Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Mr. Ubique
    a răspuns
    Postat în original de mateidumitru Vezi post
    Prin decizia pe care a luat-o, comitetul director nu a reușit altceva decât să invrajbeasca jucătorii, unii împotriva altora. Nici unde în lume, nu se schimbă regulile în timpul jocului. Dacă vreți să mai beneficiați de încrederea pe care v-au acordat-o membrii Amatur, trebuie să amânați punerea în practică a deciziei, după turneul final.
    cred ca este cea mai decenta propunere amanarea aplicarii acestei decizii dupa turneul final! 👍

    Lasă un comentariu:


  • mihais mioveni
    a răspuns
    Postat în original de mateidumitru Vezi post
    Renunțarea la grupele superioare va duce, încet, încet, la autodizolvarea Amaturului. Eu unul, promit că n-o să mai particip la turnee fără grupe superioare, decât în cazuri excepționale.
    Și eu la fel! Voi participa doar la turneele care se țin sâmbăta sau duminica!

    Lasă un comentariu:


  • GabrielD
    a răspuns
    Sunt situatii cand nu se pot introduce si grupele superioare, in special in cazul salilor mai mici. Chiar in aceasta seara s-a incheiat turneul B organizat la Salcea (Suceava). Aseara am incarcat pozele de la categoria A/H la ora 23:30, iar azi am incarcat clasamentul de la categoria E/O in jurul orei 00:20! Cred ca organizatorul local a ajuns acasa in jurul orei 00:00. Pe de alta parte, cand organizam in weekend, incercand ca turneul sa se desfasoare pe trei-patru categorii, nici nu mai stim ce sa facem ca cei de dimineata sa nu se suprapuna cu cei de dupa-amiaza - fiind vorba si de meciuri care dureaza mult. Ce as vrea sa se inteleaga e ca noi, organizatorii tehnici sau locali, facem de multe ori sacrificii mari pentru a tine un turneu, rupand chiar din timpul petrecut alaturi de familie sau de prieteni. De exemplu, fratele cel mai mic este pensionat pe caz de boala de cativa ani, insa, deoarece am fost foarte ocupat in ultimii ani, l-am cam neglijat, uneori pentru a mai tine un turneu. De un an de zile incerc sa rezerv o dupa-amiaza din saptamana doar pentru el.

    Este dreptul dumneavoastra sa fiti exigent la adresa organizatorilor - ma refer la mesajul cu ora 18:00-, dar, pentru unii, poate conteaza sa ajunga pe acasa si la o ora aparent rezonabila. Mentionez ca de multe ori am stat pentru a incarca un meci de tenis pe youtube sau pentru a adauga mai multe poze pe pagina turneului doar pentru a le oferi participantilor o aminire pretioasa. Multi organizatori nu se implica doar din interese materiale, ci sunt la dispozitia jucatorilor pentru ca le place tenisul de masa si, in plus, vor sa arate lucrul acesta!​

    Lasă un comentariu:


  • mateidumitru
    a răspuns
    Prin decizia pe care a luat-o, comitetul director nu a reușit altceva decât să invrajbeasca jucătorii, unii împotriva altora. Nici unde în lume, nu se schimbă regulile în timpul jocului. Dacă vreți să mai beneficiați de încrederea pe care v-au acordat-o membrii Amatur, trebuie să amânați punerea în practică a deciziei, după turneul final.

    Lasă un comentariu:


  • mateidumitru
    a răspuns
    Postat în original de Mr. Ubique Vezi post
    si totusi, cu tot respectul, nu am primit inca un raspuns de la Comitetul Director cu privire la promovarile astea fortate ... sau trebuie sa presupunem ca aceste decizii se iau in mod discretionar-dictatorial, fara drept la replica, fara explicatii ... eventual cu alte sanctiuni pentru motive inchipuite de a fi jignit pe nu stiu care ... eu inca astept, convins fiind ca din tot acest comitet cred ca in afara de un singur om, restul ma stiu doar din poze
    Și tăcerea e un răspuns.

