Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Memorialul Ionuț Nica", Cheile Grădiștei (Bv.) - 01/02.06.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
    Poate ca asa trebuie sa sara mingile de ping-pong la altitudinea la care se afla locatia ....... sau or fi prin apropiere niste minereuri sau zacaminte naturale mai ciudate .... E o tema de cercetare (sau doctorat?): Curbarea spatiu-timpului ca efect al privatizarii bogatiilor naturale milenare.....
    Ce putea sa comenteze un ierbar [emoji38]

    Trimis de pe al meu Huawei Mate 10 PRO folosind Tapatalk
    Blade: Butterfly Lin Yun-Ju Super ZLC
    Fh: Butterfly Glayzer
    Bh: Butterfly Glayzer 09C

    Comentariu


    • Postat în original de ovidiu t Vezi post
      Nu-i cunosc pe niciunul dintre cei implicati, ceea ce presupune ca incerc sa fiu cat mai obiectiv...
      "doar niste contre" e prea mult! O singura contra, serva etc e prea mult cand cineva te roaga sa te muti la o alta masa.
      In plus, ironiile de genul "daca ati fi castigat" nu cred ca-si au rostul...
      Sa nu uitam de buna cuviinta, de respect, de fair play in general!
      Multumesc!

      Sent from my SM-G975F using Tapatalk
      Daca analizezi si cele scrise de COZMA CATALIN in postul lui,ai sa constati ca aceste "doar niste CONTRE"i-au fost "livrate"unei domnisoare.E si firesc sa nu mai sara nici o minge din tarcul de "lucru".No offense.
      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

      Comentariu


      • Subscriu celor scrise de Albeback.Condiții foarte bune,mingii foarte proaste.

        Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

        Comentariu


        • Ma bucur nespus de mult sa stiu ca dupa cativa ani de tenis de masă , turnee , plimbari , .... am avut si am ocazia sa cunosc oameni .... cu de toate ) .... .

          Aprecieri pentru toate persoanele implicate in acest concurs , greu dar si frumos , chiar si pentru persoanele care nu citesc pe forum , ganduri bune si spor in toate lucrurile bune care sunt duse la bun sfarsit .

          Sper la mai multe concursuri organizate in aceasta zona ultra de vis . Ganduri bune pentru toti , cu bine .

          Comentariu


          • ...domnilor , disctiile in contradictoriu si la misto pe tema mingilor , orgoliile ranite ale unora alimentate de unii si altii , nu fac decat sa scada prestigiul produselor GEWO si JOLA (eu am avut discutii in contradictoriu cu omul Zosim1, de fapt cu atitudinea lui ) , dar antireclama produselor GEWO , nu este corecta . Domnule Zosim1 (ca distribitor al acestor produse ) , ar trebui sa spui si dumneata cateva cuvinte in apararea acestui brend , nu doar lik-uri celor care au comentarii favorabile...ceilalti distribitori isi freaca mainile...nu-ti dai seama ?

            Comentariu


            • Mingile Gewo au fost foarte bune. Am fost multumit de calitatea lor. Sala și organizarea concursului fără egal. Felicitări echipei care a organizat acest concurs intr o locație asa frumoasă.

              Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
              Blade:Butterfly Innerforce ZLC
              FH: Donic Bluefire JP 01 max
              BH:Yasaka Rakza X max

              Comentariu


              • Postat în original de vali Vezi post
                Cele mai proaste mingi de plastic - a se citi OUA- sunt JOOLA si Gewo, statistic vorbind.
                Andro e OK, iar Nittaku e the best. Chiar Nittaku de antrenament da clasa. Parere personala, atat si nimic mai mult poate fi o greseala de perceptie.
                Personal, folosesc Double Fish, mai gasesti cate una ou si pe acolo dar macar nu costa cat "celebrele" Joola ( atentie Flash)care sunt un cosmar
                Postat în original de Albeback Vezi post
                Am impresia ca nu am fost bine inteles (motiv pt care si evit sa imi dau cu parerea pe forum). In general nu se ajunge la nici o concluzie. O sa incerc sa clarific niste treburi.

