Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"AmaTur 2014", Sf. Gheorghe - 06.12.2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de dinca daniel Vezi post
    A fost foarte proasta organizare.Turneul final este pentru cei mai buni.Nu trebuie sa se gandeasca la castiguri
    Am dat multumesc la acest mesaj ptr "curajul" de a ti exprima punctul de vedere. Sunt de acord si cu mesajul, mai putin partea cu castigul. Sunt convins ca nu castigul s a urmarit cand s a suplimentat nr de locuri
    P.S. : chiar va rog sa va exprimati opiniile chiar daca deranjeaza, dar sa fim totusi obiectivi si sa analizam. Cand scriem avem avantajul fata de vorbit ca putem analiza ce am scris inainte de a da trimite mesaj

    Comentariu


    • De ce doriti mesaje private.Organizarea a fost proasta.Si mai uitativa la victori.

      Comentariu


      • Domnu'Daniel "uitativa" la ce ati calomniat cu castigurile... Nu m-am referit la organizare. Vreti citatul? Il aveti mai sus de doua ori.

        Am vz, aveti doua victorii, dar nu are legatura cu calomnia. Bagati-va la organizat de turnee daca exista profit. La Mangalia, unde erau cele mai frumoase turnee s-au stins de la un profit de genul acesta. Nu mai aruncati cu vorbe, spuneti adevarul, pe care noi il stim.
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

        Comentariu


        • Toti bani care sau strans au fost colectate de mine
          nu are legatura nici un organizator din amatur
          cheltuielile cu concursul au fost:
          2000 lei sala polivalenta (150 de lei ora trebuia dar am platit 100 de lei)
          1000 de lei sala mica
          1800 de lei cupele si diplome + medali+plachete
          800 de lei 20 de mese chirie
          900 de lei sandvich
          360 de lei apa
          200 de lei cafea
          400 de lei motorina
          150 de lei femeile de serviciu
          100 de lei administratoarea de la sala mare
          350 DE LEI PENTRU BAIETII CARE M-AU AJUTAT
          TOTTAL:8060 LEI
          S-AU COLECTAT IN TOTAL 8450 DE LEI
          AU MAI RAMAS 390 DE LEI
          FACETI O LISTA CU TOTI PARTICIPANTI CARE VOR BANII INAPOI
          SI RETURNAMI PENTRU 13 CONCURENTI BANI DE INSCRIERE
          AM FACUT O AFACERE DE MILIOANE
          SCUZE AM UITAT DE BANDEROLELE PENTRU MENIU M-AU COSTAT 86 DE LEI
          INSEAMNA CA AM RAMAS CU 304 LEI
          Ultima editare de olah oliver; 10.dec.2014, 12:18.

          Comentariu



          • Conditiile de joc sunt cu mult sub cele de la Sf Gheorghe dar cu toate acestea nimeni nu s-a plans de nimic. De ce oare?
            Cred ca reusita unui turneu nu este data doar de organizatori si locatie ci si de participanti.

            Comentariu


            • Postat în original de olah oliver Vezi post
              Toti bani care sau strans au fost colectate de mine
              nu are legatura nici un organizator din amatur
              cheltuielile cu concursul au fost:
              2000 lei sala polivalenta (150 de lei ora trebuia dar am platit 100 de lei)
              1000 de lei sala mica
              1800 de lei cupele si diplome + medali+plachete
              800 de lei 20 de mese chirie
              900 de lei sandvich
              360 de lei apa
              200 de lei cafea
              400 de lei motorina
              150 de lei femeile de serviciu
              100 de lei administratoarea de la sala mare
              350 DE LEI PENTRU BAIETII CARE M-AU AJUTAT
              TOTTAL:8060 LEI
              S-AU COLECTAT IN TOTAL 8450 DE LEI
              AU MAI RAMAS 390 DE LEI
              FACETI O LISTA CU TOTI PARTICIPANTI CARE VOR BANII INAPOI
              SI RETURNAMI PENTRU 13 CONCURENTI BANI DE INSCRIERE
              AM FACUT O AFACERE DE MILIOANE
              SCUZE AM UITAT DE BANDEROLELE PENTRU MENIU M-AU COSTAT 86 DE LEI
              INSEAMNA CA AM RAMAS CU 304 LEI
              Si chiar daca au ramas niste bani,eu cred ca organizatorii sunt indreptatiti sa fie remunerati, macar pentru dorinta lor de a organiza turneul, daca nu si pentru bobirnacele pe care le-au avut de incasat.

