Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ "Cupa Chindia", Târgoviște - 5.03.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • se retrage Vlase Gheorghe

    Comentariu


    • Postat în original de PETRICA BV Vezi post
      Din Brașov, Mitrofan Petrica la Incepatori
      Buna ziua,

      Cu parere de rau, trebuie sa ma retrag...sa ne revedem cu bine la urmatorul turneu

      Succes tuturor va doresc..

      Comentariu


      • Se retrage Hutanu Alin.,,,open,,,Brașov
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

        Comentariu


        • Se retrage Peta Octavian-incepatori

          Comentariu


          • se retrage de pe lista de asteptare Gabriel iacob -Avansati - Iași.
            Raman in continuare la parerea ca la turneele A+ nu are ce cauta categoria Incepatori care nu face altceva decat sa consume din resursele turneului pentru.......... ?
            Incepatorii sa invete intai sa joace la sala si apoi sa participe la turnee la fel ca toata lumea ( open+amatori) si nu sa li se creeze o categorie separata. Ce facem, invata sa joace la turnee ? Si mai ales la A+ ? Din cauza alocarii unui numar de 72 locuri catre INCEPATORI sunt jucatori in primii 400 in tara ( open+amatori) care vor dar nu au cum sa participe la un A+, mai ales ca turneele A+ anul acesta sunt asa de departe de Moldova. Jucatorii din Moldova anul trecut au avut 1 turneu A+ la Bacău inafara de turneul regional si final, iar anul acesta nu mai au niciunul, dar asta e viata trebuie lasati sa joace si cei care abia invata sa tina paleta in mana in detrimentul unora care " s-au plictisit de cat au jucat pina acum". Mult succes participantilor care au reusit sa se califice si mult succes organizatorilor.
            Blade : Spinlord Ultracarbon Def
            FH : Spinlord Degu 2.1 mm
            BH : Spinlord Sternenfall OX

            Comentariu


            • Postat în original de gabriel1962 Vezi post
              se retrage de pe lista de asteptare Gabriel iacob -Avansati - Iași.
              Raman in continuare la parerea ca la turneele A+ nu are ce cauta categoria Incepatori care nu face altceva decat sa consume din resursele turneului pentru.......... ?
              Incepatorii sa invete intai sa joace la sala si apoi sa participe la turnee la fel ca toata lumea ( open+amatori) si nu sa li se creeze o categorie separata. Ce facem, invata sa joace la turnee ? Si mai ales la A+ ? Din cauza alocarii unui numar de 72 locuri catre INCEPATORI sunt jucatori in primii 400 in tara ( open+amatori) care vor dar nu au cum sa participe la un A+, mai ales ca turneele A+ anul acesta sunt asa de departe de Moldova. Jucatorii din Moldova anul trecut au avut 1 turneu A+ la Bacău inafara de turneul regional si final, iar anul acesta nu mai au niciunul, dar asta e viata trebuie lasati sa joace si cei care abia invata sa tina paleta in mana in detrimentul unora care " s-au plictisit de cat au jucat pina acum". Mult succes participantilor care au reusit sa se califice si mult succes organizatorilor.
              Gandesti gresit !!! La categoria *incepatori* sunt multi jucatori in fata carora dvs nu aveti cum sa castigati !!!
              BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
              Blade: KAZAK
              FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

              Comentariu


              • Ce parere ar avea d-nul Gabriel 1962 daca un coleg de la OPEN ar afirma ca nu mai doreste categorii de Incepatori si Avansati la turneele de A+ ? Cum s-ar simti , frustrat, marginalizat sau amandoua la un loc ? Personal, am discutat cu cativa colegi de la OPEN care au fost de parere ca e bine ca toti ( de la toate categoriile ) sa aiba sansa lor in concurs ! In fond, AMATUR-ul nu e o competitie de profesionisti. Daca doriti sa simtiti in preajma numai valori, puteti concura ( daca valoare v-o permite ) in concursuri divizionare ( dar e posibil ca si acolo sa intalniti "Incepatori" cu care sa aveti meciuri destul de dificile, asa cum a afirmat si Johnny Plaiesu, intr-un comentariu anterior ) !

                Comentariu


                • Maftei Doru Catalin se retrage
                  Blade: Xiom Strato
                  FH: Tenergy 05
                  BH: Tenergy 05

                  Comentariu


                  • se retrage de la incepatori ; BUGNERIU MARCEL - BRASOV

                    Comentariu


                    • Postat în original de Johnny Plaiasu Vezi post
                      Gandesti gresit !!! La categoria *incepatori* sunt multi jucatori in fata carora dvs nu aveti cum sa castigati !!!
                      Daca a reusit vreun coleg de.al dvs din Moldova sa intre pe listele de participare il rugam frumos (incepatorii) sa ne invete si pe noi sa tinem paleta in mana! V.as fi rugat pe dvs...poate vom fi demni sa participam la aceasi concurs cu dvs!

