Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU " A+ " Cupa Bacău TT - 6 iunie 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitari Radu Costica ! Felicitari Mihai Giol! BRAVO !
    Ultima editare de wischegg; 07.iun.2015, 08:44.
    Blade : Butterfly Timo Boll W7
    FH: Cornileau Target GT
    BH:
    Cornileau Target GT
    Tel : 0752 155 898



    Comentariu


    • Imi pare rau doctore, dar la A+, se respecta intotdeauna categoriile.De pilda daca te inscrii la Open si nu ai 18.00, te pune la Avansati.

      Comentariu


      • Alocuțiunea mea la final de turneu o să fie scurtă și la obiect.
        Atâta timp cât fie și un singur participant la ceea ce ne place să numim "Sâmbăta AmaTur" a plecat nemulțumit ?nsemnă că organizatorii nu și-au atins scopul.
        ?n numele întregii echipe ?i prezint scuzele mele publice.

        Postat în original de marcelgiosan Vezi post
        Din păcate:
        Ultima înscriere: Joi 4 Iunie 2015, ora 20,00.
        Totuși, având în vedere situația "delicată" de la Open, unde mulți jucători valoroși nu au prins loc pe lista principală și, de asemenea, faptul că atât la Avansați cât și la începători mai sunt în momentul de față 2 (două), respectiv 3 (trei) locuri, acestea și eventual altele care se vor vacanta până la ora 18,00 vor putea fi completate cu jucători înscriși pe forum sau la sală, fără ca acest lucru să-i afecteze pe cei deja înscriși.
        Din acest motiv nu veți fi trecut pe lista principală decât în această seară, la ora 18,00 când se finalizează retragerile.
        Bagajul și aranjamentele de călătorie puteți însă să le faceți fără probleme.
        Postat în original de Dan2 Vezi post
        ...
        INSCRIERILE S-AU INCHEIAT JOI si este fair sa-si respecte obligatia fata de cei inscrisi in termenul limita.
        Atata vreme cat numarul de locuri la Amatori si incepatori nu a fost acoperit, trebuia gasita o posibilitate de a redistribui locurile la categoria OPEN, pentru care numarul de 60 de locuri este insuficient.
        Cei care se inscriu dupa GONG participa doar in limita locurilor disponibile anuntate de organizatori.
        ?n toate deciziile pe care le-am luat privitor la acest turneu am avut în vedere toți participanții, Regulamentul AmaTur și spiritul Fair-Play.
        După suplimentarea locurilor la Open în urma retragerilor a mai mulți Avansați și transferului unor începători la cea de-a doua sală, prioritar a rămas asigurarea a minim 5 meciuri pentru toți jucătorii Avansați. Astfel, au mai fost admiși pe listă - chiar dacă s-au înscris după termenul limită - Papacu Bejoli, Ivan Valentin și Rusea Gheorghe.

        Postat în original de marcelgiosan Vezi post
        Situație Vineri seara, ora 18,00
        La ora limită privind retragerile la Avansați situația era cea ideală: 108 locuri - 108 înscriși.
        Din păcate au mai apărut trei retrageri după ora limită (Filip Dan, Niculescu Gabriel și Roșca Mihai). Decizia a fost ca aceștia să rămână pe liste pentru ca toate grupele să fie complete, iar în cazul unor potențiali doritori la sală să-i înlocuim, cu mențiunea motivat pentru că totuși au anunțat că vor lipsi.
        Imediat după strigarea grupelor la Avansați (și implicit repartizarea acestora la mese) Sebi, care alerga de la o sală la alta, mi-a spus că mai sunt doi jucători din Bacău care au venit să se înscrie la sală: Braniște George MP=13,50 si Surmei Boby MP=0, pe care să-i prindem în locul celor 3 absenți motivați:
        Filip Dan, MP=15,00;
        Niculescu Gabriel, MP=16,24;
        Roșca Mihai, MP=9,00.

        Astfel Braniște George i-a luat locul lui Filip Dan deoarece aveau MP apropiat, iar pe Surmei Boby l-am căutat în arhiva clasamentelor AmaTur până în anul 2011, ultima sa medie fiind MP=17,00 în Octombrie 2013, astfel că acesta i-a luat locul lui Niculescu Gabriel deoarece aveau MP apropiat.
        Regret faptul ca Domnul Derzsi Lorand a venit să-și facă cunoscute nemultumirile abia după ce și-a disputat toate meciurile și rămân neconsolat cu faptul că nu s-a calificat din grupele inferioare.
        Pentru acest lucru ?i cer din nou iertare.