              Multumiri si felicitari organizatorilor !!!

              Comentariu


              • Dl Olah e greu sa duci la bun sfarsit un Turneu Final si sa multumesti pe toata lumea.Noi(Oravitenii ,jud Caras-Severin..multi nu au stiut unde ne aflam pe harta!!) ne-am simtit minunat si va multumim ptr buna primire!!Noi am venit de la 500 km distanta doar ptr placerea de a juca , a prietenilor si colegilor pe care i.am intalnit in decursul acestui an(Noi participam doar de 1 an de zile in Amatur!!)Felicitari Organizatorilor si colegilor de la masa de joc..Sa ne vd cu bine in anul urmator!Sarbatori Fericite tuturor si ,,La Multi Ani"!!

                Comentariu


                • Postat în original de olah oliver Vezi post
                  Toti bani care sau strans au fost colectate de mine
                  nu are legatura nici un organizator din amatur
                  cheltuielile cu concursul au fost:
                  2000 lei sala polivalenta (150 de lei ora trebuia dar am platit 100 de lei)
                  1000 de lei sala mica
                  1800 de lei cupele si diplome + medali+plachete
                  800 de lei 20 de mese chirie
                  900 de lei sandvich
                  360 de lei apa
                  200 de lei cafea
                  400 de lei motorina
                  150 de lei femeile de serviciu
                  100 de lei administratoar ea de la sala mare
                  350 DE LEI PENTRU BAIETII CARE M-AU AJUTAT
                  TOTTAL:8060 LEI
                  S-AU COLECTAT IN TOTAL 8450 DE LEI
                  AU MAI RAMAS 390 DE LEI
                  FACETI O LISTA CU TOTI PARTICIPANTI CARE VOR BANII INAPOI
                  SI RETURNAMI PENTRU 13 CONCURENTI BANI DE INSCRIERE
                  AM FACUT O AFACERE DE MILIOANE
                  SCUZE AM UITAT DE BANDEROLELE PENTRU MENIU M-AU COSTAT 86 DE LEI
                  INSEAMNA CA AM RAMAS CU 304 LEI

                  Au fost 110 jucatori de open plus 191 amatori, total 301 jucatori. 301x30=9030. Voi ati strans 8450 doar. Inseamna ca diferenta de 580 lei o reprezinta jucatori care nu au platit, adica 18 jucatori. La acei 580 de lei se adauga cei 304 de lei care v-au ramas, in total 884 lei care puteau ramane si cu care puteati sa faceti o petrecere binemeritata dupa turneu. Nu mai vorbesc ca de cele mai multe ori organizatorii nici nu platesc sala asa cum spun, se inteleg cu primaria sau cu cine stapaneste sala. Nu-mi place sa fac calcule la bani, nu avem nici un drept noi sa facem asta, dar daca tot ati expus cheltuielile am vrut sa evidentiez un lucru: 18 jucatori au jucat pe gratis. Nu este nici o problema, organizatorul hotaraste cine sa plateasca si cine nu dar dupa aia sa nu se planga ca a iesit de fapt in pierdere. Inca odata imi cer scuze pentru calculelele astea ale mele, va apreciez foarte mult pentru ceea ce faceti si imi doresc sa organizati cat mai multe turnee.
                  Ultima editare de Cornel 67; 10.dec.2014, 13:41.

