Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

incidente brazi- vandalism

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: incidente brazi- vandalism

    p.s. am dus un vecin cu masina la spitalul militar central București. 7 minute am lipsit de linga masina ( pina l-am condus cu bagajele pina la poarta ) si am gasit geamul din stinga fata spart si casetofonul "plecat".
    la sectie Politistii mi-au spus " credem ca sunt drogati "" nico sansa sa-i gasim cautam de 2 ani un Mercedes la care sistemul de alarma costa 3000 euro".
    am pus o folie in geam , gluga in cap si acum dupa 2 ani mai astept inca telefonul de la sectie.
    concluzia este ca peste tot sunt lichele , retarzi sau frustrati , totul e sa-i descurajezi sai sa-i prinzi si sa-i pedepsesti exemplar altfel se va ajunge la anarhie.
    DAR sa nu-i bagam in aceeasi oala cu oameni normai iubitori de sport , arta sau cultura.
    Corect?

    Comentariu


    • Re: incidente brazi- vandalism

      Postat în original de negria
      oameni buni eu sunt unul din cei veniti cu peugoet-ul 206 de"b' va zic un singur lucru stati calmi ca nu se va afla nimic orice post aici este inutil pt ca nu se va descoperii nimic! traim in romania daca ati uitat...macar pe viitor la viitoarele turnee daca cumva primaria brazi mai organizeaza un astfel de eveniment vreodata( e valabil si pt alt localitati) sa lase un om de paza la masini cel putin astfel vor fi reprobabile astfel de momente....altfel mie unul mi-ar fi frica sa mai vin cu masina proprie mai ales cand provincialii prost crescuti vad "b" li se pune pata! altfel organizarea sportiva a fost no coment in bine...pacat de retarzi!
      retarzi sunt si in bucuresti......si garantez ca nesimtirea si jungla e mai mare in bucuresti......

      Comentariu


      • Re: incidente brazi- vandalism

        Eu nu as lega raul de zone urbane sau rurale. Eu l-as localiza cumva pe zone geografice mult mai largi care au legatura mai mare sau mai mica cu "epicentrul" fostului bloc comunist. Daca credeti ca sunt nebun, va rog sa mi-o spuneti!
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • Re: incidente brazi- vandalism

          Pai retarzi sunt in toata tara,acum ,aici trebuie aflati aia din Brazi!
          Xi En Ting-X828
          Pryde 30
          Calibra LT Sound

          Comentariu


          • Re: incidente brazi- vandalism

            Postat în original de VISCO
            Eu nu as lega raul de zone urbane sau rurale. Eu l-as localiza cumva pe zone geografice mult mai largi care au legatura mai mare sau mai mica cu "epicentrul" fostului bloc comunist. Daca credeti ca sunt nebun, va rog sa mi-o spuneti!
            Si, urmand firul logic, ar insemna ca epicentrul fostului bloc comunist este la Brazi, langa sediul salii de sport!!
            Poate ca sala de sport s-a construit pe fundatiile unui bloc mai vechi... Rugam politia sa faca cercetari!!

            Comentariu


            • Re: incidente brazi- vandalism

              Negativ. Firul logic este ca Romania, si-mi pare rau ca ma fortati sa spun asta, sa aflat foarte aproape de "radacina raului". De acolo ni se trage secatuirea de valori morale, omogen repartizata pe intreg teritoriul, nu cum ar vrea unii sa o incadreze, in provincie sau la oras.
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • Re: incidente brazi- vandalism

                acum am ajuns de la falticeni, nu paza, nu politie comunitara, nu girofare si sirene pentru impresii, nu camere de supraveghere..........verdict- nu s-a intamplat niciun incident, mai mult m-a anuntat un domn ca din cauza vantului sta sa cada o bucata de lambriu mai subreda din astereala acoperisului si sa mut masina de acolo sa numva sa cada pe ea. concluzia o trageti voi.......unde e civilizatie?
                Yasaka Ma lin carbon
                FH -Butterfly Tackiness
                BH- Donic Desto F3

