Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

presports

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de adrian_vilcu
    Grafic de timp pentru o comanda pe Presports (varianta fericita):
    pe data de 31.07.2008 am facut comanda;
    pe data de 13.08.2008 a plecat din Hong-Kong;
    pe data de 21.08.2008 a ajuns in București;
    pe data de 26.08.2008 a ajuns in Iași;
    ma duc sa-l iau....
    PS: puteti urmari pachetul prin sistemul track(at)trace (functioneaza atat cel din Hong-Kong cat si in Romania)
    Poti sa-mi spui daca pentru track&trace in Romania folosesti tot site-ul DHL sau pe cel al Postei Romane?

    Eu pierd urma coletelor in momentul in care intra in tara. Calculez cam 5-8 zile lucratoare si sun apoi la oficiul postal vamal. De obicei cam asta e intervalul de timp de care au nevoie cei de la Posta Romana sa directioneze coletele externe catre Oficiul Postal Vamal din judetul destinatarului.
    www.clubarena08.ro

    Comentariu


    • am primit si eu azi pachetul care a plecat din HK pe 08.08. Puteti urmarii coletul de la intarea in tara pe urmatorul link unde introduceti codul primit la confirmarea comenzii..http://www.posta-romana.ro/tt/index.jsp?limba=1
      Primorac Carbon
      FH Dignics 09C
      BH JOOLA MAXX

      Comentariu


      • Postat în original de adrian_vilcu
        Grafic de timp pentru o comanda pe Presports (varianta fericita):
        pe data de 31.07.2008 am facut comanda;
        pe data de 13.08.2008 a plecat din Hong-Kong;
        pe data de 21.08.2008 a ajuns in București;
        pe data de 26.08.2008 a ajuns in Iași;
        ma duc sa-l iau....
        PS: puteti urmari pachetul prin sistemul track(at)trace (functioneaza atat cel din Hong-Kong cat si in Romania)
        Deci varianta "fericita" presupune aprox. 1 luna. Asta trebuie sa retina lumea.
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • Da, asa este, mai exact 27 de zile (pentru provincie, in general); pentru București 22 de zile.

          Cei de la Presports mi-au comunicat ca mai este o varianta de livrare a unui colet, mai rapida la un pret de... 64.86 Euro ...
          Blade: Timo Boll Spirit
          Fh:Tibhar Genius 2.0
          Bh:Tibhar Genius 2.0
          materiale pentru tenis de masa: http://www.ttsport.ro/

          Comentariu


          • Ziceti merci ca eu am comandat de la nemernicii astia de dandoy din 23 iulie si nici macar nu mi-au trimis comanda.....fraier am fost ca am comandat tot de la ei dupa ce probleme am avut cu ei data trecuta...........poate mai iau si o teapa de 280 de euro ca asta mi-ar mai lipsi....

            Comentariu


            • pentru cine nu crede ia ce-mi scrie mie pe dandoy:

              23/07/2008 #25817 Claudiu Iacob, Romania Processing 278.41EUR

              deci va dati seama ca astia nu au reusit de o luna si mai bine sa-mi proceseze comanda!!!!!

              Comentariu


              • Postat în original de filo
                Ziceti merci ca eu am comandat de la nemernicii astia de dandoy din 23 iulie si nici macar nu mi-au trimis comanda.....fraier am fost ca am comandat tot de la ei dupa ce probleme am avut cu ei data trecuta...........poate mai iau si o teapa de 280 de euro ca asta mi-ar mai lipsi....
                Filo, pe toti trebuie sa-i tii scurt in lesa. Uite, eu am facut o comanda proaspata la Presports. Dupa doua zile, cand am vazut ca era tot in "processing", am dat mail si am intrebat ce se intampla. Mi-au spus ca le lipseste o fata comandata si daca nu vreau sa o inlocuiesc cu altceva. Le-am spus ca vreau banii inapoi pt ceea ce le lipseste si sa dea drumul la comanda cat mai urgent. Asa au facut. Daca intrebam peste o luna de ce nu a plecat comanda, i-mi raspundeau acelas lucru, ca le lipseste acea fata si ca asteapta un raspuns de la fabricant... adica pisica moarta aruncata peste gardul vecinului.
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • Eu le-am trimis un mail de vreo 2-3 zile ca imi trebuie banii pe comanda inapoi dar nu crezi ca mi-au raspuns astia ceva!!!! Sau sa-mi fi trimis un mail sa-mi zica ca n-au ceva ......nesimtire curata.
                  Eu am mai propus sa se scoata reclamele lor de pe forum dar acum chiar ca am dreptate!!!
                  Si iti dai seama ca de o luna stau si joc cu paleta veche si nu mai duce mai nimic si ma enervez de fiecare data cand joc si ghici cui ii gandesc niste multumiri cu fiecare ocazie!?

                  Comentariu


                  • Cred ca nu este greu...
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • Aveai Cermet sau Catapult, tot din astea vrei?
                      Lemn- Bty Viscaria
                      FH - TENERGY 05
                      BH - TENERGY 80

                      Comentariu


                      • presports

                        iti inteleg frustrarea pt.ca nu primesti ce ai platit,dar am si eu o intrebare:
                        -ce ai atit de vechi cu care nu poti juca ?,poate cumparam noi sau facem schimb.

                        Comentariu


                        • Eu joc cu Catapult max rosu si 2,1 negru si le schimb dupa 2 luni (maxim 3) ca altfel nu-mi merge topspinul si fetele trebuie sa fie aderente bina ca altfel nu fac nici o treaba.

