Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Turneu Final AmaTur 2016", Târgoviște - 19.11.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cu parere de rau, se retrag Valeanu Vlad si Valeanu Cosmin din Bacău. Mult succes tuturor participantilor!

    Comentariu


    • Gata , imi e clar , am prins loc )
      Nu cred ca se mai inscriu 11 persoane peste mine)
      FH - Tenergy 05
      Blade - Bty Viscaria
      Bh - Tenergy 64

      Comentariu


      • am reusit pe ultima 100 de metri,,,cu mare placere ,,, Dani Leo> Avansati > Arad >



        daca aveti nevoie de ceva materiale Tenis va aduc cu placere.....

        poze aici.... http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...-NEAGRA-de-AZI

        Comentariu


        • Se retrage Nicoara Ovidiu .
          TBS /T05/T05 !

          Comentariu


          • Se inscrie Grama Mihai - Azuga - avansati

            Comentariu


            • Se inscrie Joldes Adrian, Bistrița - avansati.

              Comentariu


              • Din Tg Mureș se inscrie, la avansati, Pelaghie Ioan.

                Comentariu


                • Acum la final stau si meditez asupra faptului ca este mai greu sa prinzi un loc la Turneul Final Amatur decat la Paralimpiada de la Rio!!! Simion Bobi locul 5 la Paralimpiada nu prinde loc la Turneul Final Amatur. Nu stiu sa rad sau sa plang. Poate pe viitor la fiecare categorie se vor oferi cate doua locuri de categorie pentru persoanele cu dizabilitati. Eventual va fi o propunere pentru 2017.

                  Comentariu


                  • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                    Acum la final stau si meditez asupra faptului ca este mai greu sa prinzi un loc la Turneul Final Amatur decat la Paralimpiada de la Rio!!! Simion Bobi locul 5 la Paralimpiada nu prinde loc la Turneul Final Amatur. Nu stiu sa rad sau sa plang. Poate pe viitor la fiecare categorie se vor oferi cate doua locuri de categorie pentru persoanele cu dizabilitati. Eventual va fi o propunere pentru 2017.
                    Unul dintre Wild Card-urile de la Open este rezervat pentru Boby. Adi Lazaroiu a încercat să vorbeasca azi la telefon cu el pentru confirmare. Daca aveti un numar de telefon al lui Boby trimiteti-mi-l prin SMS sa iau legatura cu el.

                    Later edit:
                    Am vorbit cu Boby. Avem confirmarea lui.
                    Ultima editare de marcelgiosan; 17.nov.2016, 22:41.
                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • Stop înscrieri!
                      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                      Comentariu


                      • Se retrage Anitei Marcel de pe lista de asteptare de la avansati ,,mii de scuze.

                        Comentariu


                        • Wild Card-uri Open:
                          1. Simion Boby, Cluj Napoca;
                          2. Dan Andrei, Piatra Neamț;
                          3. Teodorescu Săndica, Râmnicu Sărat.
                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • Ultimul openist calificat. Bravo mie.
                            Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                            Comentariu


                            • Referitor la regulamentul de participare la Turneul Final consider ca e total gresit acest sistem de participare!
                              Trebuia conceput in asa fel incat sa participe jucatorii din Amatur care au acumulat cele mai multe puncte(MP-ul) in anul in curs in care se desf Turneul Final. Asa va fi mult mai competitiv anul copetitional si va incuraja sportivii sa participe la cat mai multe turnee si sa acumuleze cat mai multe puncte ,nu sa aiba un loc superior in 2014 si 2015 si sa intre din inertie la Turneul Final sau cum se intampla la Avansati si Amatori care isi calculeaza punctajul sa nu sara in categ superioara cum de regula se intampla la Amatur!

                              Comentariu


                              • Se retrag Cristea Virgil si Kromek iulian din cugir.

                                Comentariu


                                • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                                  Referitor la regulamentul de participare la Turneul Final consider ca e total gresit acest sistem de participare!
                                  Trebuia conceput in asa fel incat sa participe jucatorii din Amatur care au acumulat cele mai multe puncte(MP-ul) in anul in curs in care se desf Turneul Final. Asa va fi mult mai competitiv anul copetitional si va incuraja sportivii sa participe la cat mai multe turnee si sa acumuleze cat mai multe puncte ,nu sa aiba un loc superior in 2014 si 2015 si sa intre din inertie la Turneul Final sau cum se intampla la Avansati si Amatori care isi calculeaza punctajul sa nu sara in categ superioara cum de regula se intampla la Amatur!
                                  Exact așa cum spuneți se procedează la Turneele A+, implicit și la Turneul Final.
                                  Participă jucătorii cu cele mai multe puncte și cele mai multe prezențe, nu cei cu media ponderată (MP) cea mai mare, în ordinea clasamentului.
                                  Dacă vreți un studiu de caz, uit?ndu-ne comparativ la linia dumneavoastră de clasament și cea a ultimului Open-ist ce a prins loc pe lista principală, ceea ce vă separă nu este valoarea (MP) ci numărul de turnee bifate în AmaTur.

