Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfat pentru cumpararea paletelor (www.tenismasa.ro)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi



  • Foarte multe noutati pe stoc
    .
    Fete XIOM-OMEGA 5 PRO,TAU.-In completarea colectiei OMEGA V TOUR
    Lemne XIOM-Haiabusa Z,ZX,In completarea colectiei HAIABUSA
    Avem totul pentru
    www.tenismasa.ro
    Noua colectie XIOM-2013-2014,huse,genti,rucsaci,incaltaminte,care iti sunt oferite in exclusivitate de magazinul de tenis de masă din SEMA PARC,situat langa sala de tenis TOP TENIS ARENA din Splaiul independentei nr.319

    Asteptam comenzi
    0728747067
    0727903858
    Multumesc
    www.tenismasa.ro

    Comentariu




    • Noul lemn XIOM VEGA PRO cu maner FL si ST acum pe stoc la o super oferta-420 lei
      Va prezint detaliile date de producator
      NEW BLADES:



      VEGA PRO

      Structure: 5 Wood Ply + 2 Composite (Zephylium & X-Carbon)

      Character: OFF ~ OFF+

      Grips Available: FL, ST, CP (WFL for China only)

      What is special?

      Zephylium & X-Carbon

      Different from typical Zylon, as Zylon is 3k in thickness while Zephylium is 1k

      Different from typical Carbon, as many uses 6k and 3k in thickness while X-Carbon is 1k.

      Composition that we use is about 2~4 times more expensive than typical composition. We have used these compositions to lower the weight and also to increase the feeling of the blade.

      If the carbon or zylon are too thick or heavy, it will interfere with the feeling of the blade.

      But therefore we use only 1k (depite the price) in order to bring the best of the composite blade

      (Currently only blades that uses these compositions are Hayabusa, BT Super Zhang Jike, and Vega)



      Jointless Wood

      Usually, when many manufactoring companies produce blades, they use two veneer and joint them together to make one piece of veneer.

      For example, Rosewood wood is very difficult to find one single piece wood for the blade. Therefore many companies uses two veneer to join them into one to make it one piece for the surface veneer.

      Also if you open up the blades and look at each veneer, you can see that most of them are jointed. But if you look at our blade, all our layer of veneer are jointless woods.

      What is so good about jointless woods? Think about wearing a shoe that is cut in half and glued back together. How would this feel ? This applies same as the blades, if you use jointless wood, it will increase the performance and stability of the blade.

      Why doesn't other manufactoring companies use jointless wood. Because it is expensive and hard to get. Usually in order to make jointless blade, it will require 100~300year old wood to be used. But as you know the thicker and older the wood it is the more expensive it is.

      (Because the wood is old, the wood grain on the surface might feel bit more rough than other blades. This is same as people, If we get older we get more winkles, same applies for the wood, the wood is older and the winkles are somthing we cannot get rid of)



      Glue

      Natural Glue is used to make this blade in order to maximize control and catching of the ball while impact.

      Most of the blades are produced by using epoxy glue, in order to increase production.

      Epoxy glue dries up much faster than any other glue, and it is well used for mass production. (Usually uses hot press to increase productivity)

      However, the epoxy glue forms a thin layer of glue while drying up between the veneer that blocks the smooth feeling of the blade and also increases hardness of blade. This is not good for the professional players which requires better control and catch.

      Natural Glue is highly not the favorable way for the most of manfactoring company due to fact that it needs long time to dry up. However, we have separte drying storage made for only Vega series which helps to dry naturally.

      And when it is dried up naturally, the glue will eventually vaporate and absorbed into the wood, leaving absolutely no layer of any glue between the veneer.



      THIL & Made in Korea

      THIL is our quality control. Wood is breathing thing that changes easily according to the surrounding environment.

      Therefore Temperature, Humidity, Insect, and Light are very important to the wood managment. Our factory in Korea is THIL controled factory to make sure that at point of production the wood is at their best shape.