                Organizarea a fost foarte ok turneul s-a desfasurat cursiv si s-a incheiat la o ora decenta (ma refer aici la elite).

                Sala a fost fara dubii mult peste media din Amatur. Lumina a fost f buna. Desigur eu sunt unul dintre cei care a spus ca parchetul nu este cea mai buna suprafata pt tenis de masă. Cred in continuare asta dar cel din aceasta sala a fost f bun - nu se misca si nu aluneca. Consider ca adaptarea la saritura mingii nu ar trebui sa fie o problemă in cazul de fata. Deci sala este dpmdv un bun candidat pt turneul final.

                Si am ajuns la problema.... Mingile. Cred in continuare ca au fost proaste. Sunt destule meciuri filmate. Cine are ochi si vrea sa vada va observa ce interesant sareau. Eu personal am cautat o minge rotunda dar am renuntat dupa ce am verificat vreo 10 bucati. Am prins la 2 meciuri minge rezonabila (in sensul ca a sarit rau destul de rar). Motivul pt care bat toba cu mingile este pt ca aceasta e una din problemele cel mai usor de evitat cred eu. Problemele legate de sala (lumina, suprafata de joc, condens etc) sunt in general necontrolabile de catre organizatori (sala fiind inchiriata de cele mai multe ori). In schimb mingile... nu vad de ce am folosi mingi proaste (aici ma refer in primul rand la ovale in general). Cred ca mingile din ABS sunt net superioare calitativ generatiei anterioare. Subscriu la parerea ca Nittaku sunt de departe cele mai bune. Mai sunt foarte bune mingile TSP. Si bune in general: Andro, DHS cutie rosie, Gewo cutia aurie etc. Proaste sunt practic toate celelalte din generatia veche: Joola, Tibhar, Donic, Stiga, Gewo, Butterfly etc - nu conteaza marca - majoritatea sunt oua. Deci sugestia mea ar fi sa se incerce folosirea mingilor din ABS la turnee din 2 motive: calitate superioara si in plus sunt relativ asemanatoare unele cu celelalte.

                E pacat sa vina oameni de la diverse distante si dea pe langa mingi pt ca sunt proaste. In acelasi timp e pacat de munca organizatorilor ca din cauze perfect controlabile (cred eu) aceasta sa ajunga sa nu fie apreciata (de unii).

                Am jucat in diverse conditii (rele de multe ori) dar nu am comentat sau criticat pt ca am fost constient ca nu prea se putea face nimic.

                Acestea fiind zise... multumiri organizatorilor

                PS: Toata povestea de mai sus nu provine de la faptul ca am pierdut sau ca nu am performat cum ma asteptam. Eu joc pt ca imi place sa joc. La un moment dat... mi-a pierit efectiv cheful de joc. Ma intrebam pt ce sa ma chinui cu mingile astea. Pt ca ma chinuiam sa le nimeresc. Si nu ar trebui sa fie asa. Gata.
                Extraordinar.....nu sunt numai eu nebun și nemulțumit....👿👿👿🖕
                Blade-Donic Valdner AR/FH-Rakza7 Soft/BH-Rakza7 Soft

                Comentariu


                • Postat în original de sasatl Vezi post
                  ...domnilor , disctiile in contradictoriu si la misto pe tema mingilor , orgoliile ranite ale unora alimentate de unii si altii , nu fac decat sa scada prestigiul produselor GEWO si JOLA (eu am avut discutii in contradictoriu cu omul Zosim1, de fapt cu atitudinea lui ) , dar antireclama produselor GEWO , nu este corecta . Domnule Zosim1 (ca distribitor al acestor produse ) , ar trebui sa spui si dumneata cateva cuvinte in apararea acestui brend , nu doar lik-uri celor care au comentarii favorabile...ceilalti distribitori isi freaca mainile...nu-ti dai seama ?
                  Da. Ce sa zic, m -au platit ceilalti distribuitori numa' in aur si fecioare virgine ca sa fac antireclama.
                  Servilismul asta ne omoara.
                  Blade DHS PG 2
                  FH: DHS Hurricane 3
                  BH: Stiga Airoc Astro M

