Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Campionatul National Amatur- Turneu A + Gura Humorului 9 Noiembrie 2013 O + A

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Sil Vezi post
    Polo, ai concurat la copii V-VIII, sau la Amatori ? Felicitari înca o data!
    la prima vedere asa pare dar copiii astia au eliminat veteranii

    Comentariu


    • In primul rand felicit organizatori pentru un turneu frumos. Dar nu pot sa fiu indiferent la cea ce ziceti de Vlad. Vlad nu are experiente voastra si el prin gesturile care le scapa la turnee nu il face un copil cu problem psihice. Sunt multi care nu stiu sa piarda si din cauza asta voi il faceti un copil cu probleme psihice?. Stiu ca este greu sa accepti ca un un copil de 13 ani bate altu mai bun ca el. Eu zic ca un copil cu probeleme psihice asa cum il numiti voi nu cred ca poate sa organizeze competitii de turneu A si sa joace bine?. Nu sunt deacord cu parerea voastra in prinvinta lui. Dar ca si orice alt om are dreptul la exprimare. Sunt sigur ca pe viitor Vlad va invata sa se stapaneasca si sa invete sa fie mai bun in tot ce cea privete sportu. Mie mi-a trebuit 6 ani ca sa prind experienta in tenis, si voi va asteptati la el intr-un an de zile sa joace ca un "profesionist?". Asta este parerea mea. Eu m-am simitit foarte bine la concurs. Fasolea foarte buna de nota 10+. Prin urmare nu in ultimu rand il felicit pe Dan Mocean pentru un joc foarte frumos jucat la open. Vlad felicitari !.

      Comentariu


      • un turneu reusit ..pana la grupele superioare dupa care sa rupt filmul ! imi pare rau pt asta pt ca totul a fost bine gandit ca organizare ,parcari masa etc dar am avut e asteptat foarte mult pina sa inceapa grupele superioare care sau facut intrun alt sistem decat aeram obisnuiti grinf sau terminat cam la ora 13 si am asteptat cam pana la ora15 45 sa jucam primul meci dupa care inca o ora pt a juca cel de al 2 meci ,dupa atata asteptare nu prea mai ai chef de tenis !
        numarul concurentilor prea mare pt nr de mese existente si spus cuvantul
        consider ca trebuie sa ne limitam la ce posibilitati avem si sa nu supraaglomeram un concurs din dorinta de a castiga cat mai multi bani ! au fost f multe probleme si cu soarele ce batea pe masa si cu lumina slaba in anumite parti ale salii !
        imi cer scuze DANE C esti un tip de treaba dar trebuia sa prevezi ce se inatmpla si sa limitezi nr de jucatori !
        cu tot sistemul dlui EMI CARE SA VRUT F CURSIV ACESTA A FOST UN FIASCO ORGANIZATORIC CONCURSUL TERMINANDUSE IN JUR DE ORA 1 cu multe pauze mari de timp in care stateau mese goale si nu juca nimeni pe ele !!
        luati exemplu de la reghin si brasov ,unde sa facut in 2 sali cu 40 de mese
        dvs vau lipsit inca 12 mese si o sala !
        Ultima editare de DAN TT; 10.nov.2013, 17:09.
        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

        Comentariu


        • vad ca nici clasamentul nu sa afisat la amatori ! sper sa il vedem cat ma-i curand!
          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

          Comentariu


          • Bravo Dane totul a fost ok multumim mult si succes in continuare

            Imi pare reu dar nu sunt acord cu dl Dan universal din cauza condens sa facut cateva pause destul de lunga. Dar in comparatie cu alte salile suare chiar nu era deranjat. Noi am jucat in diferite colturile si era ok. Din punctul meu vedere totul a fost ok. Inca o data multumim organizatorilor si pt eforturilor.
            Ultima editare de mehmet; 10.nov.2013, 17:32.

            Comentariu


            • Ca de obicei, nota 10 pentru Dan si echipa sa.
              Adevarat ca au fost mici probleme de condens dar s-au rezolvat pe parcurs. Tunul acela de caldura se pare ca e solutia ideala.
              Noul sistem de joc a fost destul de interesant si gasesc ca-i bun de aplicat si la concursurile viitoare.
              Fasole nemaipomenita, timp frumos, prietenii toti la un loc, ce mai, o sambata de exceptie ! Ne revedem la Brașov.
              Respect
              Blade: lemn off...ce lemn !
              Bh: cu tepi
              Fh: fara tepi

              Comentariu


              • Dupa cum ne-am si asteptat , domnul Chirap si domnul Emi au facut un concurs extraordinar, s-au pregatit pana la cel mai mic detaliu ca toti invitatii sa se simta ca la ei acasa, inconjurati de caldura si buna dispozitie. Va apreciem foarta mult eforturile si va multumim pentru o zi de sambata minunata ! Vom reveni cu cea mai mare placere in Gura Humorului !
                cu mult respect,
                Bianca si Cosmin

