Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Centenar", Alba Iulia - 03.11.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Povestea unui Turneu de Poveste ... în imagini - Cei mai buni Avansați!



    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • Povestea unui Turneu de Poveste ... în imagini - Cei mai buni Open-iști!







      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • Povestea unui Turneu de Poveste ... în imagini - Cei mai buni Elite-iști!





        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • Povestea unui Turneu de Poveste ... în imagini - Cei mai frumoși spectatori!



          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

          Comentariu


          • Să mă iertați, voi cei care ați fost Sâmbătă în Sălile de la Elite și Open, pentru fotografiile lipsă la prezentarea superlativelor Turneului Campionilor, dar "numa` olecuță" își trage sufletul Florin și o să pună el ce n-am putut vedea eu prin obiectivul aparatului.
            O să postăm albumul foto complet al Turneului pe pagina de Facebook AmaTur Romania și apoi pe pagina turneului de pe site-ul www.amatur.ro!
            Musai să vă regăsiți pe undeva.
            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • .....and the Oscar goes tu
              "TURNEUL CAMPIONILOR CUPA CENTENAR",Alba Iulia-ROMÂNIA!!!!!
              Dacă eram în America asta se întâmpla cu acest (turneu) EVENIMENT de exceptie,era premiat cu o "statuetă" la toate "categoriile":
              -cel mai bun scenariu
              -cel mai bun regizor
              -cel mai tare casting
              -cea mai bună coloană sonoră
              and so on,my friends!
              Va rămâne veșnic în amintirile celor prezenți,sunt convins,iar în istoria tenisului de masă de la noi va fi amintit ca cel mai frumos turneu (final) din Amatur dintotdeauna!
              CHAPEAU,Domnilor organizatori!!!!!
              I love table tennis !

              Comentariu


              • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                Salutari,
                Prins cu ultimele minute de desfasurare a turneului ,cred ca ai plecat intre timp si i-am inmanat personal diploma,medalia si tricoul lui Cristian Istrate.
                Sper sa ia el lagatura cu tine sau cu Domnul Salariu.
                Ms mult Emi și sper sa ne mai vedem la un turneu asa minunat.

                Comentariu


                • Buna ziua!Dl Constantin,prosopul albastru deschis este al meu!Dacă mergeți la turneul din Viseu,va rog să îl lăsați la Dl Dirlea! Mulțumesc!

                  Comentariu


                  • Turneul Campionilor.....
                    A fost turneul Campionilor atat pentru jucatori cat si pentru Organizatori.
                    Un turneu de poveste,o nunta,o sarbatoare sau cum dorim fiecare sa numim acest eveniment.
                    Dintre toate lucrurile frumoase remarcate la acest turneu,pentru mine cel mai impresionant lucru este urmatorul:Eram foarte ingrijorat de lipsa de comunicare sau de intelegere dintre organizatori.Dupa acest festin,m-am convins:Sunteti diferiti dragi organizatori si coordonatori insa impreuna ati dovedit la Alba-Iulia ce treaba minunata puteti face.
                    Felicitari!
                    Domnul Pralea consider ca ar trebui sa fie MEMBRU DE ONOARE AL AMATURULUI!

                    Comentariu


                    • Postat în original de Ion Marius Vezi post
                      Turneul Campionilor.....
                      A fost turneul Campionilor atat pentru jucatori cat si pentru Organizatori.
                      Un turneu de poveste,o nunta,o sarbatoare sau cum dorim fiecare sa numim acest eveniment.
                      Dintre toate lucrurile frumoase remarcate la acest turneu,pentru mine cel mai impresionant lucru este urmatorul:Eram foarte ingrijorat de lipsa de comunicare sau de intelegere dintre organizatori.Dupa acest festin,m-am convins:Sunteti diferiti dragi organizatori si coordonatori insa impreuna ati dovedit la Alba-Iulia ce treaba minunata puteti face.
                      Felicitari!
                      Domnul Pralea consider ca ar trebui sa fie MEMBRU DE ONOARE AL AMATURULUI!
                      Deci Mariusica, "liantul" nu a fost bun pana acuma,si se pare ca acuma la Alba la D-ul Pralea am gasit "liantul" ideal .(poate ca din cauza ca firma D-ului Pralea lipeste pt mari brand-uri ca Adidas,Fischer etc.☺ )

                      Comentariu


                      • Nu exista brand mai mare si mai important decat OMUL.Si voi ati demonstrat asta!