                      Trimis de pe al meu V1_Viper folosind Tapatalk

                      Comentariu


                      • Filip Dan - Comănești - amatori, Irimia Sorin Jr - Moinesti - open se retrag. aman2 pe lista de asteptare

                        Comentariu


                        • Postat în original de Johnny Plaiasu Vezi post
                          Gandesti gresit !!! La categoria *incepatori* sunt multi jucatori in fata carora dvs nu aveti cum sa castigati !!!
                          Domnule Johnny Plaiasu, era o simpla parere a mea personala fata de introducerea unei categorii care consuma resurse. Pina anul trecut , parca , aceasta categorie nu exista la turnee si era ok asa. Cine vrea sa joace tare nu are decat sa se inscrie la categoria la care face fata nu neaparat la Incepatori. In ceea ce priveste parerea d-voastra v-as sfatui sa nu va exprimati despre jucatori pe care nu i-ati vazut jucand. Daca d-voastra credeti ca la 53 de ani ai mei dupa ce am jucat tenis de masă 41 de ani ma poate invinge un incepator atunci.............. Intrebati pe cineva din zona d-voastra despre mine ( ex: Lucian Bozga) si dupa aceea mai vorbim. Eu as juca la open dar varsta se cunoaste prea bine.( varsta nu mana ! )
                          Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                          FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                          BH : Spinlord Sternenfall OX

                          Comentariu


                          • O să vă rog, din nou, să păstrați o decență a dialogului, mai ales atunci când nu sunteți de acord cu opiniile celorlalți participanți la discuții.

                            Din punctul meu de vedere toată lumea are dreptate, depinde de perspectiva din care privești lucrurile.

                            Avansații, cu destule turnee la activ, situați sub linia locului 350 sunt îndreptățiți să-și susțină punctul de vedere prin care începătorii (sau o parte dintre aceștia) nu au ce căuta la un turneu A+.
                            începătorii, cu linii de clasament mai modeste, sunt și ei îndreptățiți în a solicita oportunitatea participării la un turneu A+.
                            Organizatorii, aflați între ciocan și nicovală (between a rock and hard place), încercând să mulțumească câți mai mulți dintre participanții circuitului, mai fac și greșeli. Și totuși, "ca voi sunt", cum spuneau prietenii noștri de la Phoenix.

                            "Mi se pare că-s centrul,
                            Unor discuții aprinse,
                            Nu le văd însă rostul,
                            Căci totuși ca voi sunt."



                            Rostul însă, îl vedem. Din schimbul de idei și opinii trebuie să alegem cele în măsură să ne poarte spre înainte.
                            Pentru ca Circuitul AmaTur să crească - cantitativ și calitativ - trebuie create condiții de concurs pentru toată lumea.
                            începătorii trebuie și ei încurajați să participe la turnee, pentru că până la urmă dinspre începători (copii și adulți) trebuie să vină viitorul AmaTur.
                            De asta au început Organizatorii de turnee să desfășoare concursurile pe trei categorii, de asta au hotărât Coordonatorii AmaTur să permanentizeze turneele A+ regionale.
                            Și dacă dinspre începători așteptăm să crească circuitul în cantitate, dinspre organizatori și avansați trebuie să crească în calitate.
                            Țoți, împreună, vom face lucrurile să meargă mai bine.
                            Ultima editare de marcelgiosan; 02.mar.2016, 16:58.
                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                            Comentariu


                            • Postat în original de Edy Alexman Vezi post
                              Daca a reusit vreun coleg de.al dvs din Moldova sa intre pe listele de participare il rugam frumos (incepatorii) sa ne invete si pe noi sa tinem paleta in mana! V.as fi rugat pe dvs...poate vom fi demni sa participam la aceasi concurs cu dvs!

                              Trimis de pe al meu V1_Viper folosind Tapatalk
                              Era o exprimare metaforica, trebuia citit printre randuri. Imi cer scuze daca a-ti luat-o ad literam. Nu am vrut sa jignesc pe nimeni. Remarca mea era asupra sistemului si nu in ceea ce priveste oamenii. Dac mi-ar sta in putere as organiza etape numai de incepatori unde sa se poata juca de la egal la egal si apoi sa se promoveze in alte turnee. Mi s-a parut nu tocmai ok ca jucatori din primii 400 sa nu poata participa la amatori sau chiar jucatori clasati 105 la open sa nu aiba loc, in schimb avem 72 de incepatori, dar repet remarca era asupra sistemului si nu asupra oamenilor

                              - - - Actualizat - - -

                              Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                              O să vă rog, din nou, să păstrați o decență a dialogului, mai ales atunci când nu sunteți de acord cu opiniile celorlalți participanți la discuții.

