Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Muzica-Amatur

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ok, e rândul meu sa schimb registrul:
    Tibhar Evo FX-P | BTY Liu Shiwen | Tibhar Evo FX-P
    Tibhar Genius max | Primorac Blk Tag | Victas Limber

    Comentariu


    • Muzica-Amatur

      Da, super, mersi.
      In aceeasi nota, ceva de duminica, mai evoluat:

      - - - Actualizat - - -
      Da, super, mersi.
      In aceeasi nota, ceva de duminica, mai evoluat:

      - - - Actualizat - - -

      Comentariu


      • Haha, buna !

        Daca tot vorbim de cover-uri, iata inca unul de duminica:

        Tibhar Evo FX-P | BTY Liu Shiwen | Tibhar Evo FX-P
        Tibhar Genius max | Primorac Blk Tag | Victas Limber

        Comentariu


        • G3 - Rokin’ in The Free World – Live in Denver 1h41’

          Comentariu



          • Hypocrisy ofera un suflet universului,aripi mintii, zbor imaginatiei si viata oricui.Peter T?gtgren este este un suedez muzician,multi-instrumentist si producator.El este fondatorul,principalul compozitor,vocalist si chitaristul de death metal in trupa Hypocrisy,precum industrial metal in trupa PAIN în care el este singurul membru.
            Pentru mine este un Geniu si nu va pot descrie emotia care am simtit-o cand am stat langa el la poza.Aceste doua piese sunt defapt un imn adresat tuturor iubitorilor de Metal.
            Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

            Comentariu


            • Muzica-Amatur


              - - - Actualizat - - -

              Comentariu


              • Postat în original de noro Vezi post


                Hypocrisy ofera un suflet universului,aripi mintii, zbor imaginatiei si viata oricui.Peter T?gtgren este este un suedez muzician,multi-instrumentist si producator.El este fondatorul,principalul compozitor,vocalist si chitaristul de death metal in trupa Hypocrisy,precum industrial metal in trupa PAIN în care el este singurul membru.
                Pentru mine este un Geniu si nu va pot descrie emotia care am simtit-o cand am stat langa el la poza.Aceste doua piese sunt defapt un imn adresat tuturor iubitorilor de Metal.
                Domnule TRadu,din respect pentru ceea ce am narat,ar fi trebuit sa va abtineti de la acest gest.Punctul asupra caruia dvs.trebuie sa reflectati in continuare,este cum sa va dovediti valoarea,nu cat sunteti de valoros.
                Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                Comentariu


                • Toulouse Lautrec – Te spun

                  Comentariu


                  • Pentru noro, post 1203:
                    Ar fi bine sa te abtii tu cand narezi(adica tragi pe "nara"?). Nu de alta , dar a pune niste cuvinte si niste abureli euforice ale mintii la un loc nu inseamna ca ai narat.... Iar despre valoare nu prea ai ce sa vorbesti pentru ca nu ai idee ce e valoarea. Avatarul tau este clar un simbol al lui aghiuta, zgomotele si imaginile la care tu le spui muzica sunt obscene si degradante iar pozele cu care te afisezi pe post nu vin decat sa certifice acest lucru( vezi tricoul cu care mandru te prezinti in poze si care e de la obscene extreme festival??). Prietene, eu nu o sa mai imi pierd vremea cu tine insa am vrut sa sti ca faptul ca nimeni nu da la posturile tale un "like" sau un "don't like" , nu implica si ca, ce ai postat e valoros. Pur si simplu te ignora. Asta e realitatea. Daca vrei sa o accepti bine daca nu... sa fi sanatos in lumea bolnava in care traiesti!. Succes la tenis ca in muzica nu te vad prea bine.
                    Apropo.... cand imi mai ceri pe privat sa ma prezint ar fi bine sa o faci tu inainte. In concluzie , avand in vedere ca exista optiunea nevinovata de "nu imi place mesajul" ar fi bine sa o iei si pe ea in calcul cand iti afisezi in gura mare hobby-urile si sa nu mai sari ca piscat daca cineva nu iti impartaseste opiniile si crezurile.
                    Post incheiat!
                    YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

                    Comentariu


                    • Muzica-Amatur

                      Fiindca sunt convins ca sunt multi fani ai trupei si iubitori ai muzicii lor, va propun un album de suflet: Burn.
                      Auditie placuta !

