Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sesizări către Echipa Amatur

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Postat în original de VladVaslui Vezi post
    Bună dimineața,
    În data de 17.01.2024, jucătorul Ciortescu Cristi din Iași a solicitat schimbarea domiciliului în sat Popeni, jud. Vaslui, deși el locuiește în Iași. A făcut acest lucru, doar pentru a fi campion județean la Elite în Vaslui, văzând că nu mai are nicio șansă pe județul Iași.

    Consider că nu este corect, având în vedere că de peste 10 ani a jucat pentru Iași, atât individual, cât și pe echipe. Din discuțiile avute cu el, reiese clar că a făcut această modificare doar pentru a ieși campion județean (loc 38, iar noi ceilalți din Vaslui suntem după locul 300, cu șanse spre 0).

    Vă rog să îi solicitați dovada schimbării domiciliului, deși colegii din Iași mi-au comunicat că el locuiește în continuare în Iași.

    Este o dovadă clară de lipsă de fair-play. Noi suntem aceeași jucători în Vaslui, prieteni, iar cel mai bun dintre noi să câștige.

    Vă mulțumesc pentru înțelegere și am convingerea că se va face dreptate.

    Vlad Dicu - jucător Amatur - Vaslui
    Tel: 0741.025.569
    Sus PATRIA jos MAFIA,respect tuturor!!!

    Comentariu


    • #77
      Postat în original de PETCU MARIUS Vezi post

      Sus PATRIA jos MAFIA,respect tuturor!!!
      Buna seara.A nu se confunda cu Marius Petcu......Bucurestean....."de pamant" din Slatina!

      Comentariu


      • #78
        Fcsb nu e Steaua!

        Comentariu


        • #79
          Postat în original de VladVaslui Vezi post
          Bună dimineața,
          În data de 17.01.2024, jucătorul Ciortescu Cristi din Iași a solicitat schimbarea domiciliului în sat Popeni, jud. Vaslui, deși el locuiește în Iași. A făcut acest lucru, doar pentru a fi campion județean la Elite în Vaslui, văzând că nu mai are nicio șansă pe județul Iași.

          Consider că nu este corect, având în vedere că de peste 10 ani a jucat pentru Iași, atât individual, cât și pe echipe. Din discuțiile avute cu el, reiese clar că a făcut această modificare doar pentru a ieși campion județean (loc 38, iar noi ceilalți din Vaslui suntem după locul 300, cu șanse spre 0).

          Vă rog să îi solicitați dovada schimbării domiciliului, deși colegii din Iași mi-au comunicat că el locuiește în continuare în Iași.

          Este o dovadă clară de lipsă de fair-play. Noi suntem aceeași jucători în Vaslui, prieteni, iar cel mai bun dintre noi să câștige.

          Vă mulțumesc pentru înțelegere și am convingerea că se va face dreptate.

          Vlad Dicu - jucător Amatur - Vaslui
          Tel: 0741.025.569
          Din pacate, nu sunt prevazute in regulamentul actual toate "smecheriile" pentru a fi campion judetean...
          Vom analiza pentru Regulamentul de anul viitor si aceasta speta

          Comentariu


          • #80
            Să nu devină obișnuință. Dacă se poate muta așa fără motiv se creează un precedent. Există o sesizare și cred că se poate rezolva printr-un singur telefon la Cristi Ciortescu să vă comunice cu ce jucători face antrenamente prin Vaslui.
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • #81
              Să prezinte o copie după buletin. Dacă scrie în buletin județul Vaslui, este OK, dacă nu scrie, să nu i se aprobe mutarea în Vaslui.

              Comentariu


              • #82
                Așa fiecare dintre noi putem să ne mutăm unde vrem!
                Nu îi normal să ne mutăm fără un motiv întemeiat,să mai încercat cu cineva de la Lugoj,dar până la urmă a renunțat.