        ?n plus, mulțumiri tuturor celor care au sperat într-o sâmbătă frumoasă la Bacău și au venit cu drag la întâlnirile noastre AmaTur și respect echipei TT Bacău care s-a dat peste cap să ne asigure cadrul logistic perfect.
        O Duminică liniștită vă doresc!
        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
          Mihai,ce vrei sa insinuezi,ca domnul Surmei Boby NU trebuia inscris la amatorii Avansati ci la Amatorii incepatori?Avea tot dreptul la incepatori,deoarece M.P.=0,ii permite acest lucru.Dar tot acest M.P.ii permite sa se inscrie si la Amatori avansati,la open si chiar la sectiunea Masters(in caz ca exista).Totul este ca el sa-si dea acordul unde doreste sa se inscrie.
          Pentru a aplana aceasta discutie contradictorie,propun ca organizatorul(ii)acestui turneu sa-si exprime punctul de vedere(decizia luata)in cazul Surmei Boby.
          Imi cer scuze pentru Nu imi place-ul acordat, am apasat gresit! Am vrut sa va trimit MP, dar nu mai aveti loc in causta pentru mesaje. Ramand dator cu 2 like-uri.

          Comentariu


          • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
            Alocuțiunea mea la final de turneu o să fie scurtă și la obiect.
            Atâta timp cât fie și un singur participant la ceea ce ne place să numim "Sâmbăta AmaTur" a plecat nemulțumit ?nsemnă că organizatorii nu și-au atins scopul.
            ?n numele întregii echipe ?i prezint scuzele mele publice.





            ?n toate deciziile pe care le-am luat privitor la acest turneu am avut în vedere toți participanții, Regulamentul AmaTur și spiritul Fair-Play.
            După suplimentarea locurilor la Open în urma retragerilor a mai mulți Avansați și transferului unor începători la cea de-a doua sală, prioritar a rămas asigurarea a minim 5 meciuri pentru toți jucătorii Avansați. Astfel, au mai fost admiși pe listă - chiar dacă s-au înscris după termenul limită - Papacu Bejoli, Ivan Valentin și Rusea Gheorghe.



            La ora limită privind retragerile la Avansați situația era cea ideală: 108 locuri - 108 înscriși.
            Din păcate au mai apărut trei retrageri după ora limită (Filip Dan, Niculescu Gabriel și Roșca Mihai). Decizia a fost ca aceștia să rămână pe liste pentru ca toate grupele să fie complete, iar în cazul unor potențiali doritori la sală să-i înlocuim, cu mențiunea motivat pentru că totuși au anunțat că vor lipsi.
            Imediat după strigarea grupelor la Avansați (și implicit repartizarea acestora la mese) Sebi, care alerga de la o sală la alta, mi-a spus că mai sunt doi jucători din Bacău care au venit să se înscrie la sală: Braniște George MP=13,50 si Surmei Boby MP=0, pe care să-i prindem în locul celor 3 absenți motivați:
            Filip Dan, MP=15,00;
            Niculescu Gabriel, MP=16,24;
            Roșca Mihai, MP=9,00.

            Astfel Braniște George i-a luat locul lui Filip Dan deoarece aveau MP apropiat, iar pe Surmei Boby l-am căutat în arhiva clasamentelor AmaTur până în anul 2011, ultima sa medie fiind MP=17,00 în Octombrie 2013, astfel că acesta i-a luat locul lui Niculescu Gabriel deoarece aveau MP apropiat.
            Regret faptul ca Domnul Derzsi Lorand a venit să-și facă cunoscute nemultumirile abia după ce și-a disputat toate meciurile și rămân neconsolat cu faptul că nu s-a calificat din grupele inferioare.
            Pentru acest lucru ?i cer din nou iertare.

            ?n plus, mulțumiri tuturor celor care au sperat într-o sâmbătă frumoasă la Bacău și au venit cu drag la întâlnirile noastre AmaTur și respect echipei TT Bacău care s-a dat peste cap să ne asigure cadrul logistic perfect.
            O Duminică liniștită vă doresc!
            Nu va mai scuzati atat, ati procedat corect. Felicitari ptr intreaga organizare. Eu personal la cat am stat in sala (putin...ptr ca atat am putut de data asta ) pot sa zic ca a fost cel mai bine organizat A+ la care am participat. Ptr asta mai felicit inca o data echipa de organizatori. BRAVO!

