Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Nicu Grosan Vezi post
    Salutare tuturor,
    Întrebare pentru comitetul director dar și pentru membrii cu experienta....
    Poate comitetul director modifica decizia organizatorului local al turneului final de a-mi refuza înscrierea în competiție? Cum pot afla motivarea refuzului? Am vreo interdictie in Amatur de care nu am cunoștință sau este doar vreo frustrare ce depășește bunul simt din partea organizatorului local..?!
    Conform regulamentului Amatur, turneul final este organizat de coordonatorii amatur în colaborare cu organizatorul local iar coordonatorii au ultimul cuvânt deci am rugămintea sa se exprime... Doresc sa aflu și motivarea refuzului plus abaterile
    De asemenea aș întreba membrii jucători și organizatori dacă au avut ca și mine discuții neplăcute cu acest organizator (Bubulac).. Discuții ce de obicei se termina cu amenințări verbale și fizice?
    Buna ziua, D-le Grosan,

    Asa cum v-am raspuns si pe privat, CD intervine in organizarea unui turneu peste organizatorul local, doar daca acesta nu respecta Regulamentul.
    Ori din explicatiile pe care le vedeti in postul D-lui Bubulac (atacuri la persoana, injurii, furtul unui schelet de la masa de tenis) reiese foarte clar motivarea refuzului.

    Comentariu


    • Postat în original de Nicu Grosan Vezi post
      Salutare tuturor,
      Întrebare pentru comitetul director dar și pentru membrii cu experienta....
      Poate comitetul director modifica decizia organizatorului local al turneului final de a-mi refuza înscrierea în competiție? Cum pot afla motivarea refuzului? Am vreo interdictie in Amatur de care nu am cunoștință sau este doar vreo frustrare ce depășește bunul simt din partea organizatorului local..?!
      Conform regulamentului Amatur, turneul final este organizat de coordonatorii amatur în colaborare cu organizatorul local iar coordonatorii au ultimul cuvânt deci am rugămintea sa se exprime... Doresc sa aflu și motivarea refuzului plus abaterile
      De asemenea aș întreba membrii jucători și organizatori dacă au avut ca și mine discuții neplăcute cu acest organizator (Bubulac).. Discuții ce de obicei se termina cu amenințări verbale și fizice?
      Nicu, noi cred ca ne cunoastem de foarta multa vreme si ai participat la multe din actiunile mele prin tenisul de masa, turnee si tabere si cunosti foarte bine pozitia mea, referitoare la masuri asupra unor personaje negative care au creat tot felul de probleme la diverse turnee, si intodeauna am apreciat cand a fost un Regulament clar si cineva care sa se ocupe de respectarea lui. A fost o perioada cand aceste lucruri erau discutate si analizate in sectiuni bine definite si se trecea la luarea unor masuri.Acum s-a lasat totul la liber si la latitudinea organizatorilor si bineinteles ca exista riscul (si am atras atentia mai demult) ca uni organizatori sa intre in conflicte private cu anumiti jucatori si totul sa degenereze in astfel de discutii.

      Conform Regulamentului in vigoare un organizator are dreptul sa nu primeasca o persoana cu care se afla in conflict, nu se prevede nicaieri ca ar trebui date explicatii cuiva, doar ca abaterile ar trebui sa fie de nivel regulamentar si nu private.Aici intradevar ca notiunea de "" bun simt"" poate fi foarte usor interpretata.Aici este dreptul tau sa ceri o decizia a CD conform regulamentui.

      Citat Regulament

      ""6.6.5. Organizatorul are dreptul să refuze participarea la turneu a jucătorilor care au creat conflicte vechi sau au absențe nemotivate, fără a da explicații, în schimb, dacă acesta depășește limitele bunului simț, Comitetul Director poate să intervină și să-i ridice acest drept.""

