Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (1 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Gigi Spin
    a răspuns
    Nu prea mai am timp de așteptat, spre deosebire de ceilalți .....

    Lasă un comentariu:


  • Eltibi
    a răspuns
    Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
    Domnul Eltibi cred ca devine eligibil,ca tot se apropie....poate si domnul Sasati...sper ca nu este un cont comun....baietiiiii ma bagai iar in seama!Voi si tenisul de masa doua chestii paralele.Daca si meseria de baza este facuta la fel....

    Am auzit ca recent la un turneu in Bucuresti ați amenințat un jucător cu maceta din ghiozdan . Credeam ca in clanul sportivilor sunt doar băieți de la lupte dar văd ca au luat și de la tenis de masa.

    Lasă un comentariu:


  • Dumitrescu Cornel
    a răspuns
    Postat în original de Gigi Spin Vezi post
    Fiind un caz cu totul special : varstnic de peste 70 de ani , autodidact , istoric bogat in Amatur si nu in FRTM, cer, pentru ultima oara sa judecati drept si sa ma repuneti in drepturi la categoria AVANSATI , acolo unde este locul meu binemeritat. Personal ma consider jucator de locul 9/16 la nivel national. Astept sa fiu depasit in 2024 in zona mea de cineva care are si participari si MP onorabil, ceea ce in 2023 nu se intampla ! Rog analizati , dragi colegi CD/EA . Multumesc.
    Nea Gigi,un organizator deosebit de priceput(Pe numele lui Mihai Vranceanu)Mi-a spus ca varsta este o cifra nu o virtute....hai sa mai asteptam....poate ne mai dau ceva la pensie......

    Lasă un comentariu:


  • Dumitrescu Cornel
    a răspuns
    Domnul Eltibi cred ca devine eligibil,ca tot se apropie....poate si domnul Sasati...sper ca nu este un cont comun....baietiiiii ma bagai iar in seama!Voi si tenisul de masa doua chestii paralele.Daca si meseria de baza este facuta la fel....

    Lasă un comentariu:


  • Gigi Spin
    a răspuns
    Fiind un caz cu totul special : varstnic de peste 70 de ani , autodidact , istoric bogat in Amatur si nu in FRTM, cer, pentru ultima oara sa judecati drept si sa ma repuneti in drepturi la categoria AVANSATI , acolo unde este locul meu binemeritat. Personal ma consider jucator de locul 9/16 la nivel national. Astept sa fiu depasit in 2024 in zona mea de cineva care are si participari si MP onorabil, ceea ce in 2023 nu se intampla ! Rog analizati , dragi colegi CD/EA . Multumesc.

    Lasă un comentariu:


  • Mr. Ubique
    a răspuns
    Postat în original de kdt123 Vezi post
    Pai tocmai, în ciuda vicisitudinilor pe care le-ați întâmpinat ati reușit sa aveți rezultate foarte bune. Și chiar dacă modest fiind, nu ati dorit sa fie remarcate, totuși v-a fost apreciat progresul si s-a dat o derogare sa zicem încât sa puteri fi decorat de către Președinte.
    😃

    Trimis de pe al meu FNE-NX9 folosind Tapatalk
    nu e cazul sa fiti malitios, mai ales ca e gratuit! probabil nu aveti nimic altceva de facut! eu pierd timp aici pentru a-mi e prima indignarea pentru luarea unor masuri incorecte, nu pentru a raspunde, aiurea-n tramvai, celorlalti!

