Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vinzari-Cumparari

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Makarone, suna bine descrierea facuta de tine pentru G2 FX. Pe mine tocmai ma "manca" de o pereche de Bryce FX desi este cam mare saltul de la Tachiness si Tackyfire si sunt constient de asta. Spune-mi, G2 FX exista si in varianta Power Sponge? Ca eu cu relipitul.....
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • Visco, lasa relipitul ca nu e mare scofala. Daca vrei, iti imprumut eu G2-urile mele, cand vrei tu, sa le testezi. Makarone le-a descris foarte bine, dar, cred ca 80% conteaza mai mult lemnul decat fetele. Aceleasi fete se comporta total diferit pe lemne diferite.
      Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
      FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
      BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

      Comentariu


      • Sriver G2 FX nu e fabricat si in varianta Power Sponge, asa ca , VISCO tot trebuie sa relipesti daca vrei Sriver G2.

        Comentariu


        • Nici eu nu sunt prieten bun cu relipitul si nu de lene ci de teama sa nu ramana tot felul de galme si pe langa asta fețele mele sunt din ce in ce mai mici raportate la lemn. Totusi, relipesc cam o data la 2 luni, adica, cam la 36 ore de joc.
          Lemn: Xiom Solo
          FH: Joola Rhyzm-P
          BH: Joola Maxxx-P

          Comentariu


          • E cineva care ar putea compara Sriver G2 FX (relipit rar), cu Bryce si Sriver FX (tot rar relipite). Pe un Balsa Carbo X5?
            Lemn: Xiom Solo
            FH: Joola Rhyzm-P
            BH: Joola Maxxx-P

            Comentariu


            • ia-ti frate catapult ca alea nu trebuie sa le relipesti........

              Comentariu


              • Sarbatori Fericite! Puteti sa-mi spuneti ce speed-glue s-ar preta la fete 777 DHS pe un lemn din aceeasi marca seria "Wind" si in primul rand daca aceste materiale sunt bune? Mai am o paleta Stiga cu lemn CARBO si fete CHINA EXTREME, comandata, dar dupa 90 de ore de joc si-a cam pierdut din proprietati, spin/speed, sau poate ca fh si bh s-au cam lenevit din lipsa antrenamentului sustinut??

                Comentariu


                • La balsa carbo x5 iti spun ca cel mai bn merg mark v (gps sau 30 de grade) de la yasaka. Am jucat cu o asemenea combinatie shi sareau absolut incredibil la spin. E buna shi varianta cu Bryce FX da dupa parerea mea sare destul de tare shi nu prea ai control.
                  Si orice fete nelipite sar la fel asa ca nu conteaza, orice fata pe care o iei daca nu o relipesti nu isi poate pune in valoare adevarata calitate.
                  Fiind vb despre topspin.

                  Multumesc!!!

                  Comentariu


                  • Postat în original de adytzu
                    Visco, lasa relipitul ca nu e mare scofala. Daca vrei, iti imprumut eu G2-urile mele, cand vrei tu, sa le testezi. Makarone le-a descris foarte bine, dar, cred ca 80% conteaza mai mult lemnul decat fetele. Aceleasi fete se comporta total diferit pe lemne diferite.
                    Nu mai Adi, eu nu vreau sa relipesc nu ca nu stiu sau sunt lenes.
                    Abea astept sa nu mai aveti voie nici voi (septembrie 200. Oricum, pana una alta, tot am sa te rog sa ma lasi si pe mine sa dau cu ele.
                    In privinta ponderii importantei lemn vs fețe in cadrul ansamblului numit paleta, am alta parere: Fetzele detin mai mult de 50%. Nu contrazice insa afirmatia ta despre faptul ca fețele se simt diferit pe lemne diferite. La Multi Ani!
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • Postat în original de Andrei
                      Sriver G2 FX nu e fabricat si in varianta Power Sponge, asa ca , VISCO tot trebuie sa relipesti daca vrei Sriver G2.
                      Nu mai vreau. Vreau ceva tip Power Sponge asa ca raman la Bryce FX PS.
                      Lemn- Bty Viscaria
                      FH - TENERGY 05
                      BH - TENERGY 80

                      Comentariu


                      • Postat în original de VISCO
                        Postat în original de Andrei
                        Sriver G2 FX nu e fabricat si in varianta Power Sponge, asa ca , VISCO tot trebuie sa relipesti daca vrei Sriver G2.
                        Nu mai vreau. Vreau ceva tip Power Sponge asa ca raman la Bryce FX PS.
                        Parca ti-ai facut comanda pentru niste "plasma" de la ANDRO si un SUPER CORE Kinetic CARBON LIGHT OFF..Ai schimbat intre timp macazul spre Bryce?
                        M-ar interesa mult cum se comporta "plasma" pe lemnul mai sus amintit.
                        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                        Comentariu


                        • Imi raspunde cineva si mie la intrebarile anterioare... La Multi Ani!!!