      Citat cam ce se posteaza pe la turnee

      """- organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
      (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);""""


      Cat tine de acest turneeu ,TURNEUL CAMPIONILOR vad ca Organizatorii au omis aceasta clauza din Regulament, intentionat sau neintentionat si nu stim daca ea isi face efectul daca nu este specificata.

      Postat în original de florin toma Vezi post

      Turneul Campionilor ”Memorialul Marcel Giosan” Amatur Romania - Piatra Neamt - 15-16 octombrie 2022



      înscrierea-retragerea participanților:
      - prioritate conform clasament din 12 sept 2022, iar la data de 08.oct 2022 (ora 8,00) nu se mai ține cont de prioritatea din clasament, si se trece pe lista de înscrieri ”primul venit primul servit”, urcă pe lista principală cei de pe lista de asteptare.
      - ultima retragere se face până la data de 13 oct 2022, ora 21,00 (Open+Elite) si 14. oct. 2022 ora 21,00 (Avansați+Hobby)

      """De asemenea aș întreba membrii jucători și organizatori dacă au avut ca și mine discuții neplăcute cu acest organizator (Bubulac).. Discuții ce de obicei se termina cu amenințări verbale și fizice?""


      ​Cat tine de aceasta cerere nu cred ca este o chestiune ce trebuie aici analizata, si nici barbateste de a o ridica aici.Fiecare problema directa intre 2 persoane consider ca ar trebui analizata si rezolvata in particular si nu pe acest forum unde ar trebui sa discutam problemele Amaturului, ale regulamentului, organizarii, etc.etc.

      In concluzie eu zic sa incerci sa lamuresti chestiunea ta privata cu partile implicate , si da, sa astepti un raspuns certificat din partea C.D. tinand cond ca la acest turneu nu s-a enuntat paragraful mai sus mentionat.
      Cat tine de dorinta ta de a avea parerea unor jucatori sau organizatori asta este raspunsul meu, pe care il sustin in aceasta speta.Acelasi EMI​

      Comentariu


      • Postat în original de Zosim1 Vezi post

        Citat Regulament

        ""6.6.5. Organizatorul are dreptul să refuze participarea la turneu a jucătorilor care au creat conflicte vechi sau au absențe nemotivate, fără a da explicații, în schimb, dacă acesta depășește limitele bunului simț, Comitetul Director poate să intervină și să-i ridice acest drept.""

        Citat cam ce se posteaza pe la turnee

        """- organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
        (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);""""


        Cat tine de acest turneeu ,TURNEUL CAMPIONILOR vad ca Organizatorii au omis aceasta clauza din Regulament, intentionat sau neintentionat si nu stim daca ea isi face efectul daca nu este specificata.

        In Regulament este specificat dreptul organizatorului de a refuza participarea unor persoane ce au creat probleme in desfasurarea turneelor.

        Faptul ca la unele turnee se mai specifica inca odata acel citat din Regulament, este de bun augur pentru cei ce nu cunosc/citesc acest Regulament.

        Nu am specificat in anuntul acestui turneu citatul din Regulament, deoarece fiind Turneul Campionilor, am pretentia ca vin cei mai buni atit in jocul de la masa de tenis, cit si in cunoasterea regulilor de joc.

        A omite aceasta clauza, ar insemna ca la turnee sa poata participa si persoane ce au creat probleme.

        In concluzie, art 6.6.5 isi face efectul la toate turneele, chiar daca este scris sau nu in anuntul initial



        Comentariu


        • Postat în original de florin toma Vezi post

          Buna ziua, D-le Grosan,

          Asa cum v-am raspuns si pe privat, CD intervine in organizarea unui turneu peste organizatorul local, doar daca acesta nu respecta Regulamentul.
          Ori din explicatiile pe care le vedeti in postul D-lui Bubulac (atacuri la persoana, injurii, furtul unui schelet de la masa de tenis) reiese foarte clar motivarea refuzului.
          Postat în original de florin toma Vezi post

          In Regulament este specificat dreptul organizatorului de a refuza participarea unor persoane ce au creat probleme in desfasurarea turneelor.

