Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Calendar 2011

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Calendar actualizat
    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • Pe 22/10/2011 ce este preconizat ?
      5/11/''11 sunt trei ,adevarat cu distante considerabile .

      Comentariu


      • Postat în original de Antal Denes Vezi post
        Pe 22/10/2011 ce este preconizat ?
        5/11/''11 sunt trei ,adevarat cu distante considerabile .
        Un turneu B la Pitești.
        La ultima editie au lipsit brasovenii asa ca locul I a plecat spre Rm-Vilcea.
        Poate acum, pina cind da zapada, pot din nou sa treaca muntii, si sa-si recistige locul.

        Comentariu


        • Postat în original de florin toma Vezi post
          Un turneu B la Pitești.
          La ultima editie au lipsit brasovenii asa ca locul I a plecat spre Rm-Vilcea.
          Poate acum, pina cind da zapada, pot din nou sa treaca muntii, si sa-si recistige locul.
          Chiar ar fi o rentalnire placuta ,sa tina vremea cu noi si atunci ne pitim la Pitești

          Comentariu


          • Pentru 19 noiembrie nu e anuntat / programat / propus nici un turneu ??
            Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

            FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
            BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

            Comentariu


            • Postat în original de rflash Vezi post
              Pentru 19 noiembrie nu e anuntat / programat / propus nici un turneu ??
              Turneu B la Pitești; Penultima etapa din turneul de Grand Prix.

              Comentariu


              • Turneu B-FRTM la Buzău ; singura etapa din tur pentru divizia B!

                Comentariu


                • Intentionam sa facem un concurs la Fălticeni intr-una din saptamanile premergatoare turneului A+ de la Targoviște.Va fi un turneu de echipe[cu 4 sau 5 echipe invitate] sau,mai putin probabil,un "B".Stiu ca Florin vrea sa faca ceva la Bistrița.Hotarati-va ce si cand,sa nu ne suprapunem pt ca ar fi pacat.In functie de voi luam si noi o decizie
                  of all the things i lost i miss my mind the most

                  Comentariu


                  • Noi nu mai facem, nu mai am cand. Am si anuntat mai demult, odata cu confirmarea turneului de la Sf.Gheorghe.
                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                    Comentariu


                    • O data cu Turneul Final 2011, se va incheia ciclul de turnee A destinate anului 2011, acestea urmand a se programa in calendarul 2012
                      Perioada sfarsitului de an este rezervata obiceiurilor legate de sarbatorile de iarna: taiatul porcului, Mos Craciun, Anul Nou, Plugusorul, Sorcova, cativa sfinti importanti, alte treburi gospodaresti tinandu-i aproape de familie pe multi amaturisti.
                      De aceea, si turneele Amatur vor fi aproape de aceste evenimente: asteptam cat mai multe turnee B pentru copii, pentru parinti si copii, turnee pentru degustatori, pentru gurmanzi, pentru uratori, cu premii de la Mos Craciun (daca are ceva sponsori in tolba), premii in guitatori la protap, premii in butoaie de vin, butelcute de tuica, lazi de mere, pere sau gutui.
                      Vom urmari cu interes vesti despre colindatorii amaturisti, copii sau oameni mari, poate ca inspiratia maestrului Adimucu ne va face cadou si un "Colind al amaturistului", pe care sa-l cantam in fapt de seara, cand vom merge la prieteni sau la sala de tenis!
                      Pana atunci, insa, se apropie cu pasi repezi marea intalnire a amaturistilor de la Targoviște. Pregatiti-va!
                      Ultima editare de Dan2; 07.nov.2011, 15:22.

