Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Muzica-Amatur

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Tibhar Evo FX-P | BTY Liu Shiwen | Tibhar Evo FX-P
    Tibhar Genius max | Primorac Blk Tag | Victas Limber

    Comentariu


    • Melodia cu care se intampina noul an in"Imperiul unde soarele nu apune niciodata"

      of all the things i lost i miss my mind the most

      Comentariu


      • Vienna Philharmonic - New Year Concert

        In asteptarea Concertului de Anul Nou al Filarmonicii din Viena, dirijat anul acesta de Daniel Barenboim, care va marca 100 de ani de la declansarea Primului Razboi Mondial si, mai ales, 150 de ani de la nasterea lui Richard Strauss, ale cărui marsuri, valsuri si galopuri le vom asculta azi, sa ne amintim de cel din 2012, axat in principal pe valsurile si polcile Strauss-ilor (tata si fiu) austrieci.
        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • Andy Timmons - Cry for you


          - - - Actualizat - - -
          Artificii si muzica de Anul Nou la Sydney

          Comentariu


          • The Everly Brothers

            Phil Everly (19 Ianuarie 1939 – 3 Ianuarie 2014)

            The Telegraph - Obituary





            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • Queen & Freddie Mercury:
              http://youtu.be/o-urnGgFs4k?t=12s http://youtu.be/tDx05gKCK38?t=14s
              Tibhar Evo FX-P | BTY Liu Shiwen | Tibhar Evo FX-P
              Tibhar Genius max | Primorac Blk Tag | Victas Limber

              Comentariu


              • Everly Brothers Reunion Concert 1983 - 1h

                Multumesc Domnului Giosan ca mi-a readus aminte de trupa Everly Brothers, in voga pe vremea tineretii mele timpurii, pe care n-am mai ascultat-o de f.mul;ta vreme si pe care o "redescopar" acum gratie inspiratiei lui.


                - - - Actualizat - - -
                Si cea mai fredonata melodie a lor la acea vreme... (1957)

                - - - Actualizat - - -
                si versiunea din 1966

                Comentariu


                • On Fire Tour 2014

                  Un interviu interesant cu The Rolling Stones prilejuit de turneul "On Fire" in Australia si Noua Zeelanda.
                  Priviti mainile lui Keith Richards dupa mai bine de jumatate de secol de chitara. Omul e sigur ca mainile lui Mike Tyson sunt mai frumoase decat ale sale (dar nu la fel de muncite )...si nu putem sa nu-i dam dreptate.

                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                  Comentariu


                  • 10 Most Viewed Music Videos (Of All Time)

                    Poate va intereseaza si statisticile legate de muzica ...

                    Comentariu


                    • Trist.. de 3 ori Justin Bieber!
                      Recordul este deținut detașat de către PSY, la maaaaare distanță :
                      Tibhar Evo FX-P | BTY Liu Shiwen | Tibhar Evo FX-P
                      Tibhar Genius max | Primorac Blk Tag | Victas Limber

                      Comentariu


                      • Se reuneste formatia Cristal...la ceruri! (Puiu Cretu, Doru Caplescu, Jackie - Marin Gheorghe, Aurel Schwartz, Marian Schwartz)

                        www.viata-libera.ro RIP Marian Schwartz

                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                        Comentariu


                        • Commodores - Nightshift

                          Comentariu


                          • Wish You Were Here - Umplugged






                            P.S.:
                            Dupa cum vedeti nu numai chitarele au fost scoase din priza, ci si domnisoarele din fotografie, putand si noi suspina: How I wish you are here!, după oricare dintre cele 6 "coperti" ce stau la soare pe marginea piscinei.
                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                            Comentariu


                            • Thin Lizzy - Still in love with you


                              - - - Actualizat - - -

                              Comentariu


                              • Brain damage - Unplugged

                                Ping Pong + Pink Floyd = Ping Floyd



                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                Comentariu


                                • David Gilmour - Breathe

                                  Comentariu


                                  • Am citit undeva, demult, o interpretare interesanta a cuvantului JAZZ: Jocurile Audiofile ale Zelatorilor Zborului si-am crezut atunci ca asta-i leaga pe toti amatorii acestei muzici, o pasiune plină de zel pentru zbor alimentata de niste ritmuri pe care cu greu le-ntelegeam si greu gaseam sa le-ascult.

