Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AmaTuR, Sibiu - 04.12.2010

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

    Postat în original de Alex.C
    Propun sa facem o cheta...punem fiecare 1 leu pt a-i cumpara ceva celui mai bun JUNIOR din Amatur. Sunteti penibil prin insistenta dvs ! Exista mesaj privat, numar de telefon. Chiar mai mult decat penibil...
    Ms Cristi pt aprecieri!
    Apropo, daca tot observ ca sunt o gramada de mesaje offtopic ...as vrea sa vin si eu cu o idee...ce-ar fi sa lasam si Divizia A in Amatur de la anu ?
    eu sunt de acord dar numai fete .
    Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

    Comentariu


    • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

      Domnule Ursulean eu nu am spus ca aveti sau nu dreptate...insa insistenta dvs e deranjanta chiar si pt mine cu toate ca nu am nici o legatura cu sub asta. !
      Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

      Comentariu


      • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

        Stimati colegi amaturisti ,atatea reprosuri ,atatea gaselnite si chichite ,as dori ca fiecare sa-si puna intrebarea si sa raspunda .
        Daca ar fi fost printre organizatori acestui mega turneu , ar fi reusit sa realizeze mai bine si mai frumos ?
        Locatie la asemenea standarre ;- cu peste 300 de oameni in sala fara condens ;- temperatura optima si constanta in sala ;- se puteau urmari lejer meciul care te interesa ;- conditi ireprosabile la fiecare vestiar [ caldura ,apa calda.toaleta curata si civilizata ] dusuri fuctionabile pe tot parcursul competitiei , printre foarte putine locati de unde ai putut sa pleci ca un om civilizat ,nu sa te speli cu apa rece !!!
        -Votati regulamentul in asa fel incat sa va aparati interesul ,dupa cunostintele mele toti participanti aveau drept de joc si dreptul de-al contesta pe cei [cele ] inscrise pe lista participantilor .
        - Ar fi reusit sa aduca invitati , sponsori , articole cu standuri mai bogate si mai ieftine ? NU CRED !
        Trebuie sa fim mandri si sa le mutumim organizatorilor ca au reusit aceasta performanta .
        BRAVO AMATUR !!!

        Comentariu


        • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

          De vreo trei zile tot citesc fel de fel de pareri critice...
          Cei care criticati : cate turnee de asemenea anvergura ati organizat ? Sau n-ati organizat nimic, niciodata, pentru 200 de oameni ?...
          Din experienta mea de organizator (nu de turnee de tenis , asta-i o activitate relativ recenta ), va precizez cateva constatari :
          -intotdeauna , cand s-a folosit un ton civilizat in dialogul cu participantii si cu asistenta , organizatorii au fost dezamagiti la finalul manifestarii ;
          -subtilitatile in exprimare (folosite pentru nu- care- cumva sa se simta cineva jignit) sunt absolut inutile ;
          -cu cat organizatorii sunt mai atenti la detalii , cu atat mai ignoranti sunt participantii fata de ce au la dispozitie;
          -in general, frustrarile unora {si aici ma refer la (ne)realizarile lor} se transforma in reprosuri la adresa altora;
          -aproape intotdeauna , incepand cu ziua de ,,dupa", cei care au muncit pentru ceilalti se intreaba daca chiar a meritat...
          De aceea, concluziile mele privind Turneul de la Sibiu sunt pozitive din punct de vedere al efortului organizatoric si negative din punct de vedere al receptivitatii majoritatii participantilor la munca celor implicati efectiv.Am auzit si citit in dese randuri ca AMATURUL ESTE O FAMILIE. Suna bine...Dar ce fel de familie ?Tata munceste , eu ma joc si apoi fac scandal ?! Mama face curatenie, eu fac mizerie si o cert ca nu razbeste ?!
          Deocamdata atat...Voi continua.

          Comentariu


          • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

            Postat în original de Alex.C
            Apropo, daca tot observ ca sunt o gramada de mesaje offtopic ...as vrea sa vin si eu cu o idee...ce-ar fi sa lasam si Divizia A in Amatur de la anu ?
            Pertinenta idee.Si ,in functie de cine si cum promoveaza,din anul urmator eventual superliga.Valoarea ta e suficient de ridicata pt a juca in div A,poate chiar Superliga,de ce nu treci tu la profesionisti ?Crezi ca se pot compara jucatorii de div A cu cei din Amatur,chiar cei de pe pozitiile superioare?(cu cateva exceptii,probabil)
            of all the things i lost i miss my mind the most

            Comentariu


            • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

              http://fymaaa.blogspot.com/2010/11/wayn ... 12010.html
              acest calmant se ia pana isi face efectul...