                Comentariu


                • Felicitari Dan ca ai reusit sa gestionezi bine un concurs de o asemenea anvergura.Evident ca nu trebuie uitati nici cei care au contribuit la buna desfasurare a acestui concurs.
                  Din pacate condensul nu ne-a dat pace.E adevarat ca s-a incercat rezolvarea lui prin metodele aplicate insa ... s-ar parea ca pentru moment condensul ramane problema numarul 1 la concursurile cu multi participanti.
                  Felicitari castigatorilor dar si participantilor care au avut ocazia sa participe la un turneu atat de frumos cu multe meciuri spectaculoase.

                  Comentariu


                  • ........ Felicitari castigatorilor dar si participantilor care au avut ocazia sa participe la un turneu atat de frumos cu multe meciuri spectaculoase........................

                    Asa este Cornel mai ales multumim si pt. spectaculoase mecurile spre finala ... jos .... palarie. Problema cu condens este o problema tehnica a lui constructie si sistem de ventilatie din pacat este valabila pt toate salile de sport asemenatoare. La salile aceasta din pacat o mare partea a lui structura metalica are legatura direct cu exterior si asta provoaca si mai mult la condens. Ca sa micsoram riscul condens trebuie respectam la pauze si trebuie iesim cu toti afara si lasam sala airesesti. Nu putem facem altceva. In rest totul a fost f ok.
                    Ultima editare de mehmet; 10.nov.2013, 18:35.

                    Comentariu


                    • Celor de la Open le-a placut ca au jucat fara pauza(doar pauza de condens ora 18,45-19,15),insa jucatorii de la amatori au facut pauze foarte mari.Eu am stat de la 12,00 pana la 16,15(prima pauza care a inclus masa) si de la 17,00 pana la 19,30.In aceasta perioada de timp am jucat doar un meci(15 min.) In acest timp (13,00-16,00)erau uneori si 7,8 mese goale la care se puteau juca grupele superioare ,insa la care se juca de antrenament.Cand organizatorul (D.Emi)a fost intrebat de ce nu se joaca ,a motivat ca suntem inaintea prrogramului ????.

                      Comentariu


                      • Postat în original de ramyru Vezi post
                        Celor de la Open le-a placut ca au jucat fara pauza(doar pauza de condens ora 18,45-19,15),insa jucatorii de la amatori au facut pauze foarte mari.Eu am stat de la 12,00 pana la 16,15(prima pauza care a inclus masa) si de la 17,00 pana la 19,30.In aceasta perioada de timp am jucat doar un meci(15 min.) In acest timp (13,00-16,00)erau uneori si 7,8 mese goale la care se puteau juca grupele superioare ,insa la care se juca de antrenament.Cand organizatorul (D.Emi)a fost intrebat de ce nu se joaca ,a motivat ca suntem inaintea prrogramului ????.
                        am crezut ca doar eu am vazut asta si ca de.. sunt chiar dus... pt ca nimeni nu zice nimic !! asta e dlor daca nu spunem ce ne doare atunci ne meritam soarta!
                        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                        Comentariu


                        • Mai sunt multe de spus.Voi reveni cand voi avea timp.

                          Comentariu


                          • Foarte rar aduc laude organizatorilor. Datorita faptului ca au fost extrem de multi jucatori, consider ca se pot aduce laude organizatorilor, chiar daca au fost unele inconveniente. Acestea puteau fi inexistente daca se reducea numarul concurentilor.
                            Oricum, acest turneu a fost unul din cele mai reusite din acest an. FELICITARI.
                            P.S. Pentru viitor, aduc in atentia tuturor organizatorilor importanta alcatuirii grupelor inferioare. Pentru echitate fata de toti participantii cred ca criteriul mediei fiecarui jucator este mai important decat locul in clasament. Astfel se evita crearea unor grupe foarte, foarte grele ( precum grupa nr. 12 ) si a altora mult mai usoare.

                            Comentariu


                            • La formarea perechilor pentru eliminatorii s-a gresit foarte tare.Eu(Rusu) sunt locul 634 in clasament si apar pe pozitia 61 la imperechere,iar alti jucatori clasati mult dupa mine ,Calenciuc-2058 apare la nr.32;;Bobarnac-987 apare la nr.31.;Subcinski vecin de clasament cu mine 640 apare la nr.28, din aceasta cauza am cazut cu favoritul nr.4(Georgiu)care m-a eliminat.Normal mi se parea sa se tina cont de locul in clasament sau exista alte criterii(favoritisme) pe care eu nu le stiu!Daca gresesc corectati-ma va rog d-lor organizatori-Dl Emi a organizat 300 de concursuri(citat).Imi cer scuze anticipat daca am deranjat.

