire de noi oameni maturi ei isi exteriorizeaza sentimentele ,noi reusim sa ni-le stapinim dar suntem la fel cuprinsi de aceleasi sentimente.Iar la turneele de consolare am avut parte sa vad adevarata fata a amatorului,cea de buna dispozitie si de placerea de a juca,combinind-o cu un gratar sau ceaun la iarba verde.

    Lasă un comentariu:


  • marius1964
    a răspuns
    kdt123 poate ai dreptate ca toti viseaza la cupe si putini sunt realisti si adevarati amatori care isi doresc prieteni noi si jocuri cat mai multe si cu adversari cat mai apropiati lor , dar totusi si parerea mea este ca Emil (zosim) are dreptate cu acel sistem mult mai realist .

    Lasă un comentariu:


  • Zosim1
    a răspuns
    Postat în original de GeluBv Vezi post
    Sunt sperante sa treci de inferioare?
    Daca nu trece de inferioare, la prima tabara la care va participa Nea TITI ,ii promit ca ma voi ocupa personal de dinsul.Cel putin la conditia fizica(coreene,flotari,trasu la bara etc.)Si dupa aia sa vedeti ce va faceMacar va ia la bataie

    Lasă un comentariu:


  • kdt123
    a răspuns
    Se pare totusi ca amatorul nu agreaza turneele de pozitionare (sau de consolare) ,ci prefera sa viseze la utopica stralucire a cupelor puse in joc
    Cred ca la Open se pot face astfel de turnee, fiind mai putini jucatori se poate gestiona mai usor
    Ultima editare de kdt123; 25.feb.2014, 18:26.

    Lasă un comentariu:


  • Zosim1
    a răspuns
    Postat în original de kdt123 Vezi post
    Eu sunt de parere ca ar trebuii sa fie organizate grupe de minim 7 , pentru a fii multumiti si cei care nu se califica si care poate strabat sute de km. (astfel vor juca 6 meciuri) iar functie de timp se vor organiza sau nu grupe superioare
    - Nu este decat o parere ,eu nefiind organizator ,este posibil sa fie nerealista.

    Vreau sa spun doar ca trebuie sa incepem sa ne concentram atentia ceva mai mult asupra celor care joaca un numar minim de jocuri si care platesc totusi aceeasi taxa de participare.
    Adi
    Singurul sistem care ofera un echilibru in numarul de jocuri aproximativ identic al jucatorilor este sistemul turneului de pozitionare.Grupe mici de 4,3 trec mai departe, cei care ramin joaca pt locurile x pina la ultimul,sup de 3 ,2 trec mai departe cei ce ramin joaca pt locurile y-x,eliminatori,cistigatori trec mai departe,pierzatori joaca pt locurile z-y,si atunci exista un echilibru de meciuri disputate intre ultimul loc care a platit aceeasi taxa si finalistul,dar am mai repetat de multe ori este nevoie de o organizare asistata de instrumente audio si o oarecare disciplina sportiva.

    Grupele de 7 creeaza o oboseala nejustificata sportivilor ce se califica in prima parte a clasamentului turneului(semifinalisti,finalisti 12-15 meciuri)

    Lasă un comentariu:


  • Citius1969
    a răspuns
    Popa Vicentiu - amatori - București

    Lasă un comentariu:


  • GeluBv
    a răspuns
    Postat în original de mateidumitru Vezi post
    Da Mircea, dar daca tot fac pe drum vreo 700 km si mai cheltuiesc bani si pe la hotel, macar sa joc de toti banii
    Sunt sperante sa treci de inferioare?

    Lasă un comentariu:


  • mateidumitru
    a răspuns
    Postat în original de Popa Mircea Vezi post
    Daaaaa.....sunt ok gr superioare , chiar foarte , ca asa am "crescut' in Amatur , dar sustin initiativa lui Adi....la atata lume e de preferat sa scurtam perioada de activitate....Titi draga pt cei ca noi ar fi cel mai bine.....
    Da Mircea, dar daca tot fac pe drum vreo 700 km si mai cheltuiesc bani si pe la hotel, macar sa joc de toti banii

    Lasă un comentariu:


  • Neacsu Bogdan
    a răspuns
    bruchiu doru-open
    iancu george-open

    Lasă un comentariu:


  • kdt123
    a răspuns
    Eu sunt de parere ca ar trebuii sa fie organizate grupe de minim 7 , pentru a fii multumiti si cei care nu se califica si care poate strabat sute de km. (astfel vor juca 6 meciuri) iar functie de timp se vor organiza sau nu grupe superioare
    - Nu este decat o parere ,eu nefiind organizator ,este posibil sa fie nerealista.

    Vreau sa spun doar ca trebuie sa incepem sa ne concentram atentia ceva mai mult asupra celor care joaca un numar minim de jocuri si care platesc totusi aceeasi taxa de participare.
    Adi
    Ultima editare de kdt123; 25.feb.2014, 16:25. Motiv: Am uitat ceva

    Lasă un comentariu:


  • Gigi Spin
    a răspuns
    Dinu Gheorghe, București - poz. 128, Amatori.

    Lasă un comentariu:


  • dragosvix
    a răspuns
    Viciu Dragos - Pitești - amatori

    Lasă un comentariu:


  • taiegatu
    a răspuns
    Clapa Danut, București, Open

    Lasă un comentariu:

Who has read this thread:
Procesare...
X