                Comentariu


                • Re: incidente brazi- vandalism

                  Postat în original de dark
                  o "scurta" lista cu masinile avariate, cu cei care au poatat pana acum, or mai fi si altele:
                  - audi- masina mea
                  - logan rosu vn- care au venit impreuna cu mine(nu a postat dar stiu)
                  - bmw masina condusa de mireille
                  - peugeot 206
                  - dacia soleza
                  - golf v- kdt123
                  - masina lui tenismenu(nu a precizat marca)
                  - masina inscriptionata topping ploiesti( din spusele organizatorilor)
                  - masina lui valentin soare (o fi pol cominitara, nu o fi, tot nu e intreaga)
                  pana acum 9 masini(din cate stiu eu ar trebui sa fie 11) mai astept posturi, cine nu vrea fe forum mp, oricum sunt suficiente pentru ce vreau eu sa demonstram
                  citoen c5

                  Comentariu


                  • Re: incidente brazi- vandalism

                    al cui c5? sa imi scrie privat si vb.
                    Yasaka Ma lin carbon
                    FH -Butterfly Tackiness
                    BH- Donic Desto F3

                    Comentariu


                    • Re: incidente brazi- vandalism

                      aaaaaaaaa, a ta, de ce nu zici asa?
                      ok, am inteles.
                      Yasaka Ma lin carbon
                      FH -Butterfly Tackiness
                      BH- Donic Desto F3

                      Comentariu


                      • Re: incidente brazi- vandalism

                        Dar o plangere pt distrugere de bunuri a fost facuta la politia adevarata? Nu la politia comunitara ca aia sunt fostii "gradinari publici", n-au competenta pe infractiuni, iar ce-ati patit voi este infractiune
                        Viscaria
                        Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

                        Comentariu


                        • Re: incidente brazi- vandalism

                          nu a fost facuta pt ca nu are rost, o sa facem pe alta filiera, mult mai bine
                          Yasaka Ma lin carbon
                          FH -Butterfly Tackiness
                          BH- Donic Desto F3

                          Comentariu


                          • Re: incidente brazi- vandalism

                            s-a mai aflat ceva cu ancheta aia?? sau mai dureaza?
                            Yasaka Ma lin carbon
                            FH -Butterfly Tackiness
                            BH- Donic Desto F3

                            Comentariu


                            • Re: incidente brazi- vandalism

                              ancheta este in desfasurare,mai multe date nu putem afla pana la finalizarea anchetei.
                              eu astept un ajutor de la tine Dark.

                              Comentariu


                              • Re: incidente brazi- vandalism

                                spune, sau privat, nu am vazut sa postezi probleme
                                Yasaka Ma lin carbon
                                FH -Butterfly Tackiness
                                BH- Donic Desto F3

                                Comentariu


                                • Re: incidente brazi- vandalism

                                  Postat în original de dark
                                  spune, sau privat, nu am vazut sa postezi probleme
                                  eu nu postez probleme.
                                  eu vreu sa gasesc raspunsul problemelor dvs si nu promit solutii, pana nu voi afla adevarata cauza.
                                  e usor sa faci amenintari fara sa ai argumente solide.

                                  Comentariu


                                  • Re: incidente brazi- vandalism

                                    am sa va spun eu cum sta problema (fiind putin mai rulat se va gasi un gainar caruia i se vor baga toate in carca, el avand in posesie o ceapa degerata de iarna trecuta si voi daca vreti sa recuperati paguba i-l dati in judecata....IMI PARE RAU PENTRU VOI am patit eu cu-n oligofren

                                    Comentariu


                                    • Re: incidente brazi- vandalism

                                      Dati-mi un pistol sa ma impusc in cap
                                      Lemn- Bty Viscaria
                                      FH - TENERGY 05
                                      BH - TENERGY 80