                  Comentariu


                  • Postat în original de dinca daniel Vezi post
                    A fost foarte proasta organizare.Turneul final este pentru cei mai buni.Nu trebuie sa se gandeasca la castiguri
                    Complet eronate aceste constatari.Intr-adevar un turneu final trebuie sa se adreseze celor mai buni,aici ai dreptate.Dar referitor la imbogatire,tin sa-ti ”luminez capul”ca tocmai Gelu a facut anuntul ca taxa de participare la turneu SCADE de la 35 ron la 30 ron.Mai ai ceva de comentat in sensul bugetar?
                    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                    Comentariu


                    • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                      ..............Nu mai vorbesc ca de cele mai multe ori organizatorii nici nu platesc sala asa cum spun, se inteleg cu primaria sau cu cine stapaneste sala......
                      -dar daca eu iti spun ca la Brașov (nu la TF) in august am avut minus ......... lei ma crezi?
                      -daca-ti dau facura de 12 ore /sala/300 lei, adica 3600 lei ma crezi?
                      -daca-ti dau facura cu video transmisiune live de 1300 lei ma crezi?
                      ------altele-----
                      - sala a doua mi-a facut reducere de 50% si am mai dat 800 lei,
                      -catre amatur 600 lei,
                      -catre Mc Donald's 1200 lei,
                      -catre meniu pranz 15 lei/pers adica 3900 lei,
                      -trepadusii de la sala 400 lei de fața cu martori,
                      -la mese nu am dat decat 400 lei lui Emi (de benzina),
                      -la mesele care le-am luat de la Mangalia am mai pierdut 350 x 20 adica 6400 lei (pe care nu-i amortizez in acest calcul, ci ii adaug la imbogatire fara just temei)
                      -am avut si placerea sa dau cazare unor persoane invitate, te deranjeaza?
                      -apa 520 lei (260 buc)
                      -cupe medalii si diplome 1100 lei
                      -daca-ti spun ca unora nu le-am luat taxa tocmai sa nu ma imbogatesc (plus copii, dizabilitati, cei care au carat mese), ma crezi?
                      -habar n-am cate cheltuieli indirecte au fost,...am scris de ce mi-am adus aminte, dar erau in jur de 9000 lei pierdere.
                      Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                      ..... Inseamna ca diferenta de 580 lei o reprezinta jucatori care nu au platit, adica 18 jucatori. ....
                      Esti penibil cu astfel de afirmatii, asa cum penibil ar fii fost sa-i iei banii la baietii ce te ajuta, sau la cei cu dizabilitati....
                      Hobby: Motoare si ski !
                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                      Comentariu


                      • MUCU
                        As vrea sa te intreb ce inseamna acel ,,P" de la sfirsitul mirificei pledoarii in care m-ai jignit din toate partile.M-au intrebat si alti colegi ce sa insemne acel ,,P".
                        Las friu liber gindiri si incerc sa interpretez:PROSTULE??Nu vreau sa cred ca ar insemna ceva legat de vreun organ barbatesc(P...A).Ar fi prea sub-urban!
                        Este evident ca a scrie acest ,,P" cuiva denota un comportament infantil.Ai mai folosit acest ,,P" si in unul dintr-e posturile in care explicai ce inseamna ,,Draif".Tot ,,Prosti" sa insemne oare?Cred ca ar fi prea mult.
                        Pai daca este asa atunci nu numai ca trebuie sa retractezi delirul tau minunat la adresa mea,dar cred ca se impune sa iti cer scuze si sa gasesti un alt domeniu unde sa-ti insiri slovele cu grija alese.
                        De asemenea cred ca Amaturul nu are nevoie de indivizi care sa scrie fara a avea expertiza tehnica in domeniu sa nu participe la concursuri dar sa se dea atot-stiutori.
                        Apropo ai scris despre Fair-play in cartea ta?
                        Scuzele tale ar veni ca masura reparatorie la adresa mea,insa trebuie sa promiti ca pe viitor sa nu mai derapezi cu slove jignitoare.
                        Au trecut 24 de ore si nu mi-ai raspuns la post.Sa stii ca ar mai fi si alti colegi interesati sa vada ca tu barometrul dreptati si a scrierilor din Amatur sa dai dovada de un dram de Fair-play si sa postezi un raspuns in consecinta.Dealtfel vad ca aloci mult timp sa comentezi pe Forum.
                        Deja am vreo doi colegi imi spun Dragos ,,P".Nu-i misto?!
                        PS.Poti sa treci intr-o erata a carti intimplarea noastra?