                        Comentariu


                        • Premii neridicate + Tricouri uitate

                          Campioni județeni AmaTur
                          - Avansați:

                          1. Curelea Petru - Călărași;
                          2. Kurennoi Andrei - Moldova;
                          3. Olteanu Gabriel - Vaslui;
                          4. Ispas Victor - Teleorman.
                          Campioni Județeni AmaTur
                          - începători:

                          1. Enciu Marcel - București;
                          2. Popovici Mircea - Olt.


                          Campioni Județeni AmaTur
                          - Elite:

                          1. Hogas Flavius Alexandru - Vaslui;
                          2. Spoială Cristinel - Focșani.


                          Coordonator AmaTur:
                          1. Vlase Gheorghe - Slobozia.

                          Tricouri uitate în sala Apulum:
                          Spunea cineva, parcă,
                          de Bozoșan Petre:

                          Tricou uitat în sala
                          Universității:


                          Pe lângă tricoul primit de subsemnatul,
                          la magneții primiți de la fiică-mea
                          din Amsterdam,
                          am adăugat doi magneți
                          și cu Cetatea Alba Carolina.
                          In afară de premiile rămase la mine, mi-am notat că:
                          -Premiile pentru Vestineanu Ionut si Tuca Cristi au fost ridicate de Lupsa Bogdan;
                          -Premiile pentru Filea Adonis si Brașoveanu Vali au fost ridicate de Emi;
                          -Premiile pentru Belba Caius Petrica, Chivu Cornel au fost ridicate de Raducan Bogdan;
                          -Premiul pentru Bradusca Cornel a fost ridicat de Florin Toma.

                          Sper ca nu am uitat pe nimeni.
                          Cei de pe lista sunt rugati sa ma sune (0723.283.701) sa stabilim un mod de transmitere a premiilor.
                          Ultima editare de marcelgiosan; 06.nov.2018, 12:23.
                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • Lasand umorul deoparte ,asa cum a remarcat si Marius,colaborarea mea si a echipei mele cu D-ul Pralea si a echipei dansului si cu Marcel Giosan si a echipei Amatur a fost una de exceptie pe tot parcursul pregatirilor si in timpul turneului.Multumesc tuturor pt implicarea trup si suflet in tot ce a insemnat ore nedormite planuri nesfarsite si decizi cumpatate.
                            Recunosc ca la inceput am refuzat categoric aceasta sarcina calculand factorul uman, ce am invatat in amatur ca nu poti niciodata sa multumesti pe toti,luand in calcul colaborarea cu o echipa pe care nu o cunosc si nu ii stiu performantele(echipa Pralea) ,si nu in ultimul rand colaborarea cu o echipa a Amaturului cu care ma aflu de ceva vreme intr-un conflict de opinii si perceptii, care se prevedea a fii foarte dificila si cu multe scantei.
                            Am acceptat aceasta provocare deoarece colaborarea cu D-ul Pralea si cu D-ul Primar Hava a fost una de exceptie in anii precedenti si ii respect foarte mult pt tot ceea ce fac pt sport.
                            Acuma dupa ce totul sa sfarsit cu bine nu pot decat sa ma bucur ca am putut sa lucrez eficient cu toata lumea.
                            Numele cred ca sunt de prisos acum dar o sa fac si o lista cu cei din linia intai carora le multumesc pt succesul evenimentului, si bineinteles si tuturor participantilor care s-au ridicat peste toate asteptarile.
                            MULTUMESC. Emi

                            Comentariu


                            • Un REGAL al tenisului de masa amator - sper sa mai prind astfel de turnee.
                              Felicitari ORGANIZATORILOR si tuturor participantilor cu care ne-am "batut" si ne-am distrat la mesele de tenis si la masa festiva.

                              P.S. Emy - scrie aici unde ti-ai facut freza aia misto , ca iar am uitat.
                              Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                              Comentariu


                              • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                Campioni județeni AmaTur
                                - Avansați:

                                1. Curelea Petru - Călărași;
                                2. Kurennoi Andrei - Moldova;
                                3. Olteanu Gabriel - Vaslui;
                                4. Ispas Victor - Teleorman.
                                Campioni Județeni AmaTur
                                - începători:

                                1. Enciu Marcel - București;
                                2. Popovici Mircea - Olt.


                                Campioni Județeni AmaTur
                                - Elite:

                                1. Hogas Flavius Alexandru - Vaslui;
                                2. Spoială Cristinel - Focșani.


                                Coordonator AmaTur:
                                1. Vlase Gheorghe - Slobozia.

