Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Turneu Final AmaTur 2016", Târgoviște - 19.11.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitari tuturor participantilor, precum si organizatorilor. A fost un turneu excelent, jucatori deosebit de valorosi, atmosfera impecabila demna de un turneu final!!!

    Comentariu


    • Felicitari Khaled!!! 🖒

      Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
      Blade: Butterfly Lin Yun-Ju Super ZLC
      Fh: Butterfly Glayzer
      Bh: Butterfly Glayzer 09C

      Comentariu


      • in primul rand, felicitari organizatorilor. Jucatorii motivati, luptau pentru fiecare punct... meciurile echilibrate, oameni frumosi, ce sa mai..... mai vreau
        JOOLA Zelebro
        FH Joola Rhyzer Pro 45
        BH Joola Rhyzer Pro 45

        Comentariu


        • Cinste lor !

          Cinste lor !




          Comentariu


          • Postat în original de Cristian Istrate Vezi post
            Salutare tuturor, am ajuns acasa la 02 20 dupa un turneu reusit. Multumesc tuturor baietilor care m-au sustinut si mai ales celor din "brigada Ploiești si Pitești" ati fost minunati si va multumesc inca o data, de asemenea pe castigatorul competitiei avansati Bogdan Stanculescu pt. meciul frumos pe care l-a facut. felicit organizatorii care au dus la bun sfarsit un turneu greu si istovitor, va imbratisez si ma inclin. Stima

            - - - Actualizat - - -


            Merci nea Gigi !
            Cristi, bravo Cristi!!!

            - - - Actualizat - - -

            Postat în original de Kralizec Vezi post
            Finala Incepatori: Jaouir Khaled - Pralea Marius 3-0
            live, acum, pe facebook
            https://www.facebook.com/AmaTurRomania/
            Felicitări Khaled!!!
            BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
            Blade: KAZAK
            FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

            Comentariu


            • Postat în original de viorel.andrei Vezi post
              Intre eliminatorii și semifinale la Open se poate niște rezultate?

              Trimis de pe al meu SM-J120FN folosind Tapatalk
              Nu cred că a mai fost si altceva între eliminatorii si semifinale, poate doar drumul până la Polivalenta ... tabloul complet este postat mai în față, cand au început ...
              Ultima editare de FlorinBN; 20.nov.2016, 13:02.
              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

              Comentariu


              • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                Nu cred că a mai fost si altceva între eliminatorii si semifinale, poate doar drumul până la Polivalenta ... tabloul complet este postat mai în față, cand au început ...
                Mulțumesc pentru răspuns. Nu trebuie sa fiți sarcastic.....ca poate nu știu eu sa ma uit în acel tablou complet, unde nu vad de cine au fost eliminați locurile 5-8, respectiv Neagu Mircea, Ion Marius..etc.

                Trimis de pe al meu SM-J120FN folosind Tapatalk
                "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                Comentariu


                • Felicit??ri pentru acest turneu. Am impresia ca este cel mai reusit turneu la care am participat.Foarte motivant,initial scopul meu era sa ma calific din inferioare macar. Dar am reusit sa ajung si putin mai departe. Nu foarte departe dar indeajuns pentru mine. Deja sunt nerabdator sa merg la urmatorul turneu final ). Trece repede inca un an. Bafta tuturor !
                  Aaa si am gasit o alternativa , in loc de Cho , e mai lejer sa strigi Visaneeeee )))
                  FH - Tenergy 05
                  Blade - Bty Viscaria
                  Bh - Tenergy 64

                  Comentariu


                  • Postat în original de viorel.andrei Vezi post
                    Mulțumesc pentru răspuns. Nu trebuie sa fiți sarcastic.....ca poate nu știu eu sa ma uit în acel tablou complet, unde nu vad de cine au fost eliminați locurile 5-8, respectiv Neagu Mircea, Ion Marius..etc.

                    Trimis de pe al meu SM-J120FN folosind Tapatalk
                    Postul nr. 694.
                    Dar s-ar putea deduce si din clasament:
                    Loc 1 eliminand loc 5, loc 2 pe 6, loc 3 pe 7, loc 4 pe 8.
                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                    Tel : 0742 257 995

                    Comentariu


                    • Multumesc pentru toata lumea care m-a sustinut si pentru toata echipa organizatoare si multumesc inca odata la prietenii mei din Targoviște ❤️����

                      Comentariu


                      • Postat în original de Jaouir Khaled Vezi post
                        Multumesc pentru toata lumea care m-a sustinut si pentru toata echipa organizatoare si multumesc inca odata la prietenii mei din Targoviște ❤️����
                        Bravo Khaled ai agiuns mai gambion

                        Comentariu


                        • Postat în original de tokosp Vezi post
                          Postul nr. 694.
                          Dar s-ar putea deduce si din clasament:
                          Loc 1 eliminand loc 5, loc 2 pe 6, loc 3 pe 7, loc 4 pe 8.
                          Mulțumesc. Acolo m-am uitat și eu. Dar nu am știut ca e pe baza de deducție.