    Lasă un comentariu:


  • kdt123
    a răspuns
    Pai tocmai, în ciuda vicisitudinilor pe care le-ați întâmpinat ati reușit sa aveți rezultate foarte bune. Și chiar dacă modest fiind, nu ati dorit sa fie remarcate, totuși v-a fost apreciat progresul si s-a dat o derogare sa zicem încât sa puteri fi decorat de către Președinte.
    😃

    Trimis de pe al meu FNE-NX9 folosind Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • Mr. Ubique
    a răspuns
    Postat în original de Costin1892 Vezi post

    Va salut, cu riscul de a-mi lua injuraturi pt ca vorbesc neintrebat, remarc si eu totusi ca, la primul turneu A la Elite dupa aceasta promovare atat de "nedreapta", ati avut 4 victorii din 6 meciuri. Tragem fiecare ce concluzii vrem din asta, eu personal nu inteleg oamenii care joaca sub categoria unde evident isi au locul dpdv valoric.
    ati riscat si ati castigat! din punctul meu de vedere oamenilor le-a fost indusa ideea ca, dsca ajungi si joci la Elite, esti miezul ... abia atunci ai ajuns la apogeul carierei de amaturist, ceea ce este gresit! ... premisele valorice ar trebui reconsiderate: 1) este de notorietate faptul ca primele 2 categorii (hobby si avansati) incep sa ramana fsra jucatori datorita acestui fenomen acela de a dori a face parte din elita tenisului fara a avea rezultatele cerute; 2) de ce sa nu avem categorii foarte bine cotate valoric? sa poti spune cu mana pe inima ca daca ai trecut la avansati pai atunci nivelul tau chiar e avansat ... ajungi la Open, unde sunt toti jucatorii amatori buni din tara, atunci chiar te poti bate cu oricine ... il intalnesti in meci pe Xulescu, cu stima, cu respect pentru rangul pe care il ocupa la Open, sa joci cu toate puterile tale si sa cauti sa il infrangi... ajungi la Elite?! ei acolo deja e alta discutie: ai parte de meciuri cu jucatorii divizionari, fosti jucatori retrasi, etc cei care fac antrenament 8h/zi nu ca noi ceilalti care muncim 8h/zi ... daca nu, inseamna ca tot ce a fost facut pana acum, a fost in van: ne intoarcem de unde am plecat ... cam asta ar trebui sa fie spiritul AmaTur ...
    pe alta parte, ca sa va raspund punctual tot datorita sistemului gresit au ajuns la Elite oameni care nu sunt de acest calibru, care odata sjunsi la aceasta categorie raman blocati aici, zbatandu-se cu disperare sa faca fata doar dr dragul acestui sport si doar pentru satisfactia altora ... pe acestia i-am intalnit in primul meu turneu la Elite ... cand am ajuns sa joc cu primul jucator care face cinste acestei categorii (divizionar junior) nu am inteles daca ma mai aflu la o masa de tenis jucand tenis ... mai mult decat atat, nu se pot face aprecieri obiective asupra competentelor din tenis prin comparatie cu rezultatele si/sau performantele obtinute cu alt jucator ... de aici si toate aceste decizii subiective de promovare fortata

    Lasă un comentariu:


  • Mr. Ubique
    a răspuns
    Postat în original de kdt123 Vezi post
    Dar de ce sunteți mâhnit ca ati promovat sau ați fost promovat la o categorie superioara? Nu ar trebuii sa fie un motiv de bucurie și de mândrie?
    😃

    Trimis de pe al meu FNE-NX9 folosind Tapatalk
    sunt mahnit ca nu s-a respectat Regulamentul! promovarea ar fi fost, subliniez: ar fi fost, inevitabila! si nici ca am fost promovat la o categorie superioara! aceasta venea oricum iar tenis vom juca indiferent de vicisitudini ... modul in care a fost facuta promovarea, fortat, abuzand de puterea decizionala gresit aplicata, fara respectarea Regulamentului pentru a carui nerespectare am fost "sanctionat" cu promovarea fortata ... de asta sunt mahnit ... in rest sunt mandru de tenisul pe care am ajuns sa-l practic si bucuros ca, datorita acestui sport, am ocazia sa intalnesc oameni deosebiti cu care sa socializez

    Lasă un comentariu:


  • Cornel 67
    a răspuns
    Nici o lege pe pământul ăsta nu poate fi bună pentru toți, întotdeauna se vor găsi persoanele care se vor considera nedreptatite. Cred că o lege este bună dacă minim 80 la suta din persoanele căreia se adresează sunt mulțumite de ea.
    În cazul nostru legea cu promovarea forțată a anumitor jucatori la categoria superioară folosește cred la 99 la sută dintre amaturisti, 1 la suta fiind cei care nu vor să promoveze. Și din aceștia 1 la suta cred ca maxim 5 persoane chiar nu pot promova. Pentru 5 persoane nu poți anula o lege bună care zic eu că face bine circuitului.

