Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

calendarul competitional 2009

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: calendarul competitional 2009

    Postat în original de cata_60
    "S -au" se scrie de multe ori dezlegat.Cateodata se scrie legat. Sant elevi de clasa a VI care pot da o mana de ajutor in dezlegarea aceastei enigme.
    App. Din cate imi amintesc, in clasele primare se invata ca se scrie "Sunt", nu "Sant"
    Blade: Butterfly Photino
    Fh: Butterfly Tenergy 05
    Bh:Yasaka Rakza 9

    www.lovetodance.ro

    Comentariu


    • Re: calendarul competitional 2009

      Ambele forme sant admise stimabile
      of all the things i lost i miss my mind the most

      Comentariu


      • Re: calendarul competitional 2009

        Retragerea Reghinului de la organizariea turneului final este o problema si trebui sa o rezolvam cat mai repede!
        Conditiile pe care le poate oferi un turneu final la Valenii de Munte ar fi, sunt convins, pe masura asteparilor. Totusi, eforturile pentru organizarea unui asemenea turneu sunt mari si ne concentram deocamdata pentru turneul de pe 31 octombrie, pe care dorim sa-l facem cat mai bine.
        Insa, cred eu, pentru Turneul Final nu locatia este problema cea mai importanta, ci alcatuirea unei echipe care sa organizeze turneul si, mai ales, trebuie sa gasim fondurile necesare.
        Turneul final are nevoie de sponsori care, indiferent de locul unde ne vom intalni, sa permita desfasurarea acestui eveniment in cele mai bune conditii, si sa atraga mass-media pentru popularizarea turneului, a circuitului si a tenisului de masa.
        Pentru aceasta, Bistrița poate asigura, fiind centru olimpic, toate conditiile.
        O alta varianta pe care o propun, dar pentru care nu am inca certitudini, ar putea fi inchirierea salii de la București- Chiajna, care poate oferi cele mai bune conditii de organizare.
        Conditiile pot fi de nivel maxim, dar costurile sunt si ele ridicate.
        Ce ziceti?

        Comentariu


        • Re: calendarul competitional 2009

          am inteles ca BISTRITENII sunt de acord sa organizeze turneul cu pricina, dar, cei din valeni vor sa organizeze ? dupa ce se ajunge la o concluzie in aceasta privinta, atunci , deabia, pot incepe negocierile privind titulatura organizarii. daca nu se ajunge la nici o concluzie, atunci hai sa facem doua turnee, ca sa fim toti multumiti.
          sa auzim de bine. papapa !!!

          Comentariu


          • Re: calendarul competitional 2009

            Postat în original de cata_60
            Urmatorul turneu A+ din calendar,cel din octombrie, va fi la Valeni.Cel din decembrie nu poate fi tot la Valeni.Atat am vrut sa spun.Doar daca vreti sa propuneti dvs un amendament prin care toate turneele A+ sa se desfasoare la Valeni.Ar fi ok pt mine.
            "S -au" se scrie de multe ori dezlegat.Cateodata se scrie legat. Sant elevi de clasa a VI care pot da o mana de ajutor in dezlegarea aceastei enigme.
            Stimabile imi cer scuze ca nu am fost atent la sris, dar am vorbit cu un copil de clasa I-a si mi-a confirmat ca forma corecta e "sunt", iar "agreata" e doar dorinta de a face pe profesorul sarind peste ciclul scolar 1-12!!!
            Apropos se scrie si "dezlegarea acestei enigme", nu "dezlegarea aceastei enigme"
            Si daca se permite un sfat: daca nu ai argumente nu e necesar sa ataci pe alte fronturi, te desconsideri singur...
            Blade-Darker speed 90
            Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
            Bh- Testing

            Comentariu


            • Re: calendarul competitional 2009

              Postat în original de mircea.garaz
              Cred ca un turneu ar putea fi organizat pentru reglarea de datorii din timpul anului!
              vin, vin!
              Blade-Darker speed 90
              Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
              Bh- Testing

