Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Coloana Infinitului", Târgu Jiu - 02.11.2019

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • marcelgiosan
    a răspuns
    Sală Open

    Când s-a stabilit că la Sala de sport a Colegiului Economic "Virgil Madgearu" să joace categoria Open s-a ținut cont de câteva aspecte importante:
    - era sala cea mai nouă, except?nd Sala Sporturilor;
    - era sala cea mai mare;
    - avea iluminarea cea mai bună: reflectoare pe lateralele lungi + neoane pe tavan.

    Joi seara Organizatorii locali au verificat iluminatul la toate sălile și au schimbat din corpurile de iluminat acolo unde au putut.
    La Sala "Virgil Madgearu" totul funcționa normal.
    Din păcate, sistemul de iluminare nu a funcționat exact în ziua turneului. Mai precis, reflectoarele de pe partea cu tribuna refuzau să se aprindă, și când o făceau săreau siguranțele.

    Partea vitrată ar fi trebuit însă să fie acoperită, mai ales că fuseseră trimise de către Dl. Florin Toma niște prelate Tarp achiziționate de AmaTur.
    Și nici probleme mici cu mingile și pixurile n-ar fi trebuit să apară, dar au fost și Organizatorii locali copleșiti de aranjatul sălilor la miez de noapte.

    Cineva pomenea de spațiul mic, folosind ceea ce cred eu că era o hiperbolă ca să se facă mai bine înțeles: 35 mp de masă.
    Eu și Dl. Toma Florin am fost vineri noapte la toate sălile și am măsurat amândoi suprafața de joc la Open: 9 x 5 m = 45 mp. Fără dubii!
    E drept, insuficientă pentru Cornel Migea sau orice alt apărător de la distanță, dar rezonabilă pentru un Turneu A+.

    Except?nd problema extrem de deranjantă cu lumina, care a fost un caz de forță majoră, cu mai multă atenție din partea Organizatorilor locali celelalte probleme ar fi trebuit să nu apară.
    Ne cerem scuze atât în numele acestora, cât și în numele AmaTur România! Vom încerca să fie mai bine data viitoare.
    Ultima editare de marcelgiosan; 04.nov.2019, 08:50.

    Lasă un comentariu:


  • VIJAICA FLORIN
    a răspuns
    Va rog daca se poate sa postati fotografii cu festivitatile de premiere la cele patru categorii. Multumesc.

    Lasă un comentariu:


  • VIJAICA FLORIN
    a răspuns
    Multumim organizatorilor. Felicitari pentru efortul depus. INTOTDEAUNA vor exista nemultumiti carora le doresc sa aiba ocazia sa organizeze un concurs de o asemenea anvergura, abia atunci vor realiza ce inseamna sa vii ;LA MASA PUSA; ,dar..... de altii. OARE SE VOR CRITICA SINGURI?

    Lasă un comentariu:


  • marcelgiosan
    a răspuns
    Eu am ajuns abia aseară târziu acasă și încă nu am avut răgazul să-mi adun cutiile, tricourile, medaliile, fotografiile, gîndurile. O să revin la fiecare dintre ele.

    încep prin a-mi cere scuze lui Faraian Alexandru din Aiud pe care l-am dezavantajat la stabilirea celui mai bun loc 5 din cele 20 de grupe.
    Am văzut pe telefon postarea prin care cineva întreba cum s-a stabilit care a fost cel mai bun loc 5 și eram ferm convins că nu am greșit la calcule, mai ales ca îmi aduceam aminte foarte bine setaverajul câștigător: 8-9= -1
    Numai că acest setaveraj ?i aparținea lui Faraian Alexandru și nu lui Bedo Joszef cum, greșit, am interpretat la sală.
    Ajuns acasă am scos foile și am constatat că Grupa inferioară nr. 7 (din care făcea parte Faraian Alexandru) a jucat la masa 12, iar Bedo Joszef a făcut parte din Grupa inferioară 12.
    Numărul mesei (12) fiind scris mare cu roșu m-a indus în eroare și i-am încurcat pe cei doi.
    Dacă Bedo Joszef nu s-ar fi calificat mai departe din superioare, am fi putut măcar repara o parte din eroare invers?nd locurile celor doi jucători în clasament.
    încă o dată, îl rog pe Nelutu Dirlea să-i explice copilului greșeala și să-i prezinte scuzele mele.