                Comentariu


                • #83
                  Postat în original de GeluBv Vezi post
                  Să nu devină obișnuință. Dacă se poate muta așa fără motiv se creează un precedent. Există o sesizare și cred că se poate rezolva printr-un singur telefon la Cristi Ciortescu să vă comunice cu ce jucători face antrenamente prin Vaslui.
                  Irelevant, va spune că joacă cu robotu' într-o șură...👀
                  Dacă faptele sunt exact așa cum le-a prezentat dl. Vlad din Vaslui, este clar o lipsă de fairplay și va trebui găsită o soluție în Regulamentul următor ✔
                  Andro TP Ligna CI Off
                  Fh: Andro Rasanter R37 ultramax (neagră)
                  Bh: Der Materialspezialist Spectre OX (mov)

                  Comentariu


                  • #84
                    Chiar dacă nu e stipulat nicăieri, totuși ar trebui să solicitați datele din CI. Nu se antrenează în Vaslui, mai mult joacă și în ligile inferioare din Iași.

                    Mulțumesc.

                    Comentariu


                    • #85
                      Dacă este conform regulamentului nu vad o problema, (smechereasca). Poate asa se mai revigorează și județele respective, sa nu ai grila nici pe jumătate și sa fii lider județean ani la rand, tot o șmecherie mi se pare. Modificați regulamentul (chiar siin timpul jocului) nu cred ca va afecta mulți jucători. Sunt maxim doi sau trei în culpa. Cu respect cel din Lugoj.
                      lemn: butterfly harimoto innerforce zlc

                      Comentariu


                      • #86
                        Eu încă cred că Amatur înseamnă o competiție bazată pe fair-play, corectitudine și sport. Dacă se apreciază de unii aceste șmecherii, atunci mă las păgubaș și îmi văd de treabă. După cate observ, sunt mai mulți adepți ai șmecherismului.

                        Anul ăsta vom avea 2 turnee în Vaslui, sunt din ce în ce mai mulți amaturiști din județ, vom înființa și un club de tenis, lucrurile merg pe un făgaș bun.

                        Sunt de acord cu un minim de turnee jucate, nicio problemă. Dar, să tinzi după un titlu sau tricou, să te muți în alt județ doar pentru asta, e prea mult.

                        Jocuri bune vă doresc.

                        Comentariu


                        • #87
                          Mai sunt pe ici colo .

                          Comentariu


                          • #88
                            Eu am trimis și un e-mail.

                            Având în vedere că există un Comitet Director, o decizie prin vot ar fi cea mai bună.

                            Mulțumesc.