                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                    Comentariu



                                    • - - - Actualizat - - -

                                      Comentariu


                                      • O voce cu radacini rhythm and blues plina de inspiratia muzicii gospel: Solomon Burke.



                                        ...si un moment interesant alaturi de The Rolling Stones

                                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                        Comentariu


                                        • Chet Atkins - The Guitar Genius - 1963 - Full Album 24'

                                          Comentariu


                                          • Anul trecut imi exprimam nedumerirea cu privire la faptul ca nici unul dintre cunoscutii mei (inclusiv subsemnatul) nu asculta in momentele de solitudine Elvis Presley.
                                            Mi-am facut "mea culpa" si am incercat sa ma apropii de muzica rebelului rege Rock`n`Roll dinspre partea mai putin cunoscuta a acesteia, dar nicidecum mai putin interesanta: muzica gospel.
                                            Si nu numai muzica de inspiratie religioasa poate fi pusa pe armonii gospel, ci si foarte cunoscutul imn al formatiei FC Liverpool - You`ll Never Walk Alone!
                                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                            Comentariu


                                            • Paul McCartney & Bruce Springsteen - "I Saw Her Standing There & Twist And Shout".
                                              Hard Rock Calling 2012 (Hyde Park, London).


                                              BLADE: Stiga Allround Classic
                                              FH: Stiga Almana Sound
                                              BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                                              Comentariu



                                              • Comentariu


                                                • Orice aș face mie tot formula Dire Straits imi ramane in minte:

                                                  Interesanta si varianta lui Art Garfunkel:

                                                  Si daca tot am ajuns la el, nu pot sa nu pun ceva din Simon și Grafunkel:
                                                  Ultima editare de Scuba; 14.ian.2014, 01:13.
                                                  Tibhar Evo FX-P | BTY Liu Shiwen | Tibhar Evo FX-P
                                                  Tibhar Genius max | Primorac Blk Tag | Victas Limber

                                                  Comentariu


                                                  • Woodstock - Anno Domini 1969 - 3 Days Of Peace And Music

                                                    Cunoasteti cu siguranta sentimentul pe care-l impartasim cu toti atunci cand, la antrenamente, punem mana pe paleta adversarului pentru a schimba cateva mingi si avem impresia ca am gasit "The Holly Grail" - Sfantul Graal al lemnului sau fetelor pe care le cautam de cand am inceput sa batem mingea de celuloid. Si ne mai comandam un lemn ... sau niste fete mai cu mot care speram ca o sa ne aduca un plus de calitate in joc, calitate care avem impresia ca se acumuleaza cam lent numai din antrenamente.
                                                    Si incet, incet tindem sa ne transformam in niste "equipment junkies", cu genti din ce in ce mai mari pe care le "trambalam" la antrenamente sau turnee de week-end.
                                                    Aceiasi senzatie ma incearca si pe mine acum cand a sosit cel mai recent colet cu viniluri. Dupa episodul masiv din timpul facultatii, cand conjunctura fiind de asa natura (plecarea de acasa coroborata cu primii ani de non-comunism, si implicit multa muzica aparuta pe piata - ce mai bateam talciocul din Iași duminica in cautare de chilipiruri muzicale!) s-a adunat oarece colectie de viniluri, "virusul" a lovit din nou acum cand alegerile sunt mai selective si gusturile s-au mai rafinat in timp. Sper sa nu dau in extrema cealalta si sa nu mai am loc de atatea "placi", cand, vorba doamnei mele, mi-ar fi de ajuns cativa tera in plus pentru toata muzica lumii.
                                                    Azi am reusit sa pun mana pe ceva ce "jinduiam" din liceu, cand mi-am tras pe casete un 3 LP de poveste de la varu` cu neamuri in Germania, si care dupa ce a emigrat si el si-si duce veacul producand Volkswagen, si-a luat discurile cu el in Germania in loc sa mi le doneze mie.
                                                    Si pe langa acest vestit 3 LP am gasit si un 2 LP mai putin cunoscut, cu piese care nu apar pe primele 3.
                                                    Evident, e vorba de cel mai vestit festival din istorie, care a adus impreuna 400.000 de iubitori de muzica si pace in conditii de ploaie, noroi, foame si mizerie, dar care ar repeta oricand isprava daca ar mai avea odata ocazia.





                                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X