Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

incidente brazi- vandalism

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Re: incidente brazi- vandalism

    Postat în original de selectia naturala
    S-ar parea ca sa se acopere fapta politistei au bagat "praduitori" UN FEL DE MAFIE LOCALA
    spui numai prostii si atentie s-ar putea sa depasesti limita legii

    Comentariu


    • #77
      Re: incidente brazi- vandalism

      Postat în original de teodorus29
      Ma bag si eu ca musca-n lapte ca n-am fost acolo dar poate pot fi de folos cu ceva...
      Din ce am citit am ajuns la concluzia ca traficul la usi era fff mare deci riscul ca faptuitorii sa fie prinsi era si el crescut.Ma gandesc ca nu au actionat cu o anume adresa ci pur si simplu ce masina le-a picat in mana a fost facuta "grafiti" ,la repezeala ca nu cumva sa apara cineva.
      Faptul ca ati gasit cuie in toaleta poate fi un semn ca totul a fost premeditat desi mai e la moda cheia(vecinii de la bloc stiu de ce),cuiele erau noi? sau erau indoite scoase de la vreun gard ceva? (poate fi un detaliu important care ar arata ca ideea le-a venit pe loc).
      O alta ipoteza ar fi ca userul "anonimu" sa vrea sa indrepte ancheta in alta directie de cat se vrea pt a incalci cazul si ca vinovatii sa scape (anonimu vad ca e nou pe forum,asta ar putea da de banuit).
      Parerea mea asa din afara e ca vinovati sunt copiii de la scoala respectiva dar nah hotul neprins e negustor cinstit (trebuie dovezi).
      Aaaa si mai cred ca totusi exista si martori care probabil sunt din brazi si nu vor sa vorbeasca,ma gandesc ca la atata lume e imposibil ca cineva sa nu fi zarit ceva sau macar pe cineva cu un comportament dubios(speriat,schimbat la fața ,nelinistit sau de ce nu ranjind de ce mare fapta a facut).
      Ca sugestii :trebuie facute niste plangeri pt ca stiti si voi ca daca nu depui plangere politia nu se autosesizeaza(banuies ca ati facut plangerile ca altfel e cam in zadar).
      Sper ca am fost de folos cu ceva si ca nu am jignit pe nimeni.
      Numai bine! Sper sa se rezolve pana la urma si sa va recuperati pagubele
      vad ca incerci sa ajuti . iti multumesc. uite date de gindit
      cuiele erau noi dar unele erau de dimensiuni mici ( 3 cm ) eu zic ca nu poti sa zgirii atit de profund o masina cu unul asa mic dar este ciudat .un vandal dupa ce face atita paguba se intoarce in sala si scapa de cuie la toaleta?cam inconstienta actiune.de ce nu le-a aruncat?( e ca si cum un criminal scapa de arma crimei in sediul FBI)
      copii cel putin elevii nu ar fi facut asta .poate altii. dar eu cred ca a fost premeditata si cei care au facut asta nu sunt copii.
      cu un cui sau chiar cu un cutit normal nu se poate taia un cauciuc. trebuie mana forte de barbat.un far care se sparge face zgomot si Solenta chiar in fata salii???? foarte ciudat.
      din ce stiu eu s-au vandalizat masini aflate la mare distanta una de alta unele chiar in fata salii unde este iluminat stradal si vis-a-vis sta chiar un politist.
      copii ( de la scoala sau din Brazi) stiu asta , stiu si de camerele de supraveghere stiu si citi organizatori se invirteau pe acolo.
      merg mai mult pe razbunare comandata. acu' sa vedem cine sunt faptasii si o sa aflam si comanda cine a dat-o

