Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (1 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Remus82
    a răspuns
    Postat în original de dani 0205 Vezi post

    Hmmmmm, am mai invatat ceva!
    Inteleg ca , odata cu inaintarea in varsta, poti sa faci orice…. Vorba aia, “ mama nu se supara”. Serios???
    Felicitari, septuagenarule! Va doresc sa sarbatoriti si 100 ( sper ca nu la hobby)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Azi la Open Făgăraș un concurent de 75 de ani s-a calificat în grupele superioare unde a și câștigat câteva seturi.. Fără insolație, căderi de calciu sau aere de "prințesă" Așa că mai ușor cu pianul pe scări..Restul e cancan!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • dani 0205
    a răspuns
    Postat în original de Gigi Spin Vezi post
    Și tu BRUTUS ! ... (BR ABETE) ! Auzit-ai bine ? Am 70 .
    Si inca ceva…. Nea Titi, ( care tocmai v-a dat laic🤣) are ceva mai multi ani ca dv. Tocmai a trecut la o alta categorie si, nu doar ca nu se plange, ci isi castiga inferioarele.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • dani 0205
    a răspuns
    Postat în original de Gigi Spin Vezi post

    Corect. Va luati de cei peste 70 de ani . Multumesc Dle Niculae.
    Hmmmmm, am mai invatat ceva!
    Inteleg ca , odata cu inaintarea in varsta, poti sa faci orice…. Vorba aia, “ mama nu se supara”. Serios???
    Felicitari, septuagenarule! Va doresc sa sarbatoriti si 100 ( sper ca nu la hobby)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • Remus82
    a răspuns
    Postat în original de Vije Vezi post
    Nea Gigi zis Superman de el însuși...vor sa-ti pună colierul ala nenorocit de gat bre.
    Mai degrabă colan


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • Vije
    a răspuns
    Nea Gigi zis Superman de el însuși...vor sa-ti pună colierul ala nenorocit de gat bre.

    Lasă un comentariu:


  • Gigi Spin
    a răspuns
    Mulțumesc frumos !

    Lasă un comentariu:


  • adilazaroiu
    a răspuns
    Nea Gigi , oricine te va ataca o va face fără succes ! Vrei-nu vrei , ai devenit un brand ! ...ăștia , născuți după ultima ploaie , lupta cu umbra dumneata . Poți juca la orice categorie fara să-ți pierzi strălucirea !😉

    Lasă un comentariu:


  • Gigi Spin
    a răspuns
    Bună. Bună, asta. Dar GODEI, taicutule, cine-i GODEI ? Cel ce ne va echipa curând pe toți cu pampersi XXX elite. Cine-i oare ?

    Lasă un comentariu:


  • Vije
    a răspuns
    Free nea Gigi! Stop azilul groazei din amatur!

    Lasă un comentariu:


  • dani 0205
    a răspuns
    Postat în original de Gigi Spin Vezi post
    Erata : BOZNEA DANIEL , Elite / MP 35,88 .
    Tot bravo!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • dani 0205
    a răspuns
    Postat în original de Gigi Spin Vezi post
    Și tu BRUTUS ! ... (BR ABETE) ! Auzit-ai bine ? Am 70 .
    Bravo!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • Stoicescu Gheorghe
    a răspuns
    Nu e o scuza , păcat , nici o laudă nu poate fi sa aștepți mai bine de un deceniu , sa spui ce ....

    Lasă un comentariu:


  • Gigi Spin
    a răspuns
    Erata : BOZNEA DANIEL , Elite / MP 35,88 .

    Lasă un comentariu:


  • Gigi Spin
    a răspuns
    Și tu BRUTUS ! ... (BR ABETE) ! Auzit-ai bine ? Am 70 .

    Lasă un comentariu:


  • dani 0205
    a răspuns
    Postat în original de Niculae.G Vezi post

    Eu am zis de alți jucători nu de dumneavoastră Donule Gigi. Se pare că nu ati inteles.
    Se pare ca nu mai scapam de stigmatul asta……
    Rau destul daca inca mai sunt astfel de situatii!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • Niculae.G
    a răspuns
    Postat în original de Gigi Spin Vezi post

    Corect. Va luati de cei peste 70 de ani . Multumesc Dle Niculae.
    Eu am zis de alți jucători nu de dumneavoastră Donule Gigi. Se pare că nu ati inteles.

    Lasă un comentariu:


  • Gigi Spin
    a răspuns
    Postat în original de Niculae.G Vezi post
    Sunt si alti jucători care nu doresc sa
    promoveze la o categorie superioara si cred ca ar fi binevenita o noua promovare din partea CD.
    Corect. Va luati de cei peste 70 de ani . Multumesc Dle Niculae.

    Lasă un comentariu:


  • Dumitrescu Cornel
    a răspuns
    Domnule Dinu...hai sa mai ranuntam la"Arhaisme"Parca....cu ceva vreme in urma...ati imbratisat pasiunea de pescar.Oare alergarea dupa rame nu este mai palpitanta?