                              Din punctul meu de vedere toată lumea are dreptate, depinde de perspectiva din care privești lucrurile.

                              Avansații, cu destule turnee la activ, situați sub linia locului 350 sunt îndreptățiți să-și susțină punctul de vedere prin care începătorii (sau o parte dintre aceștia) nu au ce căuta la un turneu A+.
                              începătorii, cu linii de clasament mai modeste, sunt și ei îndreptățiți în a solicita oportunitatea participării la un turneu A+.
                              Organizatorii, aflați între ciocan și nicovală (between a rock and hard place), încercând să mulțumească câți mai mulți dintre participanții circuitului, mai fac și greșeli. Și totuși, "ca voi sunt", cum spuneau prietenii noștri de la Phoenix.

                              "Mi se pare că-s centrul,
                              Unor discuții aprinse,
                              Nu le văd însă rostul,
                              Căci totuși ca voi sunt."



                              Rostul, însă îl vedem. Din schimbul de idei și opinii trebuie să alegem cele în măsură să ne poarte spre înainte.
                              Pentru ca Circuitul AmaTur să crească - cantitativ și calitativ - trebuie create condiții de concurs pentru toată lumea.
                              începătorii trebuie și ei încurajați să participe la turnee, pentru că până la urmă dinspre începători (copii și adulți) trebuie să vină viitorul AmaTur.
                              De asta au început Organizatorii de turnee să desfășoare concursurile pe trei categorii, de asta au hotărât Coordonatorii AmaTur să permanentizeze turneele A+ regionale.
                              Și dacă dinspre începători așteptăm să crească circuitul în cantitate, dinspre organizatori și avansați trebuie să crească în calitate.
                              Țoți, împreună, vom face lucrurile să meargă mai bine.
                              Domnule Marcel , ne cunoastem foarte bine si va rog sa ma credeti ca nu a fost in intentia mea sa jignesc pe nimeni. era parerea mea asupra modului de organizare a unui turneu A+. Inca o data scuze celor care s-au simtit vizati; nu asta a fost intentia mea si imi cer scuze organizatorilor daca i-am pus intr-o pozitie dificila.
                              Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                              FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                              BH : Spinlord Sternenfall OX

                              Comentariu


                              • Postat în original de marcelgiosan Vezi post

                                Rostul, însă îl vedem. Din schimbul de idei și opinii trebuie să alegem cele în măsură să ne poarte spre înainte.
                                Pentru ca Circuitul AmaTur să crească - cantitativ și calitativ - trebuie create condiții de concurs pentru toată lumea.
                                începătorii trebuie și ei încurajați să participe la turnee, pentru că până la urmă dinspre începători (copii și adulți) trebuie să vină viitorul AmaTur.
                                De asta au început Organizatorii de turnee să desfășoare concursurile pe trei categorii, de asta au hotărât Coordonatorii AmaTur să permanentizeze turneele A+ regionale.
                                Și dacă dinspre începători așteptăm să crească circuitul în cantitate, dinspre organizatori și avansați trebuie să crească în calitate.
                                Țoți, împreună, vom face lucrurile să meargă mai bine.
                                As propune ca pe viitor concursurile A+ sa se dispute in aceeasi zi dar in 2 locatii vecine daca un singur oras nu poate primi toti jucatorii. De exemplu, open si incepatori intr-un oras iar amatorii (ca-s mai numerosi), intr-o alta vecina. Listele de asteptare cu siguranta ar disparea.
                                Blade: lemn off...ce lemn !
                                Bh: cu tepi
                                Fh: fara tepi

                                Comentariu


                                • Sunt curios cum s-ar putea creste in clasament daca noi incepatorii nu am putea beneficia de punctele de la turneele A+ ? In mod cert nu am putea avansa in clasament mai ales ca in ecuatie intra si turneele de tip B(unde adunam puncte extrem de putine), deoarece jucam amestecati cu cei de la Open. Efectiv clasamentul si media s-ar calcula doar pe baza turneelor A si B, ceea ce ar fi discriminatoriu fata de cei la care se puncteaza si turneele de tip A+
                                  JOOLA Zelebro
                                  FH Joola Rhyzer Pro 45
                                  BH Joola Rhyzer Pro 45

                                  Comentariu


                                  • domni Corocaescu Cristian, Sofian Corneliu si Lucic Corneliu ar trebui sa se hotareasca daca vor participa la Targoviște sau la Fălticeni momentan figureaza la ambele turnee pentru a tine incurcati ceilalti doritori de participare

                                    Comentariu


                                    • Eu sunt de parere ca aceste discutii ar trebui purtate intr-un topic special dupa A+ si organizatorii sa decida ce este cel mai bine ca pe viitor sa numai fie discutii...si atatia frustrati(din toate categoriile) ca nu prind loc! Sistemul ales de organizatori trebuie respectat!