                                Tricouri uitate în sala Apulum:
                                Spunea cineva, parcă,
                                de Bozoșan Petre:

                                Tricou uitat în sala
                                Universității:


                                Pe lângă tricoul primit de subsemnatul,
                                la magneții primiți de la fiică-mea
                                din Amsterdam,
                                am adăugat doi magneți
                                și cu Cetatea Alba Carolina.
                                In afară de premiile rămase la mine, mi-am notat că:
                                -Premiile pentru Vestineanu Ionut si Tuca Cristi au fost ridicate de Lupsa Bogdan;
                                -Premiile pentru Filea Adonis si Brașoveanu Vali au fost ridicate de Emi;
                                -Premiile pentru Belba Caius Petrica, Chivu Cornel au fost ridicate de Raducan Bogdan;
                                -Premiul pentru Bradusca Cornel a fost ridicat de Florin Toma.

                                Sper ca nu am uitat pe nimeni.
                                Cei de pe lista sunt rugati sa ma sune (0723.283.701) sa stabilim un mod de transmitere a premiilor.
                                Premiul pt Belba Caius a fost ridicat de Pedro de la Oravița.

                                Comentariu


                                • Azi mi-am facut timp si am citit o parte din postari. In afara de nelamuririle cu privire la Wild Card-uri nu exista alte comentarii negative. Nici nu era loc pentru ele, totul a fost la superlativ.

                                  Cineva trebuia sa explice scurt si taios ca Wild Card-urile sunt drepturile organizatorilor in conformitate cu regulamentul AmaTur si gata. Cred ca cei care au comentat nu erau rau intentionati dar nu erau bine informati ce inseamna Wid Card.

                                  Eu propun ca la viitoarele turnee sa se infiinteze Wild Card-uri si pentru categoria ORGANIZATORI - sa vedem cine se mai inghesuie.

                                  Altfel, numai de bine. Cred ca organizatorii s-au saturat de laude si felicitari dar noi o sa continuam pentru ca MAI VREM UN ASTFEL DE TURNEU.
                                  Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Bogdan Raducan Vezi post
                                    Premiul pt Belba Caius a fost ridicat de Pedro de la Oravița.
                                    Premiul campionului Kurrenoi Andrei - Moldova puteti sa-l trimiteti la Botoșani (daca este posibil). Ii va fi mai usor sa intre in posesia lui. Voi achita contravaloarea transportului.
                                    Multumesc.


                                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                                    Blade: lemn off...ce lemn !
                                    Bh: cu tepi
                                    Fh: fara tepi

                                    Comentariu


                                    • Un turneu extraordinar de bine organizat, absolut nimic de obiectat, totul la superlativ, felicitari organizatorilor si castigatorilor, felicitari Cristi Ciortescu pentru finala!

                                      P.S. Am uitat la sala un tricou verde inchis, Adidas, a fost pus pe "calorifere", daca l-a gasit cineva

                                      Comentariu


                                      • "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                                        George Bernard Shaw

                                        https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


                                        https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

                                        Comentariu


                                        • Un regal al tenisului de masa ! Felicit pe toti ! Nu doar organizatori cat si 99,99 la suta pe participanti !!! Ati dat dovada ca implicandu- va activ se pot creea turnee extraordinare. Faptul ca ati fost si albitri si jucatori si in primul rand PARTICIPANTI mi- a redat increderea in spiritul a ceea ce facem ,, AmaTur ,, !!! Doar impreuna putem creea ceva frumos. Respect si ... HAI AI NOSTRI !!!
                                          Ultima editare de Dakiro; 06.nov.2018, 17:27.
                                          Dan Chirap
                                          www.sportdakiro.com
                                          email: contact@sportdakiro.com

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Ion Marius Vezi post
                                            Turneul Campionilor.....
                                            A fost turneul Campionilor atat pentru jucatori cat si pentru Organizatori.
                                            Un turneu de poveste,o nunta,o sarbatoare sau cum dorim fiecare sa numim acest eveniment.
                                            Dintre toate lucrurile frumoase remarcate la acest turneu,pentru mine cel mai impresionant lucru este urmatorul:Eram foarte ingrijorat de lipsa de comunicare sau de intelegere dintre organizatori.Dupa acest festin,m-am convins:Sunteti diferiti dragi organizatori si coordonatori insa impreuna ati dovedit la Alba-Iulia ce treaba minunata puteti face.
                                            Felicitari!
                                            Domnul Pralea consider ca ar trebui sa fie MEMBRU DE ONOARE AL AMATURULUI!
                                            Pai este deja ! A dovedit-o cu prisosinta, si nu odata, atat prin organizarea de turnee cat si prin participare ca jucator, aproape in fiecare saptamana.