          Faptul ca la unele turnee se mai specifica inca odata acel citat din Regulament, este de bun augur pentru cei ce nu cunosc/citesc acest Regulament.

          Nu am specificat in anuntul acestui turneu citatul din Regulament, deoarece fiind Turneul Campionilor, am pretentia ca vin cei mai buni atit in jocul de la masa de tenis, cit si in cunoasterea regulilor de joc.

          A omite aceasta clauza, ar insemna ca la turnee sa poata participa si persoane ce au creat probleme.

          In concluzie, art 6.6.5 isi face efectul la toate turneele, chiar daca este scris sau nu in anuntul initial


          Aceste posturi sunt la un interval de nici 2 ore unul fata de celalalt postate si pentru mine nu reprezinta foarte clar rezolvarea acestei spete, care este una foarte des intalnita in ultima vreme ,intre Organizator si participant.Va rog insistent sa facem abstractie de personajele aflate in acest conflict sau neintelegere.

          Domnul Toma va rog sa ma ,ne ,lamuriti aceasta situatie foarte clar.
          In primul mesaj aduceti in vedere acuzele organizatorului, care sunt foarte clare (necertificate,sau demostrate) de injurii,atacuri la persoane ,furt etc dar nicidecum in cadrul vreunui turneu Amatur sau Nonamatur, ci dimpotriva asa cum se specifica si in explicatiile organizatorului pe o retea privata, si certificati masura ca Regulamentara , dupa care veniti cu explicatia Regulamentului "In Regulament este specificat dreptul organizatorului de a refuza participarea unor persoane ce au creat probleme in desfasurarea turneelor.""

          Deci va rog sa aduceti o explicatie foarte clara la cele de mai sus amintite , astfel o sa ne trezim cu foarte multe cazuri de conflicte gratuite si situatii hilare in aceasta speta.


          Eu personal am militat pt. sanctionarea jucatorilor care aduc un prejudiciu desfasurarii turneelor ,a jucatorilor, a organizatorilor la turneele Amatur si in cadrul lor pentru a proteja majoritatea organizatorilor si a participantilor de repetarea tensiunilor creeate in timpul turneelor, dar eu vad aici ca incurajam dezvoltarea unor situatii cu caracter privat ce nu isi au loc in Regulamentul Amatur.Ca organizator Amatur doresc un punct de vedere oficial din partea tuturor coordonatorilor Amatur si bineinteles si al CD (Florin,Florin si Gelu).Nu consider ca aceasta explicatie de mai sus este demna de Regulamentul Amatur si nici de a proteja Organizatori si participantii de elemente negative.

          P.S. Spun asta pt. ca am primit intrebarea din partea unui organizator ca nu poate fi primit la un turneu deoarece se asocia cu un alt organizator care era in conflict privat cu organizatorul turneului, astfel de spete ar trebui inlaturate si nu incurajate in Amatur.

          Comentariu


          • După cum a subliniat foarte bine Emi, motivarea refuzului de a participa la turneul final se bazează doar pe contre cu organizatorul local din afara turneelor Amatur.. Coordonatorul turneului nu face verificări și lasă jucătorul să fie nedreptățit de organizator cu ocazia celui mai important turneu anual.. Înțeleg din această speță ca trebuie sa redevin organizator de turnee pentru a plăti polițe vechi și a mă folosi de mișcarea Amatur în chestiuni private neonorante... Deci pentru calendarul competițional aferent anului viitor mă voi pregăti să licitez un mare număr de turnee Amatur perpetuând această speță nemediată regulamentar de cei cu putere decizională
            Blade Dr. NEUBAUER COMBI
            Forhand Yasaka 7 soft
            Backhand JOOLA BADMAN RELOADED

