Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

calendarul competitional 2009

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: calendarul competitional 2009

    .

    Comentariu


    • Re: calendarul competitional 2009

      Deoarece este un turneu final la care se doreste participarea celor mai buni jucatori din circuitul AmaTur eu as propune tot 25 de voturi dar al primilor clasati ai circuitului.Daca vom privi atent acest clasament se poate vedea ca acestia sunt ca repartizare cu domiciliul cam din toate regiunile mari ale tarii. Pentru ca eu ma aflu din intimplare printre cei 25 ,si pentru a nu fi acuzat de anumite interese cedez votul meu celui de pe locul 26.
      Daca sanatatea i-mi va permite voi participa cu cea mai mare placere indiferent de locul de desfasurare a
      turneului.

      Comentariu


      • Re: calendarul competitional 2009

        corect,
        sa voteze si organizatorii , si primii clasati...
        Blade: SCHLAGER CARBON OF+
        FH: Tenergy 05 FX
        BH: Tenergy 05 FX

        Comentariu


        • Re: calendarul competitional 2009

          Postat în original de ursuleanvasile
          corect,
          sa voteze si organizatorii , si primii clasati...
          Cred ca am fost destul de clar,jos palaria in fata celor din fruntea clasamentului,...era vorba de
          organizarea turneului !!!...........................

          Comentariu


          • Re: calendarul competitional 2009

            si votul meu conteaza.am locul 164 dar ma gandesc ca poate fi considerat asa ca un bonus track....
            Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

            Comentariu


            • Re: calendarul competitional 2009

              Postat în original de boris_falticeni
              Deoarece este un turneu final la care se doreste participarea celor mai buni jucatori din circuitul AmaTur eu as propune tot 25 de voturi dar al primilor clasati ai circuitului.Daca vom privi atent acest clasament se poate vedea ca acestia sunt ca repartizare cu domiciliul cam din toate regiunile mari ale tarii. Pentru ca eu ma aflu din intimplare printre cei 25 ,si pentru a nu fi acuzat de anumite interese cedez votul meu celui de pe locul 26.
              Daca sanatatea i-mi va permite voi participa cu cea mai mare placere indiferent de locul de desfasurare a
              turneului.
              Va urez multa sanatate, Domnule Boris!
              Va asteptam si va rugam sa fiti prezent, indiferent de locul de disputare si indiferent de conditia fizica de moment! La Turneul Final este important sa fim cu totii IMPREUNA, participarea la masa de joc nu mai are mare importanta!

              Comentariu


              • Re: calendarul competitional 2009

                1. sovata nu este tot una cu bucurestiul
                2. cei care sustin bucurestiul trebuie sa se gandeasca cum s-ar simti daca altii ar propune desfasurarea turneului final la timisoara sau satu mare !!!
                3. parerea mea este ca , daca vrem sa ne intilnim cit mai multi, locatia trebuie sa fie cit mai aproape de centrul tarii ( asa se impaca si capra si varza )
                4. cit despre vot ?.....de ce ati facut revolutie, oameni buni ?.... nu pentru democratie ?.... deci : toata lumea trebuie sa aiba acces la vot.
                sa ne dea dumnezeu minte !!! papapa