                                            Comentariu


                                            • ?n loc de concluzii...

                                              Cum s-a văzut Turneul Campionilor "Cupa Centenar" din punctul de vedere al Organizatorilor?

                                              Eu, personal, am avut încredere încă de la început că acest Eveniment nu poate fi decât o reușită, cu condiția ca la Alba Iulia toți factorii implicați să-și dea m?nă cu m?nă și uniți în "cuget și simțiri" să tragă căruța (Ferarri-ul AmaTur ) împreună, în aceiași direcție.
                                              O dată convins Emi, că Domnul Pralea trebuie ajutat să-și ducă la îndeplinire planurile, au început telefoanele:
                                              -sistem de joc;
                                              -număr de participanți;
                                              -număr de mese;
                                              -tatonarea la Gewo pentru asigurarea logisticii;
                                              -?nglobarea în desfășurătorul turneului a Festivității de Deschidere și a Mesei festive;
                                              -vizite la fața locului: măsurare săli, identificare geamuri pentru umbrire, cronometrare trasee, etc.;

                                              Primul hop de care ne-am lovit a fost faptul că nu reușeam să organizăm masa festivă și fazele finale în aceiași zi.
                                              Propunerea de a muta fazele finale Duminică ne-a luat prin surprindere pe toți. Multă lume spunea că jucătorii vin amestecați și în cazul în care un jucător din mașină se califică pentru meciurile de duminică, ceilalți nu o să vrea să-l aștepte. Ce facem cu ei? Am hotărât să mergem înainte cu această variantă și în cazul în care ne vom confrunta cu o asemenea situație să o rezolvăm punctual, cu ajutor la cazare, transport, etc.
                                              Surpriza pentru noi toți a fost că acest mod de desfășurare a fost foarte bine primit de participanți, în special de cei care s-au calificat în fazele finale și au avut timp de odihnă.
                                              Ba mai mult, ne-am trezit că inclusiv începătorii, care terminaseră concursul sâmbătă seara, au rămas până duminică, mulți dintre ei asist?nd la finale.

                                              Cum a arătat ziua de duminică la Sala Universității? SUPERB!

                                              - 32 de jucători la cele trei categorii (E/O/A) repartizați pe 20 de mese;
                                              - arbitri, chiar și câte doi, la fiecare meci;
                                              - cel puțin 10 cameramani, inclusiv unul profesionist de la televiziunea AB.Sport;
                                              - cel puțin 100 fotografi, telefoanele mobile umpl?nd rețelele de socializare cu fotografiile dumneavoastră;
                                              - live-uri la finale, filmate chiar din două unghiuri diferite;
                                              - atmosferă incendiară la finalele celor 3 categorii;
                                              - finala Elite-lor a avut o asistență record pentru AmaTur: 160 de persoane aplaudând cu frenezie un meci foarte spectaculos;
                                              - festivitatea de premiere E/O/A, una dintre cele mai frumoase la care am participat, toți cei 160 de spectatori rămânând până la fluierul final al arbitrului;
                                              - nici o persoană nu s-a pl?ns că a trebuit să rămână o zi în plus la Alba Iulia;
                                              - ba mai mult, având parte de o zi de toamnă superbă, mulți au completat turneul cu itinerarii turistice, Cetatea Alba Carolina fiind pe primul loc.

                                              A doua problemă cu care ne-am spart capetele a fost arbitrajul.
                                              O dată rezolvată problema logistică, problema cu care ne confruntam era: Cum reușim să-i convingem pe participanți că trebuie să stea două meciuri la rând la masă, o dată să joace și o dată să arbitreze.
                                              Fiind știut faptul că lumea vine să socializeze. La o bere, la o țigară, la un meci din colțul opus al sălii.
                                              Am mers înainte cu arbitrajul, plecând de la premisa că o să avem refuzuri, o să avem discuții, o să avem rezultate trecute greșit. Toate remediabile.
                                              Că o să meargă OK la Open și Avansați, cu ceva probleme la Elite (refuzuri) și probleme mari la începători (lipsă de experiență).
                                              Dar că per total o să avem un procent de reușită de peste 50%, eventual 75% când îndrăzneam să fim mai optimiști.