            Comentariu


            • Postat în original de Nicu Grosan Vezi post
              După cum a subliniat foarte bine Emi, motivarea refuzului de a participa la turneul final se bazează doar pe contre cu organizatorul local din afara turneelor Amatur.. Coordonatorul turneului nu face verificări și lasă jucătorul să fie nedreptățit de organizator cu ocazia celui mai important turneu anual.. Înțeleg din această speță ca trebuie sa redevin organizator de turnee pentru a plăti polițe vechi și a mă folosi de mișcarea Amatur în chestiuni private neonorante... Deci pentru calendarul competițional aferent anului viitor mă voi pregăti să licitez un mare număr de turnee Amatur perpetuând această speță nemediată regulamentar de cei cu putere decizională
              Nicu, postarile mele sunt pentru a ajunge la un amendament foarte clar unde organizatorii si participanti sa fie foarte bine protejati si sa nu mai apara astfel de situatii.Eu sincer nu am tratat aici cazul Bubulac& Grosan, care cred ca este foarte clar pt.mine si cred ca si pentru tine in momentul de fata Organizatorii ti-au transmis clar rezolutia lor, nu vei participa la TC, ci am tratat situatii care au inceput sa se inmulteasca si devin un tavalug care va acumula foarte multa energie negativa si va degenera in inmultirea de conflicte gratuite.Deci am rugamintea de a nu mai asocia postarile mele cu cazul mai sus amintit ci cu militarea mea de a defini foarte clar si echitabil pt toata lumea.

              Comentariu


              • Ziua buna,

                Chiar daca nu mai este mult pana la sfarsitul anului si poate pana la eventuala schimbare/imbunatatire a regulamentului, am o intrebare, ce facem cu cei legitimati pana se clarifica.

                De fapt regulamentul este clar:
                "-Divizionarii A si SL pot participa la categoria Elite numai dacă declară că au renunțat si nu mai participă la aceste divizii, in caz contrar, Comitetul Director poate suspenda pe o perioadă nedeterminată pe cei in cauză. Dreptul de joc se obține la data de 01 ale lunii următoare, odată cu actualizarea clasamentului. Declaratia se poate face pe forum in zona ”Evidență Legitimați”
                -Alte situații/sesizări, se pot analiza punctual de către Comitetul Director , care stabilește valoarea/categoria.​"


                Sunt discutii si pe alt forum, sunt discutii si live, mai intreaba lumea de ce ii primim...etc...
                "dacă voi mai da de jucători legitimați A ,cum am întâlnit duminică pe Săftoiu ,refuz meciul și contest rezultatul.
                Dacă are vreunul legitimat chef să joace cu mine să mă invite în particular ,nu în turneu oficial amatur."


                Cred ca pe unii i-am primit si eu in concursuri, fara sa ma informez de aceasta speta.
                Alta speta este cu cei mici legitimati... pe forumul celalalt vad ca este o propunele legata de limita de varsta, dar propunere pe viitor...
                O idee de la alti amaturisti este ca cei legitimati, indiferent de divizie A sau B, indiferent de varsta si punctaj amatur, etc., sa joace strict la Elite.
                Asta daca nu contesta si cei de la Elite...

                Dar sa ne referim deocamdata la regulamentul actual pana va fi altul, ce facem ca organizatori cu cei legitimati div.A?

                Ar fi indicata strict decizia Comitetului Director pana la noul regulament.

                Au voie sa joace cei legitimati si in ce conditii sau nu au voie?


                DIVIZIA A MASCULIN 2022-2023
                SERIA 1
                1. CS "U"CRAIOVA
                Simulescu Daniel
                Bogdan Cristian
                Manescu Mihaita
                Florea vasile

                2. CSS OD.SECUIESC II
                Jenei Barnabas
                Toro David
                Gyorgy Istvan
                Paizs Akos
                Szoverdi Krisztian
                Sarkany Levente

                3.CSA STEAUA BUC. II
                Chiraches Eric
                Badescu Andrei
                Iordan Mihai
                Saftoiu Tudor
                Boaca Valentin