              Comentariu


              • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                Feliciterile mele depline si mult respect, pentru un mare OM un mare CARACTER.,ALEX CIOBANU ma bucur ca am avut ocazia sa dau mana cu un adevarat jucator,iar bucuria v-a fii intodeauna de partea ma cand n-e vom mai intilni.Sa ai parte de tot binele din lume si chef de joc, si putere inca 80 de ani.LONG LIVE ROCK AND ROLL

                Comentariu


                • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                  Felicitari Maestre Alex si la mai mare Nasule !
                  De asemeni Maestre Toth [ care bate tot ]!
                  Doua generati doi CAMPIONI

                  Comentariu


                  • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                    Mersi frumos domnule Gipsy KinG ! A fost o placere sa va cunosc ! Cu siguranta ati animat concursul cu prezenta dvs ! Multa bafta si sanatate !!
                    Mersi deasemenea finului meu preferat si celui mai activ om de pe acest forum domnul ANTALLLLL DENESSSSSSSS !!!
                    Domnule Cozma ....am glumit cand am pus intrebarea cu divizia A ...erau prea multe discutii offtopic si am vrut sa mai starnesc si eu niste discutii contradictorii ... . Fara suparare !
                    Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                    Comentariu


                    • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                      UUUUUUUUUUUFFFFFFFFFFFFFFFFF!!!!!
                      incercati sa va schimbati putin si sa nu mai urmariti cu orice pret un folos sau un castig cat de mic din activitatea asta.
                      se simte in spatele acestor discutii dupa turneul de la sibiu un fel de incrancenare care-i afecteaza pe oameni probabil fara sa vrea ei. intr-adevar, dezordinea, oboseala si stressul au fost prezente si la acest turneu, dar nu pentru ca asa a dorit cineva sau pentru ca altcineva nu a stiut cum sa le evite. pur si simplu s-a intamplat sa fie foarte multi participanti.
                      chiar daca sunt persoane care astazi au o parere proasta despre mine, trebuie sa spun ca am fost la sala Transilvania ca spectator, si am vazut ceva ce foarte rar in alte ocazii am mai avut prilejul sa vad.
                      si chiar asa stand pe scaun si privind la meciuri marturisesc ca am obosit. cu toate astea nu imi parea rau daca stateam pana la ora finalei.
                      nu cred ca aceasta competitie AMATUR este o competite pentru organizatori de evenimente sau pentru colectionari de premii si distinctii....eu cred ca este o pledoarie pentru o viata sanatoasa, pentru ca 16 ore de miscare, de imbratisari si strangeri de mana intre vechi si noi prieteni, de povestiri si anecdote spuse pe indelete, toate astea intr-un cadru foarte frumos cum e sala Transilvania, nu sunt altceva decat "medicamente" pentru corp si pentru minte.
                      nu conteaza ca activitatea asta s-a "lungit" mai mult decat orice estimare pesimista si ca a avut si "timpi morti" o gramada, ci conteaza ca la sfarsit aproape 200 de oameni s-au strans buluc in mijlocul salii ca sa incapa intr-o poza mica. oameni seriosi, trecuti de 30 de ani multi dintre ei, inghesuindu-se si inghiontindu-se pentru o poza.....poate cineva sa-i inteleaga?
                      organizatorii, cei care au fost de data aceasta, poate ar fi vrut si ei sa stea mai mult la masa de tenis in loc sa completeze fise si sa faca programari aspru criticate dupa aceea. au stat 16 ore si au privit la prietenii lor cum se distreaza, iar la sfarsit(asta din auzite, ca nu stiu nici eu sigur) au ramas singuri sa stranga 20 de mese si sa le urce in camion....poate cineva sa-i inteleaga?
                      sunt lucruri care nu trebuie intelese si nici explicate, ci doar traite asa cum sunt ele. despre un asemenea eveniment nu trebuie sa spui "a fost prea lung", "a fost prea dezordonat", "cutare ar fi facut mai bine decat cutare", "nu e bine ca nu s-a facut si AIA", "nu e bine de ce s-a facut AILALTA", ci pur si simplu trebuie SA FII ACOLO SI SA TE BUCURI DE ORICE MOMENT FRUMOS, CHIAR DACA E VORBA DE UN SINGUR MINUT IN DECURS DE 16 ORE.....
                      tot asa, nu trebuie inteleasa si nici explicata atitudinea unui tata mandru de copilul lui pana in panzele albe. poate acel tata pune prea multa patima in discursul lui, dar pentru mandria lui trebuie admirat si aplaudat.
                      la fel si organizatorii, la fel si jucatorii ajunsi in finala de la ora 2 dimineata "garboviti", chiar si eu care am privit de pe scaun, toti trebuie sa fim aplaudati. de ce? pentru ca am trait(fiecare in felul sau) un moment unic. AM CASTIGAT FIECARE CEVA.....
                      si pentru ca ma gandesc tocmai la lucruri pe care le-am spus altadata si imi pare rau ca doar acum imi dau seama de ce le-am spus, va adresez tuturor un indemn, cu speranta ca aceste multe pagini de forum de dispute pe marginea turneului de la Sibiu sa se incheie cu bine:
                      NU MAI FITI ATAT DE SERIOSI, JUCATI-VA MAI MULT, LASATI PE ALTII SA CASTIGE, PENTRU CA ATI CASTIGAT ORICUM BUCURIA JOCULUI, PE CARE NIMENI NU POATE SA V-O IA VREODATA