                                              Cum a arătat experiența Turneului cu arbitraj total? Senzațional!

                                              La Avansați nu am avut nici un arbitru lipsă. Nu am avut nici o ?nt?rziere la masă. Nu au fost discuții între arbitri și jucători (o excepție nefăcând decât să confirme regula).
                                              Când au început eliminatoriile prima întrebare pe care am primit-o a fost: Cine ne arbitrează?
                                              Le-am răspuns că nu mai e nevoie de arbitru, întru-cât nu ne mai interesează setaverajul. Imediat am avut intervenții dintre cei care nu se calificaseră: Pot să arbitrez eu?
                                              Toate meciurile din eliminatorii au avut arbitri. Incredibilă emulație!
                                              Am înțeles că la fel a stat situația și la celelalte săli.
                                              Duminică, la Sala Universității, nu am avut suficiente mese de arbitraj pentru câți voluntari existau.
                                              Am ajuns să avem finale AmaTur arbitrate de câte doi arbitri. Toată lumea din sală știa cât este scorul.
                                              Vă felicităm pe toți pentru entuziasmul de care ați dat dovadă!
                                              Ați reușit să ne surprindeți la maxim.
                                              Jos pălăria, oameni buni!

                                              Mulțumirile AmaTur România se îndreaptă către:
                                              - Dl. Constantin Pralea, care a știut să găsească combinația perfectă pentru Succes;
                                              - Dl. Mircea Hava, primarul gospodar al municipiului Alba Iulia, care a dat o importantă m?nă de ajutor sportului de masă;
                                              - Dl. Dumitru Beltechi, neobositul manager al Turneului, care nu cred că a dormit mai mult de 10 ore în intervalul Vineri, Sâmbătă, Duminică;
                                              - Dl. Florin Apian, care a dus din nou site-ul AmaTur la un alt nivel, suplinind astfel cu succes problemele apărute pe www.tenisdemasa.ro de la interesul extraordinar al forumiștilor;
                                              - Dl. Dan Bodeanu, Dl. Tokos Pal, Dl. Claudiu Vela pentru modul în care au reușit să facă față grupelor inferioare și să posteze Live rezultatele. (Pe mine, unul, m-a epuizat ziua de sâmbătă. Eram mai puțin obosit când țineam singur un turneu cu 4 categorii, jucam și mai țineam și un turneu B prin telefon);
                                              - Dl. Dan Chirap, Dl. Sorin Petrisor, cei care au suplinit Organizatorii tehnici când trebuiau să plece de la calculator;
                                              - Dl. Catalin Cozma, Dl. Florin Toma, Dl. Aurel Fratea, Dl. Kantor Imre Zoltan care au vegheat activ la buna desfășurare a turneului;
                                              - Dnei. Nicoleta Husar si Dnei. Amalia Turcanu, pentru ca si înainte, dar mai ales după turneu nu s-au sfiit să dea o m?nă de ajutor la făcut curat în sală;
                                              - Amicilor Dl. Pralea care au avut dificila sarcină de a încărca și descărca mesele, mantinele, mesele de arbitraj, mesele de prosoape, draperiile, etc.;
                                              - Și Dumneavoastră, dragi participanți, care ați marjat la toate propunerile noastre (arbitraj, punctualitate, turneu pe două zile) și, astfel, cu ajutorul nemijlocit al dumneavoastră putem spune acum că:
                                              Am reușit! împreună!

                                              Nu pot spune însă, cum anticipează, unii dintre dumneavoastră, ca odată ridicat standardul s-ar putea să nu mai reușim un viitor Turneu al Campionilor la fel sau chiar mai bun.
                                              Am simțit că pătrunși de solemnitatea momentului și, mai ales, de reacțiile dumneavoastră ar putea exista și alte persoane care să se ?nhame la această muncă titanică de a organiza anul viitor un Turneu al Campionilor, cel puțin la fel de reușit.
                                              Vă urez un an nou competițional mai bun, cât mai multe turnee de la care să plecați cu bateriile încărcate și NU uitați:
                                              împreună suntem AmaTur!