    Lasă un comentariu:


  • Hua
    a răspuns
    EMI , m-a întristat să aud că ai probleme . însănătosire grabnică !!!

    Lasă un comentariu:


  • corbudarius27
    a răspuns
    Postat în original de Doru 72 Vezi post
    Felicitări Darius , felicitări câștigătorilor !!!
    Mersi !

    Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L31 folosind Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • calex
    a răspuns
    Postat în original de gabriel1962 Vezi post
    La sala de la Voievod Litovoi condițiile de joc au fost ok; nu ca la Sala Sporturilor dar au fost ok.

    Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk
    De acord cu Gabriel !

    Lasă un comentariu:


  • Dan Cinca
    a răspuns
    1.Felicit si in acelasi timp multumesc organizatorilor pentru efortul depus pe parcursul acestor zile avand convingerea ca unele din deficientele semnalate de Gelu ar fi putut fi evitate iar altele nu.
    2.In vederea unei mai bune organizari a turneelor finale propun urmatoarele:
    -sa se anunte de la inceputul anului cate locuri vor fi alocate pentru fiecare categorie(astfel fiecare jucator care doreste sa participe la Turneul final/campionilor isi poate gestiona numarul de turnee)
    -sa fie hotarata si anuntata locatia evenimentului in acelasi timp cu calendarul competitional
    -sa se semneze contracte privind logistica din timp
    3.Este foarte greu de gasit un oras care poate asigura 4 sali de sport cu conditii optime pentru tenis de masă(100 de jucatori la fiecare categorie) astfel ca trebuie gasita o alta solutie;cu tot respectul pentru efortul depus de prietenii de la Tg Jiu dar pe minim 8 mese de la open rezultatele au fost influentate de lumina (eu am avut noroc si am jucat pe mese bune pierzand la Darius Corbu 2-3 ...9-11 in decisiv dar daca jucam la mesele acelea as fi fost complet nemultumit).Nu este normal ca la Turneul final/campionilor sa se joace in acele conditii.
    4.Consider ca solutia propusa de dl Gelu este buna dar ii semnalez cateva aspecte:
    - sa se joace eliminatoriile pana in finala intr-o zi
    - 5 zile sa stai in zona respectiva e mult pentru un "cetatean activ"
    -poate ca ar trebui gandita de cei cu experienta in organizare si o varianta incepatori/avansati intr-o perioada si open/elite in alta perioada

    O seara buna!

    Lasă un comentariu:


  • gabriel1962
    a răspuns
    La sala de la Voievod Litovoi condițiile de joc au fost ok; nu ca la Sala Sporturilor dar au fost ok.

    Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • victor.arad
    a răspuns
    Nu..dar ii imposibil sa se joace în aceleași condiții toate 4 categoriile.. eventual doar cum a zis Gelu în 4 zile diferite ( aceeași sala). Am auzit ca în celelalte 3 săli nu au fost condiții bune.. și ii înțeleg pe cei nemulțumiți.. ( glumind puțin.. mai bine nu vedeau sala sporturilor ).