                                      Comentariu


                                      • Re: incidente brazi- vandalism

                                        sa inteleg ca eu am facut amenintari fara argumente solide sau ce sa inteleg???? la ce fel de ajutor din partea mea se asteapta daca eu vreau sa ajut pe cei cu aceeasi problema ca a mea?? eu ajut dar vreau sa stiu despre ce este vorba.
                                        Yasaka Ma lin carbon
                                        FH -Butterfly Tackiness
                                        BH- Donic Desto F3

                                        Comentariu


                                        • Re: incidente brazi- vandalism

                                          Postat în original de dark
                                          nu a fost facuta pt ca nu are rost, o sa facem pe alta filiera, mult mai bine
                                          din acest e-mail am inteles am inteles ca poti sa rezolvi problema mai
                                          bine decat altii.

                                          Comentariu


                                          • Re: incidente brazi- vandalism

                                            si cu ce va ajuta pe dumneavoastra daca nu ati avut probleme acolo? am cu ce sa va ajut?
                                            Yasaka Ma lin carbon
                                            FH -Butterfly Tackiness
                                            BH- Donic Desto F3

                                            Comentariu


                                            • Re: incidente brazi- vandalism

                                              as dori si eu sa stiu din ce localitate sunteti si de ce va intereseaza subiectul acesta, daca se poate si nu este secret.
                                              Yasaka Ma lin carbon
                                              FH -Butterfly Tackiness
                                              BH- Donic Desto F3

                                              Comentariu


                                              • Re: incidente brazi- vandalism

                                                Postat în original de dark
                                                si cu ce va ajuta pe dumneavoastra daca nu ati avut probleme acolo? am cu ce sa va ajut?
                                                sunt din brazi.sunt secretarul clubului cs brazi ,sunt consilier local si am avut
                                                mari probleme de imagine dupa desfasuraea acestui concurs.
                                                stiind profesia dvs am crezut ca aveti mai multe posibilitati de a grabi
                                                ancheta de a afla adevaratul motiv si adevarati vinovati care au pus la cale
                                                aceasata fapta.
                                                daca o sa aflu amanunte o sa le transmit pe privat.

                                                Comentariu


                                                • Re: incidente brazi- vandalism

                                                  acum am inteles, imi era neclara situatia, vedem ce putem face sapt. asta
                                                  Yasaka Ma lin carbon
                                                  FH -Butterfly Tackiness
                                                  BH- Donic Desto F3

                                                  Comentariu


                                                  • Re: incidente brazi- vandalism

                                                    referitor la starea generala de infractiuni din romania, indiferent de zona, aveti dreptate, si nu se va remedia, chiar daca se vor afla faptasii la actul de la brazi.
                                                    vreau sa zic ca un prieten cu care joc tenis, are prieteni politisti, si unul i-a povestit cum cu colegul lui a prins in flagrant niste spargatori de masini, i-au prins, batut bine si i-au dus la sediu, de acolo i-au luat in primire altii care le-au dat drumul sub motivul ca nu prezinta pericol pt societate, si ca nu au ce sa le faca.
                                                    in cazul asta ce credeti ca mai fac politistii de pe strada cand vad infractori daca stiu ca degeaba ii duc la sediu ca nu le face nimeni nimic, oricum inchisorile sunt pline si nu ajung fondurile.
                                                    sunt multe motive pt care nu se iau masuri, si o sa ajungem rau de tot din cauza asta.
                                                    imi spun si eu parerea, nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar in ziua de azi nu multe lucruri mai sunt sigure si garantate, totul merge la risc.
                                                    Blade: BUTTERFLY ZHANG JIKE SUPER ZLC
                                                    FH: BUTTERFLY BRYCE HIGHSPEED 2.1
                                                    BH: BUTTERFLY BRYCE HIGHSPEED 2.1

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X