                Comentariu


                • Re: calendarul competitional 2009

                  Postat în original de mateidumitru
                  1. sovata nu este tot una cu bucurestiul
                  2. cei care sustin bucurestiul trebuie sa se gandeasca cum s-ar simti daca altii ar propune desfasurarea turneului final la timisoara sau satu mare !!!
                  3. parerea mea este ca , daca vrem sa ne intilnim cit mai multi, locatia trebuie sa fie cit mai aproape de centrul tarii ( asa se impaca si capra si varza )
                  4. cit despre vot ?.....de ce ati facut revolutie, oameni buni ?.... nu pentru democratie ?.... deci : toata lumea trebuie sa aiba acces la vot.
                  sa ne dea dumnezeu minte !!! papapa
                  Domnule Matei!
                  Tot respectul pentru dumneavoastra si pentru interventiile pe care le consider intotdeauna bine venite! Dar asta nu ne impiedica sa avem si opinii diferite, pe care sa le exprimam!
                  Ce ati spune daca eu as propune ca loc de desfasurare Deva, iar ca organizatori pe Dumneavoastra si prietenii nostri din Deva, iar la vot veti castiga, deoarece sunteti in mijlocul tarii... si nici nu va intrebam daca puteti, daca aveti conditii, daca sunteti de acord? Votul a hotarat, deci va trebui sa va supuneti, asa e in democratie! Dati-i drumul, peste o luna e turneul!
                  Am vazut cu totii la televizor cum s-a acordat organizarea Jocurilor Olimpice! A fost intrebat vreun sportiv unde i-ar fi mai usor sa concureze? Sau au fost alesi organizatori de prima mana, care au fost triati pe baza celor mai bune oferte?
                  Iertati-ma, va rog, deoarece nu voi face aceasta propunere! Organizarea unui turneu nu se face intreband pe participanti unde doresc sa concureze, ci intreband pe organizatori unde pot sa faca turneul si ce conditii pot oferi!
                  S-au facut numai doua propuneri si la alegere va rog sa luati in considerare posibilitatile fiecarui oras si impactul asupra viitorului AmatuR!
                  Pe de alta parte, Bucureștiul nu a organizat un turneu A+ din 2006, cand impreuna cu Vali si alti prieteni din București am organizat turneul final! Are Bucureștiul dreptul la un turneu A+Î? Sovata a fost un turneu de vacanta, iar Turneul final este un turneu reprezentativ pentru AmaTuR!
                  Nu le plangem de mila celor care vor veni de la mare distanta, ci le oferim conditii de a se simti cat mai bine in capitala tarii!
                  Turneele A din nordul tarii, de la Bistrița, Sovata, Gura Humorului au fost intesate cu "Mitici" sositi din București si alte orase din sud! Ati fost la multe turnee in Muntenia si ati observat explozia produsa atat in numar de jucatori cat si in calitatea organizarii turneelor de aici! Spunti-le si celor care nu au fost inca si care nu inteleg inca fenomenul!
                  Ce ziceti? Am o sansa sa va schimb opinia?

                  Comentariu


                  • Re: calendarul competitional 2009

                    Dupa parerea mea, ambele propuneri - departe de a fi in afara oricarui contraargument - sunt bune. Ceea ce aduc bun este ca pun capat discutiilor si constituie o masura clara prin care putem avansa in solutionarea problemei. Asa cum spuneam, pot exista o sumedenie de argumente, insa cel mai important lucru este ca stabilesc un criteriu clar dupa care sa se aleaga locatia, care permite sa trecem mai departe si sa ajungem la un final. Daca si ceilalti considera ca parerile sunt bune, insumati-le sau alegeti numai una dintre ele ( fie organizatorii de anul asta, fie primii clasati ) si sa rezolvam odata problema asta. Si, cat timp alegem fara discriminare, dupa un criteriu clar, rezultatul - indiferent care va fi el - nu ar trebui sa supere pe nimeni...

                    Comentariu


                    • Re: calendarul competitional 2009

                      Bucureștiul intra in criza de timp,
                      si daca tot suntem intr-un alt fel de criza , si la Bistrița costurile sunt mai mici,...
                      si daca Bistrița a anulat un A+ in perioada asta , poate sa-l inlocuiasca...
                      si Bucureștiul sa pregateasca un A+ de toata frumusetea, programat mai din timp...
                      (am dat numa cu parerea )
                      Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                      FH: Tenergy 05 FX
                      BH: Tenergy 05 FX

                      Comentariu


                      • Re: calendarul competitional 2009

                        Statistica pina acum este urmatoarea, la turneele A+ individual:
                        2006 - București
                        2007 - Miercurea Ciuc, Bistrița, Cluj
                        2008 - Bistrița, Cluj, Piatra Neamț
                        2009 - Bistrița, Valenii de Munte, xxx
                        Bistrița a facut doar o propunere pentru organizare, daca la București se poate organiza un turneu mare, noi evident ca n-avem nimic impotriva si nu este nevoie de nici un vot.
                        De asemenea, impactul in mass-media si sponsorizarile cred ca ar fi mai substantiale in București, ceea ce este un lucru bun pentru Amatur.
                        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                        Comentariu