    Lasă un comentariu:


  • leo
    a răspuns
    Postat în original de andreyutzu Vezi post
    Salut.
    Incep prin a-i felicita pe conjudetenii mei care s-au comportat mai mult decat onorabil, aducand acasa chiar si un trofeu. Bravo, Tibi! Si, da, "startul" ascensiunii l-ai dat tu, Marius [emoji106]. Bravo, Leo, ce ti-am zis eu tie? [emoji23].
    Organizarea, chiar daca au fost probleme, au fost minore, dupa parerea mea. Ma refer la partea incepatorilor. Sunt convins ca toti cei implicati s-au mobilizat si au facut tot ce era posibil sa se desfasoare turneul in conditii cat mai bune. Multumim!
    Concursul destul greu, chiar daca eram la incepatori. Am facut meciuri frumoase si le multumesc colegilor de grupe pentru fair-play. Faini baieti!
    Din "cauza" semifinalelor la avansati, care s-au jucat la Polivalenta, am avut privilwgiul sa vad semifinalele si finala la elite. Spectacol! Altii platesc bani buni sa vada asemenea meciuri. Felicitari celor 4 semifinalisti! Victor, se putea mai mult, dar asa-i in tenis!
    Emi, sa fii sanatos si sa ai putere sa treci peste orice. Mi-ai spus la Resita de probleme, imi pare rau ca trebuie sa treci prin asa ceva, dar toate se rezolva si sper sa ne revedem sanatosi (amandoi [emoji12]) la urmatoarele turnee!
    Respect maxim tuturor!

    Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk
    Mi-ai spus sa trag masina ca nu poti iesi din parcare🤨

    Lasă un comentariu:


  • dani 0205
    a răspuns
    Postat în original de victor.arad Vezi post
    Am ajuns și eu cu bine acasă. A fost un turneu frumos, reușit pentru mine. Condițiile din Sala Sporturilor au fost la superlativ, la Elite.. Sunt convins ca în restul sălilor nu a fost asa frumos ca în Sala Sporturilor și mulți dintre cei prezenți au rămas surprinși de condițiile din sala polivalenta fata de condițiile de joc după ce au ajuns fiecare la sălile lui. Este imposibil sa fie 4 săli polivalenta cu aceleași condiții în același oraș. Cred eu, sper sa nu supăr pe nimeni ca este normal ca la Elite sa fie condițiile cele mai bune deoarece nivelul este cel mai ridicat, spectaculozitatea este mai mare, atragere de sponsori, plus ca mulți vor trage tare sa prindă de acum în colo loc la Elite sa joace la "masa bogatilor" în asa condiții.

    Felicitări premianților și organizatorilor.

    PS : A fost o idee foarte bună alegerea sistemului de joc cu grupe inf de 5, și superioare de 3 ( meciuri mai puține, timp mai puțin de joc). Prin urmare s-a terminat turneul la o ora decenta. Credca este bine de luat în calcul sistemul acesta ( renunț?nd la obligativitatea de a juca fiecare participant minim 5 meciuri) sau renunțarea la superioare și eventual grupe inferioare de 6 și sa se califice primii 5 în tablou.
    Victor, fara suparare, dar nu cred ca nivelul de joc trebuie sa decida conditiile de desfasurare a meciurilor.
    Daca cei de la open sunt mai putin valorosi, trebuie sa joace ajutandu-se de ecolocatie?...

    Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • andreyutzu
    a răspuns
    Salut.
    Incep prin a-i felicita pe conjudetenii mei care s-au comportat mai mult decat onorabil, aducand acasa chiar si un trofeu. Bravo, Tibi! Si, da, "startul" ascensiunii l-ai dat tu, Marius [emoji106]. Bravo, Leo, ce ti-am zis eu tie? [emoji23].
    Organizarea, chiar daca au fost probleme, au fost minore, dupa parerea mea. Ma refer la partea incepatorilor. Sunt convins ca toti cei implicati s-au mobilizat si au facut tot ce era posibil sa se desfasoare turneul in conditii cat mai bune. Multumim!
    Concursul destul greu, chiar daca eram la incepatori. Am facut meciuri frumoase si le multumesc colegilor de grupe pentru fair-play. Faini baieti!
    Din "cauza" semifinalelor la avansati, care s-au jucat la Polivalenta, am avut privilwgiul sa vad semifinalele si finala la elite. Spectacol! Altii platesc bani buni sa vada asemenea meciuri. Felicitari celor 4 semifinalisti! Victor, se putea mai mult, dar asa-i in tenis!
    Emi, sa fii sanatos si sa ai putere sa treci peste orice. Mi-ai spus la Resita de probleme, imi pare rau ca trebuie sa treci prin asa ceva, dar toate se rezolva si sper sa ne revedem sanatosi (amandoi [emoji12]) la urmatoarele turnee!
    Respect maxim tuturor!

    Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • Dan Cinca
    a răspuns
    Felicitari Corbu Darius !

    Lasă un comentariu:


  • Kis Istvan
    a răspuns
    Multă sănătate EMI.

    Trimis de pe al meu MAR-LX1A folosind Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • Zosim1
    a răspuns
    Postat în original de GeluBv Vezi post
    Buna seara!
    Trebuie să recunoaștem ca acest eveniment ne-a cam depașit. Așa este, au fost lipsuri multe, le știm cu toții , ~noi~ impreună cu organizatorii locali am incercat să facem un turneu al campionilor, dar din păcate este foarte greu să ridici nivelul turneului de referentă, adică cel de anul trecut de la Alba Iulia. Acum, după ce s-a trecut de obstacolele cu logistica grea ne-am poticnit in ce era mai simplu, (mingi, apă, pixuri, etc). Imi pare rău să spun că la un asemenea festival nu s-a lucrat la detalii, degeaba am fost dornici să iasă bine și pur si simplu mi-a fost rușine. Adică toti au alergat de colo colo si cănd am citit grupele la incepători nu aveam minim 20 pixuri, să nu mai vorbesc de mingi, in fine, am rezolvat problema, si am fugit in sala ”open” unde aceiasi problema, aici trebuia să existe mingi Butterfly si cum ”noi” am lăsat asta in grija organizatorilor locali asa au lăsat si ei in grija noastră, in fine s-a rezolvat si asta. Cu sprijinul lui Răzvan Crișan, căruia ?i multumesc, precizez că nu a fost contactat de nimeni pentru aceste mingi am reusit să trecem peste acest aspect, chiar dacă la primul meci am făcut apel la ințelegere pentru inceperea meciurilor, nu aveam incotro, era deja 11,30, practic Răzvan s-a dus in Sala Polivalentă si a cumpărat mingi de la alt coleg;

    Acum sincer, sala de la incepători a fost cum a fost, dar sala de la open era inconjurată pe 3 laturi cu cortină de sticlă, nu se vedea decât in gol, mi-a căzut fața, nu că o am eu prea ridicată, dar m-am panicat, lumina era asa cum era, intr-un târziu au venit si perdelele , zic intr-un târziu pentru că acestea nu se montează după ce incep meciurile, ci seara sau dimineata inainte de turneu. La A+ acestea sunt obligatorii, Amatur din fondurile donate a prevăzut buget pentru A+uri;

    Organizatorii locali au făcut tot posibilul să facă acest turneu, dar au avut scăpări la detalii , asta este , oamenii mai invață si din greseli. Altă data trebuie bine stiut, organizatorii locali , nu cei de la butoane, trebuie să țină cont de următoarele: mingi, coli A4, pixuri, apă, scotch, nr pt mese, filee, mantinele, perdele, sandwich, cupe, diplome si medalii;

    După turul de forță cu mesele si mantinelele unii dintre noi au fost practic extenuați, sper că ati observant si eforturile făcute de organizatorii locali, să nu mai vorbesc de ceilalti cum sunt Marcel Giosan sau Florin Toma care au fost cand pe drum cand in sală, cu responsabilități multiple (premiere, amplasarea meselor impreună cu org locali, etc); După toate cele intâmplate cu Emi , s-au mai retras si Florin Apian, Claudiu Vela, Dan Bodeanu si Cătălin Cozma , oameni de bază la un asemenea turneu, era si rândul meu, adică exact joi seara am căzut răpus de o răceală, acum m-am g?ndit de 10 ori ce fac, sau dacă pot să fac ceva ori să mă retrag, am ales să vin să dau o m?nă de ajutor si nu mă simt confortabil când iese cum iese.