                            Comentariu


                            • #89
                              Buna ziua,

                              Doresc sa fac o sesizare catre comitetul director si ii rog sa ma lamarueasca ce se poate face in situatia pe care o prezint mai jos.
                              Confor regulamentului Amatur punctul 6.4, "Partea paletei folosită pentru a lovi mingea va fi acoperită cu cauciuc simplu, cauciuc cu zimții spre exterior, sau cauciuc sandwich cu zimții spre exterior sau spre interior cu condiția de a fi pe lista fețelor omologate ITTF. Orice strat din componența paletei și orice strat de material acoperitor sau adeziv, folosit pentru a lovi mingea, va avea continuitate și va fi de grosime egală." Mai mult, conform regulamentului ITTF, care se aplica si la noi, sectiunea 5.4 legata de echipament (https://worksoptabletennisleague.com...ed-rubbers.pdf) mentioneaza ca o paleta de tip -iarba, cu zimti ("pimples") nu poate fi utilizata daca are goluri (adica daca lipsesc dinti din fata aia de paleta.
                              In imaginea atasata (vezi link-ul din ultimul rand al acetui post), am facut o poza a unei adversare pe care am avut-o azi la turenul din Floresti - Coltau Aurica din salonta. Aceasta fata de paleta prezinta dinti lipsa (marcat cu rosu in poza), are parti in care fata este efectiv rupta si prezinta umflaturi din acest motiv (marcat cu albastru in poza) si are zone de uzura pe doua suprafete extinse ale paletei (marcat cu verde) unde practic, acei zimti de pe fata sunt tociti. Conform regulamentului, in aceste conditii, nu se poate juca cu aceasta fata de paleta in turneu. Am sesizat aceste aspecte unuia dintre organizatori, Mihai Miron, inainte de a incepe sa jucam. I-am prezentat situatia si am cerut ca jucatoarea sa se prezinte la masa cu o alta paleta, conforma, care nu inclaca regulamentul (putea imprumuta de la oricine, mai ales ca a venit la turneu cu alti jucatori din Oradea, de la ea). Organizatorul mi-a spus ca nu are nimica, ca aici e Amaturi si ca se poate juca orice paleta care e in orice conditii. Mai mult, cu toate ca am acceptat sa joc in aceste conditii, ca nu am avut de ales efectiv, la finalul meciului i-am cerut adversarei paleta pentr a-i face o poza (doream sa ridic problema aici si aveam nevoie de poza). Am pus mana pe paleta si cand am vrut sa o iau m-a injurat si a ridicat mana la mine sa ma loveasca, dar s-a bagat un alt jucator ca sa o opreasca. Apoi i-a cerut organizatorul paleta si mi-a dat-o sa ii fac poza.
                              Am mai intalnit astfel de situatii si la alte turnee -- pot da un ca concret in care adversarul Dangulea Tudor avea fata de paleta dezlipita pe jumate, am mers la organizatorul Darlea Ioan si acesta a rezolvat situatia spunandu-i sa isi lipeasca fata sau sa ia alta paleta si s-a rezolvat. Am mai vazut asemenea situatii cand altii au facut astfel de sesizari iar organizatorul a vazut ca paleta nu e omologata ITTF sau are deteriorari si a facut demersurile necesare (ex. Sorin din Botosani sau Claudiu Vela din Timisoara).
                              Nu mi se pare in regula ca unii organizatori sa tina cont de aceste reguli, iar altora sa nu le pese, din moment ce se mentioneaza in regulament aspecte legate de fata de paleta care poate fi utilizata. Nu stiu ce masuri se pot lua in astfel de situatii, dar consider ca este nedrept ceea ce s-a intamplat si sper sa nu treca prin asta si alti jucatori. Rog comitetul director sa ia masuri in acest sens, pentru a nu mai aparea astfel de situatii - o solutie ar putea fi ca regulamentul sa fie mai clar (2 zimti lipsa, sau paleta rupta/dezlipita/uzata sa nu aiba voie sa o foloseasca) + sa vorbeasca cu toti organizatorii de turnee, ca toti sa respecte aceleasi reguli.

                              Link catre poza: https://drive.google.com/file/d/1tYc...usp=drive_link

                              lemn: Butterfly Viscaria
                              fete: Butterfly Dignics 05

                              Comentariu


                              • #90
                                Este în regulament , 5 dinți lipsă sau 3 unul lângă altul

                                Comentariu


                                • #91
                                  Asta cu 5 sau 3 era despre pixeli
                                  TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Postat în original de Andrea Simion Vezi post
                                    Buna ziua,

