Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

presports

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: presports

    la ce pret ajunge Timo Boll ALC cu toate taxele in RON pe presports??
    Zuma

    Comentariu


    • Re: presports

      Din pacate e "Sold Out" in acest moment.
      Lemn- Bty Viscaria
      FH - TENERGY 05
      BH - TENERGY 80

      Comentariu


      • Re: presports

        am vazut, sunt curios cat face...
        Zuma

        Comentariu


        • Re: presports

          Aia nu vand pe lei. Daca vreti sa stiti cat face, alegeti dolari sau euro la "currencies" in dreapta sus, faceti o simulare punand in cos (trebuie sa aveti cont deschis la ei) si dati "chechout". Va apare si suma care reprezinta transportul. In principiu stiu ca este cam 7 USD pt un lemn. Deci "groso modo", adaugati la pretul lemnului, inca 7 USD. Apoi vedeti pe site-ul BNR care este cursul leu/ dolar si faceti transformarea.
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • Re: presports

            am inteles, multumesc lemnul e 93 $ + 7 $ transport = 100 $ deci in jur de 300 RON
            Zuma

            Comentariu


            • Re: presports

              ce se mai aude de presports mai merge treaba as vrea sa cumpar si eu?
              fetele in comparatie cu lemnele sunt de mai proasta calitate ca sunt mai ieftine ca lemnele vad ca se apropie de adevaratul pret ?
              cum de fetele DHS Hurricane 2 sunt asa ieftine doar 13$ ?? fetele chinezesti au reducere mare?? ... si mai cv la fete se poate intampla sa nu fie in regula adica sa alunece sa nu prinda efect cv de genu sau sunt in stare perfecta si merg bn?? mersi de raspuns

              Comentariu


              • Re: presports

                De ce te mira pretul la fetele chinezesti, victor ? Atata costa.
                Blade DHS PG 2
                FH: DHS Hurricane 3
                BH: Stiga Airoc Astro M

                Comentariu


                • Re: presports

                  cand am dat checkout la shipping information apar 2 metode:
                  1. express shipping
                  2. Registered Post with Tracking No.
                  prima mai scumpa ca a doua
                  Ce inseamna fiecare?

                  Comentariu


                  • Re: presports

                    Postat în original de adyteme
                    cand am dat checkout la shipping information apar 2 metode:
                    1. express shipping
                    2. Registered Post with Tracking No.
                    prima mai scumpa ca a doua
                    Ce inseamna fiecare?
                    1. primesti comanda in 2-4 zile (pret per transport f. mare)
                    2. primesti comanda in 4 saptamani
                    poti verifica costul transportului folosind optiunea Delivery (selectezi destinatia comenzii si dai un update), optiune care o vei gasi tot in dialogul Your Shopping Cart Contents

                    Comentariu


                    • Re: presports

                      Postat în original de vrajitor danut
                      Postat în original de adyteme
                      cand am dat checkout la shipping information apar 2 metode:
                      1. express shipping
                      2. Registered Post with Tracking No.
                      prima mai scumpa ca a doua
                      Ce inseamna fiecare?
                      1. primesti comanda in 2-4 zile (pret per transport f. mare)
                      2. primesti comanda in 4 saptamani
                      poti verifica costul transportului folosind optiunea Delivery (selectezi destinatia comenzii si dai un update), optiune care o vei gasi tot in dialogul Your Shopping Cart Contents
                      Multumesc

                      Comentariu


                      • Re: presports

                        Acum vad ca a aparut un discount (produsele comandate depasesc 100 E);
                        De unde iau codul pentru discount-ul respectiv?

                        Comentariu


                        • Re: presports

                          Postat în original de adyteme
                          Acum vad ca a aparut un discount (produsele comandate depasesc 100 E);
                          De unde iau codul pentru discount-ul respectiv?
                          trimite mail la info(at)presports.com si iti vor explica ei ce si cum.

                          Comentariu


                          • Re: presports

                            Stiu sigur ca Presports nu are politica de discounturi. Am intrebat si eu ce-i cu rubrica "discount", mai demult si mi-au raspuns ca "inca" nu e activa.
                            Lemn- Bty Viscaria
                            FH - TENERGY 05
                            BH - TENERGY 80

                            Comentariu


                            • Re: presports

                              Discount Coupon
                              At present there are no discount schemes available. When we have, we will inform all our customers.
                              Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                              FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                              BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                              Comentariu


                              • Re: presports

                                exactly
                                Lemn- Bty Viscaria
                                FH - TENERGY 05
                                BH - TENERGY 80

                                Comentariu


                                • Re: presports

                                  iata si raspunsul lor:
                                  Thank you for your email. Discount coupons are currently only used for refunds for canceled products. Please do not hesitate to contact us if you have further enquiries. Thank you

