Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Campionatul National Amatur- Turneu A + Gura Humorului 9 Noiembrie 2013 O + A

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de ramyru Vezi post
    Celor de la Open le-a placut ca au jucat fara pauza(doar pauza de condens ora 18,45-19,15),insa jucatorii de la amatori au facut pauze foarte mari.Eu am stat de la 12,00 pana la 16,15(prima pauza care a inclus masa) si de la 17,00 pana la 19,30.In aceasta perioada de timp am jucat doar un meci(15 min.) In acest timp (13,00-16,00)erau uneori si 7,8 mese goale la care se puteau juca grupele superioare ,insa la care se juca de antrenament.Cand organizatorul (D.Emi)a fost intrebat de ce nu se joaca ,a motivat ca suntem inaintea prrogramului ????.
    Ma simt sa va raspund la fel de pracmatic, ca d-voastra ati terminat grupele inferioare mai devreme si celelalte mai tirziu nu tin asa mult de organizatori(au mai existat si absenti nemotivati pe care sunt si eu suparat), intre ora 12 si 13.30 se mai jucau inferioare,deci grupele superioare nu puteau fi facute pina nu se gata toate grupele,,,(dar se pare ca in continuare exista destepti care fac ochiuri fara oua si pe deasupra si o omleta,,,Si imi pare rau sa tot amintesc de acel banc de la General care se tot repeta unde spune ca prostia face sa doare ,dar pe cei din jur nu pe cel care o poarta,AU ma doare),de la 13.00 au intrat openul la incalzire pina la 13.30, dupa pauza de masa si de aerisire exact la 14.15 am intrat in sala cum am anuntat,si am inceput sa strigam grupele inferioare la open si la 14.22 v-am explicat pe scurt sistemul care il vom juca si EXACT la 14.32 a inceput primul meci in superioare si dupa primele 10 minute cind erau in desfasurare 12 meciuri cu un tact de aproximativ 1min si 30 de secunde incepea urmatorul,daca imi spuneti acuma un nume pot sa va spun la ce ora exacta a jucat.Deci ce spuneti d-voastra acolo sunt niste prosti si exagerari,minciuni.Aviz pt multi care nu stiu a fost o camera web montata in sala care a functionat cu intreruperi si se poate vedea exact cite mese erau libere,dar SUSTIN cu vehementa ca intre 14.32 si 17.45 toate mesele erau ocupate,ceea ce denota ca sunteti un mincinos d-ule RUSU RADU si nu imi place sa mai am de aface vreodata cu astfel de oameni.Rusine.
    Emi
    Ultima editare de Zosim1; 11.nov.2013, 18:36.

    Comentariu


    • Lulu vs. Lungu...
      Blade: SCHLAGER CARBON OF+
      FH: Tenergy 05 FX
      BH: Tenergy 05 FX

      Comentariu


      • Multumesc domnule Motoroi se pare ca nu mai cine a organizat turnee poate sa analizeze ce probleme am avut de confruntat cu acest nr de participanti.Multumesc Emi

        Comentariu


        • Semifinala Open: Ion Marius - Roman Iulian

          Probabil meciul care a constituit primul pas în schimbarea liderului Amatur România.
          O semifinala de vis pentru Marius care, deși chinuit de o durere cronica de umar (Vina e a organizatorilor de la Tecuci , care l-au premiat cu o cupa de marimea Champions League.), a reușit sa creasca de la meci la meci și sa câștige acolo unde doar puțini reușesc sa o faca, la Campionul en-titre. Felicitari!