                          Trimis de pe al meu SM-J120FN folosind Tapatalk
                          "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                          Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                          BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                          Comentariu


                          • Postat în original de viorel.andrei Vezi post
                            Mulțumesc pentru răspuns. Nu trebuie sa fiți sarcastic.....ca poate nu știu eu sa ma uit în acel tablou complet, unde nu vad de cine au fost eliminați locurile 5-8, respectiv Neagu Mircea, Ion Marius..etc.

                            Trimis de pe al meu SM-J120FN folosind Tapatalk
                            Asa-i, nu trebuie ... era mai bine dacă spuneați de la început că nu se înțelege tabloul .


                            Tabloul eliminatoriu, nu clasamentul ...
                            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                            Comentariu


                            • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                              Asa-i, nu trebuie ... era mai bine dacă spuneați de la început că nu se înțelege tabloul .


                              Tabloul eliminatoriu, nu clasamentul ...
                              ?mi cer scuze dacă greșesc cu ceva dar nu e vorba de a înțelege tabloul ci de lipsa unor rezultate. Deci unde sunt trecute rezultatele sau scorul meciurilor dintre locurile 1-5, 2-6 asa cum le specifica userul tokshop. Din ce spuneți d-voastră rezultatele sunt undeva trecute dar nu le înțeleg sau nu le vad eu. Scuzați-mă va rog dacă sunt prea insistent.

                              Trimis de pe al meu SM-J120FN folosind Tapatalk
                              "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                              Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                              BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                              Comentariu


                              • Cu riscul de a-l supăra pe Adi, care a depus un efort fantastic, am sa spun, totusi, ca vremea a fost intr-adevăr buna in sala din Targoviște, din moment ce o buna parte din zi a fost soare. Pe alocuri, soarele a fost acoperit de norii care au dat si ceva ploaie... In rest, mulți jucători care au vrut sa profite de aceasta vreme frumoasa, motiv pentru care, in unele meciuri, n-am mai inteles daca sunt acolo ca sa returnez obiectul jocului de la celelalte mese sau ca sa joc. înclin spre prima variantă... Cu scuzele de rigoare pt îndrăzneala... Probabil ca ceva trebuie schimbat...

                                Comentariu


                                • Acum un an și jumătate, Marius Pralea nu știa nici să țină paleta în m?nă; după numai 18 luni, iată-l finalist la un turneu final de începători și, totodată, promovat la avansați. Te felicit, Marius, pentru dăruire, pasiune, efort, investiții și sacrificii; a meritat! Dar, mai ales, felicitări, Cornel Bălăucă, antrenorul tău, care, numai el știe cum, a reușit să aducă un jucător de la nivelul ZERO în postura de vicecampion al unui turneu final. Ăsta da, antrenor! Unde veți ajunge? Atât mă mai întreb.

                                  Comentariu


                                  • Felicitari castigatorilor, organizatorilor! Ma bucur ca am ajuns la Targoviște...mere am mancat, am jucat...dar..n.am mai reusit sa vizitez vestitul Turn al Chindiei...deci, tre sa revin .. numai bine tuturor !!

                                    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                                    Comentariu


                                    • Daca va uitati de pe calculator (deci ecran mai mare decat al telefonului), pe partea dreapta unde apare ultima oara numele lui Roman Iulian, insotit de scor, arata ca el a castigat, respectiv in ce masura cu adversarul lui din primii 4 (semifinale).
                                      Cu o coloana mai la stanga gasiti numele lui Roman I, respectiv numele adversarului sau.din semifinale, in cazul amandurora fiind specificat si scorul cu care au castigat in sferturi. Cu o coloana mai spre stanga sunt scorurile din optimi, etc.
                                      Va ajuta si culorile.
                                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                      Tel : 0742 257 995

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de tokosp Vezi post
                                        Daca va uitati de pe calculator (deci ecran mai mare decat al telefonului), pe partea dreapta unde apare ultima oara nuele lui Roman Iulian, insotit de scor, arata ca el a castigat, respectiv in ce masura cu adversarul lui din primii 4 (semifinale).
                                        Cu o coloana mai la stanga gasiti numele lui Roman I, respectiv numele adversarului sau.din semifinale, in cazul amandurora fiind specificat si scorul cu cafe au castigat in sferturi. Cu o coloana mai spre stanga sunt scorurile din optimi, etc.
                                        Va ajuta si culorile.
                                        Ok. Am înțeles. Sunt pe telefon. O sa intru și pe calculator. Scuze d-lui Apian dacă am deranjat cu ceva.

