Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ "Dunărea Noastră... Descoperă Bucovina", Galați - 18.06.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Răspuns corect. Firu Cristian din Vatra Dornei a fost primul câștigător al Turneului "Dunărea Noastră".
    Premiul de etapă - un tricou inscripționat cu numele turneului "Dunărea Noastră" merge la Targoviște, iar fericitul câștigător - Lucian Diaconescu, mai rapid cu o fracțiune de secundă decât Eusebiu Lovin - intră în lista finaliștilor pe poziția nr. 8.
    Cu o condiție. Să se regăsească pe lista jucătorilor înscriși la turneu.
    Felicitări!

    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • Se inscrie la turneu Diaconescu Lucian din Targoviște la Amatori !
      Blade: XIOM Feel ZX3
      Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
      Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

      Comentariu


      • Gatea Marius open ( daca raman locuri, sau avansati ... ) nu stiu cum este mai bine, dar mi-as dori sa particip.
        Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
        FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
        BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

        Comentariu


        • Momentul sponsorului - La Baciu, Produse tradiționale din Bucovina!



          "între pereții abatorului cu iz habsburgic construit încă din timpul împăratului Franz Iosef ?n anul 1815 am adus la viață rețetele moștenite de la Moș Toader și am dat gust bucăților de carne" spune Ion Baciu despre una din mărcile de prestigiu ale Bucovinei: La Baciu - Produse tradiționale din Bucovina!
          Și pentru că a reușit să transforme numele în renume, nu puțini sunt cei care au început să-i calce des pragul magazinului, abatorului, afumătorii, pensiunii.
          Azi e rândul AmaTur să participe la proba gustului de Bucovina pentru că La Baciu ne pregătește surpriza unui "bun venit" tradițional, un mizilic care să stingă gustul degetarului de palincă din deschiderea turneului.

          Și pentru că vorba ceea: O fotografie face cât o mie de cuvinte!, poftiți de vă bucurați.

          Ultima editare de marcelgiosan; 21.iun.2016, 16:43.
          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

          Comentariu


          • Se înscriu la amatori:
            Suciu Dragos - Constanța
            Rasid Aihan
            Nicolae Daniel
            Mitrea Silviu - Navodari

            Comentariu


            • Costache Claudiu Open

              Comentariu


              • Imaginea muzicală a zilei - Day 15

                Bucovina, mon Amour:
                Țara de unde vin...





                "?n țara de unde vin, bărbații au nume de frunză
                Și chipuri de zei lucrători.
                Ei se ?nsoară adesea cu flori
                Cărora le zic femei, redându-le frumusețea ascunsă.

                Țara de unde vin călător
                E-o țară, e-o țară de dor..."
                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                Comentariu


                • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                  Nr. Crt.
                  Nume si Prenume Localitatea Premiu
                  1.
                  Cozma Cătălin Fălticeni Păstrăv mănăstiresc - ValePutna
                  2.
                  Văleanu Family Bacău 3 ouă încondeiate - Sucevița
                  3.
                  Bodeanu Dan București Cobză de păstrăv - ValePutna
                  4.
                  Cotcă Dacian Oradea Sirop de brad - Voroneț
                  5.
                  Axinte Bogdan Iași Linguroi de lemn - Marginea
                  6.
                  Cristofor Răzvan Moinești Un borcan dulceață de vișine - La Baciu
                  7.
                  Pintilie Nela Galați Un munte așternut - CALEnDAR
                  8.
                  Diaconescu Lucian Targoviște Tricou "Dunărea Noastră"
                  9.
                  10.
                  11.
                  12.
                  13.
                  14.
                  15.
                  Am petrecut de a lungul timpului multe weekenduri in zona asa ca vreau sa maresc sansele celorlalti concurenti in a cunoaste frumoasa Bucovina. In consecinta rog sa fiu scos din lista celor 15 la tragerea la sorti pt premiul final
                  of all the things i lost i miss my mind the most

                  Comentariu


                  • Postat în original de cata_60 Vezi post
                    Am petrecut de a lungul timpului multe weekenduri in zona asa ca vreau sa maresc sansele celorlalti concurenti in a cunoaste frumoasa Bucovina. In consecinta rog sa fiu scos din lista celor 15 la tragerea la sorti pt premiul final
                    Va fi precum doriți!
                    Vom avea a 16-a întrebare, iar la tragerea la sorți bila cu nr. 1 nu va fi introdusă în urnă.
                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • Zelenciuc Serghei-open

                      Comentariu


                      • Se retrage cu mare parerr de rau Dumbrava Daniel Focșani

                        Comentariu


                        • Imi poate spune cineva ce trebuie sa fac sa obtin cazare la hotel Orient din Brăila , ca am sunat la receptie si nu stiu nimic de reducere tarif pentru turneul de teni de masa. cum sa procedez , stie cineva ? mersi

                          Comentariu


                          • Dena Corneliu-Giurgiu-Open

                            Comentariu


                            • inscriere

                              De ce nu apar la inscrisi si ceilanti pe care eu i am inscris?
                              Este vorb de postarea nr 307