          Ultima editare de marcelgiosan; 11.nov.2013, 18:55.
          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

          Comentariu


          • Postat în original de ramyru Vezi post
            Eu am castigat grupa superioara,deci locul 1. ?Poate verifica d-l Emi pe biletelele verzi.
            Bobirnac-Rusu 2-3
            Rusu-Munteanu 3-0

            Comentariu


            • Popescu a invocat o minge mascata!...(vezi video)... Mi se pare ca a avut dreptate!...si pentru ca e vecinul meu din Straja
              -o bucata din Norocel isi face aparitia apoi e faza...
              Bravo INTERNET!!! ai reprezentat Straja cu cinste!
              de altfel: Felicitari pt. amandoi Mihai... ati reprezentat jud. SV. cu cinste.
              Finala Amatori set 3.
              Ultima editare de ursuleanvasile; 11.nov.2013, 19:09.
              Blade: SCHLAGER CARBON OF+
              FH: Tenergy 05 FX
              BH: Tenergy 05 FX

              Comentariu


              • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                In ceea ce priveste metoda cu biletele verzi, organizatorii si-au facut singuri viata mai grea, iar randamentul de utilizare a meselor a fost mai mic decat daca se folosea metoda clasica cu listele cu grupele superioare si alocarea lor la mesele disponibile. Timpii de asteptare ar fi fost mult mai scurti, iar jucatorii care au venit de la sute de km ar fi fost scutiti de o oboseala suplimentara. Per global, vremea a fost frumoasa, organizatorii au depus eforturi laudabile pentru a iesi un turneu placut. Felicitari tuturor, organizatori si participanti.
                Am luat in calcul cele 32 de grupe impartite pe 12 mese(de fapt 10),3 grupe pe o masa,si chiar 4*grupe pe o masa rezulta terminarea superioarelor la un tact de 15-20 min pe meci intre 3 si 4 ore ,si defavorizarea grupelor care jucau pe mesele unde apare condensul.Nu am sustinut ca aceasta metota este mai buna sau rentabila dar iti permite sa te adaptezi in functie de mofturile multor jucatori,am schimbat de cel putin 20 de ori masa pt diferite motive.Multumesc de remarca.Emi

                Comentariu


                • Postat în original de sorin_client Vezi post
                  Din cate am inteles clasamentul va fi cat mai exact alcatuit, motiv pentru care se intarzie un pic. Dupa cum stiti, s-a scris si setaverajul fiecarui set iar in alcatuirea clasamentul se va tine seama si de acest lucru. Probabil ca nu se va mai afisa 8-16, 7-32, etc... ci se va calcula pozitia cat mai corecta a fiecarui participant. Asa ca lasati-l pe Dan sa-si faca treaba ca are suficient de calculat. Se stie ca intotdeauna a fost foarte rapid in afisarea rezultatelor dar, de data asta, e un pic diferit si omul are ceva mai multa treaba... In afara de asta, azi a trebuit sa aiba grija si de turneul copiilor asa ca... pe maine.
                  Respect.
                  Se pare ca doar problemele unora sunt mai importante ,a celorlalti nu conteaza,dar multumim pt sustinere,iar cu exactitatea clasamentului acele biletele care arata scorul sunt la mine in masina undeva la granita Austriaca unde pe la ora 6 dimineata (Plecare din Humor pe la 18.00)ma rapus somnul si acuma m-am trezit, pe la 16.30,si am deschis topicul sa vad ce mai zice lumea.Multumesc EMI

                  Comentariu


                  • un ultim turneu a+ care a reunit jucatori de exceptie la ambele categorii,cu meciuri spectaculoase,unele chiar dramatice.am citit multe pareri vizavi de acest turneu. ....personal a-s fi cel putin nebun daca le-as comenta din simplu motiv ptr ca consider ca toti i-mi sunt apropiati sufleteste......eu voi spune altceva datorita respectului pe care il am ptr.toti.........a gresi e omeneste,nimeni nu este perfect,dar haideti cu totii sa punem umarul ptr ca pe viitor sa fim mai buni,intelegatori,sa dam dovada celor 7 ani de acasa,sa-l ridicam de jos pe cel cazut,sa-i aratam cararea celui ratacit,dar cel mai important sa-i ajutam pe oameni sa invete din greseli......revenind la acest turneu ,felicitari organizatorilor,cistigatorilor,participantilor.d-le chirap i-mi sunteti dator cu o inregistrare pe care va rog sa o postati. nu pot incheia fara a felicita pe toti colegii mei din Botoșani ptr prestatie,cit si pe toti practicantii t.d.m. va salut pe toti cu deosebit respect.