                                  Comentariu


                                  • Re: presports

                                    imi spune si mie careva cumva daca stie.... sunt originale toate produsele de la ei de pe site? de exemplu vreau sa imi iau ceva fețe chinezesti DHS Hurricane II ce ziceti sunt chiar facute in China? sau sunt europene ... ??
                                    multumesc ... ca pe alte siteuri le vad cv mai scumpe aceste fețe si acum sunt doar 12$ mi se pare cam putin

                                    Comentariu


                                    • Re: presports

                                      cel mai probabil acele "alte siteuri" au inclus si transportul pana in locatia respectiva, in timp ce presports, fiind in H Kong au aceste costuri mai reduse
                                      in alta ordine de idei in china sunt si mai ieftine probabil si este cunoscut faptul ca cele mai bune produse sunt tinute in china respectiv asia in general deci sunt sanse mari ca un Hurricane luat de la presports sa fie mai bun decat unul luat din europa
                                      Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                                      FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                                      BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                                      Comentariu


                                      • Re: presports

                                        a cumparat careva un DHS Hurricane 2 Neo de la Presports... ca sa stiu ce calitate are produsul, cum sare si alte detalii pt ca doresc sa-mi cumpar.... va multumesc

                                        Comentariu


                                        • salut

                                          cine ma poate ajuta si pe mine in legatura cu saitul presports.com taxe vamale postale etc si cand intri pe sait la bani sunt afisate initzialele "rm" adica romanian money

                                          Comentariu


                                          • Re: presports

                                            RM vine de la "malaysian ringgits". Daca doriti o moneda mai accesibila cum ar fi Euro sau USD, o puteti alege de la rubrica "Currencies", care se afla in dreapta sus. Ca sa aflati cat este shippingul, va deschideti cont la ei, la produsele dorite dati "add to chart" dupa ce a-ti ales culoarea, cantitatea, modelul, etc, apoi accesati "shopping cart", unde aveti optiunea "delivery". Vi se vor afisa automat preturile de transport, in care nu sunt incluse, bineinteles, taxele vamale.
                                            Lemn- Bty Viscaria
                                            FH - TENERGY 05
                                            BH - TENERGY 80

                                            Comentariu


                                            • Re: presports

                                              Daca nu s-a schimbat nimic intre timp, pentru comenzi sub 49 E nu se platesc taxe vamale, la produsele sosite din China...
                                              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                              Comentariu


                                              • Re: presports

                                                Mie mi-au spus ultima data ca pragul este la 10 E. Oricum, daca ajungi sa platesti taxe vamale, nu scapi fara sa platesti si TVA 19%, pt ca sunt obligati prin lege. Mai este si un comision vamal si inca o taxa de depozitare. Am consultat azi un calculator de taxe vamale si mi-a dat asa: http://ec.europa.eu/taxation_customs/dd ... iption=yes
                                                Deci 2.70 % din valoare, este numai vama.
                                                Am pus asa, pt ca desi site-ul este din Malaezia, produsele vin din Hong Kong-China.
                                                Lemn- Bty Viscaria
                                                FH - TENERGY 05
                                                BH - TENERGY 80

                                                Comentariu


                                                • Re: presports

                                                  Eu am dat sa platesc si crapa cand vreau sa platesc cu cardul...o sa mai incerc de acasa.
                                                  Alta optiune vad ca doar PayPal mai este
                                                  Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                                                  FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                                                  BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                                                  Comentariu


                                                  • Re: presports

                                                    Am facut cumparaturi de doua ori de pe presports iar la a treia comanda mi-au "blocat plata" ca cica ... probleme cu banca si solutia este sa devin client Paypal. Am citit site-ul lor si insista pe faptul ca ei nu au nici o legatura cu blocarea platilor ca depinde doar de furnizorul serviciului (Paypal) si ca sa nu-i contactam pe ei.
                                                    Explicatia este simpla: probabil au un deal cu Paypal prin care le-a dat cost zero sau foarte mic la platile clientilor in schimbul de a-i lasa pe ei sa forteze clientii Presports sa se inregistreze ca si clienti la Paypal. Chiar daca Paypal este o institutie financiara de renume, nu mi-a placut marketingul lor asa ca ... mai bine cumpar de la distribuitori locali.
                                                    Oricum, nici presports nu mai este ce a fost, la multe produse (in special non-chinezesti) preturile cu tot cu transport si asteptat o luna nu sunt cu mult diferite de preturile din tara. In plus, daca se comanda in tara, macar nu te trezesti in pachet cu Coppa Silver in loc de Coppa Gold sau alte "greseli pentru care presports isi cere scuze ".
                                                    In plus, daca imi comand in special de la aceleasi persoane din tara, ma cunosc, ne cunoastem si conditiile sunt uneori foarte bune!
                                                    De pe site-urile din strainatate imi cumpar doar in cazuri punctuale "deal-uri de nerefuzat"!
                                                    Sper ca v-am ajutat, o seara buna!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X