      Comentariu


      • #78
        Re: incidente brazi- vandalism

        Postat în original de primariabrazi
        Postat în original de selectia naturala
        S-ar parea ca sa se acopere fapta politistei au bagat "praduitori" UN FEL DE MAFIE LOCALA
        spui numai prostii si atentie s-ar putea sa depasesti limita legii
        Limitele legii le-au depasit aia care au stricat lucrul care nu le apartine . Oricine are dreptul la o opinie chiar daca e hazardata .
        Am crezut ca numai in Albania sau in Bulgaria mai e posibil asa ceva (ma refer la vandalism) . Am mai mers prin o comuna , ma plimbam cu bicicleta , niste taranoi m-au claxonat desi mergeam regulamentar si dupa ce m-au depasit mi-a dat unu de la geamul din spate un pumn si am cazut jos de pe bicicleta . In oras nu mi s-a intimplat niciodata asa ceva . Banuiesc ca sint niste indivizi asemanatori . Gasiti vinovatii pt ca nu veti pierde numai potentiali jucatori de tenis de masă la un turneu - omul daca vine si ii place , poate mai vine prin zona sa isi petreaca un weekend si indirect va intra bani in buzunare .

        Comentariu


        • #79
          Re: incidente brazi- vandalism

          la ce razbunare comandata va referiti si impotriva cui este indreptata????
          impotriva primariei, autoritatilor locale sau jucatorilor de tenis, ca nu prea inteleg ideia.?
          Yasaka Ma lin carbon
          FH -Butterfly Tackiness
          BH- Donic Desto F3

          Comentariu


          • #80
            Re: incidente brazi- vandalism

            dar ce lege a fost aia in care oamenii s-au tras cu manile de cap cand au iesit la masini ???... si nu pot sa-mi dau seama cum intr-o comuna sa nu-i pot prinde pe faptasi (numai ca se acopera intre ei), eu asa o numesc. Sa fiti voi in situatia lor...de ce nu le-au vandalizat pe ale voastre ?

            Comentariu


            • #81
              Re: incidente brazi- vandalism

              o "scurta" lista cu masinile avariate, cu cei care au poatat pana acum, or mai fi si altele:
              - audi- masina mea
              - logan rosu vn- care au venit impreuna cu mine(nu a postat dar stiu)
              - bmw masina condusa de mireille
              - peugeot 206
              - dacia soleza
              - golf v- kdt123
              - masina lui tenismenu(nu a precizat marca)
              - masina inscriptionata topping ploiesti( din spusele organizatorilor)
              - masina lui valentin soare (o fi pol cominitara, nu o fi, tot nu e intreaga)
              pana acum 9 masini(din cate stiu eu ar trebui sa fie 11) mai astept posturi, cine nu vrea fe forum mp, oricum sunt suficiente pentru ce vreau eu sa demonstram
              Yasaka Ma lin carbon
              FH -Butterfly Tackiness
              BH- Donic Desto F3

              Comentariu


              • #82
                Re: incidente brazi- vandalism

                nu vreau sa inteleaga nimeni gresit situatia(am primit niste mesaje private) nu am nimic impotriva organizatorilor, autoritatilor locale, nu vreau sa discreditez pe nimeni, nu pot sa nu recunosc meritele celor care au organizat concursul, stiu ca este greu sa organizezi astfel de evenimente este nevoie de timp, bani si multa bunavointa, ce s-a intamplat in sala a fost intradevar de nota 10, felicitari!
                in acelasi timp, nu pot sa nu ma revolt pentru ce s-a intamplat afara, este strigator la cer, pana acum sunt 9 masini de care stiu, acest lucru nu trebuia sa se intample, erau multi politisti comunitari in zona, nu pot intelege, a fost o actiune bine pusa la punc, o singura persoana nu avea timpul fizic necesar sa faca toate aceste vandalisme, plus ca masinile nu se aflau una langa alta si nici macar in aceeasi parcare, acest lucru putea fi evitat, acest aspect ma deranjeaza si pentru acest lucru cineva va raspunde(aici se afla vina organizatorilor, nicidecum calitatea concursului si ceea ce ne-a fost pus la dispozitie in incinta salii).
                Yasaka Ma lin carbon
                FH -Butterfly Tackiness
                BH- Donic Desto F3

                Comentariu


                • #83
                  Re: incidente brazi- vandalism

                  CIPRIAN DE LA Galați DACA POTI SA DAI UN TEL E FOARTE OK CRED CA STIU CUM SE REZ ACEASTA SITUATIE !
                  Dragos cu dacia ! vezi ca e si cosmote pe forum al meu magyc2005

                  Comentariu


                  • #84
                    Re: incidente brazi- vandalism

                    ai vazut cipriane unde a scris de masina mea si cum a fost?