                    Comentariu


                    • E normal sa fie si oameni care au mici nemultumiri, dar inainte de toate ganditi`va ce munca au depus cei doi oameni de la pupitru, in persoana domnului Chirap si domnului Emi, sunt 100% convins ca s-au straduit din rasputeri ca toata lumea sa se simta bine si treaba sa mearga ca pe roate si ar trebui apreciati, datorita muncii lor s-a creat un turneu de asemenea anvergura , iar eu unul, un simplu amator, m-am simtit jucator de tenis la acest concurs .
                      Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                      BH : Tenergy 05Fx
                      FH : Tenergy 05Fx

                      Comentariu


                      • Finala Open: Sterea Viorel - Ion Marius

                        O finala de povestit nepoților. Marius sigur i-o povestește feciorului de un anișor când îl adoarme saptam?na asta.
                        Schimburi spectaculoase de mingi, rasturnari de scor (1-0, 1-1, 1-2, 2-2, 3-2), Marius la patru puncte distanța de a produce marea surpriza, viitorul Campion AmaTur execut?nd mai multe topspin-uri în aceasta finala decât în tot concursul (fara a mai plimba prosopul doar pentru impresia artistica ) și mulți spectatori ramași sa urmareasca un spectacol care de multe ori își depașește condiția de competiție a amatorilor. Foarte amatori de tenis dar cu exprimare profesionista.












                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                        Comentariu


                        • Emi, gandeste-te ca indiferent cum iese un turneu tot nu e bine. Stiu reactia celui ce face orice pt ca turneul sa iasa bine. Aminteste-ti ca la Brașov cu 260 pers turneul s-a terminat la orele 21, si ce daca...au venit (deabia) astazi Darie Aron (cucuru) si Pop Dan (universal) care au spus ca nu este bine (una alta). Cel putin nu au reusit sa inteleaga ca niciodata nu vor ajunge sa organizeze un turneu A. Si macar daca ar fi fost obiectivi nu ma deranja.
                          Cum sa spui (Dan Univ) ca noi organizatorii am facut specula cu "felia de paine" !? Poate chiar nu a primit gratis :apa, Mc Donald's, mititei si bere...ceea ce stiu ca toata lumea a primit. Asta ti-e omul, in loc de aprecieri te jigneste si in loc de like iti da un-like.
                          Eu m-am calmat atunci cand colegii lor (tenis) mi-au spus ce fel de caracter au.
                          Pune in balanta câta lume va apreciaza si hai mai departe. VA FELICIT pe toti cei care organizati turnee pt AmaTur, si in special pe voi ce ati organizat acest turneu.
                          Cu respect Gelu
                          Hobby: Motoare si ski !
                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                          Comentariu


                          • BRAVO DAN CHIRAP
                            BRAVO EMI BELTECHI
                            BRAVO GURA HUMORULUI
                            Pentru mine a fost o excursie foarte frumoasa !
                            Un concurs foarte fain si o zona magnifica !
                            Felicitari castigatorilor si nu in ultimul rand invinsilor !