            Comentariu


            • Un turneu excelent,o organizare ireprosabila,conditii de joc foarte bune, ospitalitate deosebita. Felicitari tuturor jucatorilor, bravo Bacău!!!

              Comentariu


              • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                Alocuțiunea mea la final de turneu o să fie scurtă și la obiect.
                Atâta timp cât fie și un singur participant la ceea ce ne place să numim "Sâmbăta AmaTur" a plecat nemulțumit ?nsemnă că organizatorii nu și-au atins scopul.
                ?n numele întregii echipe ?i prezint scuzele mele publice.





                ?n toate deciziile pe care le-am luat privitor la acest turneu am avut în vedere toți participanții, Regulamentul AmaTur și spiritul Fair-Play.
                După suplimentarea locurilor la Open în urma retragerilor a mai mulți Avansați și transferului unor începători la cea de-a doua sală, prioritar a rămas asigurarea a minim 5 meciuri pentru toți jucătorii Avansați. Astfel, au mai fost admiși pe listă - chiar dacă s-au înscris după termenul limită - Papacu Bejoli, Ivan Valentin și Rusea Gheorghe.



                La ora limită privind retragerile la Avansați situația era cea ideală: 108 locuri - 108 înscriși.
                Din păcate au mai apărut trei retrageri după ora limită (Filip Dan, Niculescu Gabriel și Roșca Mihai). Decizia a fost ca aceștia să rămână pe liste pentru ca toate grupele să fie complete, iar în cazul unor potențiali doritori la sală să-i înlocuim, cu mențiunea motivat pentru că totuși au anunțat că vor lipsi.
                Imediat după strigarea grupelor la Avansați (și implicit repartizarea acestora la mese) Sebi, care alerga de la o sală la alta, mi-a spus că mai sunt doi jucători din Bacău care au venit să se înscrie la sală: Braniște George MP=13,50 si Surmei Boby MP=0, pe care să-i prindem în locul celor 3 absenți motivați:
                Filip Dan, MP=15,00;
                Niculescu Gabriel, MP=16,24;
                Roșca Mihai, MP=9,00.

                Astfel Braniște George i-a luat locul lui Filip Dan deoarece aveau MP apropiat, iar pe Surmei Boby l-am căutat în arhiva clasamentelor AmaTur până în anul 2011, ultima sa medie fiind MP=17,00 în Octombrie 2013, astfel că acesta i-a luat locul lui Niculescu Gabriel deoarece aveau MP apropiat.
                Regret faptul ca Domnul Derzsi Lorand a venit să-și facă cunoscute nemultumirile abia după ce și-a disputat toate meciurile și rămân neconsolat cu faptul că nu s-a calificat din grupele inferioare.
                Pentru acest lucru ?i cer din nou iertare.

                ?n plus, mulțumiri tuturor celor care au sperat într-o sâmbătă frumoasă la Bacău și au venit cu drag la întâlnirile noastre AmaTur și respect echipei TT Bacău care s-a dat peste cap să ne asigure cadrul logistic perfect.
                O Duminică liniștită vă doresc!
                Multumim pentru toate explicatiile oferite, care, dupa parerea mea sunt sunt mai mult decat logice, normale si graitoare!
                Felicitari inca o data pentru organizare si sprijinul acordat echipei organizatorilor TT din Bacău!
                Nittaku Acoustic
                FH - Xiom Omega V Tour
                BH - Xiom Omega V Tour

                Comentariu


                • Imi cer scuze. O sa verific cat mai repede posibil ambele clasamente. (Insa in exemplul concret, Birtalan si Wischegg o sa fie la egalitate in clasamentul final, cu cate o victorie - in noul format al programului nu se departajeaza in superioare dupa loc, ci dupa victorii.)

                  Merci:
                  Pali

                  Postat în original de laszlo Vezi post
                  Grupele superioare 1 si 11 sunt gresite, Ursulean Vasile pozitia 3 in grupa 1 si Birtalan Robert pozitia 4 in grupa 11. Birtalan Robert a avut 1 victorie cu WISCHEGG ROBERT 3-?, deci loc 3 in grupe, astfel Clasamentul trebuie modificat conform realitatii.
                  FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                  Tel : 0742 257 995

                  Comentariu


                  • Oare cati organizatori de turnee ar fi cautat retrospectiv in arhiva clasamentelor Amatur pana in 2011 sa-l coteze(sa-i afle m.p.-ul)domnului Surmei Boby,pentru a-l incadra corect intr-o grupa inferioara?Felicitari si din partea mea pentru implicarea dvs.deosebita(profesionala-trup si suflet)in organizarea acestui turneu,domnule GIOSAN.
                    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                    Comentariu


                    • Felicitari organizatoriloe,participantilor si premiantilor.
                      Multumim pentru promtitudinea trasmiterilor !