                    Comentariu


                    • #85
                      Re: incidente brazi- vandalism

                      Postat în original de magyc2005
                      ai vazut cipriane unde a scris de masina mea si cum a fost?
                      incep sa ma gandesc serios la ce mi-ai spus, s-ar putea sa inceapa caderea negrilor, ..cate un negru mititel..
                      se pare ca incepe sa apara lumina....
                      Yasaka Ma lin carbon
                      FH -Butterfly Tackiness
                      BH- Donic Desto F3

                      Comentariu


                      • #86
                        Re: incidente brazi- vandalism

                        domnilor de la primaria brazi, ati spus ca au fost identificati 2 suspecti si 2 complici, stiu ca informatiile din timpul anchetei nu se difuzeaza, as dori doar niste lucruri generale, a recunoscut macar unul ceva?
                        Yasaka Ma lin carbon
                        FH -Butterfly Tackiness
                        BH- Donic Desto F3

                        Comentariu


                        • #87
                          Re: incidente brazi- vandalism

                          Sunt avocat si stiu din experienta profesionala ca anchetele politiei romane pot dura si 2 ani, daca nu e interes nu se rezolva nimic, pe de alta parte nu se divulga nimic din ancheta pana aceasta nu se termina.
                          Blade-Darker speed 90
                          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                          Bh- Testing

                          Comentariu


                          • #88
                            Re: incidente brazi- vandalism

                            vad ca incerci sa ajuti . iti multumesc. uite date de gindit
                            cuiele erau noi dar unele erau de dimensiuni mici ( 3 cm ) eu zic ca nu poti sa zgirii atit de profund o masina cu unul asa mic dar este ciudat .un vandal dupa ce face atita paguba se intoarce in sala si scapa de cuie la toaleta?cam inconstienta actiune.de ce nu le-a aruncat?( e ca si cum un criminal scapa de arma crimei in sediul FBI)
                            copii cel putin elevii nu ar fi facut asta .poate altii. dar eu cred ca a fost premeditata si cei care au facut asta nu sunt copii.
                            cu un cui sau chiar cu un cutit normal nu se poate taia un cauciuc. trebuie mana forte de barbat.un far care se sparge face zgomot si Solenta chiar in fata salii???? foarte ciudat.
                            din ce stiu eu s-au vandalizat masini aflate la mare distanta una de alta unele chiar in fata salii unde este iluminat stradal si vis-a-vis sta chiar un politist.
                            copii ( de la scoala sau din Brazi) stiu asta , stiu si de camerele de supraveghere stiu si citi organizatori se invirteau pe acolo.
                            merg mai mult pe razbunare comandata. acu' sa vedem cine sunt faptasii si o sa aflam si comanda cine a dat-o
                            Daca nu am fost acolo imi dau si eu cu parerea ...adevarul absolut nici voi nu il stiti care ati fost in sala.
                            Trebuie verificat daca zgarieturile de pe masini au fost facute cu cuiele sau cu altceva(cutit),nu mi se pare greu sa tragi niste dungi pana la tabla fie chiar si cu un cui de 3 cm.Sa tai un cauciuc ai nevoie de ceva forta dar cu un cutit calumea nu cred ca e vreo problema.In legatura cu intrebarea ca daca cineva spargea farul masinii aflate in fața salii,pai crezi ca mai auzi ceva ? in sala e zgomotul de fond ca cei de pe margine vorbesc iar cei de la mese joaca patimas si nici macar nu isi imagineaza ca cineva in acest timp le vandalizeaza masinile.Chiar daca nu am fost acolo stiu cum e atmosfera intr-o sala si mai ales cand se joaca la intesitate.
                            Un lucru e clar ca cine a facut ce a facut este un cunoscator al locatiei ,fara discutie.
                            Eu nu o sa mai postez in legatura cu acest caz decat cand pagubitii isi vor recupera pagubele pt ca asa oricine isi poate da cu parerea ca a fost X ca a fost Y (fara dovezi) iar cei in cauza isi musca buzele cand trebuie sa plateasca nota la service.
                            Numai bine tuturor!

