Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Calendar 2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Turneul A programat pe 13 august la Viva Sport se amana pana la finalizarea reamenajarii salii. Data reprogramata va fi comunicata ulterior.

    Comentariu


    • #77
      Pentru cei cativa impatimiti, interesati de evolutia circuitului Amatur, voi prezenta cateva date din primul semestru 2011, sper eu, semnificative:
      - S-au disputat 71 de turnee, din care 1 turneu A+, 20 de turnee A si 50 de turnee B
      - In Moldova 19 turnee cu 937 participari;
      - In Transilvania 22 de turnee cu 1443 de participari;
      - In Muntenia 30 de turnee 2295 de participari
      - In total 4675 de participari, cu o medie de 66 participanti la un turneu;
      - Media participarilor la turneele A: 125 participanti/ turneu;
      - In fiecare saptamana au participat la turnee in medie 202 jucatori
      Cele mai solicitate turnee:
      22 ian Top Tenis Arena A 223
      7-May Reghin A+ 205
      9-Apr Baicoi A 183
      25-Jun Mangalia A 160
      12-Mar Topoloveni A 155
      5-Feb Brașov A 151
      11-Jun Top Tenis Arena A 147
      5-Mar Bistrița A 133
      14-May Chiajna A 132
      26-Feb Targoviște A 129
      26-Mar Rm Valcea A 129
      16-Apr Pitești A 126
      30-Apr Suceava A 116
      2-Apr Ludus A 102
      Cele mai puternice turnee:
      7-May Reghin A+ 322
      5-Mar Bistrița A 502
      12-Mar Topoloveni A 528
      26-Mar Rm Valcea A 626
      22 ian Top Tenis Arena A 639
      9-Apr Baicoi A 643
      14-May Chiajna A 644
      11-Jun Top Tenis Arena A 663
      5-Feb Brașov A 702
      16-Apr Pitești A 773
      26-Feb Targoviște A 866
      2-Apr Ludus A 1261
      19-Mar Galați A 1328
      12-Feb Gura Humorului A 1337
      4-Jun Botoșani A 2373
      28-May Miercurea Ciuc A 2600
      (nu este prins turneul de la Mangalia cu un punctaj de aprox 600p)
      Cele mai multe turnee A castigate la OPEN:
      Alex Ciobanu 3
      George Durdun 2
      Farkas Gabor 2
      Roman Iulian 2
      Trifu Bogdan 2
      La amatori, Florin Ursuleanu a castigat 3 turnee, toti ceilalti castigatori au o singura vctorie.
      Fata de anul 2010, numarul total de participari a crescut de aproape doua ori, iar la turneele A de 1,4 ori.
      Ultima editare de Dan2; 14.iul.2011, 20:44.

      Comentariu


      • #78
        Pe 27 august este propus un turneu A la Teiuș, odata cu zilele orasului.
        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • #79
          Postat în original de Dan2 Vezi post
          Turneul A programat pe 13 august la Viva Sport se amana pana la finalizarea reamenajarii salii. Data reprogramata va fi comunicata ulterior.
          Avand in vedere anuntul celor de la Viva Sport si faptul ca din 16 iulie (Călărași) pana in 10 septembrie (Curtea de Argeș) pe zona de Sud nu este niciun turneu A, ne putem angaja sa facem un A pe 13 august la Topoloveni! Asta daca se doreste in ajun de Sfanta Marie!
          www.clubarena08.ro

          Comentariu


          • #80
            Este o idee buna si spun asta si pentru faptul ca in acest moment,organizarea turneului de la Curtea deArgeș din 10 sept.2011,nu-i sigura 100%...

            Comentariu


            • #81
              Turneul A de la Bistrița din 20 august se amana pentru la toamna, candva, o sa anuntam in timp util.
              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

              Comentariu


              • #82
                La evenimente nu apare turneul Brașov din 06/08/''11

                Comentariu


                • #83
                  Se mai tine turneul A de la Teiuș 27 aug 2011 ?

                  Comentariu


                  • #84
                    Postat în original de Vali Suta Vezi post
                    Este o idee buna si spun asta si pentru faptul ca in acest moment,organizarea turneului de la Curtea deArgeș din 10 sept.2011,nu-i sigura 100%...
                    Se mai tine concursul de la Curtea de Argeș, din data de 10 septembrie 2011?