                  Comentariu


                  • Postat în original de vali Vezi post
                    Cele mai proaste mingi de plastic - a se citi OUA- sunt JOOLA si Gewo, statistic vorbind.
                    Andro e OK, iar Nittaku e the best. Chiar Nittaku de antrenament da clasa. Parere personala, atat si nimic mai mult poate fi o greseala de perceptie.
                    Personal, folosesc Double Fish, mai gasesti cate una ou si pe acolo dar macar nu costa cat "celebrele" Joola ( atentie Flash)care sunt un cosmar
                    Postat în original de GeluBv Vezi post
                    Macar i-am multumit pe cei care te-au invins. Data viitoare punem mese Gewo si mingi Butterfly
                    După cum se vede nu sunt singurul care a fost nemulțumit de aceste mingi extraordinare. Daca am făcut un comment de bun simt, am primit un răspuns care te reprezintă dom'le. Ce treabă aveau meciurile, și de unde știai de rezultatele mele, care, clar au fost influențate de calitatea mingilor. Shame for you..🤪
                    Blade-Donic Valdner AR/FH-Rakza7 Soft/BH-Rakza7 Soft

                    Comentariu


                    • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                      Poate ca asa trebuie sa sara mingile de ping-pong la altitudinea la care se afla locatia ....... sau or fi prin apropiere niste minereuri sau zacaminte naturale mai ciudate .... E o tema de cercetare (sau doctorat?): Curbarea spatiu-timpului ca efect al privatizarii bogatiilor naturale milenare.....
                      Repet ce am scris mai sus. Servilismul asta ne omoara ca natie.
                      Nu poti sa iti spui parerea numai daca e ceva de lauda?
                      Poate dvs nu distingeti mingile ovale de cele rotunde. Nu v-ati gandit la asta?
                      Blade DHS PG 2
                      FH: DHS Hurricane 3
                      BH: Stiga Airoc Astro M

                      Comentariu


                      • Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
                        Cat tine despre joc.. intradevar am avut si eu ceva dificultati cu mingea de joc, dar nu a fost o buba atat de mare.
                        Se intampla si la Andro sa mai gasesc mingi ovale, nu e un capat de tara. E foarte probabil ca Emi fiind singur cu atata logistica de asigurat si multe ore de condus sa nu fi apucat sa le selecteze inainte de a le inmana organizatorilor. Personal am fost si am schimbat mingea la organizatori si a fost ok.
                        Felicitari castigatorilor, cinste invinsilor, respect organizatilor.
                        Sunt sigur ca acolo sus Ionut este mandru de voi toti, de noi toti dealtfel!

                        Sa ne revedem sanatosi cu aceeasi pofta de viata si de tenis de masă!
                        Postat în original de Albeback Vezi post

                        Si am ajuns la problema.... Mingile. Cred in continuare ca au fost proaste. Sunt destule meciuri filmate. Cine are ochi si vrea sa vada va observa ce interesant sareau. Eu personal am cautat o minge rotunda dar am renuntat dupa ce am verificat vreo 10 bucati. Am prins la 2 meciuri minge rezonabila (in sensul ca a sarit rau destul de rar). Motivul pt care bat toba cu mingile este pt ca aceasta e una din problemele cel mai usor de evitat cred eu. Problemele legate de sala (lumina, suprafata de joc, condens etc) sunt in general necontrolabile de catre organizatori (sala fiind inchiriata de cele mai multe ori). In schimb mingile... nu vad de ce am folosi mingi proaste (aici ma refer in primul rand la ovale in general). Cred ca mingile din ABS sunt net superioare calitativ generatiei anterioare. Subscriu la parerea ca Nittaku sunt de departe cele mai bune. Mai sunt foarte bune mingile TSP. Si bune in general: Andro, DHS cutie rosie, Gewo cutia aurie etc. Proaste sunt practic toate celelalte din generatia veche: Joola, Tibhar, Donic, Stiga, Gewo, Butterfly etc - nu conteaza marca - majoritatea sunt oua. Deci sugestia mea ar fi sa se incerce folosirea mingilor din ABS la turnee din 2 motive: calitate superioara si in plus sunt relativ asemanatoare unele cu celelalte.

                        .