                        Comentariu


                        • Daca te referi la " :P " cred ca se refera la semnul folosit in diverse aplicații de chat, si care este echivalent cu care in Yahoo Messenger inseamna "tongue", adica o limba scoasa... NU stiu daca acesta este sensul folosit de dl Mucu, dar tind sa cred ca altul nu ar putea fi...

                          Comentariu


                          • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                            Au fost 110 jucatori de open plus 191 amatori, total 301 jucatori. 301x30=9030. Voi ati strans 8450 doar. Inseamna ca diferenta de 580 lei o reprezinta jucatori care nu au platit, adica 18 jucatori. La acei 580 de lei se adauga cei 304 de lei care v-au ramas, in total 884 lei care puteau ramane si cu care puteati sa faceti o petrecere binemeritata dupa turneu. Nu mai vorbesc ca de cele mai multe ori organizatorii nici nu platesc sala asa cum spun, se inteleg cu primaria sau cu cine stapaneste sala. Nu-mi place sa fac calcule la bani, nu avem nici un drept noi sa facem asta, dar daca tot ati expus cheltuielile am vrut sa evidentiez un lucru: 18 jucatori au jucat pe gratis. Nu este nici o problema, organizatorul hotaraste cine sa plateasca si cine nu dar dupa aia sa nu se planga ca a iesit de fapt in pierdere. Inca odata imi cer scuze pentru calculelele astea ale mele, va apreciez foarte mult pentru ceea ce faceti si imi doresc sa organizati cat mai multe turnee.
                            Te ai pacalit rau la calcule, nu ai luat in calc organizatorii care nu platesc, cei cu dezabilitati care nu platesc, copii care platesc mai putin, si poate cativa oameni care au ajutat ... si uite asa ai dat o de gard

                            Comentariu


                            • domnule cornel 67 si cu persoanele cu dizabilitatii ati uitat ca ei nu platesc taxa dar de copii
                              nu au fost multi dar au fost
                              sala polivalenta apartine de ministerul sportului
                              nici nu se pune problema ca sa facem fara taxa
                              la sala cealalta numai pentru meciurile din superliga
                              nu trebuie sa platim
                              eu nu stiu cine ar da o sala fara taxa, cind trebuie sa plateasca utilitatiile,
                              si dece? primarul nu este fratele meu.si chiar daca ar fi
                              poate la dumneovoastra asa se procedeaza
                              asa va propun sa facem mai multe concursuri la dumneavoastra
                              fara taxa daca tot nu platiti sala

                              Comentariu


                              • Multumesc ptr.precizare.Sper si eu sa nu fie ceva jignitor,caci de altfel m-a lovit din toate partile(pag.55).Si toate acestea ptr. ca am dat din greseala ,,Nu-mi place".Astept totusi un raspuns de la Mucu.
                                Cele bune

                                Comentariu


                                • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                  -dar daca eu iti spun ca la Brașov (nu la TF) in august am avut minus ......... lei ma crezi?
                                  -daca-ti dau facura de 12 ore /sala/300 lei, adica 3600 lei ma crezi?
                                  -daca-ti dau facura cu video transmisiune live de 1300 lei ma crezi?
                                  ------altele-----
                                  - sala a doua mi-a facut reducere de 50% si am mai dat 800 lei,
                                  -catre amatur 600 lei,
                                  -catre Mc Donald's 1200 lei,
                                  -catre meniu pranz 15 lei/pers adica 3900 lei,
                                  -trepadusii de la sala 400 lei de fața cu martori,
                                  -la mese nu am dat decat 400 lei lui Emi (de benzina),
                                  -la mesele care le-am luat de la Mangalia am mai pierdut 350 x 20 adica 6400 lei (pe care nu-i amortizez in acest calcul, ci ii adaug la imbogatire fara just temei)
                                  -am avut si placerea sa dau cazare unor persoane invitate, te deranjeaza?
                                  -apa 520 lei (260 buc)
                                  -cupe medalii si diplome 1100 lei
                                  -daca-ti spun ca unora nu le-am luat taxa tocmai sa nu ma imbogatesc (plus copii, dizabilitati, cei care au carat mese), ma crezi?
                                  -habar n-am cate cheltuieli indirecte au fost,...am scris de ce mi-am adus aminte, dar erau in jur de 9000 lei pierdere.