    Lasă un comentariu:


  • mateidumitru
    a răspuns
    Postat în original de Niculae.G Vezi post
    Nu cred. Rămâne de văzut.
    👍

    Lasă un comentariu:


  • jurescu sorin
    a răspuns
    Postat în original de Niculae.G Vezi post
    Nu cred. Rămâne de văzut.
    Cheltuieli mari ptr participanți,profit ptr organizatori(in sensul că la ora 18.00 se închide sala!!,iar participanții pe bani multi joaca 4-6 meciuri)

    Lasă un comentariu:


  • Mr. Ubique
    a răspuns
    si totusi, cu tot respectul, nu am primit inca un raspuns de la Comitetul Director cu privire la promovarile astea fortate ... sau trebuie sa presupunem ca aceste decizii se iau in mod discretionar-dictatorial, fara drept la replica, fara explicatii ... eventual cu alte sanctiuni pentru motive inchipuite de a fi jignit pe nu stiu care ... eu inca astept, convins fiind ca din tot acest comitet cred ca in afara de un singur om, restul ma stiu doar din poze

    Lasă un comentariu:


  • Niculae.G
    a răspuns
    Nu cred. Rămâne de văzut.

    Lasă un comentariu:


  • mateidumitru
    a răspuns
    Postat în original de Niculae.G Vezi post
    Cine a zis că scoate grupele superioare ? A.fost doar o propunere noi jucătorii in mare majoritate vrem superioare. Si speram că rămâne doar propunere rămâne.
    Da, dar în Amatur minoritatea decide 😋

    Lasă un comentariu:


  • mateidumitru
    a răspuns
    Postat în original de dani 0205 Vezi post

    Joia viitoare, nea Titi😄😄😄


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    👍

    Lasă un comentariu:


  • Niculae.G
    a răspuns
    Cine a zis că scoate grupele superioare ? A.fost doar o propunere noi jucătorii in mare majoritate vrem superioare. Si speram că rămâne doar propunere rămâne.

    Lasă un comentariu:


  • Remus82
    a răspuns
    A fost o singura propunere cu privire la superioare și aceea la Elite din ce am văzut... Puțin probabil să se generalizeze. Cred..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • dani 0205
    a răspuns
    Postat în original de mateidumitru Vezi post

    Mai bine joc la noi la sală și beau și o bere cu prietenii..... Și mă costă de 10 ori mai ieftin.

    Joia viitoare, nea Titi😄😄😄


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • Eltibi
    a răspuns
    Ce legătura are Evidența jucatorilor care promoveaza in mod impus cu spațiul Schengen? 😂😂😂😂😂

    Lasă un comentariu:


  • mateidumitru
    a răspuns
    Postat în original de mateidumitru Vezi post
    Renunțarea la grupele superioare va duce, încet, încet, la autodizolvarea Amaturului. Eu unul, promit că n-o să mai particip la turnee fără grupe superioare, decât în cazuri excepționale.
    Mai bine joc la noi la sală și beau și o bere cu prietenii..... Și mă costă de 10 ori mai ieftin.

    Lasă un comentariu:


  • mateidumitru
    a răspuns
    Renunțarea la grupele superioare va duce, încet, încet, la autodizolvarea Amaturului. Eu unul, promit că n-o să mai particip la turnee fără grupe superioare, decât în cazuri excepționale.

    Lasă un comentariu:


  • sorin_client
    a răspuns
    Postat în original de jurescu sorin Vezi post
    ...
    in ritmul asta o sa ajungem sa mincam masa de prânz acasă în familie!!
    ....

    Doamne ce zile o s-ajungem !
    (scuze, nu m-am putut abtine)

    Lasă un comentariu:


  • jurescu sorin
    a răspuns
    Toată lumea vorbește despre titlul de campion județean,dar nimeni nu vorbește despre faptul că se scot grupele superioare.Chiar nu interesează pe nimeni că merge la un turneu,joaca 4-5 meciuri în inferioare și plătește o grămadă de bani pe motorina și taxa de intrare???
    ​​​​​​eu am scris și pe PROPUNERI....dar văd că nu e interesata lumea.
    in ritmul asta o sa ajungem sa mincam masa de prânz acasă în familie!!
    Sau nu mai mergem la turnee,ci jucăm în fiecare oraș noi între noi cu ,cheltuieli mult mai mici.