    Lasă un comentariu:


  • Costin1892
    a răspuns
    Postat în original de Mr. Ubique Vezi post

    pai tocmai despre asta e vorba: am jucat in fiecare week-end, la fiecare turneu, (mergand 600 km pana la Arad ca sa joc) am avut aceleasi rezultate tot anul competitional, cu exceptia a 4 podiumuri, am castigat ultimul trofeu (al 4-lea) saptamana trecuta ... nu e vorba de luni bune in care am refuzat sa particip la turnee ca sa nu "reusesc" sa mai iau un trofeu ... deci nu stiu cine intelege sau citeste gresit
    Va salut, cu riscul de a-mi lua injuraturi pt ca vorbesc neintrebat, remarc si eu totusi ca, la primul turneu A la Elite dupa aceasta promovare atat de "nedreapta", ati avut 4 victorii din 6 meciuri. Tragem fiecare ce concluzii vrem din asta, eu personal nu inteleg oamenii care joaca sub categoria unde evident isi au locul dpdv valoric.

    Lasă un comentariu:


  • kdt123
    a răspuns
    Dar de ce sunteți mâhnit ca ati promovat sau ați fost promovat la o categorie superioara? Nu ar trebuii sa fie un motiv de bucurie și de mândrie?
    😃

    Trimis de pe al meu FNE-NX9 folosind Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • Mr. Ubique
    a răspuns
    Postat în original de Mr. Ubique Vezi post

    pai tocmai despre asta e vorba: am jucat in fiecare week-end, la fiecare turneu, (mergand 600 km pana la Arad ca sa joc) am avut aceleasi rezultate tot anul competitional, cu exceptia a 4 podiumuri, am castigat ultimul trofeu (al 4-lea) saptamana trecuta ... nu e vorba de luni bune in care am refuzat sa particip la turnee ca sa nu "reusesc" sa mai iau un trofeu ... deci nu stiu cine intelege sau citeste gresit
    plus ca as indrazni sa remarc, respectuos, faptul ca termenul a "reusi" tinde sa fie relativ tinand cont ca noi suntem amatori, nu profesionisti: muncim cel putin 8 h/zi (unii 12 sau chiar 24), apoi, in limita timpului disponibil, incercam sa ne satisfacem si hobby-urile noastre, pe fondul fsptului ca, cei mai multi dintre noi, suntem la o varsta care, de cele mai multe ori, isi face simtita prezenta: articulatii, artrita, coloana, sciatica, ochi, etc ... ma vad nevoit sa ma repet: nu se mai vede padurea din cauza copacilor

    Lasă un comentariu:


  • Mr. Ubique
    a răspuns
    Postat în original de Eltibi Vezi post


    Nu, cred ca ați citit greșit sau ați înțeles greșit , dacă faci 5 trofee promovezi by default, dacă ai media 30 și ceva și 4 trofee și nu mai “reusesti” sa iei un trofeu câteva luni bune ești “promovat după bunul plac (Mușchii) CD-ului”
    pai tocmai despre asta e vorba: am jucat in fiecare week-end, la fiecare turneu, (mergand 600 km pana la Arad ca sa joc) am avut aceleasi rezultate tot anul competitional, cu exceptia a 4 podiumuri, am castigat ultimul trofeu (al 4-lea) saptamana trecuta ... nu e vorba de luni bune in care am refuzat sa particip la turnee ca sa nu "reusesc" sa mai iau un trofeu ... deci nu stiu cine intelege sau citeste gresit

    Lasă un comentariu:


  • Eltibi
    a răspuns
    Postat în original de Mr. Ubique Vezi post

    Iuliane, cred ca nu mai vezi padurea din cauza copacilor! regulamentul spune ca sunt categorii stabilite de CD, pe care le stim! mai spune regulamentul ca in anumite conditii (5 trofee castigate in acelasi an competitional) dau dreptul CD-ului sa promoveze un jucator la categoria superioara ... dar nu spune acest regulament ca un jucator cu media 30 si ceva si 4 trofee este promovat dupa bunul plac (muschii) CD-ului doar pe anumite presupuneri fara sa arate incalcarea regulamentului

    Nu, cred ca ați citit greșit sau ați înțeles greșit , dacă faci 5 trofee promovezi by default, dacă ai media 30 și ceva și 4 trofee și nu mai “reusesti” sa iei un trofeu câteva luni bune ești “promovat după bunul plac (Mușchii) CD-ului”

    Lasă un comentariu:


  • Mr. Ubique
    a răspuns
    Postat în original de Iulian Gherasim Vezi post

    Exact asta face Comitetul Director împreună cu Echipa Amatur.

    Iar în privința regulilor schimbate în timpul jocului va pot spune ca este specificat în Regulament faptul ca jucătorii pot fi trecuți la categoria superioara în timpul anului competițional de către C.D.
    În concluzie Regulamentul a rămas neschimbat. .

    Iuliane, cred ca nu mai vezi padurea din cauza copacilor! regulamentul spune ca sunt categorii stabilite de CD, pe care le stim! mai spune regulamentul ca in anumite conditii (5 trofee castigate in acelasi an competitional) dau dreptul CD-ului sa promoveze un jucator la categoria superioara ... dar nu spune acest regulament ca un jucator cu media 30 si ceva si 4 trofee este promovat dupa bunul plac (muschii) CD-ului doar pe anumite presupuneri fara sa arate incalcarea regulamentului

    Lasă un comentariu:


  • Marian Bogdan
    a răspuns
    Postat în original de Eltibi Vezi post
    Nu ca am și priceput, am și înțeles, dvs pretindeți ca nu înțelegeți articolul 4.1.7 și pe ce criterii se aplica. Va zic eu pe scurt de tot și pe șleau: unii din voi credeți ca sunteți ‘șmecheri’ și noi toți restul fraieri iar cei din conducere nu va lasă sa fiti ‘șmecheri’ la infinit
    Parerea ta, o respect…., de asemeni si a celor care au inteles intradevar promovarea pe criteriul valorii…. obiective….subiecrive….
    Sa ne vedem sanatosi …. la masa de joc.

    Lasă un comentariu:


  • Eltibi
    a răspuns
    Nu ca am și priceput, am și înțeles, dvs pretindeți ca nu înțelegeți articolul 4.1.7 și pe ce criterii se aplica. Va zic eu pe scurt de tot și pe șleau: unii din voi credeți ca sunteți ‘șmecheri’ și noi toți restul fraieri iar cei din conducere nu va lasă sa fiti ‘șmecheri’ la infinit

    Lasă un comentariu:


  • Marian Bogdan
    a răspuns
    Postat în original de Eltibi Vezi post
    Devine penibila discuția dmn Marian Bogdan , la începutul anului aveați media undeva la 32.98 iar primele 5 turnee jucate sunt 2 cu 0v gr sup și 3 cu 1v gr . Nu va suparati pe mine dar se vede din avion de ce v au trimis la elite .
    Multumesc pentru lamuriri, dar era vorba despre aplicarea regulamentului…. preferential sau pe “rand”…unii pricep, alții înteleg.

    Lasă un comentariu:


  • Eltibi
    a răspuns
    32.73 scuze

    Lasă un comentariu:


  • Eltibi
    a răspuns
    Devine penibila discuția dmn Marian Bogdan , la începutul anului aveați media undeva la 32.98 iar primele 5 turnee jucate sunt 2 cu 0v gr sup și 3 cu 1v gr . Nu va suparati pe mine dar se vede din avion de ce v au trimis la elite .