              Comentariu


              • Re: calendarul competitional 2009

                Postat în original de cata_60
                Ambele forme sant admise stimabile
                Hotar?rea este luat? în conformitate cu art.4 din Statutul Academiei Române:
                1. Se va reveni în grafia limbii române la utilizarea lui ? în interiorul cuvintelor ?i a formei sunt (suntem, sunte?i), în conformitate cu hot?r?rile adoptate de Academia Român? înainte de 1948, consecin?? a unui îndelungat proces istoric.
                Pentru mai multe detalii: http://www.acad.ro/alteInfo/pag_norme_orto.htm
                De asemenea, avem si http://www.romaniandolls.com/books/007m ... ATICA/fi.h
                Blade: Butterfly Photino
                Fh: Butterfly Tenergy 05
                Bh:Yasaka Rakza 9

                www.lovetodance.ro

                Comentariu


                • Re: calendarul competitional 2009

                  Postat în original de Bebe
                  Postat în original de cata_60
                  Ambele forme sant admise stimabile
                  Hotar?rea este luat? în conformitate cu art.4 din Statutul Academiei Române:
                  1. Se va reveni în grafia limbii române la utilizarea lui ? în interiorul cuvintelor ?i a formei sunt (suntem, sunte?i), în conformitate cu hot?r?rile adoptate de Academia Român? înainte de 1948, consecin?? a unui îndelungat proces istoric.
                  Pentru mai multe detalii: http://www.acad.ro/alteInfo/pag_norme_orto.htm
                  De asemenea, avem si http://www.romaniandolls.com/books/007m ... ATICA/fi.h
                  M-ai iluminat . Deci asa ...
                  Am aflat de pe un forum de tenis de masă cum se scrie .
                  Data viitoare poate imi spui cum sa extrag radicali .

                  Comentariu


                  • Re: calendarul competitional 2009

                    Consider ca Bistrița s-a descurcat foarte bine la turneul pe care l-a organizat anul acesta.
                    Personal, insa, ma avantajeaza ( vezi distanta ) daca concursul s-ar desfasura la/langa București, avand in vedere ca si sala inteleg ca se prezinta in conditii excelente.
                    Probabil ca o locatie in centrul tarii ar fi OK pt toata lumea, mai ales ca vorbim de luna decembrie, cand e probabil sa fie si zapada, deci drumul pana la Bistrița sa fie greu accesibil.

                    Comentariu


                    • Re: calendarul competitional 2009

                      n-ar fi bine sa votam ?
                      sa aflam locul turneului final .
                      Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                      FH: Tenergy 05 FX
                      BH: Tenergy 05 FX

                      Comentariu


                      • Re: calendarul competitional 2009

                        Sa votam... usor de spus, dar ce sa votam? NU se stie nici macar data exacta, nici potentialele locatii, nici nu s-au prezentat ofertele disponibile. Haideti sa vedem mai inainte cam intre ce ar fi de ales, asta in cazul ca am putea alege.
                        Personal, mi se pare mai firesc sa se gaseasca o locatie ceva mai accesibila tuturor, sau macar agreata de cat mai multi si, nu in ultimul rand, de cat mai multi dintre primii clasati. Sa nu uitam totusi ca acest concurs se doreste a aduna pe cei mai buni jucatori din AmaTUR, sau macar cat mai multi dintre ei. Nu este asa?
                        Iulian Toma

                        Comentariu


                        • Re: calendarul competitional 2009

                          Valenii sau Bistrița ?
                          si ... simplu :
                          Valenii-in octombrie,
                          Bistrița-in decembrie.
                          Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                          FH: Tenergy 05 FX
                          BH: Tenergy 05 FX

                          Comentariu


                          • Re: calendarul competitional 2009

                            din pacate Valenii au deja un A pe 31 octombrie, si uitam ceva, pe cei de la Valeni i-a intrebat cineva daca vor sau pot?
                            Blade-Darker speed 90
                            Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                            Bh- Testing

                            Comentariu


                            • Re: calendarul competitional 2009

                              Domnul doctor are dreptate: sunati-i pe organizatorii din Valeni, pe cei din Bistrița, precum si pe cei care ar putea reprezenta alte variante viabile. Discutati cu acestia si luati informatii privind avantajele si dezavantajele de natura obiectiva, stabiliti criteriile care trebuie luate in calcul atunci cand trebuie aleasa locatia, dupa care hotarati si anuntati ce ati hotarat, punand pe Forum criteriile pe care le-ati avut in vedere, ori supuneti problema votului participantilor AMATuR.