    Lasă un comentariu:


  • Mytro93
    a răspuns
    Postat în original de ovidiu t Vezi post
    Propun eliminarea titlului de campion judetean, cu tot ceea ce presupune: tricou, festivitate la TC etc

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Eliminarea nu, dar schimbarea criteriului pe care se acorda. Faptul ca se acorda in ziua X pentru tot anul nu are nicio logica din punctul meu de vedere , eu am jucat la hobby tot anul , am adunat puncte tot anul si in ultimele 2 saptamani inainte de premiere am urcat in categorie , faptul ca in ultimul an si jumatate am luat bataie pe paine in categoria Hobby pana sa incep sa progresez si sa urc mai sus, nu are nicio valoare, doar pentru ca am facut 0,1 peste media 10 in ultimele 2 saptamani . Ar fi o varianta ca punctele adunate in categoria respectiva sa ramana valabile chiar daca ai promovat , insa sa nu se mai adune de la urmatoarele turnee dupa promovare .

    Lasă un comentariu:


  • Nicu Constantin
    a răspuns
    Postat în original de ovidiu t Vezi post
    Propun eliminarea titlului de campion judetean, cu tot ceea ce presupune: tricou, festivitate la TC etc

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Cu tot respectul asupra oricărei sugestii, nu cred că este oportună o astfel de propunere, cel puțin din următoarele considerente:
    - la Turneul Campionilor, în principiu, participă campionii/liderii judeteni și în acest presupus caz acesta și-ar cam pierde sensul;
    - ar însemna modificarea regulamentului în timpul jocului;
    - ar fi injust pentru cei care au participat constant la turnee, pe tot parcursul anului și care au ajuns în această postură.
    Închei cu faptul că, mentiunile de mai sus se referă strict la propunerea lui Ovidiu.

    Lasă un comentariu:


  • Gigi Spin
    a răspuns
    " Vteranii " : Federer , Djokovici , Williams, Murray ... etc. au adunat zeci de titluri de Grand Slam. Când românca Simona Halep , strălucitoare, a eclipsat tot ... au venit cu BANUIALA DE DOPAJ și au trecut-o pe linie moartă. Nu poate lupta cu sistemul nici chiar ea. Darămite Dusan Marcel, Marian Bogdan sau Gigispin. Morala : eu socot ca trebuie respectați jucătorii Amatur care dovedesc anduranta în timp și nu sa " îmbrăcăm și pe alții " ! LA noi, românii, ca la nimeni ! De-asta nu suntem primiți lnici în Schengen. Părerea mea.

    Lasă un comentariu:


  • ovidiu t
    a răspuns
    Propun eliminarea titlului de campion judetean, cu tot ceea ce presupune: tricou, festivitate la TC etc

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • spaller
    a răspuns
    Surprize ,surprize, asa am pățit și eu anul trecut , ma mir ca nu figurez pe lista și anul acesta.Degeaba bateți din gura ca nu va baga nimeni în seama ,deci ,concluzia este să nu vă credeți dinainte lideri judeteni pana nu vedeți scris negru pe alb. 🤣

    Lasă un comentariu:


  • mihais mioveni
    a răspuns
    Postat în original de sweetsorrow Vezi post
    Nu am nicio problema cu nimeni insa imi poate explica va rog cineva de ce este asa de important acest tricou de lider judetean? As merge maine sa-mi fac si eu unul in Decathlon daca ma ajuta sa joc mai bine
    Este vorba de ORGOLIU. Lui nenea ORGOLIU îi place să fie scărpinat. La fel ca porcul, atunci când este scărpinat pe spate.

    Lasă un comentariu:

Who has read this thread:
Procesare...
X