                      Comentariu


                      • Felicitari organizatorilor pentru conditiile excelente asigurate de desfasurare a competitiei si pentru amabilitatea de care au dat dovadă.
                        Multumesc atat din partea mea cat si a colegilor mei. Ne-am simtit foarte bine la Bacău si cu siguranta vom reveni cu deosebita placere.
                        Felicitari de asemeni tuturor participantilor pentru nivelul deosebit de ridicat al concursului.
                        Ultima editare de Nicu Constantin; 07.iun.2015, 10:05.

                        Comentariu


                        • Felicitări pentru buna organizare si călduroasa primire ,cât despre celelalte probleme ''par la ceas".Felicitari Boby.

                          Comentariu


                          • Multumesc organizatorilor pentru conditii si implicare.Nota 10!
                            Din pacate si eu sunt frustrat ca sunt incepator si nu sunt in stare sa inving jucatori mai buni ca mine.

                            Comentariu


                            • Comentariu


                              • Pentru mine ziua de ieri a fost una foarte frumoasa, in sensul ca, mai intai m-am exprimat, asa cum am putut, la nivelul meu de incepator, la Scoala 10, dupa care, incheindu-mi conturile acolo, ardeam de nerabdare sa vad atmosfera de la Sala Polivalenta, unde, cand am ajuns, tot ce am putut sa spun a fost " Oauuuuuuuu"!
                                Ce e drept, nici nu mai intrasem vreodata in Sala Polivalenta din Bacău, dar am fost placut impresionat de conditiile de joc, de intreaga atmosfera, de modul in care decurgeau lucrurile, dar mai ales de spectacolul oferit de unii jucatori de la avansati si de la open, de la care, in mod sigur, oricine ar fi avut cate ceva de invatat.
                                Una peste alta, am avut prilejul sa traiesc inca o zi placuta din viata mea!
                                Ultima editare de marian oancea; 07.iun.2015, 10:50.
                                Nittaku Acoustic
                                FH - Xiom Omega V Tour
                                BH - Xiom Omega V Tour

                                Comentariu


                                • Cateva impresii, referitoare doar la Sala Polivalenta (acolo am jucat).
                                  Organizatoric:
                                  Echipa din Bacău s-a descurcat foarte bine ca de obicei,au acumulat de a lungul ultimilor doi ani suficenta experienta in domeniu. Il sfatuiesc pe Sebi Rojnita sa inchirieze Sala Polivalenta pentru concursurile Amatur ori de cate ori are posibilitatea,chiar daca pentru asta ar trebui sa mareasca taxa de participare cu 5-10 lei/jucator.Sala are o uzina de conditionare a aerului excelenta,nici un gram de condens nu a deranjat jucatorii.Lumina foarte buna deasemenea.
                                  Tehnic:
                                  Concursurile s-au desfasurat snur ,amandoi organizatorii tehnici stiu ce au de facut,programul lui Florin ajuta foarte mult.
                                  Referitor la interventiile pe forum a dlui de la Tg Mureș:
                                  Marcel Giosan este un caz rar, expertiza in domeniul IT imbinandu-se cu o corectitudine ,modestie si bun simt iesite din comun.Aceste calitati l-au propulsat intr-un timp scurt in topul organizatorilor tehnici de concursuri Amatur.Cred ca a explicat concis si la obiect motivele admiterii dlu Surmei in concurs,a procedat corect si logic.Probabil din motivele enumerate mai sus nu a expus in intregime episodul "Derszi Lorand". Jucatorul a venit furios la masa organizatorilor si ,printre altele,a cerut banii pentru taxa de inscriere inapoi!!.Pentru a se evita un circ de prost gust banii i-au fost returnati!!!
                                  Greseala organizatorilor au fost ca nu i-au dat si banii de benzina ,eventual o diurna pentru ziua de sambata.
                                  Sper ca organizatorii Amatur vor privi cu maxima circumspectie inscrierile la urmatoarele concursuri ale acestui jucator.