                4.ACS DUMBRAVITA
                Sorescu Deian
                Bugarin Fabian
                Popescu Adrian
                Andrejevic Vuk
                Picu Patrick
                Dehelean Alexandru

                5.CSM MEDIAS
                Pinzar Andrei
                Cindea Cristian
                Ghenu David
                Sandu Andrei
                Decuseara David
                Nagy Raul

                6.CSM CLUJ NAPOCA
                Trif Vasile
                Pop Mihai
                Pop Alexandru

                Tomoioaga Cezar
                Coldrea David
                Farcas Dan
                Margin Andrei

                7.SCM DUNAREA 2020 GIURGIU
                Varbanescu Petre
                Doncea Catalin
                Enciu Alexandru
                Neagu Mircea
                Sima Vlad Sirbu Ionut


                SERIA 2
                1. SCM GLORIA BUZAU
                Oprea Dragos
                Soare Iulian
                Lupascu Alexandru
                Anghel Bogdan

                2. CS POLITEHNICA CLUJ NAPOCA
                Simon Csaba
                Gabudean Dorin
                Anca Octavian
                Oroszlan Richard
                Robciuc Vasile

                3. CS COMUNAL DUMBRAVITA
                Roman Bogdan
                Moldovan Daniel
                Badea Bogdan
                Eris Ege
                Nistor Lucas
                Popescu Razvan

                4. CS VOINTA CAMPULUNG
                Eparu Matei
                Popa Alexandru
                Libianu Teodor
                Idorasi Alexandru
                Lungu Razvan
                Stoica Serafim
                Barbuceanu Flavius
                Coman Noris
                Nicolae Darius George

                5. CSM BISTRITA II
                Rus Flavius
                Hasmasan David
                Namuleac Ilie
                Niculae Andrei
                Creucu Raul
                Ionel Alexandru

                6. CS TENIS CLUB DEJ
                Bothazan Florin
                Galatan Rares Vasile
                Pop Ovidiu Dorin

                7. CSM CRAIOVA
                Barbulescu Cristian
                Postoaca Gabriel
                Nedelcu Mihai
                Anghel Patrick
                Ilie Alexandru
                Terna Denis
                Stefan Cassian
                Jumara Cristian
                PRioteasa Bogdan
                Nicoli Liviu


                Comentariu


                • Conform Regulamentului actual, nu au voie sa joace in Amatur cei din div A si SL.
                  Se discuta aceasta speta, si in Regulamentul viitor se va clarifica.

                  Comentariu


                  • Postat în original de florin toma Vezi post
                    Conform Regulamentului actual, nu au voie sa joace in Amatur cei din div A si SL.
                    Se discuta aceasta speta, si in Regulamentul viitor se va clarifica.
                    A doua fraza creeaza confuzie, cel putin pt mine...
                    Pana la regulamentul viitor, joaca divizionarii in Amatur, DA sau NU?
                    Ultima editare de iulian.vrasti; 05.oct.2022, 13:37.

                    Comentariu


                    • Postat în original de florin toma Vezi post
                      Conform Regulamentului actual, nu au voie sa joace in Amatur cei din div A si SL.
                      ...
                      Ce poate fi mai clar de atat?!?

                      Comentariu


                      • Postat în original de Kralizec Vezi post

                        Ce poate fi mai clar de atat?!?

                        Comentariu


                        • Buna ziua,

                          Gelu Vladoiu
                          VII. Propunerile pentru turneele B (zona organizatorilor) să se facă in intervalul a 30 zile .
                          Motivul: Se pot intersecta cu alte turnee A care nu sunt în calendar, cele care apar în urma anulării altor turnee, plus că nu pot fi umărite de ceilalți colegi dacă au o dată ”expirată”. Toți ne ghidăm după ultimele postări, nimeni nu ține minte o postare veche si nici nu se poate face un calendar cu turneele B.
                          DA!

                          Sa inteleg ca B-urile trebuie sa se propuna cu 30 zile inainte de data solicitata pentru desfasurare?