                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                    Wild Card-uri Open:
                                    1. Simion Boby, Cluj Napoca;
                                    2. Dan Andrei, Piatra Neamț;
                                    3. Teodorescu Săndica, Râmnicu Sărat.
                                    Oare, Adrian Dobrin, nu merita un wild? Hai să vedem cate turnee are? Are copilul rezultate? De ce nu primește un wild? Joci 5 turnee într-un an și ai wild... ROMANIAAAAAAAAAAA TREZEȘTE-TEEEEEEEEEEE!!!!!!
                                    BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                                    Blade: KAZAK
                                    FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                                    Comentariu


                                    • Mai am 2 locuri in masina. Plecarea vineri 11.00 Gura Humorului, 12.00 Suceava, 13.oo Fălticeni, 15.00 Bacău. !!!
                                      Dan Chirap
                                      www.sportdakiro.com
                                      email: contact@sportdakiro.com

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                        Unul dintre Wild Card-urile de la Open este rezervat pentru Boby. Adi Lazaroiu a incercat azi sa vorbeasca azi la telefon cu el pentru confirmare. Daca aveti un numar de telefon al lui Boby trimiteti-mi-l prin SMS sa iau legatura cu el.

                                        Later edit:
                                        Am vorbit cu Boby. Avem confirmarea lui.
                                        Ipocrizie maxima.Atat!Seara frumoasa!

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Dakiro Vezi post
                                          Mai am 2 locuri in masina. Plecarea vineri 11.00 Gura Humorului, 12.00 Suceava, 13.oo Fălticeni, 15.00 Bacău. !!!
                                          Edi Petenchi-0722506169
                                          of all the things i lost i miss my mind the most

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de oprea florin Vezi post
                                            Ipocrizie maxima.Atat!Seara frumoasa!
                                            cred ca exagerati! si spun asta cunoscandul pe domnul Lazaroiu.

                                            Comentariu


                                            • Propun ca la TURNEUL FINAL sa nu mai acordati wild carduri .

                                              In primul rand , oricui le-ati da , vor fi nemultumiti si apoi ,nu prea e in spiritul Amatur , ca un jucator cu ZERO puncte in clasament ,sa participe la TURNEUL FINAL .

                                              In felul asta , adica fara wild carduri , nu vor fi discutii sau nemultumiri .
                                              Ultima editare de Hua; 17.nov.2016, 23:19.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de mariusbt Vezi post
                                                Propun ca la turneele finale sa nu mai acordati wild carduri .

                                                In primul rand , oricui le-ati da , vor fi nemultumiti si apoi ,nu prea e in spiritul Amatur , ca un jucator cu ZERO puncte in clasament ,sa participe la Turneul Final .

                                                In felul asta , adica fara wild carduri , nu vor fi discutii sau nemultumiri .
                                                Dacă primesc un wild nemeritat, sun un organizator și mă retrag cu mîndrie.... DOBRIN ADRIAN MERITĂ WILD!!!!
                                                BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                                                Blade: KAZAK
                                                FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                                  Unul dintre Wild Card-urile de la Open este rezervat pentru Boby. Adi Lazaroiu a încercat să vorbeasca azi la telefon cu el pentru confirmare. Daca aveti un numar de telefon al lui Boby trimiteti-mi-l prin SMS sa iau legatura cu el.

                                                  Later edit:
                                                  Am vorbit cu Boby. Avem confirmarea lui.

                                                  Postat în original de oprea florin Vezi post
                                                  Ipocrizie maxima.Atat!Seara frumoasa!
                                                  Domnule Lazaroiu,eu inteleg ca dumneavoastra in calitate de organizator puteti acorda acele wild - carduri cui credeti dumneavoastra de cuvinta,nu este treaba mea si nici nu vreau sa va fac vreun repros,dar dati -mi voie sa am alta parere decat a dumneavoastra.Cu ce gresesc daca am o alta parere?!

                                                  Comentariu


                                                  • Se retrage Dospinescu George - București - Avansati.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X