                                      Trimis de pe al meu V1_Viper folosind Tapatalk

                                      Comentariu


                                      • Sunt curios , daca lista de absenti va fi mare, sunt multi care din cauza serviciului , familiei etc uita sa se retraga si uite asa ramanem acasa si cu buza umflata. Sa speram sa nu fie asa. Sa ne vedem sanatosi
                                        Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                                        FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                                        BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de gabriel1962 Vezi post
                                          Domnule Johnny Plaiasu, era o simpla parere a mea personala fata de introducerea unei categorii care consuma resurse. Pina anul trecut , parca , aceasta categorie nu exista la turnee si era ok asa. Cine vrea sa joace tare nu are decat sa se inscrie la categoria la care face fata nu neaparat la Incepatori. In ceea ce priveste parerea d-voastra v-as sfatui sa nu va exprimati despre jucatori pe care nu i-ati vazut jucand. Daca d-voastra credeti ca la 53 de ani ai mei dupa ce am jucat tenis de masă 41 de ani ma poate invinge un incepator atunci.............. Intrebati pe cineva din zona d-voastra despre mine ( ex: Lucian Bozga) si dupa aceea mai vorbim. Eu as juca la open dar varsta se cunoaste prea bine.( varsta nu mana ! )
                                          Pretenas, daca esti asa mare jucator, renunta la verdeturi si joaca tenis!!! Tenisul se joaca soft-soft...daca joci cu balarii imi dau seama ce mare jucator esti...Cat despre incepatori sa nu-i subestimezi niciodata, ca daca iti iau iarba 3/4 din cei inscrisi la A+ de la Targoviște te inving...Ce sa-mi spuna bozga? Ca joci cu herball...nu cred ca te incurca cu ceva sectiunea *incepatori*, chiar daca tu ai alta *valoare*...!!!O zi buna iti doresc !!!
                                          BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                                          Blade: KAZAK
                                          FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Johnny Plaiasu Vezi post
                                            Pretenas, daca esti asa mare jucator, renunta la verdeturi si joaca tenis!!! Tenisul se joaca soft-soft...daca joci cu balarii imi dau seama ce mare jucator esti...Cat despre incepatori sa nu-i subestimezi niciodata, ca daca iti iau iarba 3/4 din cei inscrisi la A+ de la Targoviște te inving...Ce sa-mi spuna bozga? Ca joci cu herball...nu cred ca te incurca cu ceva sectiunea *incepatori*, chiar daca tu ai alta *valoare*...!!!O zi buna iti doresc !!!
                                            Acum nu subestima ierbarii daca softisti au fete din ce in ce mai puternice pt a ataca orice...avem dreptul de a ne apara ! Stima johnny (asa mi.a spus si mie unu la topoloveni -esti varza fara iarba dupa ce i.am dat 3-0 dar sicer la ce juca nu trecea de 5 tot meciul daca jucam soft soft)

                                            Trimis de pe al meu V1_Viper folosind Tapatalk

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Edy Alexman Vezi post
                                              Acum nu subestima ierbarii daca softisti au fete din ce in ce mai puternice pt a ataca orice...avem dreptul de a ne apara ! Stima johnny (asa mi.a spus si mie unu la topoloveni -esti varza fara iarba dupa ce i.am dat 3-0 dar sicer la ce juca nu trecea de 5 tot meciul daca jucam soft soft)

                                              Trimis de pe al meu V1_Viper folosind Tapatalk
                                              Edy, tu oricum esti prea bun in fenomenul asta si ti-am spus mereu ca la stilul tau de joc esti mult mai eficient soft - soft !!! Stima !!!
                                              BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                                              Blade: KAZAK
                                              FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                                              Comentariu


                                              • Domnilor va rog ca un om mai in varsta, sa aveti clementa necesara sa lamurim situatia dupa acest turneu .Sunt pareri pertinente , de luat in seama .Vin multi organizatori de turnee ,inclusiv MARCEL Giosan , se vor mai aseza lucrurile.Sunt solutii si se vor ameliorara multe situatii. Consideratie.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Johnny Plaiasu Vezi post
                                                  Edy, tu oricum esti prea bun in fenomenul asta si ti-am spus mereu ca la stilul tau de joc esti mult mai eficient soft - soft !!! Stima !!!
                                                  Mersi frumos tin cont (te astept sambata prin eliminatorii sa vezi ce eficient e superblock.ul)

                                                  Trimis de pe al meu V1_Viper folosind Tapatalk

                                                  Comentariu


                                                  • Se retrage Vestineanu Ionut. Mult succes participanților.
                                                    Lemn Darker Speed 90
                                                    Fh tenergy 05 FX 2.1
                                                    Bh Razka 7 max

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X