                      Comentariu


                      • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                        A fost un turneu frumos cu meciuri interesante pentru mine.....turneu foarte greu ....am intalnit jucatori foarte buni....felicitari .....care mau pus la treaba si ii incurajez sa mai participe la concursuri ......Organizarorii FELICITARI pentru tot ce au facut.....MULTUMESC in primul rand ca ma'ti acceptat sa joc la un TURNEU FINAL AmaTuR - pentru prima data.....VA MULTUMESC.....sper sa mai pot participa cu acordul d-voastra.... SARBATORI FERICITE !

                        Comentariu


                        • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                          Postat în original de Alex.C
                          Domnule Ursulean eu nu am spus ca aveti sau nu dreptate...insa insistenta dvs e deranjanta chiar si pt mine cu toate ca nu am nici o legatura cu sub asta. !
                          Sincer ar fi trebuit sa va spuna careva de pe aici ca deja ati trecut de mult pragul penibilului domnule URSULEAN.Intimplarea face ca pina la urma Alex nu a mai rabdat(si cine-l cunoaste stie ca el chiar e un tip echilibrat si de mare caracter).Evident ca exista si alte cai de comunicare pentru a va rezolva problema dumneavoastra nu sa ne exasperati cu atitea mesaje neelocvente si chiar deranjante pentru ceilalti participanti la acest topic.
                          Personal nu am nimic cu dl Ursulean,dar cred ca trebuie sa inceteze cu insistenta domniei sale.
                          Privitor la turneul final,cred ca a sosit momentul ca de la urmatorul turneu final,acesta sa se tina pe parcursul a doua zile.Sunt convins ca nu este nici asta o forma ideala,dar cred,ca macar din punctul de vedere al timpului si al numarului participantilor,cred ca nu v-a mai fi problema.
                          Privitor la organizarea turneului final,am vazut numai pareri neavizate,ca sa fiu in aceeasi nota cu ideea lui Amedeo,si cine organizeaza turnee,cu siguranta a apreciat efortul organizatorilor de la Sibiu(evident care nu se descurcau fara aportul dnului Dan Bodeanu).NU vreau sa va retin mai mult,si,chiar daca e cam devreme,doresc sa va urez tuturor La Multi Ani...si un gind bun de an nou,si sa nu mai fim asa rautaciosi(sau poate asa mi se pare mie acum la sfirsit de an de criza? )Personal tin sa multumesc tuturor pentru tot ce s-a facut in 2010.
                          BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                          FH - TENERGY 64
                          BH - XIOM VEGA EUROPE

                          Comentariu


                          • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                            tenisul de masa ...ping-pong-ul.... pt mine este un drog, o boala care nu poate fi tratata de nici un medic din lume ....
                            " Legile lui Ma Lex "
                            P.S : aveti grija ca se ia ...
                            Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                            Comentariu


                            • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                              Postat în original de Alex.C
                              tenisul de masa ...ping-pong-ul.... pt mine este un drog, o boala care nu poate fi tratata de nici un medic din lume ....
                              " Legile lui Ma Lex "
                              P.S : aveti grija ca se ia ...
                              Eu as vrea sa se ia talentul si tineretea de la tine la mine

                              Comentariu


                              • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                vi le imprumut cu mare placere pe termen nelimitat !
                                Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                Comentariu


                                • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                  l?s?nd deoparte toate discu?iile purtate înainte ?i, cu toate că ?i eu am intrat la ora 17.10 să joc primul meci - când nu mai aveam nici un chef ?i renun??nd aproape la celelalte, cred ca a fost foarte, foarte mult? munc? pentru to?i cei implicati - am să mai ata?ez ?i eu cateva poze (nu toate) printre care se poate vedea, indiferent de ora inaintat?, bucuria strângerilor de m?n? a celor ce jucau la a?a o or? t?rzie, un peisaj/dou? ?i ...