                    Comentariu


                    • #85
                      Postat în original de gabi.gogu Vezi post
                      Se mai tine concursul de la Curtea de Argeș, din data de 10 septembrie 2011?
                      Da Gabi! Se va tine sigur, multumita si firmei Dr Oetker care va sponsoriza acest concurs!
                      www.clubarena08.ro

                      Comentariu


                      • #86
                        Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                        Da Gabi! Se va tine sigur, multumita si firmei Dr Oetker care va sponsoriza acest concurs!
                        Super. bravo celor ce au reusit sa aduca un sponsor de asa renume!

                        Comentariu


                        • #87
                          Am placerea de a va anunta reluarea turneelor Amatur in Iași. Vom anunta din timp data si locul de desfasurare De organizare se vor ocupa Lucian Apostol si Adrian Valcu ,
                          Ultima editare de cata_60; 21.sep.2011, 11:54.
                          of all the things i lost i miss my mind the most

                          Comentariu


                          • #88
                            Se mai tine turneul de la Focșani pe 8 octombrie ?
                            Lemn : Yasaka Sweeden Classic
                            Fh : Butterfly bryce
                            Bh : Butterfly bryce

                            Comentariu


                            • #89
                              Am si eu o nelamurire,poate ma ajuta cineva...am participat la amatur-ul din aprilie,desfasurat la Baicoi,si totusi nu apar in niciu clasament actualizat...DC?merci
                              'Just play table tennis....but try to find the perfect paddle 4 you!'

                              FH:donic coppa max
                              blade:donic waldner diablo senso st
                              BH:donic coppa max

                              Comentariu


                              • #90
                                Postat în original de monicad Vezi post
                                Am si eu o nelamurire,poate ma ajuta cineva...am participat la amatur-ul din aprilie,desfasurat la Baicoi,si totusi nu apar in niciu clasament actualizat...DC?merci
                                Dinu Monica loc 1974 in clasamentul din 13 septembrie.

                                Comentariu


                                • #91
                                  Postat în original de Radu George Vezi post
                                  Se mai tine turneul de la Focșani pe 8 octombrie ?
                                  Turneul de la Focșani se amana pana la o data la care sala va fi disponibila.

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Multumesc frumos!eu m-am uitat dar nu m-am gasit acolo..o seara placuta!
                                    'Just play table tennis....but try to find the perfect paddle 4 you!'

                                    FH:donic coppa max
                                    blade:donic waldner diablo senso st
                                    BH:donic coppa max

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      05. NOV 2011 va avea loc un turneu A in Rădăuți. Turneul va fi sponsorizat de dl dr Pomohaci si se va desfasura intr-o sala tip Nastase.Topicul va fi deschis cu 2 saptamani inainte
                                      of all the things i lost i miss my mind the most

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Modificari calendar:

                                        In locul turneului de la Timișoara - 29 oct va avea loc un turneu A la Arad, cel de la Timișoara se va reprograma in noiembrie, probabil.
                                        Turneul A de la Mediaș - 22 oct se amana pe 5 nov.

                                        Rugam organizatorii de la Sf.Gheorghe sa confirme daca se mai tine turneul A de pe 12 nov, in caz contrar ne oferim sa facem unul la Bistrița (sau asteptam alte propuneri in zona).


                                        Update:

                                        Se confirma turneul de la Sf.Gheorghe pe 12 nov.
                                        Ultima editare de FlorinBN; 13.oct.2011, 08:20.
                                        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Pe data de 05 noiembrie era programat la Baicoi,se am?na acesta?

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                            Modificari calendar:
                                            ...Turneul A de la Mediaș - 22 oct se amana pe 5 nov.
                                            Florine, n-ar fi rau daca s-ar putea modifica si topicul turneului de la Mediaș care am vazut ca a aparut cu data de 22 octombrie si deja erau 2-3 inscrisi!
                                            www.clubarena08.ro

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Postat în original de Aurel Fratea Vezi post
                                              Pe data de 05 noiembrie era programat la Baicoi,se am?na acesta?
                                              Turneul de la Baicoi se va tine conform programarii.

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Pe data de 05.11 2011 se va tine si un turneu A la Rădăuți.Suprapunerea cu Baicoi nu e deranjanta,fiind in zone diferite ale tarii
                                                of all the things i lost i miss my mind the most

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Preconizatul turneu de la Iași care din ce am inteles era propus pt 29 octombrie ... ce se intampla cu el ??
                                                  Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                                  FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                                  BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                                  Comentariu


                                                  • Pentru a putea beneficia de un sprijin consistent din partea autoritatilor locale s-a decis organizarea turneului de la Iași cu prilejul festivitatilor organizate de Ziua Unirii (24 ianuarie). Sala in care baietii vroiau sa organizeze concursul costa prea mult.Va vom tine la curent,discutiile sunt in curs si se pare ca treaba e OK
                                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X