                            Comentariu


                            • #89
                              Re: incidente brazi- vandalism

                              Postat în original de ciprian
                              Este ceva incredibil ce s-a intimplat !
                              tocmai politistii comunitari sunt cei care au vandalizat
                              (au lovit cu masina lor)
                              aici e problema
                              plus zgarieturile!! alea tot politistii comunitari le-au facut ?? eu cred ca da, ca tare se mai plictiseau....ce sa faca si ei...

                              Comentariu


                              • #90
                                Re: incidente brazi- vandalism

                                are foarte mare drepatate teodorus.. vati gandit ca poate fi si nijte betivi?care seara de seara circula pe acolo?

                                Comentariu


                                • #91
                                  Re: incidente brazi- vandalism

                                  Postat în original de macovei2000
                                  Postat în original de ciprian
                                  Este ceva incredibil ce s-a intimplat !
                                  tocmai politistii comunitari sunt cei care au vandalizat
                                  (au lovit cu masina lor)
                                  aici e problema
                                  plus zgarieturile!! alea tot politistii comunitari le-au facut ?? eu cred ca da, ca tare se mai plictiseau....ce sa faca si ei...
                                  spui prostii

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Re: incidente brazi- vandalism

                                    daca doriti sa mai stiti ceva,poate lipsit de importanta,la editia trecuta am avut masina parcata mai departe ca de aceasta data,si la plecare dupa festivitatea de premiere am gasit puse sub stergator o mana de iarba smulse de pe margine,nici gand de zgarieturi,desi au umblat pe langa masina,dar ce am zis copii,cine ar fi putut sa fie.concluzia mea este ca cineva gelos a facut acest lucru impotriva celor din din brazi ptr. ca este de departe cel mai super turneu din toate la care am fost.
                                    YOU WANT SOME CANDY???DYIN' AIN'T MUCH OF A LIVIN' BOY!!!

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Re: incidente brazi- vandalism

                                      are dreptate domnul Valentin
                                      Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Re: incidente brazi- vandalism

                                        Postat în original de valentin soare
                                        daca doriti sa mai stiti ceva,poate lipsit de importanta,la editia trecuta am avut masina parcata mai departe ca de aceasta data,si la plecare dupa festivitatea de premiere am gasit puse sub stergator o mana de iarba smulse de pe margine,nici gand de zgarieturi,desi au umblat pe langa masina,dar ce am zis copii,cine ar fi putut sa fie.concluzia mea este ca cineva gelos a facut acest lucru impotriva celor din din brazi ptr. ca este de departe cel mai super turneu din toate la care am fost.
                                        in sfirsit scrie cineva si de bine.
                                        si treaba cu gelozia este sub semnul intrebarii.
                                        daca vroia sa strice ceva trebuia sa ne strice noua masinile nu unor oameni straini , unii poate prima data la Brazi , oameni veniti pentru competitie , pentru distractie.
                                        noua ne cunoasteau masinile. trebuia sa ni le faca pe ale noastre . puteau sa faca multe alte distrugeri , de la geamuri sparte la canalizare infundata .....de ce sa aleaga masinile cu riscul de a fi prinsi in flagrant....???

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Re: incidente brazi- vandalism

                                          nu stiu daca s-a luat in calcul o ipoteza pentru ancheta, eu sper ca da: dupa incident am fost la sediul politie comunitare, acolo aveau pe un monitor mai multe camere de supraveghere din incinta scolii unde s-a intampalt minunea, baiatul de acolo care era de servici mi-a spus ca pe camere nu a fost surprins nimic, atunci au ramas 2 posibilitati:
                                          - ori politia comunitara nu vrea sau nu are interesul sa ne spuna ce s-a inregistrat(dupa parerea mea asta fiind putin probabil, dar nu de neluat in calcul, ca la orice ancheta-trebuiesc cercetate toate ipotezele indiferent cat de anormale ar fi)
                                          -sau camere nu au surprins nimic anormal si atunci nu ramane decat varianta ca faptuitorii stiau de amplasamentul camerelor, asta reducand clar cercul suspectilor la cei care invata acolo sau sunt localnici, nu pot fi de acord cu ipoteza ca faptuitorii nu sunt din partea locului cum ni s-a spus acum vreo cateva zile.
                                          eu sincer sa va spun nu am remarcat prezenta camerelor video, nu stiu cati dintre voi le-ati remarcat.
                                          alt aspect este urmatorul: camerele nu au surprins momentul, dar au inregistrat persoanele care au fost prezente la eveniment sau au trecut prin zona, din cate am vazut eu, in sala nu mi s-au parut mai mult de 20-30 de spectatori, deci s-ar putea incepe cercetarea acelui cerc restrans de persoane care din cat am inteles sunt primii pe lista, ramane de vazut la ce concluzie se va ajunge, deci.........
                                          Yasaka Ma lin carbon
                                          FH -Butterfly Tackiness
                                          BH- Donic Desto F3