    Pentru 20.20 cum zicea Veorica, m-am g?ndit să propun un turneu al campionilor mai altfel decât s-a petrecut până acum, adică să-l facem pe 4 zile la Cheile Gradistei, 100 de participanti din fiecare categorie, poate la prima strigare este foarte costisitor, dar daca ne propunem din timp o mini vacanță iese tot ceea ce v-ati dorit, impăcati si familia cu o plimbare, facem să fie echitabil pentru toate categoriile, nu mai dăm de ceasul mortii alerg?nd de la o sală la alta si plecăm mulțumiti si relaxati. Dacă jucăm toti in prima zi grupele inferioare de 5, a doua zi grupele superioare de 4 , a treia zi eliminatoriile pană la semifinale, iar a patra zi semifinalele si finalele pe 8 mese, spatiu generos ca la meciurile importante, eu zic că nu mai sunt lipsuri, asa că propunerea mea din timp poate să rezolve si pușculița Dvs .

    Țin să mulțumesc tuturor celor implicați in acestă activitate, dar in mod deosebit celor care s-au mobilizat rapid să aducă mantinele si mese pe ultima sută de metri, Iulian Gherasim, Sorin Botircă, Bozga Lucian si Florin Toma, iar referitor la ”puci” vis a vis de Emi vă spun un singur lucru, este mai bine asa, altfel exista riscul să-l pierdem definitiv , chiar si asa lucrurile privind sănătatea acestui ”duracel” nu este deloc roz, eu personal ii doresc multă sănătate.

    Vă rog să mă scuzati pentru acest mesaj, mai ales că nu este nici scurt nici cel mai favorabil.
    Multumesc Gelu, si tuturor celor care au inteles situatia si chiar tin sa felicit pe toti aceia care au facut posibil desfasurarea acestui eveniment, si inainte de a incheia acest scurt mesaj, datorez mii de multumiri personal lui Pali, Cozma si Gelu care m-au sustinut in ultimul moment sa aleg sanatatea inainte de toate, sanatos poate ma mai pot implica si in alte evenimente tenisistice.

    P.S. In urmatoarele zile voi fi internat la Spitalul de Recuperare si boli paleative, Polaris Medical din Cluj si sper ca pronosticurile lor sa fie mai bune pt . mine.In rest multa sanatate tuturor.Acelasi Emi.

    Lasă un comentariu:


  • ccc
    a răspuns
    Felicitări Avram Victor pentru locul obtinut și pentru jocul foarte bun prestat! Mult succes în continuare!

    Lasă un comentariu:


  • dorel nistor
    a răspuns
    Felicitări simon csaba!! Imi pare rau ca nu m am retras în semn de protest pt tine...despre turneu pot spune atat ( dezastru) ...

    Lasă un comentariu:


  • GeluBv
    a răspuns
    Buna seara!
    Trebuie să recunoaștem ca acest eveniment ne-a cam depașit. Așa este, au fost lipsuri multe, le știm cu toții , ~noi~ impreună cu organizatorii locali am incercat să facem un turneu al campionilor, dar din păcate este foarte greu să ridici nivelul turneului de referentă, adică cel de anul trecut de la Alba Iulia. Acum, după ce s-a trecut de obstacolele cu logistica grea ne-am poticnit in ce era mai simplu, (mingi, apă, pixuri, etc). Imi pare rău să spun că la un asemenea festival nu s-a lucrat la detalii, degeaba am fost dornici să iasă bine și pur si simplu mi-a fost rușine. Adică toti au alergat de colo colo si cănd am citit grupele la incepători nu aveam minim 20 pixuri, să nu mai vorbesc de mingi, in fine, am rezolvat problema, si am fugit in sala ”open” unde aceiasi problema, aici trebuia să existe mingi Butterfly si cum ”noi” am lăsat asta in grija organizatorilor locali asa au lăsat si ei in grija noastră, in fine s-a rezolvat si asta. Cu sprijinul lui Răzvan Crișan, căruia ?i multumesc, precizez că nu a fost contactat de nimeni pentru aceste mingi am reusit să trecem peste acest aspect, chiar dacă la primul meci am făcut apel la ințelegere pentru inceperea meciurilor, nu aveam incotro, era deja 11,30, practic Răzvan s-a dus in Sala Polivalentă si a cumpărat mingi de la alt coleg;

