Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Echipament STIGA

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: Echipament STIGA

    Cred ca va referiti la King

    Comentariu


    • #27
      Exista si copii mai ieftine dupa lemnele Stiga. De exemplu, Galaxy M6 este o copie dupa Clipper. Una destul de reusita, as zice, dar intrucat pretul este foarte apropiat - vreo 22 USD + 3 USD transportul aproximativ, eu as da inca 10 USD sau cat o fi diferenta pana la Clipper.
      Mi s-a parut ca M6 este putin mai rigid decat Clipper Wood, ar putea fi mai aproape de Clipper CR (pe asta nu l-am probat).
      Ultima editare de grasomega; 23.apr.2011, 08:11.
      Blog de tenis de masă

      Comentariu


      • #28
        Eu am incercat multe lemne (cu si fara carbon, arylate, etc.). De cand am descoperit Clipper-ul nu m-am mai despartit de el. E drept ca am unul mai usor (85 g), dar cred ca nu m-ar deranja foarte mult daca ar fi mai greu cu vreo 5 g.
        Clipper-ul e un lemn care e foarte versatil. Cum zicea un prieten: "Dai tare, se duce tare. Dai incet, se duce incet." Poate nu are forta unui lemn cu carbon (dar e pe aproape), insa eu il prefer tuturor lemnelor pe care le-am avut (si am avut multe).

        Sarbatori fericite tuturor!
        Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

        Comentariu


        • #29
          ce fel de lemn are Stiga Polaris?S-ar merita pastrat lemnul si puse alte fete?

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de valimarele Vezi post
            ce fel de lemn are Stiga Polaris?S-ar merita pastrat lemnul si puse alte fete?
            Stiga Polaris este o paleta HOBBY,de 4 stele ( la fel de buna ca una de 2 sau de 6 stele),drept pentru care nu exista o clasificare a ei alta decat numarul de stele si eventual designul ambalajului sau denumirea o vor deosebi de "surorile" ei Stiga Merope,Pollux,etc..tot hobby si ele !
            Pe acest segment,al paletelor hobby,se pune accent pe marketing - legat de aspect,denumire mereu alta ( se schimba de la an la an,peste 3-4 ani nici producatorul nu va mai tine minte de Polaris,in locul ei va fi alt ambalaj cu alt nume) si mai putin pe aprecierea produsului finit data de un jucator,deoarece tinta acestor produse nu este indreptata pe linia : jucatorul care-si cauta paleta ci paleta frumos ambalata care il cauta pe cumparator.
            Singura specificatie poate fi gasita chiar pe ambalaj,adica lemn balsa extra light...ma indoiesc insa ca e ceva de soi.

            Desigur,daca aveti aceasta paleta si doriti sa dezlipiti fetele EVO ( de serie,pregatite pentru lipirea la definitiv,cum se zice...) pentru a testa altele pe lemn,puteti descoperi ca lemnul respectiv impreuna cu alte fete (profi) s-ar putea sa duca la o combinatie ceva mai reusita,raportata la stilul dumneavoastra de joc,cum la fel de bine puteti fi dezamagit.
            Pe scurt,va recomand orice combinatie profi,de orice marca,adaptata pe nivelul de joc
            www.stiga-tenis.ro

            Comentariu


            • #31
              Salut,
              mi-am procurat si eu iarna trecuta o paleta noua Stiga :Blade-all round-Legend, cu fete Mendo Energy.Paleta este "moale",foarte indicata pt cei care doresc control si joc langa masa,in plus am inceput sa simt mai bine ierbarii cu ea(am castigat cateva meciuri impotriva lor).Intre timp m-am indreptat spre ceva mai rapid si nu mai joc cu ea.
              Sunt gata sa accept un schimb cu ceva mai rapid,orice,dar cu conditia sa fie inca in stare buna(ale mele sunt jucate f.putin,doar trei turnee).
              I love table tennis !

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X