    Lasă un comentariu:


  • Niculae.G
    a răspuns
    Suntem în această comunitate pentru a juca tenis, fiecare cât poate. Lăsați calculele si lupta pentru Liderii și nu mai stați sub categoria voastră. Mult succes.

    Lasă un comentariu:


  • jurescu sorin
    a răspuns
    Am citit că cineva îi reproșa lui Matei dumitru că instiga daca boicotează turneele fara grupe superioare,a mai fost apostrofat cineva(scuze că nu am reținut numele) ptr că a întrebat de taxa mai mina la turneele fara grupe superioare!!
    Nu este obligatoriu sa organizezi turneu daca nu ai mesele tale,daca nu poți suporta costurile unei săli,daca nu ai sponsori.....etc
    Să rămână doar cei care i-si permit...
    Și dacă m-a gindesc bine pot da și cineva exemple:
    Pericei
    Marțienii
    Emi
    Darlea
    sanpaul
    Gelu
    Ei pot,restul?!!!
    ......​​​​​​
    ......etc
    I-mi cer scuze ,dar i-am enumerat pe cei din zona centru vest a țării(unde am participat),de restul nu pot sa spun prea multe!!!


    ​​​​​​

    Lasă un comentariu:


  • jurescu sorin
    a răspuns
    Postat în original de Marian Bogdan Vezi post
    O sa vin cu o mica complectare ….
    Ca jucator AmaTur, ar trebui sa ai o serie de drepturi care iti sunt garantate de regulamentul AmaTur. Aceste drepturi ar trebui sa includa:
    • Dreptul de a participa la orice competitie AmaTur, atat timp cat indeplinesti conditiile de participare.
    • Dreptul de a fi tratat cu respect de catre organizatorii si de catre Echipa AmaTur
    • Dreptul de a fi informat corect despre regulile si regulamentele AmaTur.
    • Dreptul de a te plange de orice abuz sau discriminare la care esti supus in timpul unei competitii.
    In plus, ca jucator AmaTur, ai si o serie de responsabilitati, care includ:
    • Sa respecti regulile si regulamentele AmaTur.
    • Sa fii un bun sportiv si sa accepti rezultatul unei competitii.
    • Sa contribui la promovarea si dezvoltarea AmaTur-ului.
    Dreptul de a fi tratat cu respect, ca jucator AmaTur.
    Acest lucru inseamna ca trebuie sa fii tratat cu corectitudine si imparitate, indiferent de nivelul tau de joc.
    Dreptul de a fi informat corect

    Ca jucator AmaTur, ai dreptul de a fi informat corect despre regulile si regulamentele AmaTur. Acest lucru inseamna ca trebuie sa ai acces la informatii actualizate despre regulile si regulamentele AmaTur, astfel incat sa le poti respecta.

    Ca jucator AmaTur, ai dreptul de a te plange de orice abuz sau discriminare la care esti supus in timpul unei competitii. Acest lucru inseamna ca poti reclama orice incident care incalca regulamentul AmaTur sau care te afecteaza in mod negativ.

    Responsabilitatile participantilor jucatori

    In plus fata de drepturile mentionate mai sus, ca jucator AmaTur, ai si o serie de responsabilitati, care includ:
    • Sa respecti regulile si regulamentele AmaTur.
    • Sa fii un bun sportiv si sa accepti rezultatul unei competitii.
    • Sa contribui la promovarea si dezvoltarea AmaTur-ului.

    Respectarea regulilor si regulamentelor AmaTur

    Ca jucator AmaTur, esti obligat sa respecti regulile si regulamentele AmaTur. Acest lucru inseamna ca trebuie sa fii familiarizat cu regulile si sa le respecti in timpul jocului.

    Ca jucator AmaTur, esti obligat sa fii un bun sportiv. Acest lucru inseamna ca trebuie sa fii respectuos fata de ceilalti jucatori, arbitri si organizatori si fata de Echipa AmaTur.