                            www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                            www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                            Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                            Comentariu


                            • Postat în original de GeluBv Vezi post
                              Emi, gandeste-te ca indiferent cum iese un turneu tot nu e bine. Stiu reactia celui ce face orice pt ca turneul sa iasa bine. Aminteste-ti ca la Brașov cu 260 pers turneul s-a terminat la orele 21, si ce daca...au venit (deabia) astazi Darie Aron (cucuru) si Pop Dan (universal) care au spus ca nu este bine (una alta). Cel putin nu au reusit sa inteleaga ca niciodata nu vor ajunge sa organizeze un turneu A. Si macar daca ar fi fost obiectivi nu ma deranja.
                              Cum sa spui (Dan Univ) ca noi organizatorii am facut specula cu "felia de paine" !? Poate chiar nu a primit gratis :apa, Mc Donald's, mititei si bere...ceea ce stiu ca toata lumea a primit. Asta ti-e omul, in loc de aprecieri te jigneste si in loc de like iti da un-like.
                              Eu m-am calmat atunci cand colegii lor (tenis) mi-au spus ce fel de caracter au.
                              Pune in balanta câta lume va apreciaza si hai mai departe. VA FELICIT pe toti cei care organizati turnee pt AmaTur, si in special pe voi ce ati organizat acest turneu.
                              Cu respect Gelu
                              cu respect dle gelu eu impreuna cu cs tenis dej si cu ajutorul dlui FLORIN chiar am organizat cateva concursuri A si chiar stiu cum este ,am dat gratuit mancare feliu 1 si 2 apa ,cafea si bere la 2 butoaie dar nu mam laudat ,ca altii.. , iar despre paine a si ramas si am aruncato deci te rog calmeazate cu insinuarile ca e prea mult poate doresti provocari ,vrei sa vada lumea ca tu esti mai mare mai tare ,si mai destept !! ? eu am spus dlui emi si la sala ce am constatat pe pielea si pe banii mei ca nu e bine ca se sta prea mult daca dl florin ar fi fost la butoane sigur turneul; sar fi desfasurat mult mai bine cred ca are mai multa experienta , si de ce va e greu sa acceptati cand cineva sesizeaza nereguli si le spune nimeni nu e perfect dar daca nici macar nu mai putem sa ne spunem parerea atunci acesta nu mai e amatur!
                              in legatura cu caracterul... eu vam rugat sa ne oprim ca e prea mult dvs ma provocati dar sper ca totusi sa incetati asa cum si eu doresc sa se termine aceste fighturi !
                              Ultima editare de DAN TT; 11.nov.2013, 23:32.
                              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                              Comentariu


                              • Finala Amatori : Mihai Nemaciuc - Mihai Popescu

                                .....voi reveni cu finala open si cateva fotografii ...

                                Comentariu


                                • Postat în original de Dan Universal Vezi post
                                  ... ca nu e bine ca se sta prea mult daca dl florin ar fi fost la butoane sigur turneul; sar fi desfasurat mult mai bine ...
                                  Nu cred ca ar fi mers mai bine, poate doar as fi apasat mai iute pe butoane si n-as fi facut pauze de condens dar atunci ar fi aparut alte probleme; in ultima vreme cam toate turneele aglomerate se termina tarziu, mai putin cele la care ai la dispozitie vreo cativa oameni de baza care se plimba prin sala si vad cum sta treaba, iar daca nu merge ... o fac sa mearga ...
                                  Sint sigur ca daca Dan n-ar fi facut grupele de seara si daca ar mai fi acceptat inscrieri suplimentare la fata locului, sau daca Emi n-ar fi stat aproape tot timpul la masa organizatorilor, fara sa joace deloc (!), lucrurile s-ar fi inrautatit considerabil. Probabil ca unii au avut mai mult de asteptat, dar totusi turneul acesta de 200 de jucatori s-a terminat mai devreme decat altele mai mititele la care am participat.
                                  TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • ...secvente ..

                                    .....