                      Comentariu


                      • Postat în original de Dan2 Vezi post
                        O data cu Turneul Final 2011, se va incheia ciclul de turnee A destinate anului 2011, acestea urmand a se programa in calendarul 2012
                        Perioada sfarsitului de an este rezervata obiceiurilor legate de sarbatorile de iarna: taiatul porcului, Mos Craciun, Anul Nou, Plugusorul, Sorcova, cativa sfinti importanti, alte treburi gospodaresti tinandu-i aproape de familie pe multi amaturisti.
                        De aceea, si turneele Amatur vor fi aproape de aceste evenimente: asteptam cat mai multe turnee B pentru copii, pentru parinti si copii, turnee pentru degustatori, pentru gurmanzi, pentru uratori, cu premii de la Mos Craciun (daca are ceva sponsori in tolba), premii in guitatori la protap, premii in butoaie de vin, butelcute de tuica, lazi de mere, pere sau gutui.
                        Vom urmari cu interes vesti despre colindatorii amaturisti, copii sau oameni mari, poate ca inspiratia maestrului Adimucu ne va face cadou si un "Colind al amaturistului", pe care sa-l cantam in fapt de seara, cand vom merge la prieteni sau la sala de tenis!
                        Pana atunci, insa, se apropie cu pasi repezi marea intalnire a amaturistilor de la Targoviște. Pregatiti-va!
                        Sa incep eu primul: simbata 17 decembrie, se va inmina la Curtea de Argeș, premiul pentru cistigatorul turneului de GRAND Prix
                        Sunt asteptati (si invitati) toti doritorii de o degustare la fata locului din premiul cel mare, alaturi de o tuica fiarta si alte cele.
                        Doritorii rog sa ma contacteze, pentru a rezolva si problema cazarii.
                        Mai jos, premiul cel mare...

                        Comentariu


                        • LA data de 19.11 se va organiza un turneu A la Roman in Sala Polivalenta a orasului.Organizatori dnii Nastase si Zarnescu,care vor publica la momentul oportun anuntul turneului
                          Ultima editare de cata_60; 08.nov.2011, 14:01.
                          of all the things i lost i miss my mind the most

                          Comentariu


                          • nimika la suceav pana la finalul anului ?

                            Comentariu


                            • pe 17 12 va avea loc un turneu ceva mai deosebit la Fălticeni Vom anunta in cateva zile
                              of all the things i lost i miss my mind the most

                              Comentariu


                              • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                O data cu Turneul Final 2011, se va incheia ciclul de turnee A destinate anului 2011, acestea urmand a se programa in calendarul 2012
                                Perioada sfarsitului de an este rezervata obiceiurilor legate de sarbatorile de iarna: taiatul porcului, Mos Craciun, Anul Nou, Plugusorul, Sorcova, cativa sfinti importanti, alte treburi gospodaresti tinandu-i aproape de familie pe multi amaturisti.
                                De aceea, si turneele Amatur vor fi aproape de aceste evenimente: asteptam cat mai multe turnee B pentru copii, pentru parinti si copii, turnee pentru degustatori, pentru gurmanzi, pentru uratori, cu premii de la Mos Craciun (daca are ceva sponsori in tolba), premii in guitatori la protap, premii in butoaie de vin, butelcute de tuica.....
                                Lamuriti-mi si mie o problema. Shuni organizeaza un turneu A pe 10.12[eu n-am absolut nimic impotriva],in consecinta daca chestia sa nu mai facem A uri pana in 2012 nu e batuta in cuie incerc sa vorbesc si eu cu oficialitatile de la noi sa fac din Turneul de Mos Craciun un A,in sala aia noua a orasului
                                of all the things i lost i miss my mind the most

                                Comentariu


                                • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                  Lamuriti-mi si mie o problema. Shuni organizeaza un turneu A pe 10.12[eu n-am absolut nimic impotriva],in consecinta daca chestia sa nu mai facem A uri pana in 2012 nu e batuta in cuie incerc sa vorbesc si eu cu oficialitatile de la noi sa fac din Turneul de Mos Craciun un A,in sala aia noua a orasului
                                  Nu va poate opri nimeni sa faceti turnee de oricare ar fi ele.
                                  Ideea lui Dan 2 era ca, in perioada de dinaintea sarbatorilor, oamenii mai sunt ocupati cu taierea porcilor si a altor oratanii si sunt mai greu de adunat, dar se mai gasesc din cei care vor sa fuga de acasa
                                  Distractie placuta !