                      - - - Actualizat - - -
                      Cu dedicatie pentru Marcel Giosan, de ziua lui.
                      Sa traiesti multi ani sanatosi si fericiti, prietene !

                      Comentariu


                      • Kennedy Center Honors 2012 - LED ZEPPELIN.




                        Kennedy Center Honors 2005 - TINA TURNER.




                        Kennedy Center Honors 2012 - BUDDY GUY.

                        BLADE: Stiga Allround Classic
                        FH: Stiga Almana Sound
                        BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                        Comentariu


                        • Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                          Comentariu


                          • Muzica-Amatur

                            You can't always get what you want,
                            But if you try sometimes, well you might find
                            You get what you need
                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                            Comentariu


                            • The Rollingstones, AC-DC

                              Comentariu


                              • AC-DC ? Nu fara:

                                Tibhar Evo FX-P | BTY Liu Shiwen | Tibhar Evo FX-P
                                Tibhar Genius max | Primorac Blk Tag | Victas Limber

                                Comentariu


                                • Rory Gallagher – Secret Agent

                                  Comentariu


                                  • Muzica-Amatur

                                    Between a rock and a hard place sau intre ciocan si nicovala cu cei care au ales sa-si spuna "V?ntura lume" (Pietre care se rostogolesc) - The Rolling Stones!


                                    Niste "v?ntura lume" suntem si noi sambata de sambata în Amatur. Mare pacat ca Amaturul a ajuns acum "între ciocan si nicovala". Sa speram ca intelepciunea va prevala in cele din urma si "pietrele vor continua sa se rostogoleasca" in directia dorita de iubitorii tenisului de masa.
                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                    Comentariu


                                    • Muzica-Amatur

                                      Daca n-ar fi decedat intr-un accident de elicopter, impreuna cu 3 membri din anturajul lui Eric Clapton,
                                      putin dupa miezul noptii de 27 spre 28 august 1990, Stevie Ray Vaughan ar fi implinit astazi,
                                      3 octombrie, 59 de ani.
                                      Muzician american de blues si rock, chitarist, cant-autor, compozitor si producator, fondatorul si leader-
                                      ul trupei Double Trouble, care ii alatura pe Chris Layton- tobe, Tommy Shannon- chitara bass si Reese
                                      Wynans- clape, a fost inclus pe locul 7 in clasamentul celor mai mari 100 de chitaristi ai lumii, realizat
                                      de revista Rolling Stone, iar in anul 2000 a fost primit in Blues Hall of Fame.
                                      Sa-l urmarim pe SRV intr-un concert din 10 octombrie 1989 la Austin City Limits, Texas.

                                      Lemne: Butterfly Joo SaeHyuk/ Butterfly Petr Korbel
                                      FH :Butterfly Tenergy 64/Butterfly Tenergy 05 FX
                                      BH :Tibhar Grass D.TecS 1.2/Butterfly Feint Long II 1.3

                                      Comentariu


                                      • Parafraz?nd muzical ceea ce se întâmpla zilele astea în mica noastra comunitate, senzația mea e ca a fost vorba de "A Heart Of Stone":

                                        si asa cum spunea amicul Shakespeare, dupa "Much Ado About Nothing" a iesit din nou soarele pe strada noastra plouata: "She`s A Rainbow":

                                        închei cu admirabilul îndemn flower-power: "Make love not war!"
                                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                        Comentariu


                                        • Tribute to Stevie Ray Vaughan (1995), Austin City Limits, Texas.
                                          Spectaculos nea' Gicule...SRV, unul dintre favoritii mei
                                          Iata ca la 5 ani de la disparitia sa, tot la Austin City Limits, Texas, fratele sau mai mare, Jimmie Vaughan a strins crema blues-ului si au facut ce au stiut ei mai bine, in memoria prietenului lor, cel care...niciodata nu cinta acelasi cintec la fel, Stevie Ray Vaughan.