                        Postat în original de sasatl Vezi post
                        ...domnilor , disctiile in contradictoriu si la misto pe tema mingilor , orgoliile ranite ale unora alimentate de unii si altii , nu fac decat sa scada prestigiul produselor GEWO si JOOLA (eu am avut discutii in contradictoriu cu omul Zosim1, de fapt cu atitudinea lui ) , dar antireclama produselor GEWO , nu este corecta . Domnule Zosim1 (ca distribitor al acestor produse ) , ar trebui sa spui si dumneata cateva cuvinte in apararea acestui brend , nu doar lik-uri celor care au comentarii favorabile...ceilalti distribitori isi freaca mainile...nu-ti dai seama ?
                        Am stat si analizat acest subiect in ultimele3 zile pe toate planurile.Este un subiect prea complex sa il discutam aici si acum.Daca se doreste dezvoltarea lui sunt dispus sa pun la dispozitie toate cunostiintele mele in acest subiect,daca cineva deschide un alt post la o sectiune de analize sau echipament.

                        Fiind direct implicat in acest subiect, asa cum specifica si Domnul Sasa din Tulcea sunt dator cu cateva raspunsuri.

                        1.Alegerea mingii am facut-o dupa criteriul pretului, fiind cea mai scumpa din oferta Gewo.Se pare ca a fost o alegere proasta.

                        2.George Durdun are perfecta dreptate cand afirma ca timpul pentru sortarea mingiilor nu a mai fost luat in calcul dupa "aventura" .asigurarii logistici.Imi cer scuze tuturor care au fost prejudiciati de calitatea mingiilor

                        3.Primul jucator de la Open ,Cristian Istrate a venit la mine deja de la prima ora si a reclamat o minge ovala, care era intradevar ovala si am verificat impreuna cateva mingi si si-a ales singur una, dupa care mingile sparte le-am schimbat cu altele verificate, si deasemeni pana la finala cand George si-a ales singur mingea.Am discutat cu cativa jucatori sa schimbam mingea dar am intalnit refuzul unora care se antrenasera deja cu mingea anuntata si incalcam anuntul turneului.

                        4.Raman si eu la parerea ca generatia ABS este mult mai durabila si calitativa dintre mingile de plastic.O sa luam pe viitor in calcul.

                        5.Cat tine de apararea brand-ului, imi inclin capul in fata atacatorilor si ii astept cu bratele deschise pe cei ce apreciaza produsele noastre.


                        Multumesc de intelegere.
                        Acelasi Emi.
                        Ultima editare de Zosim1; 04.iun.2019, 19:24.

                        Comentariu


                        • Din Targu Neamț zicere:
                          A fost un turneu organizat nu bine, ci foarte bine. Turneul ? excelat prin locația aleasă, lumina și ambientul oferit de sala în care s-a desfășurat turneul. Condițiile de cazare au fost deosebite oferind priveliști de neuitat. Pe această cale mulțumesc domnului Radu Costică și domnului Gelu Vlădoiu care în ultimul moment au reușit să-mi ofere cazare și bineînțeles domnului Vela Claudiu colegul de cameră pentru accept.
                          Cât despre mingile mult hulite, cu siguranță multe dintre ele au fost ovale dat fiind numărul mare de reclamații, cu toate că,
                          eu cred că o influența mare asupra sărituri mingii avut-o pardoseala.
                          Copii care lovesc mult mai corect decât foarte mulți dintre noi au avut probleme privind ?nălțimea la care se ridica hulita minge.
                          închei prin a mulțumi încă odată echipei din Brașov petru efortul depus în organizarea unui turneu de clasă din cadru Amatur.
                          Bravo băieți că mi-ați oferit un weekend deosebit și la cât mai multe turnee.