                          Alta parere, nu ar fi bine ca si B-urile sa apara in calendarul unde sunt si A-urile daca se propun cu 30 zile inainte?
                          Asa se vad toate pe aceeasi pagina si iti poti programa la care te duci, A-uri, B-uri si nu mai tb sa ne uitam pe alte forumuri.

                          Comentariu


                          • In acea propunere scrie ca propunerile de turnee B se fac in intervalul a 30 de zile NU cu 30 de zile inainte,au fost turnee B anuntate chiar si cu 3 luni inainte de data turneului respectiv.
                            FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                            BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                            BH:Stiga Energy Absorber

                            Comentariu


                            • Postat în original de iulian.vrasti Vezi post
                              Buna ziua,

                              Gelu Vladoiu
                              VII. Propunerile pentru turneele B (zona organizatorilor) să se facă in intervalul a 30 zile .
                              Motivul: Se pot intersecta cu alte turnee A care nu sunt în caleandar, cele care apar în urma anulării altor turnee, plus că nu pot fi umărite de ceilalți colegi dacă au o dată ”expirată”. Toți ne ghidăm după ultimele postări, nimeni nu ține minte o postare veche si nici nu se poate face un calendar cu turneele B.
                              DA!

                              Sa inteleg ca B-urile trebuie sa se propuna cu 30 zile inainte de data solicitata pentru desfasurare?

                              Alta parere, nu ar fi bine ca si B-urile sa apara in calendarul unde sunt si A-urile daca se propun cu 30 zile inainte?
                              Asa se vad toate pe aceeasi pagina si iti poti programa la care te duci, A-uri, B-uri si nu mai tb sa ne uitam pe alte forumuri.
                              Nu, sa se anunte intentia de organizare a turneului B cu maxim 30 de zile inainte de desfasurarea lui.

                              Comentariu


                              • Cred că ar fi cazul să se facă alegeri democratice pentru conducerea Amaturului...prea o dam în dictatură...as propune coordonator Amatur Nae Avram și Florin Apian dacă ne lăsați și pe noi cotizații...cred că fără noi nu ați avea ce conduce să votăm că așa este normal....și mai ușor cu banarile abuzive că nu am jignit pe nimeni nici eu și nici Buzatu.....

                                Comentariu


                                • Comentariu


                                  • Cred ca , mai întâi, trebuie "reperate " persoanele care vor sa facă voluntariat . Apoi , după ce numărul coordonatorilor revine la cel normal ( 16 , adică doi /zona ) sa de aleaga C. D.-ul !


                                    După "genuchi " va dau câteva nume ...
                                    Sarcani
                                    Bodeanu
                                    Corneanu
                                    Visan
                                    Gherasim
                                    Piti ( îmi scăpa numele )AR
                                    ...și de ce nu Dena ...

                                    Comentariu


                                    • Hai salut,am auzit azi la Viva ca Buzatu este banat.....bine el este din Buftea.Care este motivul?Toata lumea o dadea pe Vladoiu,cred ca si-a umplut congelatoarele pe viata!A spus pas si lumea il regreta deja.NU VA BATETI JOC DE NOI.Fetele blande ascund caractere dubioase.Ceva incorect in ceea ce am scris?VREAU SA FIU SUSPENDAT......

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                        Cred ca , mai întâi, trebuie "reperate " persoanele care vor sa facă voluntariat . Apoi , după ce numărul coordonatorilor revine la cel normal ( 16 , adică doi /zona ) sa de aleaga C. D.-ul !


                                        După "genuchi " va dau câteva nume ...
                                        Sarcani
                                        Bodeanu
                                        Corneanu
                                        Visan
                                        Gherasim
                                        Piti ( îmi scăpa numele )AR
                                        ...și de ce nu Dena ...
                                        Îți mulțumesc Adrian ca te-ai gândit și la mine, chiar dacă m-ai pus ultimul pe lista și cu puncte puncte 😀, dar acum cred ca este prea tarziu. Poate dacă făceai propunerea asta acum câțiva ani as fi fost interesat.