                                  Esti penibil cu astfel de afirmatii, asa cum penibil ar fii fost sa-i iei banii la baietii ce te ajuta, sau la cei cu dizabilitati....
                                  Ti-am mai spus odata ca am apreciat organizarea ta de la Brașov, transmisiunea Live a fost o gaselnita tare de tot. Asa ca te cred, stai linistit, esti un exemplu de cinste si onoare, esti deasupra oricaror banuieli. Numai ca eu vorbeam de turneul asta si nu de turneul de la Brașov, si nu vorbeam cu tine ci cu cel care ne-a aratat niste cifre. Tu ai spus clar ca n-ai avut nici o treaba cu banii la Sf. Gheorghe. Vad ca nu apuc sa scriu ceva ca sari imediat pe mine cu pumnii si picioarele, parca ai lucra la Antena 3. Cred ca si daca as scrie ceva frumos, o lauda sa zicem la turneul organizat de tine, mi-ai zice ca sunt penibil si ca de fapt a fost cel mai prost turneu organizat vreodata in Amatur. Relax. Peace.

                                  Comentariu


                                  • INSEAMNA CA AM RAMAS CU 304 LEI[/QUOTE]

                                    Oli!te rog frumos ca de suma de 304 lei sa iti iei un Trabant, sa aiba motiv carcotasii sa zica ca te-ai imbogatit!!!
                                    In consecinta te-ai ales cu o masina!!!

                                    Comentariu


                                    • Pentru ca citesc forum-ul imi permit,cu scuzele de rigoare daca deranjez,sa vin cu o noua propunere:
                                      -toti organizatorii de turnee sa-si publice declaratiile de avere.
                                      -toti organizatorii de turnee,sa se prezinte in ziua turneului imbracati sumar(barbatii,daca se poate in slip iar femeile,fara) pentru a putea fi usor controlati de eventualele mascari de taxe.
                                      -in situatiile in care se ofera de mancare,sa vina cu declaratii pe propria raspundere ca alimentele nu provin de la vreo nunta,botez sau pomana.
                                      -sa vina cu certificate de garantie care sa ateste ca medaliile sunt din metalele respective adica,aur argint si bronz si nu facaturi
                                      -pixurile care se pun la mese sa fie sigilate ,iar jucatorii de la fiecare masa sa faca ,inainte de inceperea jocurilor, un proces verbal de desigilare si sa consemneze ca ele sunt noi sau,nu.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de dragos florin claudiu Vezi post
                                        Multumesc ptr.precizare.Sper si eu sa nu fie ceva jignitor,caci de altfel m-a lovit din toate partile(pag.55).Si toate acestea ptr. ca am dat din greseala ,,Nu-mi place".Astept totusi un raspuns de la Mucu.
                                        Cele bune
                                        Sincer, eu nu vad unde te-a jignit

                                        Comentariu


                                        • Domnilor,

                                          Daca am ajuns sa discutam despre bani este chiar penibil. Multi dintre noi nu s-ar fi inhamat sa organizeze un turneu de asa mare anvergura nici daca le-ar fi ramas toti banii stransi.

                                          Lasati-i pe cei care vorbesc despre bani sa organizeze turnee, sa se imbogateasca si sa ne invite si pe noi. Vom participa cu placere la turnee cu taxe mici cu toate ca pentru noi, cei care am venit de la 4-500km, taxa de participare a fost modica fata de cheltuielile cu drumul, cazarea, mancarea, berea si altele.

                                          Criticile initiale erau constructive, in ideea de a nu se mai repeta niste greseli dar s-a ajuns la bani. Discutiile sunt aiurea. Eu nu mai citesc acest topic.

