Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

”Memorialul Marcel Giosan” Amatur Romania - MEDIAS - 14-15 octombrie 2023

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Bună seara!
    Am așteptat până acum sa vad dacă cineva a observat ca acest turneu a fost un memorial pentru un om care a pus suflet și a trăit pentru acest fenomen AMATUR.Eu sincer nu am văzut.Din toată organizarea bună care a fost eu cred ca un minut de reculegere nu ar fi stricat mașinăria nemțească după care trebuie sa ne aliniem de acum încolo.


    Trimis de pe al meu SM-S918B folosind Tapatalk

    Comentariu


    • Total de acord cu Gabi Darie! De altfel, cred că mulți au gândit la fel, chiar daca nu și-au exteriorizat sentimentele!

      Comentariu


      • Buna seara!
        A fost un turneu reusit, desi initial nici pe mine nu ma incanta felul in care urma sa fie organizata.
        Am patit totusi si o chestie nasoala, anume ca eu si inca cativa altii care am ajuns mai tarziu sambata la restaurant (undeva pe la 3:40),am ramas fara felul doi😐.
        In afara de asta felicitari organizatorilor!

        Comentariu


        • Noi Comăneștenii care avem un memorial "Nicu împreună cu Marcel"am dori să trezim vechea gardă Amatur dacă mai există. Care ar trebui să zică lucrurilor pe nume. Turneul final Amatur trebuie refăcut.....

          Trimis de pe al meu SM-G998B folosind Tapatalk

          Blade: Xiom Strato
          FH: Tenergy 05
          BH: Tenergy 05

          Comentariu


          • Salutare tuturor!
            De la postarea Turneului Final și pana la desfășurarea acestuia am văzut foarte multe păreri pro și contra formatului de desfășurare al jocurilor.
            Personal m.am abținut de la orice comentariu, întrucât nu mi se părea fair play sa.mi dau cu părerea in necunostinta de cauza.
            Însă, dupa participare, concluzionez ca acest format de desfășurare a jocurilor cu rotația jucătorilor la mese și grupe de 5 cu 3 calificati, a fost preferat în condițiile unui nr f mare de jucători și un nr limitat de mese.
            Părerea mea este ca acest format presupune un efort f mare din parte jucătorilor și este contraproductiv în condițiile în care unii dintre noi au avut de așteptat 2 ore între jocuri și poate chiar peste, deoarece la masa la care trebuiau sa joace meciurile anterioare sau prelungit f mult, iar în cazul meu personal după eliberarea mesei a trebut sa aștept și mai mult întrucât partenerul de întrecere era arbitru la alt joc.
            Nu știu cât randament mai dau unii dintre noi, care mai au o anumita varsta, dupa ce ai stat 1h30, 2h si poate mai mult intre meciuri?!
            Interesant ar fi fost cacei de pe pozitiile 4 si 5 din grupe sa dispute un eliminatoriu pt un loc 4 in superioare, dar in conditiile unui nr de doar 20 mese pt această faza programul ar fi fost perturbat.
            Este bine ca s.a optat pt o prezenta cât mai mare la TF, dar în acest caz ar trebui dimensionat și nr de săli și mese. Parerea mea.
            ​​mese.Toate cele bune și sănătate maxima sa aveți!

            Comentariu


            • In calitate de spectator al acestui mult asteptat eveniment sportiv amatorial,am apreciat saltul valoric al tuturor amaturistilor participanti la cele 4 categorii si,peste toate, performantele remarcabile obtinute de "copiii lui Nelutu Darlea"din Aiud,Sarbu la Open si Rusu la Avansati,si Sergiu Bej din Arad la Hobby,copii inzestrati cu mult bun simt,talent si ambitie care vor lasa multe amintiri frumoase in cartea Amaturului!
              In calitate de membru in echipa de organizatori,in decurs de cateva zile,am simtit "pe spinarea mea"dimensiunea efortului logistic necesar organizarii unui eveniment de asemenea anvergura si ma simt onorat ca am putut participa la acesta,chiar si din postura de voluntar.Pe partea cealalta,am constatat inca o data ca orice,oriunde,oricum si oricat s-ar face,in lumea asta nu poti multumi pe toti!
              Felicitari tuturor invingatorilor pentru performantele obtinute si participantilor pentru atmosfera sportiva creeata!
              Felicitari lui Emi si colegilor tehnici pentru REUSITA turneului!
              Salutari tuturor colegilor amaturisti mai vechi sau mai noi,cunoscuti mie,pentru clipele petrecute impreuna sub cupola tenisului de masa!
              Sunt convins ca,acolo sus,Marcel s-a bucurat de regalul tenisistic prezentat de colegii si prietenii lui pentru totdeauna.Somn lin,Marcele!
              Va urez la toti sanatate multa si sa ne revedem cu placere!
              I love table tennis !

              Comentariu


              • Postat în original de CAMPEAN ADRIAN Vezi post
                rog pe cei care au fotografii de la festivitatea de premiere sa le posteze / mulțumesc
                revin cu rugamintea...

                Comentariu



                • Comentariu


                  • Superb turneu!Felicitari Emi,Florin si tuturor celor implicati🥰Restul e cancan....😁Sa ne revedem sanatosi!