                                  ... un br?du? pentru fiecare cu tot ce vă dori?i:

                                  Comentariu


                                  • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                    CONTINUARE LA FILME
                                    Demonstrativ Otilia Badescu

                                    Prima premiere
                                    Ultima editare de clau; 18.dec.2010, 12:11.
                                    Blade: MICHAEL MAZE
                                    Rubbers: DONIC BARACUDA MAX

                                    Comentariu


                                    • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                      Bine zis,Dragos.Felicitari !

                                      Comentariu


                                      • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                        SI CU ASTA BASTA, ULTIMELE FILME
                                        Grupe Superioare

                                        Superioare+semifinale

                                        Semifinala+finala

                                        Premierea
                                        Ultima editare de clau; 18.dec.2010, 12:12.
                                        Blade: MICHAEL MAZE
                                        Rubbers: DONIC BARACUDA MAX

                                        Comentariu


                                        • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                          Postat în original de jordach
                                          l?s?nd deoparte toate discu?iile purtate înainte ?i, cu toate că ?i eu am intrat la ora 17.10 să joc primul meci - când nu mai aveam nici un chef ?i renun??nd aproape la celelalte, cred ca a fost foarte, foarte mult? munc? pentru to?i cei implicati - am să mai ata?ez ?i eu cateva poze (nu toate) printre care se poate vedea, indiferent de ora inaintat?, bucuria strângerilor de m?n? a celor ce jucau la a?a o or? t?rzie, un peisaj/dou? ?i ...

                                          ... un br?du? pentru fiecare cu tot ce vă dori?i:
                                          BRAVO !!! M-ai dat pe spate cu pozele astea. Sa mai vii pe la turnee.

                                          Comentariu


                                          • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                            ,, Nu stiu altii cum sunt ", dar eu cand ma gandesc la Amatur, imi vin in minte tot felul de lucruri:
                                            Primul turneu Amatur la care am participat, prietenii pe care am reusit sa mi-i fac in acest circuit, jocurile bune pe care le-am realizat dar si cele proaste, toate acestea ma duc inainte cu speranta ca si in 2011 lucrurile vor merge bine!
                                            De ce am deschis acest topic?! simplu! am si eu o parere si anumerofesionistii sa ramana la profesionisti iar amatorii in amatur. De ce? aici se face diferenta! In amatur sunt numai " amatorii " iar la profesionisti sunt campionii, iar un campion nu isi permite sa joace cu amatorii.[ A se vedea ce inseamna campion! Cat despre schimbarea staffului cred ca ar fi o greseala ]
                                            Vreau sa felicit organizatorii, castigatorii si participantii. Va iubesc si va doresc un an mai bun! ><

                                            Comentariu


                                            • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                              multumim si va iubim ...si noi...
                                              sunt de acord cu dvs.
                                              ar trebui mai categoric separati amatorii de profesionisti !
                                              si nu stiu cum e de facut ca eu (de exemplu)ar trebui sa joc numai la amatori !
                                              scuze pt. 0ff-topic !
                                              Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                              FH: Tenergy 05 FX
                                              BH: Tenergy 05 FX

                                              Comentariu


                                              • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                                Organizatorii au nevoie de amatori pt. taxa, pt. nr. lor mare, dar au si interes sa aduca cat mai multi legitimati(prietenii, echipe proprii, etc.). Vom vedea cine va "invinge". Eu cred ca organizatorii vor invinge pt. ca ei au baza. Amatorii daca vor sa vina sa joace, sa joace si cu legitimati printre ei dar sa-si ia adio de la primele locuri care sunt monopol-legitimati! Personal eu vreau sa joc cu legitimati pt. ca imi ridic jocul mai repede, dar ca mine nu gandesc foarte multi si totusi ei sunt majoritatea. Sunt curios ce o sa iasa...
                                                Blade-Darker speed 90
                                                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                                Bh- Testing

                                                Comentariu


                                                • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                                  Tot am impresia ca nu s-a inteles ca viitorii sau actualii legitimati vor juca doar la open, amatorii la amatori sau unde vor vrea ei, iar cand va fi "la gramada" vor juca doar amatorii.
                                                  TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                                  Comentariu


                                                  • Re: TURNEUL FINAL AmaTuR SIBIU, 4 decembrie

                                                    Postat în original de FlorinBN
                                                    Tot am impresia ca nu s-a inteles ca viitorii sau actualii legitimati vor juca doar la open, amatorii la amatori sau unde vor vrea ei, iar cand va fi "la gramada" vor juca doar amatorii.
                                                    Multumim mult, este cea mai buna concluzie a tuturor discutiilor de pana acum.

                                                    Cum facem, gasim in tabelul cu clasamentul ceva coloana cu cei fosti legitimati?
                                                    Ultima editare de clau; 18.dec.2010, 11:43.
                                                    TsE

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X