                          Comentariu


                          • Imi raspunde cineva la intrebarile anterioare referitoare la fetele 777 G de la DHS ?i paleta de la Stiga? ....La Multi Ani!!!

                            Comentariu


                            • vand tenesi Yasaka

                              tenesi Yasaka Gatien Pro II , nr 46 , i-am luat si sunt mari de mine, pret 1450000 , cu atat i-am luat si doar probat. tel: 0723 642 616
                              Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                              Fh: Xiom Omega II euro black
                              Bh: Xiom Omega I euro max red
                              Glue: Xiom i-bond
                              http://www.okclub.lx.ro

                              Comentariu


                              • Postat în original de laky
                                Postat în original de VISCO
                                Postat în original de Andrei
                                Sriver G2 FX nu e fabricat si in varianta Power Sponge, asa ca , VISCO tot trebuie sa relipesti daca vrei Sriver G2.
                                Nu mai vreau. Vreau ceva tip Power Sponge asa ca raman la Bryce FX PS.
                                Parca ti-ai facut comanda pentru niste "plasma" de la ANDRO si un SUPER CORE Kinetic CARBON LIGHT OFF..Ai schimbat intre timp macazul spre Bryce?
                                M-ar interesa mult cum se comporta "plasma" pe lemnul mai sus amintit.
                                Nu Laky, nu am schibat macazul asta. Eu am vre-o cinci, sase macazuri si ma joc cu toate . In legatura cu macazul de care vorbeai tu, este asa: Lemnul este Super Core CL ALL+ si fețele Plasma 380. Pentru inceput mi se pare cea mai rapida combinatie cu care am "dat" vreodata, chiar mult mai rapida ca Super Core CL OFF cu COR Emotion-urile Elefantzelului roz, cu un mic amendament: Basic Chack-ul cu care am lipit fețele era ca un gel si nu se intindea bine, asa ca l-am "subtiat" cu niste toluen ceea ce cred ca a dat efectul "Turbo". Astept sa dispara acest efect si sa ramana doar ce au fețele de la mamicutza lor. Daca raman la fel, va fi pentru a doua oare cand un lemn ALL+ si niste fețe oarecum din aceiasi clasa se dovedesc mai rapide decat altele din clasa OFF+.
                                Lemn- Bty Viscaria
                                FH - TENERGY 05
                                BH - TENERGY 80

                                Comentariu


                                • Postat în original de FUN
                                  Imi raspunde cineva la intrebarile anterioare referitoare la fetele 777 G de la DHS ?i paleta de la Stiga? ....La Multi Ani!!!
                                  Fun, La Multi Ani! Din pacate, la intrebarile tale, eu nu pot sa raspund deoarece nu cunosc prea multi adezivi, nefiind un "Fun" al relipitului si nici nu am avut ocazia sa joc cu echipamentele "fericire dubla" si Stiga la care faci tu referire. Sorry, sper sa se gaseasca cineva competent care sa-ti dea informatiile de care ai nevoie.
                                  Lemn- Bty Viscaria
                                  FH - TENERGY 05
                                  BH - TENERGY 80

                                  Comentariu


                                  • vinzari cumparari

                                    La multi ani , Visco si mersi pentru raspuns. Sunt putin derutat pentru ca am crezut ca ai comandat varianta CARBON LIGHT OF+,oare cum merg 380-urile cu lemnul de mai sus? Am descoperit ca lemnul face uneorimai mult de 50% intr-un ansamblu. Am incercat asa ca sa ma aflu in treaba, cum ar merge SRIVER FX 2.1 cu TIMO BOLL FORTE OF(speed 9. control fata de ANDRO J.M.SAIVE SUPER CORE OF(speed8+,control 7)cu care joc acum. Si am avut o revelatie. Cu toate ca diferenta pare nesemnificativa, noul lemn confera SRIVER-ului calitati pina acum nestiute, un sunet plin, dinamic, o viteza superioara la topspin, toate fara a afecta controlul. Ansamblul lemn, fete ating perfectiunea atunci cind le combini astfel incit sa poti scoate maximul de la ele. Poti sa ai super lemn, sau super fete, daca nu stii sa le "imperechezi"...... Ca intr-o casnicie!
                                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                    Comentariu