                                  In alta ordine de idei as vrea sa subliniez un gest cu adevarat deosebit facut de dl Vlase de la Slobozia:Unui tanar jucator de laOpen i s-a rupt pantoful de sport in timpul jocului ,acesta neavand in clipa respectiva posibilitati sa isi cumpere alta pereche de incaltari.Dl Vlase l-a dus la unul din standurile de produse de sport l a pus sa si aleaga o pereche pe care i-a achitat-o(Moro mi a povestit acest episod)
                                  Felicitari ,dl Vlase!!
                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                  Comentariu


                                  • https://www.youtube.com/watch?v=0GI8...ature=youtu.be

                                    Comentariu


                                    • La un moment nu am vrut sa spun nimic despre acest turneu ,dar inimioara mea cea scumpa nu ma lasat si incep asa;
                                      -BRAVOOOOOOOOOO
                                      Si termin asa
                                      -BRAVOOOOOOOOOO
                                      Blade . PHOTINO
                                      Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                      Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                      Comentariu


                                      • Dragi colegi,
                                        Am corectat clasamentul de la open, pentru cele semnalate de d-l Birtalan (mea culpa, s-a intamplat din graba de a face cat mai cursiv treaba).
                                        Am verificat si openul si avansatii, si se pare ca ambele clasamente-s OK.

                                        Marcel, merci pt prima colaborare de la organizarea tehnica, esti un baiat de nota 10.
                                        Despre Corcoz nu mai pomenesc, e aceeasi inima mare, cum l-am cunoscut initial.
                                        Sebi, Bianca, d-nii Puiu, Ticu si toata suflarea bacauana, ati pus foarte mult "umar" si suflet, fiind la inaltime! Merci pentru cum ati gazduit azi partea AmaTurului care a putut sa spuna Prezent.
                                        Multumiri si tuturor participantilor care ne-au ajutat in eforturile ca grupele si meciurile directe sa mearga cat mai repede.
                                        (Legat de problema Surmei, lui Lori am sa-i trimit mesaj privat, iar d-l Bodeanu sper ca a fost lamurit de Marcel.)

                                        In ce priveste performantele, pe langa castigatori daca i-as aminti pe Kaposta, Halip, Pintilie, Enciu, Radu, Govo, ar fi prea putin - foarte multi concurenti depasindu-si conditia la un concurs asa de puternic si echilibrat.

                                        Revederi cat mai frumoase! Hai ai nostri!
                                        FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                        Tel : 0742 257 995

                                        Comentariu


                                        • Multumesc echipei din Bacău, aici incluzand pe toti organizatorii si cei care au ajutat la buna desfasurare a concursului , pentru acest turneu deosebit ! Faptul ca am putut fi prezent la acest festival de tenis , cu meciuri spectaculoase si puternice inseamna foarte mult pentru mine ! Asteptam si urmatoarele turnee de la Bacău , poate chiar si un turneu final !
                                          Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                                          Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                                          Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                                          Comentariu


                                          • Si eu tin sa felicit organizatorii pt toate conditiile oferite ieri la Bacău,pt ca toata lumea sa se simta cat mai bine.
                                            Bravo echipei din Bacău,felicitari castigatorilor la toate categoriile.

                                            Comentariu


                                            • Am gasit la Bacău o organizare excelenta, conditii de joc extraordinare si amabilitate deosebita. Multumesc pentru tot ce mi s-a pus la dispozitie si pt un week-end foarte placut .
                                              Felicitari tuturor pt atmosfera creata, indiferent de reusite !

                                              Comentariu


                                              • Logica e putin altfel: trebuie sa devii mai buni ca ei, abia atunci o sa-i invingi!

                                                Comentariu


                                                • Un turneu foarte bine organizat cu conditii de joc excelente(lumina buna,spatiu de joc bun,fara condens),fara timpi morti.Felicitari organizatorilor pentu efortul depus si sper ca si ceilalti organizatori prezenti la acest turneu si care au vazut conditiile de joc oferite sa ia drept etalon acest turneu si macar la celelalte turnee A+ ce vor urma sa avem aproape aceleasi conditii ca la Bacău.Inca o data FELICITARI ORGANIZATORILOR.
                                                  FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                                                  BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                                                  BH:Stiga Energy Absorber

                                                  Comentariu


                                                  • Am întâlnit și oameni fericiți...

                                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X