                                          O seara buna.
                                          Sarbatori fericite.
                                          Sa ne vedem sanatosi anul viitor.
                                          Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                                          Comentariu


                                          • Numai daca ve-ti fi pus intr-o situatie similara cu cea in care am fost pus eu,o sa intelegeti.
                                            Asa cum am mai spus era mai simplu sa ma intrebe de ce am dat acel,,Nu-mi place",ii explicam,imi prezentam scuzele pe forum asa cum am si facut si totul se termina amiabil.
                                            Cele bune

                                            - - - Actualizat - - -

                                            Postl anterior este ptr Matei Dumitru

                                            Comentariu


                                            • FRATILOR,vin sarbatorile ,chiar nu aveti treba in alta parte.
                                              Chiar trebuie sa chibitam asa pana luna viitoare.Ce naiba mai ,lasati oamenii sa sarbatoreasca cum se cuvine nu tot chibitati atat,ba ca a fost lumina slaba,ba ca ala a facut o caruta de bani etc etc etc.
                                              GELU si cei din staful de organizare si toate ajutoarele care ati fost ,as vrea sa luati in calcul si propunerea mea,de acum la T.F. organizatorii pe langa cheltuielile pe care le au ptr. concurs , sa dea si cate 30 de lei la fiecare participant ,sa puna la fiecare masa cate o sticla de tuica sau orice altceva numai cu alcool sa fie,sa dea cate o friptura de porc sau acum ramane la preferinta fiecaruia ca de altfel o sa fiti carcotiti pe seit vreo 50 de pagini.
                                              VA ROG EU LASATI OAMENII SA SE LINISTEASCA SA SE GANDEASCA SI EI LA COPILASI LOR LA FAMILIILE LOR,SA TAIE SI EI UN PORC SA FACA CHISCA ,CARNATI SI MULTE ALTELE.
                                              Si nu va mai ceondaniti si certati ca oameni suntem si eu cred ca cel mai frumos acum in prag de sarbatori este sa fim mai buni ,mai intelegatori uni cu alti,ce a fost a fost sa se duca pe apa sambetei,vine la anul T.F.de la FOCSANI si va fi mai bine.
                                              Va imbratisez cu drag pe toti si va urez sa aveti parte de bucurii si sanatate atat voi cat si familiile voastre.
                                              MARCU cel cu ARCU din VATRA DORNEI
                                              Blade . PHOTINO
                                              Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                              Comentariu



                                              • Acuma 2 ani turneul a fost c-am in halul asta de fain,anul asta nu stiu ce sa intimplat parca a fost un boicot impotriva lui Oly(o fi cerut autonomie?(asta este o gluma))

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de dragos florin claudiu Vezi post
                                                  Numai daca ve-ti fi pus intr-o situatie similara cu cea in care am fost pus eu,o sa intelegeti.
                                                  Asa cum am mai spus era mai simplu sa ma intrebe de ce am dat acel,,Nu-mi place",ii explicam,imi prezentam scuzele pe forum asa cum am si facut si totul se termina amiabil.
                                                  Cele bune

                                                  - - - Actualizat - - -

                                                  Postl anterior este ptr Matei Dumitru
                                                  Si-atunci, de ce o tot lungesti ... Daca taceai filozof ramaneai ... Tu ai cerut-o ! Si, apropos: de ce sa supurtam noi, restul vizitatorilor acestui forum, galceava voastra ? Aveti optiunea m.p.
                                                  Hai, noroc !

                                                  - - - Actualizat - - -

                                                  si ... Sarbatori linistite si fericite !

                                                  - - - Actualizat - - -

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                                                    Si-atunci, de ce o tot lungesti ... Daca taceai filozof ramaneai ... Tu ai cerut-o ! Si, apropos: de ce sa supurtam noi, restul vizitatorilor acestui forum, galceava voastra ? Aveti optiunea m.p.
                                                    Hai, noroc !

                                                    - - - Actualizat - - -

                                                    si ... Sarbatori linistite si fericite !

                                                    - - - Actualizat - - -

                                                    The good,The bad,and,The ugly! The best Western Movie!
                                                    YOU WANT SOME CANDY???DYIN' AIN'T MUCH OF A LIVIN' BOY!!!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X