                                    Doresc sa fac o sesizare catre comitetul director si ii rog sa ma lamarueasca ce se poate face in situatia pe care o prezint mai jos.
                                    Confor regulamentului Amatur punctul 6.4, "Partea paletei folosită pentru a lovi mingea va fi acoperită cu cauciuc simplu, cauciuc cu zimții spre exterior, sau cauciuc sandwich cu zimții spre exterior sau spre interior cu condiția de a fi pe lista fețelor omologate ITTF. Orice strat din componența paletei și orice strat de material acoperitor sau adeziv, folosit pentru a lovi mingea, va avea continuitate și va fi de grosime egală." Mai mult, conform regulamentului ITTF, care se aplica si la noi, sectiunea 5.4 legata de echipament (https://worksoptabletennisleague.com...ed-rubbers.pdf) mentioneaza ca o paleta de tip -iarba, cu zimti ("pimples") nu poate fi utilizata daca are goluri (adica daca lipsesc dinti din fata aia de paleta.
                                    In imaginea atasata (vezi link-ul din ultimul rand al acetui post), am facut o poza a unei adversare pe care am avut-o azi la turenul din Floresti - Coltau Aurica din salonta. Aceasta fata de paleta prezinta dinti lipsa (marcat cu rosu in poza), are parti in care fata este efectiv rupta si prezinta umflaturi din acest motiv (marcat cu albastru in poza) si are zone de uzura pe doua suprafete extinse ale paletei (marcat cu verde) unde practic, acei zimti de pe fata sunt tociti. Conform regulamentului, in aceste conditii, nu se poate juca cu aceasta fata de paleta in turneu. Am sesizat aceste aspecte unuia dintre organizatori, Mihai Miron, inainte de a incepe sa jucam. I-am prezentat situatia si am cerut ca jucatoarea sa se prezinte la masa cu o alta paleta, conforma, care nu inclaca regulamentul (putea imprumuta de la oricine, mai ales ca a venit la turneu cu alti jucatori din Oradea, de la ea). Organizatorul mi-a spus ca nu are nimica, ca aici e Amaturi si ca se poate juca orice paleta care e in orice conditii. Mai mult, cu toate ca am acceptat sa joc in aceste conditii, ca nu am avut de ales efectiv, la finalul meciului i-am cerut adversarei paleta pentr a-i face o poza (doream sa ridic problema aici si aveam nevoie de poza). Am pus mana pe paleta si cand am vrut sa o iau m-a injurat si a ridicat mana la mine sa ma loveasca, dar s-a bagat un alt jucator ca sa o opreasca. Apoi i-a cerut organizatorul paleta si mi-a dat-o sa ii fac poza.
                                    Am mai intalnit astfel de situatii si la alte turnee -- pot da un ca concret in care adversarul Dangulea Tudor avea fata de paleta dezlipita pe jumate, am mers la organizatorul Darlea Ioan si acesta a rezolvat situatia spunandu-i sa isi lipeasca fata sau sa ia alta paleta si s-a rezolvat. Am mai vazut asemenea situatii cand altii au facut astfel de sesizari iar organizatorul a vazut ca paleta nu e omologata ITTF sau are deteriorari si a facut demersurile necesare (ex. Sorin din Botosani sau Claudiu Vela din Timisoara).
                                    Nu mi se pare in regula ca unii organizatori sa tina cont de aceste reguli, iar altora sa nu le pese, din moment ce se mentioneaza in regulament aspecte legate de fata de paleta care poate fi utilizata. Nu stiu ce masuri se pot lua in astfel de situatii, dar consider ca este nedrept ceea ce s-a intamplat si sper sa nu treca prin asta si alti jucatori. Rog comitetul director sa ia masuri in acest sens, pentru a nu mai aparea astfel de situatii - o solutie ar putea fi ca regulamentul sa fie mai clar (2 zimti lipsa, sau paleta rupta/dezlipita/uzata sa nu aiba voie sa o foloseasca) + sa vorbeasca cu toti organizatorii de turnee, ca toti sa respecte aceleasi reguli.

                                    Link catre poza: https://drive.google.com/file/d/1tYc...usp=drive_link

                                    O atitudine nepotrivita din partea organizatorilor…..
                                    Ar fi trebuit sa ia masuri, nu sa incurajeze aceste practici!
                                    Ca sa nu mai vorbim de cei care incearca sa “ fenteze sistemul” venind cu astfel de palete….


                                    Sent from my iPhone using Tapatalk la

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Postat în original de Andrea Simion Vezi post
                                      Buna ziua,