      Made in Korea. In order to make one blade, it must go through 20 different types of machines. 20?? Yes! about twice or three times more machines that is required to make a blade. We use 20 different machine in order to make sure the quality of the blade are all same at all time.



      T-FOIL

      The blade comes with the T-foil attached, in order to reuse them for maintenance of rubber and blade.



      SURPRISE!

      Jang Woo Jin used customized Hayabusa.

      In easy words, VEGA blade.

      The production cost of Vega is very expensive, but we felt that we wanted this blade to become another VEGA series that can become one of the world's best seller.!


      Pentru comenzi
      www.tenismasa.ro
      Multumesc
      0728747067
      0727903858
      www.tenismasa.ro

      Comentariu


      • Ati primit suport genunchi Multi Action Mc David ?
        Blade : OSP Virtuoso AC (Rst)
        Fh : Xiom Omega VII Pro (2,0 mm) black
        Bh : Andro Rasanter R 42 (2,0 mm) green

        Comentariu


        • Buna seara si bine v-am gasit.
          Desi citesc de zile insir acest forum, am ajuns la concluzia ca nu stiu nici macar pe un sfert din cat credeam ca stiu. Asta cel putin in materie de echipament, cel folosit la momentul actual ( lemne, fete, etc). Curios , dar mai mult increzator ca o "alta" paleta imi va imbunatati oarecum performata de joc, m-am hotarat sa-mi achizitionez o paleta SH, de aici de pe forum, insa as dori un sfat cu privire la ceea ce ar trebui sa cumpar.
          Pe scurt, joc cam de 15 ani, desi in ultimii 10 nu stiu daca am jucat de 50 de ori, devina fiind lipsa timpului.
          De vreo 6 luni insa Duminica de Duminica ne strangem cativa amici si jucam 3-4 ore...deci as putea spune amatori in adevaratul sens al cuvantului. Paletele folosite (2 la numar) sunt din comert, gata asamblate, amandoua fiind Butterfly, una no-name si cealalta poate nitel mai cunoscuta, Butterfly Schlager (Weltmister 2003) . Stiu ca este paleta hobby, stiu ca nu se compara cu cele comercializate aici, dar se pare ca joc bine cu ea. Insa as vrea ceva mai mult.
          Desi am cautat ( poate nu suficient de bine) nu gasesc nimic despre ea, ce lemn are, ce fete are.... sa stiu ce anume sa iau in continuare care sa mearga oarecum pe acelasi set-up , doar mult mai imbunatatit.
          Pretul in care sa ma incadrez ar fi 250-300 RON si doresc ca ea sa fie gata asamblata de cineva care se pricepe....
          Fiind la 50 km de Arad, nu-mi permite timpul sa ma duc la un club de tenis sa incerc diferite palete, de aceea incerc oarecum sfaturi de la cei care se pricep.
          Daca am omis ceva, a fost din necunostinta de cauza.. va rog sa ma iertati. Astept sfaturi si oferte din partea d-voastra.

          O seara placuta,

          Raul

          - - - Actualizat - - -

          salutare,

          Nimeni....?

          Comentariu


          • Buna ziua

            Am citit mesajul dvs,va multumesc pentru ca ati ales sa va configurez paleta .
            Din categoria lemnelor foarte bune de pe piata ,m-am gandit la un lemn LEVI-ALL,din 5 straturi de lemn,foarte controlabil si f.bine realizat.Sunt lemne care sunt exportate in GERMANIA de cunoscutul producator roman din MIERCUREA -CIUC,la un pret fara concurenta.
            Din categoria fetelor va recomand din gama NITTAKU-JAPONIA-,fetele NITTAKU- NODIAS.Aceata configuratie este foarte buna pentru control si efect,nu sare nici foarte tare,puteti pune f.multe mingi pe masa inca de la inceput
            Paleta este ansamblata-gratuit
            Banda cant gratuit
            COST-300 LEI...am incercat sa ma incadrez in pretul dvs.
            Transport gratuit cu ramburs -posta romana
            Catalog gratuit.
            Am nevoie de adresa si numarul dvs. de telefon
            www.tenismasa.ro
            Multumesc
            0728747067
            www.tenismasa.ro