                          Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk

                          Comentariu


                          • Postat în original de KOASA Vezi post
                            Extraordinar.....nu sunt numai eu nebun și nemulțumit....👿👿👿🖕
                            Cine a zis că esti nebun? Se pare că insiști prea mult, am citit mesajele tale, nimc nu-ți convine, probabil că te reprezintă. Eu zic să lași impresiile si gata, am inteles ce te doare, dar este prea mult.
                            Hobby: Motoare si ski !
                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                            Comentariu


                            • Mai lasati-le dracu de mingi, cred ca exagerati cu subiectul asta. Nu din cauza mingilor ati pierdut. Si adversarii vostri au jucat cu aceiasi minge ca si voi si au castigat. Multi au pierdut din cauza ca nu s-au adaptat la paleta adversarului fiindca trebuie sa o citesti. La fel trebuie sa te adaptezi si la mingea cu care joci chiar daca este un pic ovala. Cine se adapteaza castiga. Turneul acesta a fost prea frumos ca sa il spurcam cu o banalitate. Chiar ma mir ca inca nu s-a abordat si subiectul parchetului.
                              Pana acum vreo 2-3 ani nici nu se juca cu mingi de 3 stele. Doar datorita sponsorizarilor distribuitorilor de materiale sportive s-a ajuns sa avem mingi 3 stele la toate turneele si toate categoriile. Cred ca o atentionare mai discreta asupra calitatii mingilor ar fi fost mai potrivita.
                              Ca sa ajungem la aceasta calitate destul de mare a turneelor Amatur s-a muncit enorm, lucru pe care noii veniti in Amatur se pare ca nu il cunosc.

                              Comentariu


                              • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                Cine a zis că esti nebun? Se pare că insiști prea mult, am citit mesajele tale, nimc nu-ți convine, probabil că te reprezintă. Eu zic să lași impresiile si gata, am inteles ce te doare, dar este prea mult.
                                Ok. Am înțeles ideea. Discuțiile pe această temă nu-și aveau rostul daca răspunsul dvs la primul meu post referitor la calitatea mingilor ar fi fost neutru. Oricum rezultatele mele din grupa erau altele. Știu unde e greșeala. Grupul din Comănești se antrenează în niște condiții exemplare (mese bune, mingi la fel, sala super, etc) și în momentul când la un anumit turneu intervin anumiți factori negativi, se duce de r?pă tot... In concluzie...asta e tot...
                                Blade-Donic Valdner AR/FH-Rakza7 Soft/BH-Rakza7 Soft

                                Comentariu


                                • A fost un turneu EXCEPTIONAL organizat, totul a fost perfect. Cred ca regretatul nostru coleg ar fi fost multumit.
                                  Multumesc organizatorilor pentru TOT. Sala a fost exceptionala ca dotare, lumina si volum.
                                  A fost singurul turneu de pana acum la care nu am resimtit lipsa oxigenului iar temperatura si umiditatea au ramas rezonabile.
                                  Despre mingi: am cumparat o cutie sa ma joc acasa. Concluzia mea e ca sunt OK. Daca unii colegi zic ca au fost "ovale" imi aduc aminte de un turneu A cu mingi chinezesti *** "de firma" dea dreptul patrate.
                                  Despre saritura mingii trebuie tinut cont de mai multi factori:
                                  1. Pardoseala era elastica (parchet) ceea ce face ca mingea sa sara mai tare.
                                  2. Mingile GEWO sun cu putin mai usoare si orice efect e mai "ciudat".
                                  3. Un lucru pe care multi l-au scapat din vedere- altitudinea. S-a jucat la 1300m(!?) altitudine, presiunea e cu aproximativ 15% mai mica, mingile sunt "supraumflate", sar mult mai sus si sunt mai greu de controlat.
                                  Dar TOTI am jucat in aceleasi conditii. Poate pe viitor se va juca cu mingi mai grele, care sa sara mai putin.
                                  PROPUNERE - Pentru colegii care confunda concursul de tenis cu o intrecere "Cine striga mai tare!!! - castig prin orice metode" propun organizarea in afara salii un concurs de racnete "Vreau sa vorbesc acasa fara telefon!!!"
                                  Blade Joola Carbon SWE
                                  FH Butterfly Tenergy 05
                                  BH Giant Dragon Talon Special