                                      Doresc sa fac o sesizare catre comitetul director si ii rog sa ma lamarueasca ce se poate face in situatia pe care o prezint mai jos.
                                      Confor regulamentului Amatur punctul 6.4, "Partea paletei folosită pentru a lovi mingea va fi acoperită cu cauciuc simplu, cauciuc cu zimții spre exterior, sau cauciuc sandwich cu zimții spre exterior sau spre interior cu condiția de a fi pe lista fețelor omologate ITTF. Orice strat din componența paletei și orice strat de material acoperitor sau adeziv, folosit pentru a lovi mingea, va avea continuitate și va fi de grosime egală." Mai mult, conform regulamentului ITTF, care se aplica si la noi, sectiunea 5.4 legata de echipament (https://worksoptabletennisleague.com...ed-rubbers.pdf) mentioneaza ca o paleta de tip -iarba, cu zimti ("pimples") nu poate fi utilizata daca are goluri (adica daca lipsesc dinti din fata aia de paleta.
                                      In imaginea atasata (vezi link-ul din ultimul rand al acetui post), am facut o poza a unei adversare pe care am avut-o azi la turenul din Floresti - Coltau Aurica din salonta. Aceasta fata de paleta prezinta dinti lipsa (marcat cu rosu in poza), are parti in care fata este efectiv rupta si prezinta umflaturi din acest motiv (marcat cu albastru in poza) si are zone de uzura pe doua suprafete extinse ale paletei (marcat cu verde) unde practic, acei zimti de pe fata sunt tociti. Conform regulamentului, in aceste conditii, nu se poate juca cu aceasta fata de paleta in turneu. Am sesizat aceste aspecte unuia dintre organizatori, Mihai Miron, inainte de a incepe sa jucam. I-am prezentat situatia si am cerut ca jucatoarea sa se prezinte la masa cu o alta paleta, conforma, care nu inclaca regulamentul (putea imprumuta de la oricine, mai ales ca a venit la turneu cu alti jucatori din Oradea, de la ea). Organizatorul mi-a spus ca nu are nimica, ca aici e Amaturi si ca se poate juca orice paleta care e in orice conditii. Mai mult, cu toate ca am acceptat sa joc in aceste conditii, ca nu am avut de ales efectiv, la finalul meciului i-am cerut adversarei paleta pentr a-i face o poza (doream sa ridic problema aici si aveam nevoie de poza). Am pus mana pe paleta si cand am vrut sa o iau m-a injurat si a ridicat mana la mine sa ma loveasca, dar s-a bagat un alt jucator ca sa o opreasca. Apoi i-a cerut organizatorul paleta si mi-a dat-o sa ii fac poza.
                                      Am mai intalnit astfel de situatii si la alte turnee -- pot da un ca concret in care adversarul Dangulea Tudor avea fata de paleta dezlipita pe jumate, am mers la organizatorul Darlea Ioan si acesta a rezolvat situatia spunandu-i sa isi lipeasca fata sau sa ia alta paleta si s-a rezolvat. Am mai vazut asemenea situatii cand altii au facut astfel de sesizari iar organizatorul a vazut ca paleta nu e omologata ITTF sau are deteriorari si a facut demersurile necesare (ex. Sorin din Botosani sau Claudiu Vela din Timisoara).
                                      Nu mi se pare in regula ca unii organizatori sa tina cont de aceste reguli, iar altora sa nu le pese, din moment ce se mentioneaza in regulament aspecte legate de fata de paleta care poate fi utilizata. Nu stiu ce masuri se pot lua in astfel de situatii, dar consider ca este nedrept ceea ce s-a intamplat si sper sa nu treca prin asta si alti jucatori. Rog comitetul director sa ia masuri in acest sens, pentru a nu mai aparea astfel de situatii - o solutie ar putea fi ca regulamentul sa fie mai clar (2 zimti lipsa, sau paleta rupta/dezlipita/uzata sa nu aiba voie sa o foloseasca) + sa vorbeasca cu toti organizatorii de turnee, ca toti sa respecte aceleasi reguli.

                                      Link catre poza: https://drive.google.com/file/d/1tYc...usp=drive_link

                                      Buna ziua.
                                      Doresc sa fac si eu o sesizare la sesizarea facuta de d.na Andrea Simion in legatura cu acelasi eveniment de la turneul de la Floresti. Lasand gluma la o parte, desi nu am fost la turneul de la Floresti(noi am jucat la Apahida) m-a vad nevoit sa fac aceasta sesizare deoarece ce a prezentat d.na Andrea Simion este partial adevarat ( partea cu cei 3 dinti lipsa), insa restul e fabulatie, plus omisiunea unor fapte mult mai grave unele chiar neverosimile care chiar necesita atentia si analiza Comitetului director. Scriu aceste lucruri deoarece ca si om nu tolerez minciuna, grosolania, jignirile, lipsa de educatie , si atunci evident ca nu le tolerez nici la masa de joc. Asa ca am fost pus la curent cu cele intamplate acolo chiar de catre d.na Aurica Coltau, si deoarece sincer nu mi-a venit sa cred ca asa au fost evenimentele am vorbit cu 3 dintre participantii din Oradea, plus d.nul Miron Mihai organizatorul de la Floresti, deoarece voiam sa fiu exact in prezentarea situatiei. Din toate cele 5 surse ca sa zic asa, am aflat acelasi lucru, ceea ce m-a face sa cred ca acesta ar putea fi adevarul intro proportie mult mai mare decat situatia prezentata de d.na Andrea Simion.