    Prin respectarea drepturilor si responsabilitatilor participantilor jucatori in AmaTur, contribui la crearea unui mediu de joc echitabil si placut pentru toti jucatorii.

    Buna seara
    aveți dreptate ....într-o mână,....cite drepturi și obligații avem noi jucătorii.
    Banuiesc că drepturile și obligațiile organizatorilor a-ți uitat sa l-e menționați....!!
    Noi jucătorii cînd greșim.....e lista plina de măsuri și penalități
    La organizatori.....se trece cu vederea....
    Am in minte minte citiva organizatori și abaterile lor de anul acesta......!!!
    Dacă un "matematician" ..este promovat forțat la o categorie superioara ptr un an de zile.....un organizator care a făcut împărțeala greșită la premiile in bani....de ce nu este pus la "odihna" tot un an de zile???
    Poate jucătorul nu știe să socotească și are un complice..
    Așa și organizatorul are un "tehnic" lîngă el😋
    ​​​​​p.s
    Nu am putut sa m-a abțin😋

    Lasă un comentariu:


  • Marian Bogdan
    a răspuns
    O sa vin cu o mica complectare ….
    Ca jucator AmaTur, ar trebui sa ai o serie de drepturi care iti sunt garantate de regulamentul AmaTur. Aceste drepturi ar trebui sa includa:
    • Dreptul de a participa la orice competitie AmaTur, atat timp cat indeplinesti conditiile de participare.
    • Dreptul de a fi tratat cu respect de catre organizatorii si de catre Echipa AmaTur
    • Dreptul de a fi informat corect despre regulile si regulamentele AmaTur.
    • Dreptul de a te plange de orice abuz sau discriminare la care esti supus in timpul unei competitii.
    In plus, ca jucator AmaTur, ai si o serie de responsabilitati, care includ:
    • Sa respecti regulile si regulamentele AmaTur.
    • Sa fii un bun sportiv si sa accepti rezultatul unei competitii.
    • Sa contribui la promovarea si dezvoltarea AmaTur-ului.
    Dreptul de a fi tratat cu respect, ca jucator AmaTur.
    Acest lucru inseamna ca trebuie sa fii tratat cu corectitudine si imparitate, indiferent de nivelul tau de joc.
    Dreptul de a fi informat corect

    Ca jucator AmaTur, ai dreptul de a fi informat corect despre regulile si regulamentele AmaTur. Acest lucru inseamna ca trebuie sa ai acces la informatii actualizate despre regulile si regulamentele AmaTur, astfel incat sa le poti respecta.

    Ca jucator AmaTur, ai dreptul de a te plange de orice abuz sau discriminare la care esti supus in timpul unei competitii. Acest lucru inseamna ca poti reclama orice incident care incalca regulamentul AmaTur sau care te afecteaza in mod negativ.

    Responsabilitatile participantilor jucatori

    In plus fata de drepturile mentionate mai sus, ca jucator AmaTur, ai si o serie de responsabilitati, care includ:
    • Sa respecti regulile si regulamentele AmaTur.
    • Sa fii un bun sportiv si sa accepti rezultatul unei competitii.
    • Sa contribui la promovarea si dezvoltarea AmaTur-ului.

    Respectarea regulilor si regulamentelor AmaTur

    Ca jucator AmaTur, esti obligat sa respecti regulile si regulamentele AmaTur. Acest lucru inseamna ca trebuie sa fii familiarizat cu regulile si sa le respecti in timpul jocului.

    Ca jucator AmaTur, esti obligat sa fii un bun sportiv. Acest lucru inseamna ca trebuie sa fii respectuos fata de ceilalti jucatori, arbitri si organizatori si fata de Echipa AmaTur.

    Prin respectarea drepturilor si responsabilitatilor participantilor jucatori in AmaTur, contribui la crearea unui mediu de joc echitabil si placut pentru toti jucatorii.

    Lasă un comentariu:

Procesare...
X