                                        Trimis de pe al meu SM-J120FN folosind Tapatalk
                                        "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                                        Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                                        BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                          Eliminatorii Open
                                          1. Lukasz Klimas
                                          ------------------------- Lukasz Klimas 3-1
                                          32. Apian Florin
                                          -------------------------------------------------- Lukasz Klimas 3-2
                                          17. Simion Boby
                                          ------------------------- Iancu George 1-3
                                          16. Iancu George
                                          --------------------------------------------------------------------------- Lukasz Klimas 3-0
                                          9. Roman Bogdan
                                          ------------------------- Roman Bogdan 3-0
                                          24. Ciuca Dan
                                          -------------------------------------------------- Avram Victor 2-3
                                          25. Avram Victor
                                          ------------------------- Avram Victor 3-0
                                          8. Leorda Rares

                                          A. ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Movileanu Darius 2-3

                                          5. Sicoe Rodica
                                          ------------------------- Sicoe Rodica 3-2
                                          28. Panea Ovidiu
                                          -------------------------------------------------- Movileanu Darius 2-3
                                          21. Morosanu Vasile
                                          ------------------------- Movileanu Darius 1-3
                                          12. Movileanu Darius
                                          --------------------------------------------------------------------------- Movileanu Darius 3-2
                                          13. Teodorescu Sandica
                                          ------------------------- Teodorescu Sandica 3-0
                                          20. Radu Costica
                                          -------------------------------------------------- Ion Marius 0-3
                                          29. Birtalan Robert
                                          ------------------------- Ion Marius 0-3
                                          4. Ion Marius



                                          3. Dragan Valentin
                                          ------------------------- Dragan Valentin 3-0
                                          30. Enciu Alexandru
                                          -------------------------------------------------- Dragan Valentin 3-0
                                          19. Bocaniala Norocel
                                          ------------------------- Bujor Dragos 1-3
                                          14. Bujor Dragos
                                          --------------------------------------------------------------------------- Dragan Valentin 3-0
                                          11. Banescu Dragos
                                          ------------------------- Banescu Dragos 3-0
                                          22. Zamblau Ionut
                                          -------------------------------------------------- Gogu Gabriel 1-3
                                          27. Aftenii Daniel
                                          ------------------------- Gogu Gabriel 1-3
                                          6. Gogu Gabriel

                                          B. ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Roman Iulian 0-3

                                          7. Neagu Mircea
                                          ------------------------- Neagu Mircea 3-0
                                          26. Sumanaru Catalin
                                          -------------------------------------------------- Neagu Mircea 3-2
                                          23. Zamfir Ionel
                                          ------------------------- Stanciu Alin 2-3
                                          10. Stanciu Alin
                                          --------------------------------------------------------------------------- Roman Iulian 0-3
                                          15. Verdet Adrian
                                          ------------------------- Govoreanu Florin 1-3
                                          18. Govoreanu Florin
                                          -------------------------------------------------- Roman Iulian 0-3
                                          31. Macovei Liviu
                                          ------------------------- Roman Iulian 0-3
                                          2. Roman Iulian
                                          Roman - Neagu 3-0 etc ... mai simplu de atat nu pot afisa pe un forum ...
                                          TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                            Roman - Neagu 3-0 etc ... mai simplu de atat nu pot afisa pe un forum ...
                                            Mulțumesc pentru răbdare și înțelegere. Am deschis calculatorul și s-a "făcut lumina".

                                            Trimis de pe al meu SM-J120FN folosind Tapatalk
                                            "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                                            Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                                            BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Ana Anna Vezi post
                                              Felicitari castigatorilor, organizatorilor! Ma bucur ca am ajuns la Targoviște...mere am mancat, am jucat...dar..n.am mai reusit sa vizitez vestitul Turn al Chindiei...deci, tre sa revin .. numai bine tuturor !!

                                              Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk
                                              Ai dreptate Ana si noi am mancat mere iar vestitul Turn am uitat sa-l vizitam.....deci, tre sa revenim.

                                              Comentariu


                                              • Fără a ignora meritul tuturor participanților și efortul organizatorilor, nu pot să nu remarc evoluția frumoasă a unor copii, ce au drumul deschis către performanță (Oprea Luca, Darius Movileanu și alții), dar și pe cea a unui bucureștean, Istrate Cristian, ce e remarcat mai mult de către jucătorii din teritoriu, decât de bucureșteni.

                                                Felicitări tuturor!

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de dantim Vezi post
                                                  Bravo Khaled ai agiuns mai gambion
                                                  Dănuț, te asteptam la Targoviște!!! La spectatori! Festin! Lume bună, ca de obicei... Marian Florea... Restul nu mai contează... Lazaroiu zis și domnu ' Adi...
                                                  BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                                                  Blade: KAZAK
                                                  FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                                                  Comentariu


                                                  • Am petrecut la Targoviște un frumos sfarsit de saptamana :Turnul Chindiei,manastirea Dealu, meciul Chindia-Dunarea Călărași (5-0),turneul final la polivalenta.Un turneu foarte puternic, foarte bine gestionat de organizatori.Felicitari tuturor ! Ma bucur pt Marius Pralea,pt ca-i cunosc foarte bine drumul lui in acest sport.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X