                                      O sa fac inainte o mica paranteza, o sa spun ca iarba incriminata e Dawei 388-D1, la elite eu cunosc 2 jucatori dar e posibil sa fie mai multi care joaca sau jucau cu asa ceva (d.nul Buzatu Vasile, si Gabi Curut) de la care am aflat ca iarba e destul de sensibila, si daca nimeresti un jucator care da foarte tare, iti poate zbura chiar intro singura partida mai multi dinti. (In semifinala de la turneul campionilor jucata cu Galban Calin, a spus Gabi Curut ca dupa primul set, datorita loviturilor criminale de rever pe care le da Calin, au sarit 6 dinti, acu e posibil ca la avansati sa nu intalnesti asa ceva, dar cine stie si acolo pot fi surprize si exista cate un mic Malong camuflat). Asa ca daca Comitetul director analizeaza situatia, sa ia in calcul si probabil obligarea jucatorilor cu materiale sa aiba minim 2 palete (Gabi Curut a avut 8 sau 10 la turneul final), doarece chiar daca nu lipseste nici un dinte, e posibil ca dupa primul set sa fie mult mai multi decat 3 dinti lipsa, si atunci ce faci??

                                      Acu sa revenim la oile noastre, in sesizarea facuta de d.na Andrea Simion zicea ca Aurica Coltau sarise la ea si daca nu intervenea un jucator cine stie ce iesea. Adevarul aflat din surse independente prezinta situatia fix pe dos, adica Andrea Simion sarise sa ii smulga paleta, iar Aurica Coltau (discutam de o persoana de 49Kg si 1.50m inaltime) de frica ridicase mainile in sus, sa se apere si intamplator in una avea si paleta, iar asa zisul jucator care a intervenit, e vorba de Crisan Cristian, a intervenit si a luato pe Andrea Simion pe sus , iar din cele spuse de el avea o atitudine care a deviat foarte mult de la un comporament decent de o crezut ca o fi facut ceva criza de epilepsie ca o pierdut partida. (Pana la urma e si logic ca jucatorul care pierde sa fie frustrat si sa sara la cel care castiga, si nu invers, dar poate d.na Andrea Simion o fi facut gesturi de felul respectiv si cand a castigat, cine stie).

                                      Sa zicem ca intamplari de genul au mai fost in amatur, in care un jucator care a pierdut partida vrea sa se razbune pe cel ce a castigat, si incearca sa ii zmulga paleta insa ce a urmat dupa aceea cel putin pe mine m-a oripilat, si ma facut sa raspund la sesizarea d.nei Andrea Simion cu o alta sesizare.

                                      In urmatoarele partide pe care le-a sustinul Aurica Coltau, a fost sistematic jignita, facuta in toate felurile, cu expresii de genul " Dao in p.......uii mei ca nu stie nici sa tina paleta in mana", "Nu vezi ca e handicapata" "Dai cu mingea in cap" etc etc etc, si o gramada de alte injuraturi, majoritatea profanate de Andrea Simion (foarte grav si pentru un barbat, pentru o femeie este incalificabil), de cativa sustinatori, parinti ai unor copii si evident de antrenorul lor, un oarecare domn Blaga, sau ceva de felul. Si cu toata presiunea la care a fost supusa a reusit sa nu raspunda in nici un fel jignirilor, lucru care sincer eu nu reuseam, si probabil daca eram in situatia respectiva si nu intervenea organizatorul sa ii racoreasca pe respectivii probabil ii racoream eu cu suturi in fund pana ii scoateam din sala.

                                      Asa ca m-a vad nevoit sa fac Comitetului director sesizarea de care discutam si il rog sa isi prezinte punctul de vedere cu privire la urmatoarele situatii.