            Comentariu


            • Buna,

              Apreciez rapiditatea d-voastra cat si recomandarile.Dupa cum stiti sunt total pe langa set-up-ul paletelor, fetelor... lemnelor.. s.a.m.d.
              Intrebare : ce se intampla daca constat ca paleta NU este pe stilul meu si nu reusesc sa joc cu ea?
              Daca sa zicem dupa un joc de 2-3-4 ore, aceasta paleta nu-mi ofera feedback-ul necesar in aceeasi bani si cu transportul suportat de mine s-ar putea schimba si as putea opta pentru un alt set-up?

              Comentariu


              • Ati primit suport genunchi Multi Action Mc David ?

                Deocamdata nu...va voi informa cand primesc
                multumesc
                0728747067
                www.tenismasa.ro

                Comentariu


                • Este mai bine sa va duceti la o sala din localitatea dvs,acolo sa puteti proba mai multe palete...pe urma sa va alegeti ce va place.Eu v-am recomandat si in functie de bugetul dvs si din ce imi spuneti dvs.Sunt sute de combinatii de lemne si fete,credeti ca daca va schimb eu paleta, ajungem unde doriti dvs.?Credeti-ma mergeti la o sala unde va poate vedea cineva si va poate recomanda ce va trebuie.Daca eu am ce va trebuie dvs.....cu placere.
                  www.tenismasa.ro

                  Comentariu


                  • buna,

                    Da...aveti dreptate, insa nu am aici sala ... unde sa pot verifica diferite palete, din pacate!

                    Comentariu


                    • corect,mai cautati .
                      www.tenismasa.ro

                      Comentariu


                      • Da e o problema..dar in lipsa de altceva va pot garanta ca domnul tibi este un om f serios...luati in seama sfatul lui. Numai bine!
                        Blade: Viscaria, FL
                        fh: T05, 2,1 mm, black
                        bh: T05, 2,1 mm, red

                        Comentariu


                        • Postat în original de Raoul Vezi post
                          Buna,

                          Apreciez rapiditatea d-voastra cat si recomandarile.Dupa cum stiti sunt total pe langa set-up-ul paletelor, fetelor... lemnelor.. s.a.m.d.
                          Intrebare : ce se intampla daca constat ca paleta NU este pe stilul meu si nu reusesc sa joc cu ea?
                          Daca sa zicem dupa un joc de 2-3-4 ore, aceasta paleta nu-mi ofera feedback-ul necesar in aceeasi bani si cu transportul suportat de mine s-ar putea schimba si as putea opta pentru un alt set-up?
                          Ce bine ar fi daca s-ar schimba asa.....Oameni acestia ,importatori ,ar vinde numai palete sh...
                          Iti spun ca un sfat util.alege bine lemnul si fetele ,deoarece le cumperi de noi si daca nu iti convine si vrei sa vinzi automat pierzi 30-40% din pret.
                          exemplu.la o paleta de 300 lei ,doar incercata fff greu o sa gasesti sa o vinzi si cu un 200 lei.
                          Asa ca incearca sa ajungi undeva ,sa testezi si sa cumperi ceva care sa iti mearga.
                          Blade TESTE
                          Fh TENERGY
                          ​Bh IARBA UZATA

                          Comentariu


                          • Va asteptam si la magazinul deschis in bucuresti str. Splaiul independentei nr. 319 incinta sema parc langa sala de tenis top tenis arena
                            Produse XIOM,NITTAKU,DONIC,YASAKA
                            Program magazin: L-v - 10.00 - 13.00 16 - 20.00
                            S - D - 10.00 - 14.00
                            Toti cumparatorii beneficiaza de bonusuri speciale
                            Pentru comenzi
                            www.tenismasa.ro
                            0728747067
                            0727903858
                            www.tenismasa.ro