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                    Lamuriti-mi si mie o problema. Shuni organizeaza un turneu A pe 10.12[eu n-am absolut nimic impotriva],in consecinta daca chestia sa nu mai facem A uri pana in 2012 nu e batuta in cuie incerc sa vorbesc si eu cu oficialitatile de la noi sa fac din Turneul de Mos Craciun un A,in sala aia noua a orasului
                                    Cred ca litera "A" vine de la Amatori. Shuni ar putea confirma.
                                    Turneul este, ca si celelalte turnee de tip "B" organizate la Cluj, pe categoriile Amatori "A" (mi se pare cam impropriu aceasta codificare a categoriei de jucatori Amatori), respectiv Open.
                                    Cred ca, din eroare de scriere..., a uitat sa puna si categoria "B" a turneului.

                                    Comentariu


                                    • Mesajul este o recomandare de organizare si de participare la turnee locale, in care fiecare comunitate are cel mai bun prilej de intalnire "in familie" si de sarbatorire a Craciunului.
                                      In acelasi timp, o recomandare sa evitam organizarea unor turnee "mini A" care sunt doar turnee de conjunctura, fara reprezentivitate, care nu aduna mai mult de 40-50 de participanti. In aceleasi conditii de organizare si cu aceiasi participanti este mult mai potrivit un turneu B care nu obliga localitatile invecinate sa renunte la organizarea propriului turneu "Mos Craciun".
                                      Turneul de la Cluj are un alt scop: acela de a celebra ziua mondiala a persoanelor cu dizabilitati, turneu destinat si prietenilor care doresc sa participe si care a fost amanat pentru a nu se desfasura in aceeasi zi cu Turneul Final.


                                      Postat în original de toth laszlo Vezi post
                                      Acest turneu este organizat in colaborare cu Centrul Lamont Cluj fiindca in data de 3 decembrie este ziua mondiala a persoanelor cu dizabilitati si cu aceasta ocazie vrem sa sarbatorim impreuna, pe cei care vor fii prezenti la acest turneu.
                                      Exista totusi o regula legata de organizarea turneelor A: Nu sunt anuntate de cine vrea, cand doreste; acestea pot fi anuntate numai dupa programarea in Calendarul AMaTuR.
                                      Ultima editare de Dan2; 30.nov.2011, 18:02.

                                      Comentariu


                                      • oki...
                                        of all the things i lost i miss my mind the most

                                        Comentariu


                                        • La Cluj este un turneu A nicidecum turneu B.
                                          BTY-----Fx 05

                                          Comentariu


                                          • Nu se organizeaza un turneu si la Iași anul urmator? Oras mare, multi jucator, liga judeteana cu 3 divizii, cred ca ar fi cativa jucatori care ar face fata onorabil in Amatur. Si o experienta foarte interesanta pentru toti.
                                            Jun Mizutani
                                            Tenergy 05 FX

                                            Comentariu


                                            • Se pare ca interesul iesenilor pentru turneele Amatur a crescut in ultimul timp si cu siguranta un turneu la Iași ar atrage participanti multi si de calitate.
                                              Speram ca, cu ajutorul vostru, al iesenilor, sa realizam la Iași un turneu A pe 21 ianuarie, in cinstea zilei Unirii, zi pentru care facem pregatiri atat la București, cat si la Cluj. Turneul de la Fălticeni va fi pentru Catalin Cozma un prilej potrivit pentru punerea la punct a detaliilor.

                                              Comentariu


                                              • Mult succes cu organizarea. O sa fim pe faza cu inscrierile
                                                Jun Mizutani
                                                Tenergy 05 FX

                                                Comentariu


                                                • Am rezolvat-o astazi cu concursul de la Iași,se va face in sala tip "Nastase"din Alexandru.Tare greu e de obtinut o sala acolo,mai toate sunt inchiriate cu ora de oamenii cu bani care joaca fotbal sau tenis de camp.Noroc ca la Primarie ai cu cine sta de vorba.Voi reveni cu detalii
                                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                                    Am rezolvat-o astazi cu concursul de la Iași,se va face in sala tip "Nastase"din Alexandru.Tare greu e de obtinut o sala acolo,mai toate sunt inchiriate cu ora de oamenii cu bani care joaca fotbal sau tenis de camp.Noroc ca la Primarie ai cu cine sta de vorba.Voi reveni cu detalii
                                                    Felicitari dl. Cozma,trebuie sa bati la multe usi pana intelege cineva,bine ca ati gasit persoana care are afinitati cu TM.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X