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de KOASA Vezi post
                                    Ok. Am înțeles ideea. Discuțiile pe această temă nu-și aveau rostul daca răspunsul dvs la primul meu post referitor la calitatea mingilor ar fi fost neutru. Oricum rezultatele mele din grupa erau altele. Știu unde e greșeala. Grupul din Comănești se antrenează în niște condiții exemplare (mese bune, mingi la fel, sala super, etc) și în momentul când la un anumit turneu intervin anumiți factori negativi, se duce de r?pă tot... In concluzie...asta e tot...
                                    Daca iti bateai coasa altfel erau rezultatele scuze paleta

                                    Comentariu


                                    • Așa că o opinie personală,mingile deformate=defecte v-au favorizat pe voi ierbarii ,pe materialisti in general.Pe materialul folosit,deformarea nu prea prinde ca de altfel și efectul mingii venit de la adversar.In schimb cand ii "impingeti ",returnati ,mingea unui softist,efectul?defectul mingii se ?nsumează rezult?nd o "străbătură "greu de ghicit de către softist dând chiar corect in minge,acesta capătă o traiectorie imprevizibilă și de aici rezulta un avantaj nesperat pentru materialisti.Softistul trebuie in acest caz,sa fie foarte experimentat sa-si calculeze cu anticipație viitoarea traiectorie a mingii ca sa o poata returna corect și asta pe parcursul jocului in cauza,analiz?nd greselile facute anterior la retur și cum spuneam ,corectandu-le in timpul desfășurării meciului.Acest sfat îl adresez oricărui sorftist care este pus în dificultate atunci când joacă cu un materialist.Tine minte ce efect ai imprimat mingii ierbarului, inclusiv și viteza cu care i-ai trimis-o ,calculează,anticipează cum iti vine mingea din material deplaseaza-te corespunzător și loveste-o corect in cunostinta de cauză. Succes.
                                      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                      Comentariu


                                      • Lucrurile sunt mai simple. Cu toții trăim într-o societate de consum exacerbată în care calitatea produselor a picat în cap. Numai produsele exagerat de scumpe mai pot fi bănuite de o calitate cât de cât mai normală. în concluzie, dacă aveți produse de lungă folosință cumpărate acum 20 de ani sau mai mult și care funcționează bine, nu le schimbați cu produse noi la aceeași performanță .....că e jale. Nu mă refer la produse cu performanțe ce nu existau acum 20 de ani.
                                        Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                        FH: Butterfly - Dignics 80
                                        BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                          Am stat si analizat acest subiect in ultimele3 zile pe toate planurile.Este un subiect prea complex sa il discutam aici si acum.Daca se doreste dezvoltarea lui sunt dispus sa pun la dispozitie toate cunostiintele mele in acest subiect,daca cineva deschide un alt post la o sectiune de analize sau echipament.

                                          Fiind direct implicat in acest subiect, asa cum specifica si Domnul Sasa din Tulcea sunt dator cu cateva raspunsuri.

                                          1.Alegerea mingii am facut-o dupa criteriul pretului, fiind cea mai scumpa din oferta Gewo.Se pare ca a fost o alegere proasta.

                                          2.George Durdun are perfecta dreptate cand afirma ca timpul pentru sortarea mingiilor nu a mai fost luat in calcul dupa "aventura" .asigurarii logistici.Imi cer scuze tuturor care au fost prejudiciati de calitatea mingiilor

                                          3.Primul jucator de la Open ,Cristian Istrate a venit la mine deja de la prima ora si a reclamat o minge ovala, care era intradevar ovala si am verificat impreuna cateva mingi si si-a ales singur una, dupa care mingile sparte le-am schimbat cu altele verificate, si deasemeni pana la finala cand George si-a ales singur mingea.Am discutat cu cativa jucatori sa schimbam mingea dar am intalnit refuzul unora care se antrenasera deja cu mingea anuntata si incalcam anuntul turneului.

                                          4.Raman si eu la parerea ca generatia ABS este mult mai durabila si calitativa dintre mingile de plastic.O sa luam pe viitor in calcul.

                                          5.Cat tine de apararea brand-ului, imi inclin capul in fata atacatorilor si ii astept cu bratele deschise pe cei ce apreciaza produsele noastre.