                                    • La Multi Ani Laky. Tocmai vin de la sala, cu impresii proaspete despre Plasma 380. Se pare ca ori a mai disparut efectul toluenului, ori m-am mai obisnuit eu cu noua viteza. Am inceput sa am un control putin mai bun asupra jocului dar mai am mult pana sa ma declar multumit. Lemnul nu este prea senzitiv (pentru mine),dar este stabil. Ai mare dreptate in legatura cu imperecheatul lemnelor cu fețele. De aceia eu, in lipsa unui "mentor" avizat si dezintersat, experimentez cat pot de mult. Multi spun ca este bine sa ai un singur lemn si sa dai mereu cu aceleasi fețe, ca sa te obisnuiesti cu un tip de material, (avand in felul lor dreptate) dar, eu simt ca am avansat destul de mult cu toate ca incerc mereu alte si alte variante de echipament. Este drept ca am si eu preferatele mele dar ma preocupa in continuare gasirea unor variante si mai potrivite. Nu las totul pe seama echipamentului cum s-ar putea crede, ma si antrenez cat de mult pot.
                                      Lemn- Bty Viscaria
                                      FH - TENERGY 05
                                      BH - TENERGY 80

                                      Comentariu


                                      • Dupa cum zicea cineva aici pe forum daca shtii juca tenis de masă o poti face cu orice.Io zic ca ceea ce conteaza cu adevarat sunt picioarele, capul, shi mana.Daca astea nu le ai nici o paleta din lumea asta nu le poate substitui.Eu de exemplu am avut un lemn schlager carbon shi am zis ca il schimb ca dau prea mult afara.Acum am un Timo Boll spirit shi tot asa de mult dau pe afara).Parerea mea ca aceste schimbari sunt niste mofturi.Alt exemplu mult mai ilustrativ este Dorin Gabudean.El fiind aparator joaca cu o paleta defensiva dar l-am vazut la un antrenament jucand cu Schlager carbon shi parca juca de o viata cu ea.
                                        Primorac Carbon
                                        FH Dignics 09C
                                        BH JOOLA MAXX

                                        Comentariu


                                        • Cumpar 2 fețe (rosie si neagra) Sriver G2 FX. Eventual dau la schimb 2 fețe Sriver FX jucate, dar in stare buna, + diferenta. Raspund la tel. 0740.010373, sau pe forum.
                                          Lemn: Xiom Solo
                                          FH: Joola Rhyzm-P
                                          BH: Joola Maxxx-P

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de tycutz
                                            Dupa cum zicea cineva aici pe forum daca shtii juca tenis de masă o poti face cu orice.Io zic ca ceea ce conteaza cu adevarat sunt picioarele, capul, shi mana.Daca astea nu le ai nici o paleta din lumea asta nu le poate substitui.Eu de exemplu am avut un lemn schlager carbon shi am zis ca il schimb ca dau prea mult afara.Acum am un Timo Boll spirit shi tot asa de mult dau pe afara).Parerea mea ca aceste schimbari sunt niste mofturi.Alt exemplu mult mai ilustrativ este Dorin Gabudean.El fiind aparator joaca cu o paleta defensiva dar l-am vazut la un antrenament jucand cu Schlager carbon shi parca juca de o viata cu ea.
                                            Sunt de acord cu ce ai zis cu mentiunea ca totusi exista anumite echipamente oarecum "interzise" pentru cei care nu joaca foarte bine (adica majoritatea amatorilor). Sunt fețe si lemne care te pot trage in jos mult de tot daca nu ai un minim de tehnica necesara. In rest, banuiesc ca toata lumea pune accent pe antrenamente si experienta de joc. Cautatul materialului ideal este un fel de moft, o distractie de care eu mai abuzez cand ma mai dau banii afara din casa.

                                            In rest, orice fel de fețe soft si lemne cu o viteza medie o sa ramana solutia ideala pentru majoritatea amatorilor.

                                            Comentariu


                                            • Vand lemn Butterfly Balsa Carbo X5 folosit aprox. 8-9 luni, la pretul de 95 RON
                                              Mobil: 0740.010.373
                                              Email: andro7man(at)yahoo.com
                                              Lemn: Xiom Solo
                                              FH: Joola Rhyzm-P
                                              BH: Joola Maxxx-P

                                              Comentariu


                                              • VANDUT
                                                Lemn: Xiom Solo
                                                FH: Joola Rhyzm-P
                                                BH: Joola Maxxx-P

                                                Comentariu


                                                • daca o lasi la 1 mil si trimiti in alte localitati da un PM
                                                  :: Every day in every way I'm getting better and better. ::

                                                  Blade: Kong Linghui
                                                  FH: Yasaka Gps max
                                                  BH: Yasaka Gps max

                                                  Comentariu


                                                  • Cumpar fata Tibhar Superdefence 40,neagra,de 0,5mm.tel 0740250901

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X