                    Comentariu


                    • Postat în original de Anadirlea Vezi post
                      Superb turneu!Felicitari Emi,Florin si tuturor celor implicati🥰Restul e cancan....😁Sa ne revedem sanatosi!
                      multumim mult pentru fotografii

                      Comentariu


                      • Postat în original de DavidG Vezi post
                        Buna seara!
                        A fost un turneu reusit, desi initial nici pe mine nu ma incanta felul in care urma sa fie organizata.
                        Am patit totusi si o chestie nasoala, anume ca eu si inca cativa altii care am ajuns mai tarziu sambata la restaurant (undeva pe la 3:40),am ramas fara felul doi😐.
                        In afara de asta felicitari organizatorilor!
                        Vă salut! Aveți dreptate și susțin ce ați afirmat. Noi am fost trei persoane, am primit doar ciorba!!! Dar, turneul rămâne unul major, cu implicații profunde asupra participanților! Felicitări organizatorilor!

                        Comentariu



                        • Comentariu


                          • Neagoe Costin vs Farkas Gabor |R16 Elite |TC Mediaș 2023


                            Țibirnă Andrei vs Buzatu Vasile |R16 Elite |TC Medias 2023


                            Firu Marian vs Curuț Gabriel |R16 Elite |TC Mediaș 2023


                            Gogu Gabriel vs Buzatu Vasile |R8 Elite |TC Mediaș 2023


                            Curuț Gabriel vs Galbăn Călin |SF Elite |TC Mediaș 2023


                            Dincă Alexandru vs Galbăn Călin |Final Elite |TC Mediaș 2023

                            Comentariu


                            • Postat în original de ADI10 Vezi post

                              Vă salut! Aveți dreptate și susțin ce ați afirmat. Noi am fost trei persoane, am primit doar ciorba!!! Dar, turneul rămâne unul major, cu implicații profunde asupra participanților! Felicitări organizatorilor!
                              Salutare!!!voi macar ati primit ciorba,eu nu am mai primit nimic😁!!!pana la urma nu m-am dus sa mananc😁!!!
                              La urmatoare intalnire cu d.Emi,o sa negociez ceva reducere la materiale!!!😊
                              Sa ne vedem sanatosi la.urmatoarele turnee!!!
                              Feicitari pt organizare!!!!👋
                              Yasaka Sweden Extra - Yasaka Rakza 7 - Yasaka Rakza 7

                              Comentariu


                              • Salutari de la Cluj !✌️
                                Felicitări pt toți cei care ați participat 🏓
                                Un mare bravoo Pt voi toți 🤗
                                Turneul campionilor nu este accesibil Pt toți pasionații de tenis de masa 🏓
                                Spor la joc in continuare ✌️
                                OFICIAL
                                in anul 2025 vrem sa organizam la Cluj
                                Abia aștept 2024 .. băieții de la Arad ❤️
                                Butterfly Innerforce ZLF
                                BH : Dignics 64
                                FH : Dignics 64

                                Comentariu


                                • Salut
                                  Unde as putea sa văd videourile cu meciurile din grupe si eliminatori ?

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Orban Alexandru Vezi post

                                    Bună. Dacă a găsit cineva un prosop asemănător ca și culoare(albastru deschis) ca acesta doar ca în capăt are model. Din greseala aparent l-am luat pe acesta pentru ca sunt asemănătoare ca și culoare. Dacă îl găsiți ma puteți contacta la 0723297976. Multumesc.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Man Ionut Vezi post
                                      Salut
                                      Unde as putea sa văd videourile cu meciurile din grupe si eliminatori ?
                                      Pe videoamatur când vor fi postate

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Asteleanu Lucian Mihai Vezi post
                                        Salutari de la Cluj !✌️
                                        Felicitări pt toți cei care ați participat 🏓
                                        Un mare bravoo Pt voi toți 🤗
                                        Turneul campionilor nu este accesibil Pt toți pasionații de tenis de masa 🏓
                                        Spor la joc in continuare ✌️
                                        OFICIAL
                                        in anul 2025 vrem sa organizam la Cluj
                                        Abia aștept 2024 .. băieții de la Arad ❤️
                                        Mai ușor cu anul 2025. Nu știm nici măcar cum se va încheia 2023!
                                        Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                        FH: Butterfly - Dignics 80
                                        BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de gabidarie68 Vezi post
                                          Bună seara!
                                          Am așteptat până acum sa vad dacă cineva a observat ca acest turneu a fost un memorial pentru un om care a pus suflet și a trăit pentru acest fenomen AMATUR.Eu sincer nu am văzut.Din toată organizarea bună care a fost eu cred ca un minut de reculegere nu ar fi stricat mașinăria nemțească după care trebuie sa ne aliniem de acum încolo.


                                          Trimis de pe al meu SM-S918B folosind Tapatalk
                                          S-a tinut momentul de reculegere...
                                          A fost foarte emotionant si s-a incheiat cu 2 ropote de apluze...

                                          Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                                          Comentariu

                                          Who has read this thread:
                                          Procesare...
                                          X