                        • Re: calendarul competitional 2009

                          Postat în original de Dan2
                          Postat în original de mateidumitru
                          1. sovata nu este tot una cu bucurestiul
                          2. cei care sustin bucurestiul trebuie sa se gandeasca cum s-ar simti daca altii ar propune desfasurarea turneului final la timisoara sau satu mare !!!
                          3. parerea mea este ca , daca vrem sa ne intilnim cit mai multi, locatia trebuie sa fie cit mai aproape de centrul tarii ( asa se impaca si capra si varza )
                          4. cit despre vot ?.....de ce ati facut revolutie, oameni buni ?.... nu pentru democratie ?.... deci : toata lumea trebuie sa aiba acces la vot.
                          sa ne dea dumnezeu minte !!! papapa
                          Domnule Matei!
                          Tot respectul pentru dumneavoastra si pentru interventiile pe care le consider intotdeauna bine venite! Dar asta nu ne impiedica sa avem si opinii diferite, pe care sa le exprimam!
                          Ce ati spune daca eu as propune ca loc de desfasurare Deva, iar ca organizatori pe Dumneavoastra si prietenii nostri din Deva, iar la vot veti castiga, deoarece sunteti in mijlocul tarii... si nici nu va intrebam daca puteti, daca aveti conditii, daca sunteti de acord? Votul a hotarat, deci va trebui sa va supuneti, asa e in democratie! Dati-i drumul, peste o luna e turneul!
                          Am vazut cu totii la televizor cum s-a acordat organizarea Jocurilor Olimpice! A fost intrebat vreun sportiv unde i-ar fi mai usor sa concureze? Sau au fost alesi organizatori de prima mana, care au fost triati pe baza celor mai bune oferte?
                          Iertati-ma, va rog, deoarece nu voi face aceasta propunere! Organizarea unui turneu nu se face intreband pe participanti unde doresc sa concureze, ci intreband pe organizatori unde pot sa faca turneul si ce conditii pot oferi!
                          S-au facut numai doua propuneri si la alegere va rog sa luati in considerare posibilitatile fiecarui oras si impactul asupra viitorului AmatuR!
                          Pe de alta parte, Bucureștiul nu a organizat un turneu A+ din 2006, cand impreuna cu Vali si alti prieteni din București am organizat turneul final! Are Bucureștiul dreptul la un turneu A+Î? Sovata a fost un turneu de vacanta, iar Turneul final este un turneu reprezentativ pentru AmaTuR!
                          Nu le plangem de mila celor care vor veni de la mare distanta, ci le oferim conditii de a se simti cat mai bine in capitala tarii!
                          Turneele A din nordul tarii, de la Bistrița, Sovata, Gura Humorului au fost intesate cu "Mitici" sositi din București si alte orase din sud! Ati fost la multe turnee in Muntenia si ati observat explozia produsa atat in numar de jucatori cat si in calitatea organizarii turneelor de aici! Spunti-le si celor care nu au fost inca si care nu inteleg inca fenomenul!
                          Ce ziceti? Am o sansa sa va schimb opinia?
                          eu chiar as vrea sa organizez un turneu la deva, dar, din pacate, noi nu avem mese.
                          votul incepe doar dupa ce s-au facut ofertele de organizare ( ceea ce, am inteles, ca s-a facut : BISTRITA si BUCURESTIUL , dar, inca nu am auzit sa se fi atribuit deja organizarea turneului; deci se mai poate vota ( daca tine cineva cont de voturile multimii ).
                          eu sunt convins ca si bucurestiul si bistrita ofera conditii bune, dar trebuie sa alegem..... si frumos si omeneste ar fi, ca fiecare potential participant sa-si exprime punctul de vedere si sa se tina cont de parerea majoritatii ( ca doar participam la turnee pentru placerea de a ne intilni si nu sa ne satisfacem niste orgolii.)
                          comparatia cu organizarea jocurilor olimpice, cred ca nu este nimerita, deoarece acolo este vorba de mari interese economice, de aceea nu se tine cont de parerea celor multi ( pentru ca ei nici nu conteaza ). n-as vrea sa se poata spune si despre membrii AMATUR asa ceva.
                          eu sustin acest punct de vedere, nu pentru mine, ci pentru cei care ar vrea sa participe, dar costurile prea mari ale deplasarii ii impiedica. pentru mine este tot una. mie imi face placere sa vin si la bucuresti si la bistrita.
                          opinia mea finala este ca ,, trebuie sa ne intelegem unii pe altii " si atunci ne vom intilni oriunde cu placere.
                          sa auzim de bine. papapa