    Lasă un comentariu:


  • Gigi Spin
    a răspuns
    Postat în original de stoicescu gheorghe Vezi post

    citez din clasicii in viata : Din respect pentru cei cu caramizi ... Hemoroizi ...prietenii .. Operatii .. , am deja o lista , mult prea lunga .... Promit victorii cu 3-0 in lipsa unei actiuni a c d

    totodata trebuie pastrata demnitatea oricui , de a refuza o victorie la masa verde in eliminatorii , cind cineva are probleme evidente in apropierea podiumului ( a cincea cupa )
    delirium tremens.

    Lasă un comentariu:


  • Niculae.G
    a răspuns
    Sunt si alti jucători care nu doresc sa
    promoveze la o categorie superioara si cred ca ar fi binevenita o noua promovare din partea CD.

    Lasă un comentariu:


  • Stoicescu Gheorghe
    a răspuns
    Postat în original de Dantim Vezi post

    gigi este unul din figuranții amaturului.....mai sint și alții dar el este suprem
    citez din clasicii in viata : Din respect pentru cei cu caramizi ... hemoroizi ...prietenii .. operatii .. , am deja o lista , mult prea lunga .... promit victorii cu 3-0 in lipsa unei actiuni a C D

    totodata trebuie pastrata demnitatea oricui , de a refuza o victorie la masa verde in eliminatorii , cind cineva are probleme evidente in apropierea podiumului ( a cincea cupa )

    Lasă un comentariu:


  • Lupu Gabriel
    a răspuns
    Acum, convingerea mea absolută este să se poate trăi foarte bine şi fără cu ce urmează să zic. Da' zic!

    Dacă s-ar puncta numai meciurile câştigate şi jucătorul ar avea un punctaj numai pe meciuri câştigate poate că nu ar mai fi, eventual, tendinţa de non-combat. Şi nici nu ar mai ţine participanţi pe tuşă, un an de zile, ca să le scadă punctajul şi să rămână în categoria preferată. Cazul meu!

    Ultimele mele jocuri au fost în iulie, anul trecut. După unele discuţii cu domni care se ocupă de AmaTur şi după descărcarea Regulamentului şi studierea lui, am ajuns la socoteala că mai bine nu mai particip un an de zile la turnee, deşi au fost şi la mine în oraş, şi pe-aproape, cu duiumul.

    OK, probabil erau şanse minime să câştig vreun meci (şi am avut şi timp să mă mai antrenez un an de zile) dar dacă dădeam de cineva care voia să piardă?!

    Totuşi, în condiţiile în care nu am câştigat meciuri la categoria "Amatori", ce dorinţă aş putea avea , în baza cotaţiei Amatur, de a trece la "Avansaţi"?! Eu zic că este o întrebare pertinentă.

    Şi cred că aşa se mai pierd participanţi. Sunt un jucător fără pretenţii. Doar ce Amatur m-a mai încrâncenat şi mi-a setat o oarecare dorinţă de a progresa! Pentru asta mulţumesc. Banii mei de participare mergeau. Alţi jucători mai buni şi-ar fi încălzit mâna la un joc cu mine. Chiar şi aşa, mi-ar fi plăcut să particip la unele competiţii organizate între timp. Nu că mi-ar place să pierd..dar dacă asta e realitatea...

    Dar sunt unii domni cu un intelect strălucit pe aici (nu dau nume pentru că nu vreau să pară că fac partizanat sau că linguşesc). Nu s-ar găsi un algoritm de cotare/punctare a valorii jucătorului, mai eficient, astfel încât acesta să treacă în mod justificat la o categorie superioară? Mai aveam un pic şi treceam la categoria "Avansaţi", în condiţiile în care nu am câştigat decât un singur meci din toate participările mele în competiţii AmaTur. Or, aşa ceva, nu numai că nu reflectă un progres real al valorii jucătorului dar pare a fi şi total ineficient, întrucât, aşa cum s-a mai zis, unele persoane mai "dăruiesc"meciuri"!

    Lasă un comentariu:


  • GeluBv
    a răspuns
    Postat în original de Gigi Spin Vezi post
    Acum, pe canicula este momentul prielnic de a solicita conducerii Amatur dreptul oficial de retragere din vointa proprie din joc a ORICARUI jucator, care se simte fizic rau. Este omenesc. Multumesc.
    Acest drept există!
    Nu există varianta in care un participant face un meci de 3-2 , de regulă pentru adversar, in numai 3 minute.
    Asadar, mai bine vă retrageți cu aprobarea organizatorului si nu numai cand media creste aproape de promovare la categoria următoare.

    Lasă un comentariu:


  • Gigi Spin
    a răspuns
    Acum, pe canicula este momentul prielnic de a solicita conducerii Amatur dreptul oficial de retragere din vointa proprie din joc a ORICARUI jucator, care se simte fizic rau. Este omenesc. Multumesc.

    Lasă un comentariu:


  • Vije
    a răspuns
    La 70 de ani sa aibă vreo problema fizica? Exclus! Hai nea Gigi nu mai juca teatru, de-abia pe la 90 de ani o sa te creadă cineva...eu știu pe unu la 45 care e cam tot timpul accidentat...ceee? La 45 de ani? Exclus..

    Lasă un comentariu:

Procesare...
X