    Acum sincer, sala de la incepători a fost cum a fost, dar sala de la open era inconjurată pe 3 laturi cu cortină de sticlă, nu se vedea decât in gol, mi-a căzut fața, nu că o am eu prea ridicată, dar m-am panicat, lumina era asa cum era, intr-un târziu au venit si perdelele , zic intr-un târziu pentru că acestea nu se montează după ce incep meciurile, ci seara sau dimineata inainte de turneu. La A+ acestea sunt obligatorii, Amatur din fondurile donate a prevăzut buget pentru A+uri;

    Organizatorii locali au făcut tot posibilul să facă acest turneu, dar au avut scăpări la detalii , asta este , oamenii mai invață si din greseli. Altă data trebuie bine stiut, organizatorii locali , nu cei de la butoane, trebuie să țină cont de următoarele: mingi, coli A4, pixuri, apă, scotch, nr pt mese, filee, mantinele, perdele, sandwich, cupe, diplome si medalii;

    După turul de forță cu mesele si mantinelele unii dintre noi au fost practic extenuați, sper că ati observant si eforturile făcute de organizatorii locali, să nu mai vorbesc de ceilalti cum sunt Marcel Giosan sau Florin Toma care au fost cand pe drum cand in sală, cu responsabilități multiple (premiere, amplasarea meselor impreună cu org locali, etc); După toate cele intâmplate cu Emi , s-au mai retras si Florin Apian, Claudiu Vela, Dan Bodeanu si Cătălin Cozma , oameni de bază la un asemenea turneu, era si rândul meu, adică exact joi seara am căzut răpus de o răceală, acum m-am g?ndit de 10 ori ce fac, sau dacă pot să fac ceva ori să mă retrag, am ales să vin să dau o m?nă de ajutor si nu mă simt confortabil când iese cum iese.

    Pentru 20.20 cum zicea Veorica, m-am g?ndit să propun un turneu al campionilor mai altfel decât s-a petrecut până acum, adică să-l facem pe 4 zile la Cheile Gradistei, 100 de participanti din fiecare categorie, poate la prima strigare este foarte costisitor, dar daca ne propunem din timp o mini vacanță iese tot ceea ce v-ati dorit, impăcati si familia cu o plimbare, facem să fie echitabil pentru toate categoriile, nu mai dăm de ceasul mortii alerg?nd de la o sală la alta si plecăm mulțumiti si relaxati. Dacă jucăm toti in prima zi grupele inferioare de 5, a doua zi grupele superioare de 4 , a treia zi eliminatoriile pană la semifinale, iar a patra zi semifinalele si finalele pe 8 mese, spatiu generos ca la meciurile importante, eu zic că nu mai sunt lipsuri, asa că propunerea mea din timp poate să rezolve si pușculița Dvs .

    Țin să mulțumesc tuturor celor implicați in acestă activitate, dar in mod deosebit celor care s-au mobilizat rapid să aducă mantinele si mese pe ultima sută de metri, Iulian Gherasim, Sorin Botircă, Bozga Lucian si Florin Toma, iar referitor la ”puci” vis a vis de Emi vă spun un singur lucru, este mai bine asa, altfel exista riscul să-l pierdem definitiv , chiar si asa lucrurile privind sănătatea acestui ”duracel” nu este deloc roz, eu personal ii doresc multă sănătate.

    Vă rog să mă scuzati pentru acest mesaj, mai ales că nu este nici scurt nici cel mai favorabil.