                              Comentariu


                              • Re: calendarul competitional 2009

                                Nu sunt prea multe de discutat si nici de votat:
                                - Turneul final nu se va mai desfasura la Reghin;
                                - Putem alege alta varianta numai daca avem oferte!
                                - La Valenii de Munte nu se poate face turneul final din motive logistice;
                                - Bistrița poate oferi conditii bune pentru desfasurarea turneului final.
                                - Avem posibilitatea de a face turneul final la Chiajna (București) in conditii exceptionale, atat ca numar de mese, cat si ca organizare, dar cu costuri mai mari, iar discutiile pentru rezervare le putem face numai daca majoritatea doreste Bucureștiul.
                                Poll-ul poate contine doua intrebari: Bistrița sau București?
                                Daca este aleasa Bistrița, turneul se va desfasuta la Bistrița;
                                Daca va fi ales Bucureștiul, vom negocia conditiile desfasurarii in sala de la Chiajna prin asociatia AmatuR București (care speram sa fie infiintata pana la 1 decembrie), iar confirmarea rezervarii o vom da pana pe 12 noiembrie.
                                .

                                Comentariu


                                • Re: calendarul competitional 2009

                                  sa votam !
                                  cu cat mai repede , cu atat mai bine !
                                  eu aleg Bistrița
                                  Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                  FH: Tenergy 05 FX
                                  BH: Tenergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • Re: calendarul competitional 2009

                                    Eu aleg București
                                    Blade-Darker speed 90
                                    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                    Bh- Testing

                                    Comentariu


                                    • Re: calendarul competitional 2009

                                      bistrita sau doua turnee finale

                                      Comentariu


                                      • Re: calendarul competitional 2009

                                        eu aleg bucuresti-ul
                                        Blade:Schalager off+
                                        FH:nittaku hammond 2.2mm
                                        BH:nittaku hammond 2.2mm

                                        Comentariu


                                        • Re: calendarul competitional 2009

                                          Si eu mi-as dori ca turneul sa se tina la București,desi-s convins ca in capitala problemele legate de organizare sunt mult mai mari si costisitoare decat in tara,in sfarsit...vom vedea !

                                          Comentariu


                                          • Re: calendarul competitional 2009

                                            Varianta cu doua turnee finale nu este posibila si nici dezirabila. Turneul Final nu este un simplu turneu! Reprezinta finalizarea eforturilor pe intregul an, trebuie sa fie cel mai important turneu, se acorda premii pentru intregul an 2009, se fac planuri pentru anul viitor!
                                            De succesul Turneului final depinde imaginea Amatur si la organizarea lui este rugat sa participe fiecare organizator de turnee, cu oricat de putin, pentru ca turneul final nu este al localitatii unde se desfasoara, nu este al catorva organizatori patimasi, ci o sarbatoare a intregului AmaTuR (citat din memorie dupa APUS DE SOARE )!!
                                            Din acest motiv am facut propunerea sa deschidem un cont la dispozitia ceilor care au posibilitatea si dorinta sa contribuie la realizarea turneului final. Daca fondurile care se vor strange vor permite o organizare de exceptie, Bucureștiul este locul optim.

                                            Comentariu


                                            • Re: calendarul competitional 2009

                                              Din acest motiv am facut propunerea sa deschidem un cont la dispozitia ceilor care au posibilitatea si dorinta sa contribuie la realizarea turneului final. Daca fondurile care se vor strange vor permite o organizare de exceptie, Bucureștiul este locul optim.
                                              In sfarsit apare si ceva concret ! Sunt 100% de acord cu ceea ce se propune !

                                              Comentariu


                                              • Re: calendarul competitional 2009

                                                Si eu sunt pt București. Am toata consideratia, insa, pentru modul in care s-au descurcat la ultimul turneu de A+ organizatorii din Bistrița.

                                                Comentariu


                                                • Re: calendarul competitional 2009

                                                  Ciucul voteaza pentru Bistrița.
                                                  Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                                                  Backhand> Yasaka Raksa 9
                                                  Forehand> Yasaka Raksa 7

                                                  Comentariu


                                                  • Re: calendarul competitional 2009

                                                    Eu votez ptr. București , si cred ca pot da si o maina de ajutor la organizare .
                                                    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                                    Fete de palete tenis de masa
                                                    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X