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                      Emi, gandeste-te ca indiferent cum iese un turneu tot nu e bine. Stiu reactia celui ce face orice pt ca turneul sa iasa bine. Aminteste-ti ca la Brașov cu 260 pers turneul s-a terminat la orele 21, si ce daca...au venit (deabia) astazi Darie Aron (cucuru) si Pop Dan (universal) care au spus ca nu este bine (una alta). Cel putin nu au reusit sa inteleaga ca niciodata nu vor ajunge sa organizeze un turneu A. Si macar daca ar fi fost obiectivi nu ma deranja.
                                      Cum sa spui (Dan Univ) ca noi organizatorii am facut specula cu "felia de paine" !? Poate chiar nu a primit gratis :apa, Mc Donald's, mititei si bere...ceea ce stiu ca toata lumea a primit. Asta ti-e omul, in loc de aprecieri te jigneste si in loc de like iti da un-like.

                                      Eu m-am calmat atunci cand colegii lor (tenis) mi-au spus ce fel de caracter au.

                                      Pune in balanta câta lume va apreciaza si hai mai departe. VA FELICIT pe toti cei care organizati turnee pt AmaTur, si in special pe voi ce ati organizat acest turneu.

                                      Cu respect Gelu
                                      Se pare ca organizatori trebuie sa tina cont de toate problemele care pot aparea si sa le rezolve in timpi f.scurti (cit ai bate din palme),ca sa fie participanti pe deplin satisfacuti,dar participanti pot sa fac ce vor ei.
                                      Cele mai acute probleme care trebuie reglementate.
                                      1.Absentii nemotivatii,care daca faci grupele de cu seara iti creaza probleme,un participant ne acuza ca el a terminat grupa la 12 ca au lipsit 2 jucatori,daca mai faci inscrieri dimineata si completezi grupele netinind cont de poz clasament contravine regulament si nu e bine.
                                      2 Intirzierile dezechilibreaza foarte tare timpi de terminare a grupelor
                                      3 Incercarea de a juca la alte mese care sunt libere pt terminarea unor grupe creaza niste discuti nonsens intre jucatori si organizatori (le stiti bine nu mai amintesc,motive alta culoare alta lumina etc.)
                                      4 Sistemul nou ,neacceptat se pare de nimeni l-am folosit cu singura analiza ,timpul,aproape cu o eroare de 10 minute am prevazut si calculat timpul de terminare al superioarelor,tinind cont de nr de mese disponibile,daca mergeam pe metoda clasica in acele momente sunt sigur ca condensul care a facut indisponibile citeva mese creea debusolada si nemultumiri inzecite,iar nr de grupe indivizibile cu nr de mese ar creea iarasi acelasi dezechilibru de timp intre grupe.
                                      Se pare ca Bogdan Trifu a avut f mare dreptate cind ma spus,ca atita timp cit acesti ,,GIGI CONTRA,, nu vor fi penalizati cumva tot timpul vor exista alti care cedeaza intr-un fel sau altul din rindul coordonatorilor si al organizatorilor care de cele mai multe ori le pare rau ca intra in polemici intre ei sau cu participanti.

                                      Eu nu vreau sa intru in polemici de aceea ori ce actiune o fac sau am planuit ca o fac o si sustin realist,de aceea nu aceept,minciuna ,si vorbele spuse numai sa te afli in treaba ca daca era altfel se-n timpla.
                                      Dragi participanti fiti constructivi,si daca ati sesizat mici nereguli,sesizatile dar cu argumente solide ca sa putem analiza si corecta acele nereguli,dar daca continuati asa,adica destul de nepoliticos fata de cei care macar sau straduit mai mult sau mai putin sa va asigure un sfirsit de saptamina placut,s-ar putea ca intr-o zi incet incet uni dintre ei sa renunte.Si atunci va fi mai bine?Vor aparea alti dar fara experienta si o vor lua de la inceput.Multumesc de atentie.EMI

                                      Comentariu


                                      • Campionatul National Amatur- Turneu A + Gura Humorului 9 Noiembrie 2013 O + A

                                        Finala Open

                                        - - - Actualizat - - -

                                        Comentariu


                                        • Un turneu super,la care m-am simtit foarte bine!Pacat ca nu va este apreciata munca,iar cand o sa v-a saturati de organizat,a-s vrea sa ii vad pe cei nemultumiti ca organizeaza.Multumesc organizatorilor si celor care m-au sustinut.Felicitari tuturor!