    Lasă un comentariu:


  • victor.arad
    a răspuns
    Am ajuns și eu cu bine acasă. A fost un turneu frumos, reușit pentru mine. Condițiile din Sala Sporturilor au fost la superlativ, la Elite.. Sunt convins ca în restul sălilor nu a fost asa frumos ca în Sala Sporturilor și mulți dintre cei prezenți au rămas surprinși de condițiile din sala polivalenta fata de condițiile de joc după ce au ajuns fiecare la sălile lui. Este imposibil sa fie 4 săli polivalenta cu aceleași condiții în același oraș. Cred eu, sper sa nu supăr pe nimeni ca este normal ca la Elite sa fie condițiile cele mai bune deoarece nivelul este cel mai ridicat, spectaculozitatea este mai mare, atragere de sponsori, plus ca mulți vor trage tare sa prindă de acum în colo loc la Elite sa joace la "masa bogatilor" în asa condiții.

    Felicitări premianților și organizatorilor.

    PS : A fost o idee foarte bună alegerea sistemului de joc cu grupe inf de 5, și superioare de 3 ( meciuri mai puține, timp mai puțin de joc). Prin urmare s-a terminat turneul la o ora decenta. Credca este bine de luat în calcul sistemul acesta ( renunț?nd la obligativitatea de a juca fiecare participant minim 5 meciuri) sau renunțarea la superioare și eventual grupe inferioare de 6 și sa se califice primii 5 în tablou.

    Lasă un comentariu:


  • mateidumitru
    a răspuns
    Postat în original de Dantim
    Nu mai scriu ca iar ma exmatriculati degeaba
    Păi, dacă ți-ai făcut abonament la exmatriculari... ��

    Lasă un comentariu:


  • Barta Istvan-Zsolt
    a răspuns
    Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
    Postat în original de Barta Istvan-Zsolt
    cel mai bun loc 5 de la avansati s-a stabilit prin tragere la sorti?
    Probabil s-a stabilit după acelasi criteriu ca la categoriile elite si open: setaverajul.
    Poate asa ar fi trebuit, dar nu s-a stabilit dupa criteriul setaverajului. Eu am numarat 9 jucatori, care au avut setaveraj mai bun, decat cel care s-a calificat. (poate altfel se calculeaza, decat stiam eu, dar cred, ca 8-9 este un setaveraj mai bun, decat 5-11)

    Lasă un comentariu:


  • dani 0205
    a răspuns
    Postat în original de Dantim
    Am inceput cu mingile noastre
    Ai dreptate ( pt prima data sunt de acord cu tine[emoji16]). S-a jucat - la inceput- cu ce a avut fiecare in dotare.

    Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • dani 0205
    a răspuns
    Postat în original de coco68 Vezi post
    Și nu doar lumina din sala de la open, ci și lipsa spațiului, mult prea mic pentru un turneu de o asemenea anvergură.
    Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
    Felicitări Deian!!
    Toate bune si frumoase dar nu pot sa nu remarc lumina foarte proasta care a fost in sala de la open! Nu este posibil ca pentru evenimentul cel mai așteptat din timpul unui an categoria a doua valorică sa primească sala cu lumina cea mai proastă. Toți concurenții s-au pl?ns de acest aspect însă vad ca nimeni nu a semnalat aici pe forum. Imi pare nespus de rau pentru aceste cuvinte dar sper ca pe viitor sa fie mai mare atentie in alegerea sălilor. Toata lumea stie ca lumina este cea mai importantă. Restul poate sa fie perfect dar daca nu vezi mingea nu mai contează restul condițiilor.
    Sunt de aceeasi parere cu tine Johnny ( si cu tine, Cornel). Atat lumina, cat si spatiul au fost mult sub asteptari. Pacat....

    Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • Johnny Erasure
    a răspuns
    Postat în original de Barta Istvan-Zsolt Vezi post
    cel mai bun loc 5 de la avansati s-a stabilit prin tragere la sorti?
    Probabil s-a stabilit după acelasi criteriu ca la categoriile elite si open: setaverajul.

    Lasă un comentariu:

Who has read this thread:
Procesare...
X