                                              P.S.
                                              Eu eram unul dintre cei care se amuzau de Andra, la Vocea României, când spunea că i s-a făcut pielea de găină.
                                              Cred că e pentru prima dată când mi s-a întâmplat să pățesc la fel.
                                              La strofa doi din imnul foarte frumos cântat de Tudor, amatur-iștii âmbrăcați în roșu au intrat în rezonanță și s-au unit într-un moment coral bărbătesc care m-a emoționat profund.
                                              Ați fost magistrali!
                                              Poate că la momentul acela fost vorba despre patriotism.
                                              Ultima editare de marcelgiosan; 06.nov.2018, 18:08.
                                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                              Comentariu


                                              • S-a confirmat faptul ca lumea vrea generalizarea arbitrajului in forma aceasta si ar fi foarte util sa continuam pe aceasta linie, chiar daca, la inceput, nu avem scorere si mese de arbitraj. E suficient un scaun pentru arbitru si putina buna-vointa si asumarea responsabilitatii. Haideti, ca e spre binele nostru !
                                                Cat despre turneu ?...s-a dovedit ca dictionarul limbii romane este prea sarac pentru a avea suficienti termeni de a elogia eforturile depuse si rezultatele obtinute.
                                                Felicitari tuturor si ,, La mai bine “... daca se poate ?!

                                                Comentariu



                                                • STIMA SI MULT RESPECT pentru toti cei implicati in acest formidabil spectacol.

                                                  Din partea mea mii de multumiri ca am avut norocul si am facut parte dintre concurenti.
                                                  Blade . PHOTINO
                                                  Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                                  Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                                  Comentariu


                                                  • Turneul Centenar Alba Iulia – o reusita frumoasa
                                                    Din momentul in care am aflat ca Turneul Final va fi gazduit de prietenul nostru, Dl Pralea, la Alba Iulia, am horatat impreuna cu nevasta-mea ca e musai sa participam activ si noi. In urma discutiilor avute cu Emi, care m-a intrebat daca vreau sa ajut la organizare, m-am gandit sa vin in sprijinul amaturului si prieteniei cu Emi. Asa ca am inceput aceasta nebunie frumoasa, spunanad ca venim intr-un mic concediu.Odata ajunsi la Alba , miercuri seara, am avut timp pentru mici plimbari la frumoasa cetate. Incepand cu ziua de joi, impreuna cu Raluca si cu domnii care au venit din partea d-lui Pralea, am reusit sa montam peste 300 de garduri, logistica noua adusa de la GEWO de catre Emi, iar seara am primit ajutor de la Sorin si Lili , sotia dumnealui, vineri dimineata am ajutat la aranjatul salilor iar de la ora 12, am inceput treaba la calculator, listari foi de arbitraj, sustinut de o echipa pe toata cinstea (Tokos Pali, doamna si domnul Kis Istvan, Sorin Petrisor si Lili, Ioana Corburean) care au ajutat la asezarea mapelor, etichetarea si amplasarea grupelor in fiecare punga cadou personalizata – frumoase amintiri oferite de domnul Pralea , tuturor participantilor.La ora 18 au inceput inscrierile cu o prezenta frumoasa in prima seara de 177 participanti inscrisi.Inscrierile s-au terminat la ora 22. In toata aceasta poveste, Emi si dl Pralea,efectiv zburau dintr-o parte intr-alta sa resolve probleme de gestionare a turneului. Sambata dimineata am fugit sa ajutam la inscrierile de la sala Principia, dupa care am plecat la Sala Universitatii sa facem ultimele retusuri pentru inceperea turneului la categoria Elite. De la ora 10 a inceput turneul , iar de pe scaunul de la masa organizatorilor m-am ridicat doar pentru tigara, mentionez ca am reusit sa fumez foarte putin  , asta s-a intamplat pana la ora 18 seara, dupa care am participat la masa festiva oferita de catre Dl Pralea tuturor participantilor, organizatorilor cat si insotitorilor acestora. Duminica am reusit sa ajutam putin la strangerea logisticii si am savurat semifinalele si finala , jocuri spectaculoase, duminica noaptea am plecat la drum spre casa (361 km). A fost un concediu activ, toate astea le-am facut deoarece cred in miscarea noastra , a tuturor amaturistilor si pentru a ajuta prieteni dragi, dl Pralea si Emi. Tin sa multumesc in mod deosebit domnului Pralea si lui Emi, regii acestui spectacol – felicitari Alba Iulia!
                                                    Dan Chirap
                                                    www.sportdakiro.com
                                                    email: contact@sportdakiro.com

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X