                                          Comentariu


                                          • Daca doriti sa aveti o imagine de ansamblu despre ceea ce s -a intamplat la turneu intrati aici : https://www.facebook.com/photo.php?v...type=3&theater . Am incercat sa facem transmisiunea live dar din cauza internetului nu am reusit decat atat. Sper ca la unmatorul concurs aceasta problema sa se rezolve.
                                            P.S. S-a gasit in sala o geaca albastra si o haina de trening.
                                            Dan Chirap
                                            www.sportdakiro.com
                                            email: contact@sportdakiro.com

                                            Comentariu


                                            • un turneu reusit,ne-am dezmeticit cam greu cu aceste grupe superioare dar a fost superb,jucatori de calitate,cu bun simt toti,m-am simtit foarte bine,felicitari Mihaita,bravo tie,felicitari si lui Cristi Polocoser pentru locul trei de pe podium,am avut un joc frumos cu Cristi din inferioare,felicitari si celorlalti participanti.

                                              Comentariu


                                              • Se pare ca nr de mesaje de pe forum,private,de pe telefon si discutile private avute in ultima saptamina au facut ca balanta sa se incline considerabil in partea pozitiva a acestui turneu A+,si de aceea incerc sa nu uit pe nimeni si sa aduc mii de multumirii celor care au fost alaturi de noi(organizatori)si de mine.
                                                Multumesc Dane de incredere acordata de a fi alaturi de tine,Florine pentru sprijinul neiincetat pe care il acorzii tuturor si susti aceasta miscare,si in special lui Stefan Dobay care ma sustinut sufleteste si cred ca v-a deveni un amaturist convins,tuturor celor care ne-au acordat sprijin pt diferite situatii,Raluca,Vlad,Sevraj,Ciprian,Pali,Cosma,Mir cea,Marcu,Marian si altii,celor de la vinzari si incep in ordine alfabetica,Androgir,Butterfly si Viva SportShop, celor citiva finalisti si semifinalisti care ne-au incintat cu spectacolul oferit (trebuie sa fac o exceptie la finala lui Marius care a facut sa-i apara citiva stropi maestrului Sterea,si sa intreb oare a fost condensul de vina?),si nu in ultimul rind tuturor celor care sau simtit bine si au considerat acest sfirsit de saptamina unul reusit.MULTUMESC si va asteptam sa fiti alaturi de noi.
                                                Nu i-am uitat nici pe cei pentru care acest eveniment a insemnat o nereusita,acei carora le-am creat probleme si scuzele noastre nu au avut efecte ,tuturor celor care eforturile noastre,ale mele au fost de prisos ne cerem scuze si la urmatoarele turnee unde mai apar si eu v-a rog sa faceti economie cu prezenta si sa va petreceti acel sfirsit de saptamina cu cei dragi si nu sa v-a mincati si s-a ne mincatii NERVI.MULTUMESC TUTUROR de intelegere .
                                                P.S.Gratarul de la miezul noptii alaturi de componentii lotului echipei Viva Sport,va ramine 100% ca cel mai reusit eveniment al acelui Weekend.

                                                Comentariu



                                                • www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                                  www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                                  https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                                  Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                                  https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                                  Comentariu


                                                  • Ce s-au intamplat cu laptopurile,au cazut in ceaun ?
                                                    Postat în original de victorache Vezi post
                                                    buna nea Deni....buna tare...tu-i mama masii de laptopuri
                                                    A fost furat si pus pe gratar ca la,, ceaunasul,,ala mic nu le-a ajuns numai pe o masea.Dar dupa cum se vede, programa de zor superioarele,cu miros de asteptare.
                                                    Ultima editare de Zosim1; 16.nov.2013, 14:50.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X