                                        Comentariu


                                        • Dacă citește și conducerea Amatur topicul ăsta, aș propune ca organizatorii turneelor, când actualizează listele cu cei înscriși, să nu mai treacă data desfășurării turneului, că aia o știm din anunțul turneului, să treacă data și ora la care s-a făcut actualizarea, pentru ca cei interesați să știe pe ce pot să mizeze. Așa era și mai demult și era mai util.
                                          Mulțumesc !

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                            Dacă citește și conducerea Amatur topicul ăsta, aș propune ca organizatorii turneelor, când actualizează listele cu cei înscriși, să nu mai treacă data desfășurării turneului, că aia o știm din anunțul turneului, să treacă data și ora la care s-a făcut actualizarea, pentru ca cei interesați să știe pe ce pot să mizeze. Așa era și mai demult și era mai util.
                                            Mulțumesc !
                                            Buna seara! La actualizarea listelor apare în partea dreapta ora și minutul fiecărei actualizări în parte,referitor la data ea apare la orice post de pe site.
                                            FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                                            BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                                            BH:Stiga Energy Absorber

                                            Comentariu


                                            • Acum am văzut că în actualizările făcute de Florin Apian, apare într-adevăr data și ora, dar chiar în exemplul dat de tine, eu nu văd data și ora în dreapta, unde spui tu. Poate nu văd eu bine. Oricum, îți mulțumesc pentru răspuns !

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                                Acum am văzut că în actualizările făcute de Florin Apian, apare într-adevăr data și ora, dar chiar în exemplul dat de tine, eu nu văd data și ora în dreapta, unde spui tu. Poate nu văd eu bine. Oricum, îți mulțumesc pentru răspuns !
                                                Ora si versiunea clasamentului (cu care s-au factut actualizarile) apar automat, nu sunt atasate manual.
                                                Datele cu rosu exprima informatii organizatorice (editate manual), cele cu negru sunt informatii preluate automat de program​, tocmai pentru a verifica versiunea clasamentului si data la care au fost facute modificarile in fisier.
                                                Probabil a fost o mica neatentie, acele informatii ex.: "... - v5.3 / cls_..." v-au dus un pic in eroare. Ni se intampla tuturor. (mie deseori)

                                                Respect.​
                                                Blade: lemn off...ce lemn !
                                                Bh: cu tepi
                                                Fh: fara tepi

                                                Comentariu


                                                • Domnul Matei în exemplul prezentat de mine pe primul rand de sus apare:

                                                  Inscrieri Elite(19 noiembrie) iar în continuare apare 11:10:03 aceasta este ora ,minutul și secunda actualizării respective.
                                                  În ceea ce privește data postării :în partea stânga a oricărei postari de pe forum(inclusiv la posturile organizatorilor prezentand actualizari ale listelor) apare data respectivei postari (în exemplul de mai jos este 19.octombtie 2022 iar în partea dreapta numărul postului respectiv(#1013).
                                                  FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                                                  BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                                                  BH:Stiga Energy Absorber

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de ADN Vezi post
                                                    Domnul Matei în exemplul prezentat de mine pe primul rand de sus apare:

                                                    Inscrieri Elite(19 noiembrie) iar în continuare apare 11:10:03 aceasta este ora ,minutul și secunda actualizării respective.
                                                    În ceea ce privește data postării :în partea stânga a oricărei postari de pe forum(inclusiv la posturile organizatorilor prezentand actualizari ale listelor) apare data respectivei postari (în exemplul de mai jos este 19.octombtie 2022 iar în partea dreapta numărul postului respectiv(#1013).
                                                    Ok, e bine și așa. Mulțumesc pentru lămuriri !

                                                    Comentariu


                                                    • ADN
                                                      ADN comentat
                                                      Editarea unui comentariu
                                                      Cu placere!
                                                  Procesare...
                                                  X