                          Comentariu


                          • Si eu sunt de parere sa le fie scoasa reclama de pe site sunt niste nemernici,nu iti raspund la email pt ca le lipseste ceva,asa mi-au facut si mie,ei comanda la producator, asteapta sa le vina si de abia apoi iti trimit tie dar nu iti comunica acest "MIC" amanunt ca sa nu te piarda ca client.Daca le tot scrii o sa raspunda ceva vag tot ca sa castige timp.
                            Si uneori poate dura fff mult o comanda la ei si unde mai pui ca de fiecare data iti blocheaza suma pe card.Mai exact daca fac o comanda de 50 de euro imi apare pe card ca si cum trebuie sa mai pun 50 de euro ca ii haleste in contu la primii 50,astept o luna sa se deblocheze cardu ...numai asa revine la normal,buba e ca daca nu te prinzi platesti de 2 ori,e posibil ca ei sa incerce sa extraga suma de 2 ori,te prinzi bine, nu iar bine,avantaj ei.
                            Primele comenzi la ei au fost OK (7zile) dar de cand au inceput sa aiba multe comenzi s-au smecherit si nu se mai obosesc sa raspunda la vreun email.

                            Comentariu


                            • Aaaaa am uitat inca un mic amanunt ,mi-au trimis un lemn tibhar fara cutie infasurat in ziare ,ziceai ca au impachetat branza.
                              Nu m-a deranjat ca nah nu joc cu cutia dar asa ca chestie...sunt eu poate prea pretentios...

                              Comentariu


                              • De la chinezi tot asa vin, in ziar, dar alea nici nu cred ca au vre-o cutie iar pretul lor este in general mult mai mic, asa ca este convenabil sa nu intre in pret si o cutie. Dar astea europene care au sigur in pret si cutia...nu-i permis.
                                Lemn- Bty Viscaria
                                FH - TENERGY 05
                                BH - TENERGY 80

                                Comentariu


                                • Postat în original de filo
                                  pentru cine nu crede ia ce-mi scrie mie pe dandoy:
                                  23/07/2008 #25817 Claudiu Iacob, Romania Processing 278.41EUR
                                  deci va dati seama ca astia nu au reusit de o luna si mai bine sa-mi proceseze comanda!!!!!
                                  a mai trecut o zi si nici o modificare si nici un mail......

                                  Comentariu


                                  • Este clar ca asteapta produsele de undeva. Daca nu mai vrei produsele, da-le inca un mail si cere-le money refund si termin-o cu ei.
                                    Lemn- Bty Viscaria
                                    FH - TENERGY 05
                                    BH - TENERGY 80

                                    Comentariu


                                    • Le-am cerut dar nu crezi ca s-au deranjat sa-mi raspunda!!!

                                      Comentariu


                                      • Pai asa fac aproape toti. Cand nu le convine ceva, baga capul in nisip ca strutul. Prima data m-am lovit de asta acum cativa ani, cand am trimis mailuri la Yasaka JP si la headquarter-ul din suedia sa le atrag atentia ca mult trambitatul lor concept 3D, este defapt o mare gafa costructiva. Crezi ca s-au obosit vre-unii sa-mi raspunda? Naaaaah, da-l incolo de nebun! De atunci, de cate ori am ocazia pe vre-un forum, atrag atentia tuturor pasionatilor, sa aibe grija sa ocoleasca tot ce face Yasaka cu 3D.
                                        Lemn- Bty Viscaria
                                        FH - TENERGY 05
                                        BH - TENERGY 80

                                        Comentariu


                                        • de ce? 3d ala cumva se crapa in timp? ca sunt niste taieturi care patrund in lemn si ma gandesc ca poate cu timpul se maresc pana ramai cu manerul in mana

                                          Comentariu


                                          • Exact!, Nu am vazut nici una terminata de tot dar am vazut mai multe cu taieturile laterale prelungite spre margine.
                                            Lemn- Bty Viscaria
                                            FH - TENERGY 05
                                            BH - TENERGY 80

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de VISCO
                                              De la chinezi tot asa vin, in ziar, dar alea nici nu cred ca au vre-o cutie iar pretul lor este in general mult mai mic, asa ca este convenabil sa nu intre in pret si o cutie. Dar astea europene care au sigur in pret si cutia...nu-i permis.
                                              au cutie - am primit io de altundeva cu cutie cu tot . Depinde de la ce kinezi cumperi - unii trimit cu cutie altii fara. Lemnele sub 10 dolari de la Galaxy(poate si de la altii ) intr-adevar nu au cutie.
                                              Blade DHS PG 2
                                              FH: DHS Hurricane 3
                                              BH: Stiga Airoc Astro M

                                              Comentariu


                                              • LKT sunt macar trase in tipla. Este o treaba inteligenta pt ca puse pe un raft de magazin, le poate pipai toata lumea fara sa le murdeareasca.
                                                Lemn- Bty Viscaria
                                                FH - TENERGY 05
                                                BH - TENERGY 80

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de filo
                                                  Postat în original de filo
                                                  pentru cine nu crede ia ce-mi scrie mie pe dandoy:
                                                  23/07/2008 #25817 Claudiu Iacob, Romania Processing 278.41EUR
                                                  deci va dati seama ca astia nu au reusit de o luna si mai bine sa-mi proceseze comanda!!!!!
                                                  a mai trecut o zi si nici o modificare si nici un mail......
                                                  inca astept si tot nici o schimbare...........

                                                  Comentariu


                                                  • presports

                                                    Am facut o comanda pe DANDOY pe 24 august, care imediat a fost procesata si expediata(dispatched), plus o scrisoarea de multumire, bla, bla bla.... Timpul trece, pachetul nu vine, cum pot sa-i dau de urma? Oare a intrat in tara?
                                                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X