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Re: incidente brazi- vandalism

                                            mai am ceva de adaugat,am uitat sa specific,ca eu sant din prahova,deci nu au ales numai masini de bucuresti.
                                            YOU WANT SOME CANDY???DYIN' AIN'T MUCH OF A LIVIN' BOY!!!

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Re: incidente brazi- vandalism

                                              oameni buni eu sunt unul din cei veniti cu peugoet-ul 206 de"b' va zic un singur lucru stati calmi ca nu se va afla nimic orice post aici este inutil pt ca nu se va descoperii nimic! traim in romania daca ati uitat...macar pe viitor la viitoarele turnee daca cumva primaria brazi mai organizeaza un astfel de eveniment vreodata( e valabil si pt alt localitati) sa lase un om de paza la masini cel putin astfel vor fi reprobabile astfel de momente....altfel mie unul mi-ar fi frica sa mai vin cu masina proprie mai ales cand provincialii prost crescuti vad "b" li se pune pata! altfel organizarea sportiva a fost no coment in bine...pacat de retarzi!
                                              Blade:Schalager off+
                                              FH:nittaku hammond 2.2mm
                                              BH:nittaku hammond 2.2mm

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Re: incidente brazi- vandalism

                                                Cred ca asta cu provincialii nu isi are loc aici. Am fost in capitala noastra draga si sincer nu vreau sa mai calc pe acolo de multe ori...NO OFFENCE
                                                Primorac Carbon
                                                FH Dignics 09C
                                                BH JOOLA MAXX

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Re: incidente brazi- vandalism

                                                  Deci trebuie sa ne obisnuim cu ideia ca astia suntem noi ca natie si sa ne punem muulta, muulta cenusa in cap. Poate ne mai iarta Dumnezeu din pacate.
                                                  Lemn- Bty Viscaria
                                                  FH - TENERGY 05
                                                  BH - TENERGY 80

                                                  Comentariu


                                                  • Re: incidente brazi- vandalism

                                                    Postat în original de negria
                                                    oameni buni eu sunt unul din cei veniti cu peugoet-ul 206 de"b' va zic un singur lucru stati calmi ca nu se va afla nimic orice post aici este inutil pt ca nu se va descoperii nimic! traim in romania daca ati uitat...macar pe viitor la viitoarele turnee daca cumva primaria brazi mai organizeaza un astfel de eveniment vreodata( e valabil si pt alt localitati) sa lase un om de paza la masini cel putin astfel vor fi reprobabile astfel de momente....altfel mie unul mi-ar fi frica sa mai vin cu masina proprie mai ales cand provincialii prost crescuti vad "b" li se pune pata! altfel organizarea sportiva a fost no coment in bine...pacat de retarzi!
                                                    2 inexactitati:
                                                    1. de ce spui ca nu se va afla? ai facut reclamatie oficiala la Politie?
                                                    2. eu am masina cu numar de București . nu are nicio relevanta . atunci cu masinile de Galați ce-au avut. sau ca au vandalizata de la audi a4 la solenta.
                                                    si cit despre "provincialii prost crescuti" priveste 1 saptamina in urma la meciul Steaua - FC Timișoara . si acolo au "cazut" victime masini parcate pe strada in confruntarile Jandarmi- "Suporteri" si unde in CAPITALA TARII BUCURESTI
                                                    cit despre organizarea v-am mai spus Primarul a anulat TOATE evenimetele sportive sau culturale pina la elucidarea cazului nostru, care a aruncat in bezna localitatea pe termen nedeterminat.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X