                                          Band Lineup:
                                          Eric Clapton – guitar / vocals
                                          Jimmie Vaughan – guitar / vocals
                                          Bonnie Raitt – guitar / vocals
                                          B.B. King – guitar / vocals
                                          Buddy Guy – guitar / vocals
                                          Robert Cray – guitar / vocals
                                          Art Neville – vocals
                                          Chris Layton – drums (Double Trouble) *
                                          Dr. John - piano / vocals.
                                          Tommy Shannon – bass (Double Trouble) *
                                          Reese Wynans – keyboards (Double Trouble) *
                                          Bill Willis – keyboards (Tilt-A-Whirl Band) **
                                          Denny Freeman – piano / guitar (Tilt-A-Whirl Band) **
                                          George Rains – drums (Tilt-A-Whirl Band) **
                                          Reginald Brisban – vocals (Tilt-A-Whirl Band) **
                                          Leroy Burns – vocals (Tilt-A-Whirl Band) **
                                          Dennis King – vocals (Tilt-A-Whirl Band) **
                                          Ultima editare de Bogy; 03.oct.2013, 15:54.
                                          BLADE: Stiga Allround Classic
                                          FH: Stiga Almana Sound
                                          BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                                          Comentariu


                                          • THE WHO - Long Live Rock (1973 UK TV Appearance)

                                            Comentariu


                                            • Big Brother and the Holding Company - Cheap Thrills

                                              In Memoriam Janis Joplin - se fac astazi 43 de ani de când Janis a intrat în Club 27 alaturându-se lui Jimi Hendrix (la numai 16 zile), Brian Jones si prefaț?nd "înscrierea" în club a lui Jim Morrison. Albumul Cheap Thrills, considerat reprezentativ pentru sunetul psihedelic a ceea ce a ?nsemnat curentul San Francisco (a se asculta piesa lui Scott McKenzie - San Francisco, and Be Sure to Wear Flowers in Your Hair), ales pentru comemorarea celei care a fost pentru sunetul și perioada respectiva: The Summer of Love had an empress, and her name was Janis Joplin, nu l-am ales la întâmplare ci mi-a fost prilejuit de un sentiment de epifanie paterna atunci când am surprins-o pe fiica-mea (14 ani, m?ine, poim?ine) ascult?nd la caști, în timp ce-si facea lecțiile, Cheap Thrills.
                                              Mai observasem eu în istoricul Youtube de pe tableta Janis Joplin și Pink Floyd, pe care nu mi le aminteam a le fi ascultat eu, dar n-am bagat atunci mana în foc ca erau preferințele domnișoarei. Sa va mai spun ca știa piesele Rolling Stones pe care tocmai ce le-am ascultat și ca știa de concertul de asta vara al band-ului din Hyde Park, pe care noi l-am ascultat aici în amintirea celui din 1969 postat de gicu_licu, iar ea l-a ascultat în direct dupa postarile pieselor on-line pe Twitter?
                                              Domnilor "gicu_licu", "iuliuzedler", "TRADU" si alți iubitori de muzica cu progenituri de-o șchioapa sau mai mari va doresc sa aveți parte (așa cum se pare ca are si cata_60) de asemenea momente de conexiune între generații cum am avut eu în acesta seara, când am "povestit" despre muzica cu a mea "mademoiselle".
                                              Se pare ca n-au trecut fara sa lase urme petrecerile, revelioanele și șuetele de Taroc bucovinene în care s-a ascultat numai rock`n`roll de calitate.
                                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                              Comentariu


                                              • Muzica-Amatur

                                                Iata, mai jos, un inspirat montaj cu imagini din diferite concerte sustinute de Janis Joplin, acompaniata de trupa Big Brother
                                                & The Holding Company( Peter Albin-chitara bass; Sam Andrew-chitara,voce; David Getz-tobe,clape; James Gurley-chitara)
                                                (Sunt inserate secvente din filmul "Festival Express", din 2003, despre turneul din 1970, din orasele canadiene Toronto, Winnipeg
                                                si Calgary, ale unor artisti ca Grateful Dead, The Band, Delaney& Bonnie& Friends s.a., alaturi de Janis; de asemenea, imagini
                                                din concertul de pe 7 aprilie 1968, de la Generation Club, din New York, in memoria lui Martin Luther King, ucis pe 4 aprilie;
                                                imagini de la repetitii si inregistrari, din studiourile CBS etc.).

                                                Lemne: Butterfly Joo SaeHyuk/ Butterfly Petr Korbel
                                                FH :Butterfly Tenergy 64/Butterfly Tenergy 05 FX
                                                BH :Tibhar Grass D.TecS 1.2/Butterfly Feint Long II 1.3

                                                Comentariu


                                                • Muzica-Amatur


                                                  - - - Actualizat - - -

                                                  Comentariu


                                                  • The rolling Stones - Wild Horses

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X