                            Comentariu


                            • Va asteptam la magazinul deschis in bucuresti str. Splaiul independentei nr. 319 incinta sema parc langa sala de tenis top tenis arena
                              Produse XIOM,NITTAKU,DONIC,YASAKA - Stoc de marfa reinoit saptamanal. Mentenanta gratuita pentru clientii magazinului.
                              Program magazin: L-v - 10.00 - 13.00 16 - 20.00
                              S - D - 10.00 - 14.00
                              Pentru comenzi
                              www.tenismasa.ro
                              0728747067
                              0727903858
                              www.tenismasa.ro

                              Comentariu


                              • Buna ziua,
                                incercam sa gasesc forumul potrivit pentru o recomandare in vederea upgrade-ului paletei cu care joc, sper ca am nimerit bine.

                                Paleta mea are doua fete butterfly sriverL 1.9(cumparate de aici de pe forum), iar lemnul e ceva slab, luat de la o paleta ieftina. Mi se pare ca merge destul de ok, cred ca nivelul meu este ceva peste mediu, insa as dori sa avansez putin. As dori sa pot da mai mult efect mingii si un control mai bun.
                                De aceea as dori sa-mi dati niste sfaturi, sa iau alt lemn, alte fete, sau cu totul alta paleta? Bugetul meu ar fi undeva la 250-300lei.

                                Va multumesc,
                                Ovidiu

                                Comentariu


                                • www.xiomtt.com
                                  Multe noutati vor aparea la lemne si fete XIOM..cat de curand
                                  Pentru comenzi
                                  0728747067
                                  Multumesc

                                  www.tenismasa.ro
                                  www.tenismasa.ro

                                  Comentariu


                                  • Produse MC DAVID pe stoc acum(suport tendon rotulian....etc)
                                    pentru comenzi
                                    0728747067
                                    www.tenismasa.ro
                                    www.tenismasa.ro

                                    Comentariu


                                    • buna ziua,

                                      Ma intereseaza o paleta, lemn si fete, viteza si control, am un buget de 300lei

                                      Multumesc

                                      Comentariu


                                      • Buna ziua
                                        aveti m.p.
                                        multumesc
                                        0728747067
                                        www.tenismasa.ro

                                        Comentariu


                                        • Noile mingi de plastic ITTF Nittaku 40+ ,in set de 3 /buc-acum pe stoc numai la
                                          www.tenismasa.ro
                                          De asemenea si mingile DONIC COACH la pungi de 120/buc
                                          Stoc foarte limitat
                                          Comenzi la
                                          0728747067
                                          0727903858
                                          Multumesc
                                          www.tenismasa.ro

                                          Comentariu


                                          • La toate comanzile lansate in perioada 7 august - 24 august 2014 se aplica reducere 10%
                                            Comenzile vor fi livrate incepand cu 25 august 2014
                                            7 august - 24 august 2014 - concediu de odihna
                                            www.tenismasa.ro
                                            0728747067
                                            0727903858
                                            doar pentru SMS...in aceasta perioada
                                            www.tenismasa.ro

                                            Comentariu


                                            • Foarte multe oferte XIOM,NITTAKU, numai pe www.tenismasa.ro
                                              In special lemne ,fete,textile .
                                              Stoc limitat
                                              multumesc
                                              0728747067
                                              0727903858
                                              www.tenismasa.ro

                                              Comentariu


                                              • ACUM SUPER OFERTA LA NITTAKU SI XIOM

                                                In perioada 20.10.2014 - 27.10.2014 NITTAKU SI XIOM va ofera SETAP-UL de 407 lei cu TRANSPORT GRATUIT
                                                Cel mai vandut lemn NITTAKU SEPTEAR cu maner drept sau concav, la alegere;
                                                Cele mai vandute fete XIOM - VEGA EUROPA SI VEGA PRO ,o super oferta numai la aceasta combinatie de lemn ofensiv si o fata cu mult efect si viteza pentru FH(VEGA PRO) si o fata cu mult control si efect pentru BH(VEGA EUROPA).
                                                Paleta va ansamblata profi ,GRATUIT, cu banda de cant, Gratuit, si livrarea se face GRATUIT.
                                                La alegere va putem oferi husa XIOM sau NITTAKU si solutie de curatat + burete XIOM sau NITTAKU
                                                Oferta cuprinde LEMN NITTAKU SEPTEAR -189 LEI....in loc de 220 lei
                                                Fetele XIOM VEGA PRO-109 LEI /BUC in loc de 129lei/buc si VEGA EUROPA 109 LEI/BUC fata de 129lei/buc