                              Comentariu


                              • Postat în original de mariomoro Vezi post
                                Imi poate spune cineva ce trebuie sa fac sa obtin cazare la hotel Orient din Brăila, ca am sunat la receptie si nu stiu nimic de reducere tarif pentru turneul de teni de masa. Cum sa procedez, stie cineva? Merci
                                Marian, probabil că e vorba de o eroare de comunicare la nivelul hotelului.
                                Am mers din nou pe "lanțul slăbiciunilor" pentru a o depista si aștept diseară un răspuns.
                                Revin mai târziu cu confirmarea!
                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                Comentariu


                                • Postat în original de silvinio Vezi post
                                  Se înscriu la amatori din Constanța:
                                  Suciu Dragos - poziția 39 începători
                                  Rasid Aihan - poziția 59 începători
                                  Nicolae Daniel - poziția 61 începători
                                  Mitrea Silviu - Navodari
                                  Postat în original de silvinio Vezi post
                                  De ce nu apar la înscriși și ceilalți pe care eu i-am inscris?
                                  Este vorba de postarea nr. 307
                                  Toată lumea este înscrisă conform MP. Dacă o să verificați lista de înscriere de la începători o să-i găsiți acolo pe ceilalți trei colegi din Constanța.
                                  Cu riscul de a agasa participanții care cunosc Regulamentul AmaTur, mai repet odată că:
                                  -la turneele A+ înscrierile se fac în ordinea Clasamentului și nu țin de ziua înscrierii;
                                  -categoria la care se pot înscrie participanții este dată de MP;
                                  -dacă, în săptăm?na premergătoare turneului rămân locuri neocupate la Avansați, acestea pot fi ocupate și de către începători, în ordinea Clasamentului.
                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                  Comentariu


                                  • Tudor Ticu de la incepatori la avansati. Multumesc anticipat!

                                    Comentariu


                                    • Pancrat cristi -Tulcea - incepatori


                                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de cippostelnicu Vezi post
                                        Tudor Ticu de la incepatori la avansati. Multumesc anticipat!
                                        Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                        -dacă, în săptăm?na premergătoare turneului rămân locuri neocupate la Avansați, acestea pot fi ocupate și de către începători, în ordinea Clasamentului.
                                        Postul nr. 316!
                                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                          Am petrecut de a lungul timpului multe weekenduri in zona asa ca vreau sa maresc sansele celorlalti concurenti in a cunoaste frumoasa Bucovina. In consecinta rog sa fiu scos din lista celor 15 la tragerea la sorti pt premiul final
                                          Un gest frumos merită un răspuns pe măsură!
                                          Pe Dl. Cozma Cătălin îl așteaptă la Galați un abonament pentru serile de 17-18-19 Iunie 2016 la Danube Rock Festival.
                                          Long live Rock`n`Roll!


                                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                          Comentariu


                                          • Descoperă Bucovina - Question nr. 9!

                                            Cine au fost câștigătorii tombolei Turneului B "Rock la Dunăre" Ediția I (și turneu, și festival ), festival la care a participat celebra trupă Uriah Heep?

                                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                            Comentariu


                                            • Regretatul Lefter Costel,Ion Marius, Spoiala Cristinel,Stoian Nicolae si Arion Costel.
                                              Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de NoRo Vezi post
                                                Regretatul Lefter Costel,Ion Marius, Spoiala Cristinel,Stoian Nicolae si Arion Costel.
                                                Ai fost pe aproape! Numai că asta trebuie să se fi întâmplat anul trecut, atunci când am avut plăcerea să-l aplaudăm la Galați pe Ian Anderson de la Jethro Tull!

                                                Keep trying!
                                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                                  Ai fost pe aproape! Numai că asta trebuie să se fi întâmplat anul trecut, atunci când am avut plăcerea să-l aplaudăm la Galați pe Ian Anderson de la Jethro Tull!

                                                  Keep trying!
                                                  Bilete normale:
                                                  1. Chetronie Liviu
                                                  2. Giol Mihai
                                                  3. Roșcan Nicușor
                                                  Bilete VIP
                                                  1. Stolearenco Igor
                                                  2. Barac Andreea
                                                  3. Constantinescu Radu
                                                  Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                                  Comentariu


                                                  • Răspuns corect!
                                                    Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                                    C?știgătorii Tombolei "Rock la Dunăre":

                                                    Bilete normale:
                                                    1. Chetronie Liviu (l-a batut în finală pe Mihai Giol )
                                                    2. Giol Mihai
                                                    3. Roșcan Nicușor


                                                    Bilete VIP:

                                                    1. Stolearenco Igor
                                                    2. Barac Andreea
                                                    3. Constantinescu Radu
                                                    C?știgătorul de azi - NoRo - este premiat cu un bilet la Danube Rock Festival ediția a III-a, valabil în seara zilei de 18 Iunie 2016, cam în același timp cu disputarea finalelor concursului nostru, și intră pe lista finaliștilor concursului "Descoperă Bucovina" pe poziția nr. 9.

                                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X