                          Comentariu


                          • Re: calendarul competitional 2009

                            Postat în original de FlorinBN
                            Statistica pina acum este urmatoarea, la turneele A+ individual:
                            2006 - București
                            2007 - Miercurea Ciuc, Bistrița, Cluj
                            2008 - Bistrița, Cluj, Piatra Neamț
                            2009 - Bistrița, Valenii de Munte, xxx
                            Bistrița a facut doar o propunere pentru organizare, daca la București se poate organiza un turneu mare, noi evident ca n-avem nimic impotriva si nu este nevoie de nici un vot.
                            De asemenea, impactul in mass-media si sponsorizarile cred ca ar fi mai substantiale in București, ceea ce este un lucru bun pentru Amatur.
                            Cred ca prin mesajul lui Florin s-a lamurit totul.

                            Comentariu


                            • Re: calendarul competitional 2009

                              Postat în original de mircea.garaz
                              Mai trebuie lamurit un mic amanunt:
                              Unde se organizeaza,cand si organizatorul!
                              "Pe AMATuR ROMANIA la CALENDAR 2009" tocmai aceste amanunte lipsesc!
                              Timp mai este!
                              Ma amuza ironia D-vs cu "micul amanunt", domnule Garaz . Oricum, cand am spus ca din anuntul lui Florin rezulta ca s-a lamurit totul, nu v-am inclus si pe D-vs ...
                              Am vrut sa spun ca daca un reprezentant al Bistritei si unul dintre cei care fac eforturi mari pt AMATuR, in speta Florin, este de acord ca in București e posibil sa fie avantaje mai mari pt promovarea competitiei noastre, existand - din cate inteleg - si conditii ireprosabile, spunand in acelasi timp ca - daca toate aceste conditii sunt intrunite - chiar nu e necesar sa votam ( si, implicit, sa continuam cu discutiile in contradictoriu ), chiar s-a lamurit CEL MAI IMPORTANT PUNCT al problemei, cel care crea divergenta.
                              Chiar daca, personal, imi convine mai mult sa se desfasoare la București, daca se va hotari, totusi, Bistrița, eu am sa vin cu mare placere la D-vs. pt ca la ultimul A+ a fost o organizare jos palaria.
                              Si, oricum, faptul ca s-a lamurit totul era parerea mea si nu aveati obligatia sa o luati in considerare daca ati considerat ca nu aducea un plus in bine.
                              Sper sa nu va suparati pe mine ca am fost putin malitios...

                              Comentariu


                              • Re: calendarul competitional 2009

                                UN raspuns scurt, ca sa lamurim totul:
                                Dorim sa organizam turneul final la București (sala din Chiajna), in data de 12 decembrie, organizatorul fiind, asa cum scrie in regulamentul pe care l-ati studiat in amanunt: AmaTuR ROMANIA si as adauga: ASociatia București.
                                Datele nu sunt inca sigure 100%, dar de luni incepem tratativele, va vom tine la curent, iar pana in data de 13 noiembrie vom da un anunt oficial.
                                Multumim pentru increderea acordata!

                                Comentariu


                                • Re: calendarul competitional 2009

                                  Eu am o alta intrebare:
                                  Ce se va intampla cu campionatul national pe dublu si echipe? Sau nu se va mai organiza anul asta?
                                  Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                                  Backhand> Yasaka Raksa 9
                                  Forehand> Yasaka Raksa 7

                                  Comentariu


                                  • Re: calendarul competitional 2009

                                    Supun atentiei organizatorilor de turnee A,A+ urmatoarea propunere:
                                    Ca o modesta recunoastere a muncii neremunerate depuse de Florin Apian in alcatuirea clasamentului Amatur(care necesita cateva ore bune lunar) propun ca acesta sa fie scutit de taxa de inscriere si,pe cat posibil ,sa beneficieze de gratuitate la cazare,daca e cazul.
                                    Daca vom reusi sa organizam anul acesta turneu A la Fălticeni,vom aplica oricum aceasta propunere.
                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                    Comentariu


                                    • Re: calendarul competitional 2009

                                      Postat în original de cata_60
                                      Supun atentiei organizatorilor de turnee A,A+ urmatoarea propunere:
                                      Ca o modesta recunoastere a muncii neremunerate depuse de Florin Apian in alcatuirea clasamentului Amatur(care necesita cateva ore bune lunar) propun ca acesta sa fie scutit de taxa de inscriere si,pe cat posibil ,sa beneficieze de gratuitate la cazare,daca e cazul.
                                      Daca vom reusi sa organizam anul acesta turneu A la Fălticeni,vom aplica oricum aceasta propunere.
                                      Pentru turneul de la Valenii de Munte vom aplica propunerea lui Catalin