                                      1. Ce masuri poate lua un jucator care este jignit constant, facut in toate felurile,injurat, de catre un alt jucator (in cazul de fata era d.na Andrea Simion), antrenor sau sustinatorii adversarului si ce masuri ia comitetul director impotriva celor care au aceasta atitudine.
                                      2. Ce masuri ia Comitetul director impotriva unui jucator care la sfarsitul meciului pierdut incearca sa loveasca adversarul lovind cat poate mingea cu paleta inspre el (este vorba de un jucator al aceluiasi antrenor care a facut gestul dupa ce a pierdut meciul tot cu Aurica Coltau, si care probabil o fi fost sfatuit ce cineva sa faca gestul respectiv - imi e greu sa cred ca un copil bine crescut poate face asa ceva impotriva unui adult daca nu o primit un sfat expres)
                                      3. Ce masuri ia Comitetul director impotriva jucatoarei Andrea Simion, care dupa ce a pierdut meciul cu Aurica Coltau , a incercat intr-un acces de furie sa ii smulga paleta, si poate chiar sa i-o deterioreze de suparare ca a pierdut.(Probabil ca doar interventia d.nului Crisan Cristian a impiedicat acest deznodamant)

                                      Daca cele mentionate mai sus nu corespund adevarului, astept sa aud de la alte persoane versiunile lor, ce am scris se bazeaza pe dicutiile avute cu 3 martori, jucatorul cu paleta asa zisa problema si organizatorul Miron Mihai.

                                      Si acum imi vine foarte greu sa cred ca faptul ca cineva care avut 3 dinti lipsa, a putut genera atata ura si frustrare la anumite persoane si nici nu vreau sa m-a gandesc daca persoane de felul respectiv ar participa la open sau elite, unde am participat in ultimul timp, si unde am intalnit palete cu mult mai multe probleme, gen cate 0.5cm sau chiar mai mult din fata lipsa pe o portiune poate si de cativa cm, care daca e sa fiu obiectiv ar fi echivalentul a 100 dinti sau mai mult din iarba, sau de jur imprejur paleta toata crestata, etc etc, cine stie, poate s-ar fi generat un mic razboi daca 3 dinti au generat o asemenea situatie.

                                      In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                                      Dalai Lama

                                      Comentariu


                                      • #94

                                        create hyperlink image online
                                        buna seara am si eu o mica problema in legatura cu poza asta din imagine, cum e posibil sa fii la turneu nu in 2 locuri ci chiar 3 in acelasi zi !?

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Postat în original de maximillian Vezi post

                                          create hyperlink image online
                                          buna seara am si eu o mica problema in legatura cu poza asta din imagine, cum e posibil sa fii la turneu nu in 2 locuri ci chiar 3 in acelasi zi !?
                                          Unu e sambata unu e duminica , unu e dimineata unu dupa masa

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Postat în original de Eltibi Vezi post

                                            Unu e sambata unu e duminica , unu e dimineata unu dupa masa
                                            Multumesc, da asa e greseala mea mam indoit in capacitatile persoanei respective.Jos palaria in fata lui!!

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Este conform regulilor amatur să apari înscris la 2 turnee în aceiași zi la aceiași ora în localități aflate la 200 km distanță?
                                              Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Nu exista limitari in regulament.
                                                Si nici nu vad rostul cata vreme exista penalizari pentru neprezentare.

                                                Comentariu


                                                • GabrielD
                                                  GabrielD comentat
                                                  Editarea unui comentariu
                                                  Va multumim pentru completare. Pe de alta parte, recomandat - si firesc - ar fi ca respectivul jucator sa se retraga la timp dupa ce a ales un turneu; cum la multe turnee se formeaza liste de asteptare consistente, retragerea la timp poate fi benefica nu numai pentru evitarea penalizarii, ci si pentru cei de pe lista de asteptare!

                                              • #99
                                                Ați mutat pe amatur acolo turneele graficele nu se mai înțelege nimic

                                                Comentariu


                                                • Turneele sint in dreapta ... sau in partea de jos, pe mobil.
                                                  TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                                  Comentariu

                                                  Procesare...
                                                  X