                                                Stocul este limitat
                                                Asteptam comenzi la 0728747067 / 0727903858
                                                Multumesc
                                                www.tenismasa.ro
                                                www.tenismasa.ro

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de tibi Vezi post
                                                  ACUM SUPER OFERTA LA NITTAKU SI XIOM

                                                  In perioada 20.10.2014 - 27.10.2014 NITTAKU SI XIOM va ofera SETAP-UL de 407 lei cu TRANSPORT GRATUIT
                                                  Cel mai vandut lemn NITTAKU SEPTEAR cu maner drept sau concav, la alegere;
                                                  Cele mai vandute fete XIOM - VEGA EUROPA SI VEGA PRO ,o super oferta numai la aceasta combinatie de lemn ofensiv si o fata cu mult efect si viteza pentru FH(VEGA PRO) si o fata cu mult control si efect pentru BH(VEGA EUROPA).
                                                  Paleta va ansamblata profi ,GRATUIT, cu banda de cant, Gratuit, si livrarea se face GRATUIT.
                                                  La alegere va putem oferi husa XIOM sau NITTAKU si solutie de curatat + burete XIOM sau NITTAKU
                                                  Oferta cuprinde LEMN NITTAKU SEPTEAR -189 LEI....in loc de 220 lei
                                                  Fetele XIOM VEGA PRO-109 LEI /BUC in loc de 129lei/buc si VEGA EUROPA 109 LEI/BUC fata de 129lei/buc

                                                  Stocul este limitat
                                                  Asteptam comenzi la 0728747067 / 0727903858
                                                  Multumesc
                                                  www.tenismasa.ro

                                                  www.tenismasa.ro

                                                  Comentariu


                                                  • XIOM- NOTICE

                                                    Fri 24, 2014
                                                    Omega V Asia and Euro
                                                    Dynamic Friction:
                                                    Moving ahead of the new changes of table tennis world,
                                                    XIOM has researched rubbers for the upcoming new poly ball, which is different to celluloid balls.
                                                    Dynamic Friction technology was actually made from studying snow tires and winter tires.
                                                    XIOM has increased traction of the surface of the rubber, and customized the spores of the sponges to help to increase performance of the rubber. This technology not only helps to be stabilize the game play but it grabs, controls and spins better on the new poly ball.
                                                    We are very proud to announce that our rubber will be the next leading generation rubber.
                                                    OMEGA V ASIA 50 degree hardness
                                                    OMEGA V EURO 45 degree hardness


                                                    Incepand de azi 24.10.2014, avem pe stoc noile fete XIOM concepute pentru MINGIILE DE PLASTIC - XIOM OMEGA V EURO si XIOM OMEGA V ASIA, in varianta de 2,0 si max, pret-180 lei/bucata.
                                                    Toti cei interesati pot testa fetele la sala de tenis TOP TENIS ARENA BUCURESTI
                                                    Primii 10 cumparatori vor avea 8% reducere.
                                                    Cluburile beneficiaza de 12% reducere la achizitia acestor tip de fete.
                                                    Asteptam comenzile dvs.
                                                    Stocul este limitat, deoarece cantitatea de fete livrate catre Romania a fost mica, cererea pe piata Europeana fiind foarte mare.
                                                    Multumesc!
                                                    0728747067
                                                    0727903858
                                                    ANDRO GIR SRL
                                                    www.tenismasa.ro

                                                    http://www.tenismasa.ro/new-2014---x...europe/736.htm
                                                    http://www.tenismasa.ro/new-2014---x...v-asia/737.htm
                                                    www.tenismasa.ro

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X