                                          Multumesc de intelegere.
                                          Acelasi Emi.
                                          Un post EXCELENT! Bravo Emi, m-ai facut sa imi inghit vorbele spuse la adresa ta. Se pare ca nepetrecand suficient timp in compania unui om iti faci impresii gresite ...
                                          Blade DHS PG 2
                                          FH: DHS Hurricane 3
                                          BH: Stiga Airoc Astro M

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Albeback Vezi post
                                            Am jucat cu mingile respective în alte 2 săli în care joc frecvent. Toți au fost de acord ca sunt oribile.

                                            Mulțumesc pt ironii oricum. Un exemplu perfect al motivelor pt care evit să postez.

                                            Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
                                            Nu ați înțeles. Mihai nu v-a ironizat, doar a făcut haz de necaz én stilul care-l caracterizează.

                                            Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk
                                            Blade: Nittaku Acoustic;
                                            FH: Butterfly Tenergy 05;
                                            BH: Victas Stiff.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Bivolaru Stelian Vezi post
                                              A fost un turneu EXCEPTIONAL organizat, totul a fost perfect. Cred ca regretatul nostru coleg ar fi fost multumit.
                                              Multumesc organizatorilor pentru TOT. Sala a fost exceptionala ca dotare, lumina si volum.
                                              A fost singurul turneu de pana acum la care nu am resimtit lipsa oxigenului iar temperatura si umiditatea au ramas rezonabile.
                                              Despre mingi: am cumparat o cutie sa ma joc acasa. Concluzia mea e ca sunt OK. Daca unii colegi zic ca au fost "ovale" imi aduc aminte de un turneu A cu mingi chinezesti *** "de firma" dea dreptul patrate.
                                              Despre saritura mingii trebuie tinut cont de mai multi factori:
                                              1. Pardoseala era elastica (parchet) ceea ce face ca mingea sa sara mai tare.
                                              2. Mingile GEWO sun cu putin mai usoare si orice efect e mai "ciudat".
                                              3. Un lucru pe care multi l-au scapat din vedere- altitudinea. S-a jucat la 1300m(!?) altitudine, presiunea e cu aproximativ 15% mai mica, mingile sunt "supraumflate", sar mult mai sus si sunt mai greu de controlat.
                                              Dar TOTI am jucat in aceleasi conditii. Poate pe viitor se va juca cu mingi mai grele, care sa sara mai putin.
                                              PROPUNERE - Pentru colegii care confunda concursul de tenis cu o intrecere "Cine striga mai tare!!! - castig prin orice metode" propun organizarea in afara salii un concurs de racnete "Vreau sa vorbesc acasa fara telefon!!!"
                                              Aia cu altitudinea a fost la misto . Se pare ca ati luat-o de buna ) Si eu am luat-o si am scris niste tampenii mai sus la adresa domnului respectiv.
                                              Blade DHS PG 2
                                              FH: DHS Hurricane 3
                                              BH: Stiga Airoc Astro M

                                              Comentariu


                                              • ok

                                                Locatia superba, sala foarte buna din toate punctele de vedere, organizarea buna, cazare buna, mancare buna.

                                                Pacat ca unii au jucat cu mingi cubice sau ovale si marea majoritate a jucat cu mingi bune - asa este in tenis. Propun ca fiecare sa vina cu mingea lui si o foloseste atunci cand are serviciul.
                                                Ultima editare de Dan_s; 05.iun.2019, 10:03. Motiv: completare
                                                Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Dan_s Vezi post
                                                  Locatia superba, sala foarte buna din toate punctele de vedere, organizarea buna, cazare buna, mancare buna.

                                                  Pacat ca unii au jucat cu mingi cubice sau ovale si marea majoritate a jucat cu mingi bune - asa este in tenis. Propun ca fiecare sa vina cu mingea lui si o foloseste atunci cand are serviciul.
                                                  Cum zicea nea Mitica : "La mistouri suntem campioni mondiali"
                                                  Blade DHS PG 2
                                                  FH: DHS Hurricane 3
                                                  BH: Stiga Airoc Astro M

                                                  Comentariu


                                                  • VIDEO Premierea categoria avansati

                                                    Blade:Butterfly Innerforce ZLC
                                                    FH: Donic Bluefire JP 01 max
                                                    BH:Yasaka Rakza X max

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X