                                      Comentariu


                                      • Re: calendarul competitional 2009

                                        Postat în original de cata_60
                                        Supun atentiei organizatorilor de turnee A,A+ urmatoarea propunere:
                                        Ca o modesta recunoastere a muncii neremunerate depuse de Florin Apian in alcatuirea clasamentului Amatur(care necesita cateva ore bune lunar) propun ca acesta sa fie scutit de taxa de inscriere si,pe cat posibil ,sa beneficieze de gratuitate la cazare,daca e cazul.
                                        Daca vom reusi sa organizam anul acesta turneu A la Fălticeni,vom aplica oricum aceasta propunere.
                                        Eu sunt de acord.

                                        Comentariu


                                        • Re: calendarul competitional 2009

                                          Postat în original de cata_60
                                          Supun atentiei organizatorilor de turnee A,A+ urmatoarea propunere:
                                          Ca o modesta recunoastere a muncii neremunerate depuse de Florin Apian in alcatuirea clasamentului Amatur(care necesita cateva ore bune lunar) propun ca acesta sa fie scutit de taxa de inscriere si,pe cat posibil ,sa beneficieze de gratuitate la cazare,daca e cazul.
                                          Daca vom reusi sa organizam anul acesta turneu A la Fălticeni,vom aplica oricum aceasta propunere.
                                          O idee foarte buna,
                                          Oricum e putin in comparatie cu cat efort depune Florin cu administrarea site-ului.
                                          Si la concursurile de la Reghin va fi scutit pe viitor de orice taxa,in plus ii putem oferi si cazare in cazul in care e prea obosit dupa concurs sa mai parcurca 60 de km

                                          Comentariu


                                          • Re: calendarul competitional 2009

                                            de acord !!!..si mai mult de atat...

                                            Comentariu


                                            • Re: calendarul competitional 2009

                                              iata o idee buna !!!
                                              sa ne dea dumnezeu minte, sa mai putem avea idei bune !!!
                                              sa auzim de bine.

                                              Comentariu


                                              • Re: calendarul competitional 2009

                                                Postat în original de zoltikaa
                                                Eu am o alta intrebare:
                                                Ce se va intampla cu campionatul national pe dublu si echipe? Sau nu se va mai organiza anul asta?
                                                radio erevan, raspunde...
                                                n are rost, echipa sport kombat este de acord sa primeasca premiile prin posta....

                                                Comentariu


                                                • Re: calendarul competitional 2009

                                                  Postat în original de mateidumitru
                                                  iata o idee buna !!!
                                                  sa ne dea dumnezeu minte, sa mai putem avea idei bune !!!
                                                  sa auzim de bine.
                                                  Mai Titi,
                                                  si eu am sa ma rog sa-ti dea D.zeu si mai multa minte,vad ca ai o obsesie !
                                                  cum de ai scapat traditionalul "papapapa" ?
                                                  bafta !

                                                  Comentariu


                                                  • Re: calendarul competitional 2009

                                                    Postat în original de leordarares
                                                    Postat în original de cata_60
                                                    Supun atentiei organizatorilor de turnee A,A+ urmatoarea propunere:
                                                    Ca o modesta recunoastere a muncii neremunerate depuse de Florin Apian in alcatuirea clasamentului Amatur(care necesita cateva ore bune lunar) propun ca acesta sa fie scutit de taxa de inscriere si,pe cat posibil ,sa beneficieze de gratuitate la cazare,daca e cazul.
                                                    Daca vom reusi sa organizam anul acesta turneu A la Fălticeni,vom aplica oricum aceasta propunere.
                                                    O idee foarte buna,
                                                    Oricum e putin in comparatie cu cat efort depune Florin cu administrarea site-ului.
                                                    Si la concursurile de la Reghin va fi scutit pe viitor de orice taxa,in plus ii putem oferi si cazare in cazul in care e prea obosit dupa concurs sa mai parcurca 60 de km
                                                    sa inteleg ca mai faceti concursuri la Reghin ?
                                                    faceti A+ anul acesta ?
                                                    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                                    FH: Tenergy 05 FX
                                                    BH: Tenergy 05 FX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X