                              Comentariu


                              • ?n mod logic, concurentii de la pozitiile 32 si 28 trebuie sa fi fost c?stigatori ai grupelor lor superioare. Perechile pozitiilor 1-32 din eliminatorii au trebuit sa provina dintre cei clasati pe 2 în superioare. Daca s-a respectat acest principiu, precum si cel de a nu se întâlni cei care au fost în prealabil în aceeasi grupa, mi se pare în regula tabloul eliminatoriu.
                                Postat în original de ramyru Vezi post
                                La formarea perechilor pentru eliminatorii s-a gresit foarte tare.Eu(Rusu) sunt locul 634 in clasament si apar pe pozitia 61 la imperechere,iar alti jucatori clasati mult dupa mine ,Calenciuc-2058 apare la nr.32;;Bobarnac-987 apare la nr.31.;Subcinski vecin de clasament cu mine 640 apare la nr.28, din aceasta cauza am cazut cu favoritul nr.4(Georgiu)care m-a eliminat.Normal mi se parea sa se tina cont de locul in clasament sau exista alte criterii(favoritisme) pe care eu nu le stiu!Daca gresesc corectati-ma va rog d-lor organizatori-Dl Emi a organizat 300 de concursuri(citat).Imi cer scuze anticipat daca am deranjat.
                                FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                Tel : 0742 257 995

                                Comentariu


                                • Eu am castigat grupa superioara,deci locul 1. ?Poate verifica d-l Emi pe biletelele verzi.

                                  Comentariu


                                  • Multumesc pentru felicitari,,, un turneu excelent!

                                    Comentariu


                                    • Atat locurile in grupele superioare cat si pozitiile din tabelul eliminatoriu trebuie sa respecte un algoritm bine stabilit in regulament, in functie de rezultatele din grupele inferioare. Mult mai bine informat in acest domeniu este domnul Dinicescu din Pitești, pe care il admir pentru faptul ca pune mult suflet in organizarea turneelor din zona Argeșului.
                                      Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                      FH: Butterfly - Dignics 80
                                      BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de ramyru Vezi post
                                        Eu am castigat grupa superioara,deci locul 1. ?Poate verifica d-l Emi pe biletelele verzi.
                                        Daca ati castigat grupa superioara ar fi trebuit sa fiti pe una din pozitiile 1-32, in functie de clasamentul general. Probabil s-a gresit completarea foii sau a rezultatelor in program.
                                        Later edit: De pe foile verzi rezultatele se trec pe foile albe iar apoi in program, dupa care se genereaza tabelul cu cei calificati si tabloul eliminatoriu.
                                        Ultima editare de FlorinBN; 10.nov.2013, 21:46.
                                        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                        Comentariu


                                        • Un tabel eliminatoriu nu se afiseaza?

                                          Comentariu


                                          • In ceea ce priveste metoda cu biletele verzi, organizatorii si-au facut singuri viata mai grea, iar randamentul de utilizare a meselor a fost mai mic decat daca se folosea metoda clasica cu listele cu grupele superioare si alocarea lor la mesele disponibile. Timpii de asteptare ar fi fost mult mai scurti, iar jucatorii care au venit de la sute de km ar fi fost scutiti de o oboseala suplimentara. Per global, vremea a fost frumoasa, organizatorii au depus eforturi laudabile pentru a iesi un turneu placut. Felicitari tuturor, organizatori si participanti.
                                            Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                            FH: Butterfly - Dignics 80
                                            BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                            Comentariu


                                            • Pe foile minune verzi ale d-lui Emi am completat eu personal scorul si rezultatul meciului.3-2 cu Bobarnac si 3-0 cu Muntean Mircea completat de D-l Chirap
                                              - - - Actualizat - - -
                                              pag.19

                                              Comentariu


                                              • FELICITARI D-lor DAN SI EMI,a fost un concurs frumos.Ne-am simtit foarte bine la GURA HUMORULUI-(UN LOC DE BASM) TIROLIANA-SUPERRRRRR! BRAVOO SI O SA VA ONORAM CU PREZENTA NON-STOP!!!! STIMA KRI
                                                LEMN:MAZE(Old Tag)
                                                Fh:TEN. 05
                                                Bh:,TEN. 05

                                                Comentariu


                                                • un clasament ceva la amatori? sper sa apara cat mai curand. intra devar a fost un concurs superb.cu pauzele cam lungi..dar in rest frumos,felicitari domnu Dan.

                                                  Comentariu


                                                  • multumesc GELU PT numi place ! se vede ca iti place doar ipocrizia si minciuna si ca adevarul te supara ! astept cu nerabdare sa imi mai dai nu-imi pace ! multumesc!
                                                    Ultima editare de DAN TT; 11.nov.2013, 08:13.
                                                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X