Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ "Dunărea Noastră... Descoperă Bucovina", Galați - 18.06.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Asa este, dar cand recitesc despre un premiu obtinut de Costel Lefter, practic nici nu mai conteaza intrebarea. Stima!
    Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

    Comentariu


    • Pentru NoRo, promitem să facem rost de bilete și pentru ziua de Vineri, când va cânta Pasărea Rock, și pentru Duminică, când v-a cânta Bucovina!, bașca Zdob și Zdub!

      P?nă atunci, Cântă cucu`n Bucovina! (și cântă Rock)

      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
        Pentru NoRo, promitem să facem rost de bilete și pentru ziua de Vineri, când va cânta Pasărea Rock, și pentru Duminică, când v-a cânta Bucovina!, bașca Zdob și Zdub!

        P?nă atunci, Cântă cucu`n Bucovina! (și cântă Rock)

        Pff! Asa cum am mai spus, aceasta este piesa mea preferata de la ei. Bateria,imi face efectiv pielea de gaina. Multumesc!
        Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

        Comentariu


        • Electrizanta piesa!!!
          Bl: Primorac off+
          fh: Tibhar evolution MX-P
          bh: Tibhar evolution MX-P

          Comentariu


          • Repetitia e mama invataturii eu nu ma supar ca ati repetat,chiar nu am stiut.

            Comentariu


            • Postat în original de silvinio Vezi post
              Repetitia e mama invataturii eu nu ma supăr ca ați repetat, chiar nu am știut.
              Tuturor celor care "nu știu", dar vor să "?nvețe", le pregătim la Galați și ceva material de studiu. Mai multe o să aflați la sală. Nu expunem chiar toate surprizele.
              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

              Comentariu


              • Dospinescu George - București - Avansati

                Comentariu


                • Cred că o să mă înscriu și eu, ca să știm o socoteală.
                  Giosan Marcel, Galați - Avansați.
                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                  Comentariu


                  • Imaginea muzicală a zilei - Day 16

                    Sadova, mon Amour:
                    Somewhere, Over The
                    Rainbow




                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • Ok , asteptam , toate bune .

                      Comentariu


                      • Avem deosebita plăcere să vă anunțăm semnarea unui parteneriat de imagine între organizatorii Turneului A+ "Dunărea Noastră... Descoperă Bucovina" și Teatrul Muzical "Nae Leonard" din Galați, parteneriat în urma căruia o parte dintre participanții la turneul nostru sunt invitați de onoare la cele două festivaluri ce au loc în perioada următoare la Galați: Folk la Dunăre, 11-12 Iunie 2016 la Grădina Teatrului Muzical "Nae Leonard" și Danube Rock, 17-18-19 Iunie 2016 pe stadionul Dunărea.
                        Astfel, cele 20 de invitații disponibile la "Danube Rock Festival" vor intra în posesia primilor 20 de doritori care se vor înscrie aici, pe forum, cu o singură condiție - să fie printre jucătorii prezenți pe listele de înscriere la cele trei categorii.
                        Nu în cele din urmă, cele 10 invitații disponibile la "Folk la Dunăre" se adresează jucătorilor gălățeni și brăileni, în ordinea încrierilor aici pe forum, cu o singură condiție - să participe Luni 6 Iunie 2016 la Turneul de casă al clubului CS Activ Galați, turneu la care se vor ?nm?na invitațiile.



                        Pentru înscriere la Festivaluri e la fel de simplu ca și la turneu:

                        1. Bocănială Norocel, București - Rock! (...as I promised you!)

                        2. Pintilie Nela, Galați - Folk!

                        ...și avem și primii doi înscriși!

                        Lista cu cei înscriși o vom pune în postul cu înscrierile pentru Cobze, unde trebuie să-l trec pe Dl. Morun Marian, cu tot cu mulțumirile organizatorilor.
                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                        Comentariu


                        • Wischegg Robert- Folk
                          Multumim frumos!

                          Comentariu


                          • Maresi Ion din Focșani la Open.
                            Multumesc.

                            Comentariu


                            • Si ca sa fim in ton cu ai nostri Bucovineni . Un nou concurs: castigatorul va primi la Gura Humorului intrarea gratuita la turneu , precum si o intrare la Aventura Park , Tir cu arcul, si Watterball .
                              Inrebare: Cine canta la bass:
                              Raspunsuri :
                              1. Organizatorul Taberei Tenis de masa in Bucovina
                              2. Clubul Sportiv Dakiro
                              3. Dan Chirap
                              4. Nu stiu


                              Asta e inscrierea mea pentru turneu...
                              Dan Chirap
                              www.sportdakiro.com
                              email: contact@sportdakiro.com

                              Comentariu


                              • 3) Dan Chirap?☺

                                Comentariu


                                • ....4

                                  Comentariu


                                  • Dan Chirap cand avea plete si era tanar

                                    Comentariu


                                    • Pseudonimul ?
                                      Dan Chirap
                                      www.sportdakiro.com
                                      email: contact@sportdakiro.com

                                      Comentariu


                                      • raspuns 2

                                        Comentariu


                                        • Dan Chiru! Dar ce știu eu la ora asta?
                                          Bună e palinca la Chiatra!
                                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                          Comentariu


                                          • Se inscriu la avansati Amzu Alexandru si Mitrofan Camelia .

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                              Dan Chiru! Dar ce știu eu la ora asta?
                                              Bună e palinca la Chiatra!
                                              Locul IV - pentru ca oricum ajunge acasa... MARICEL GIOSAN !!! apropo am avut onoarea de a canta cu Miroslav Dziubinski alias GIUBI - un om deosebit...
                                              Locul I Pintilie N
                                              Locul II Corcoz Constin
                                              Locul III Zosim / Noro
                                              Dan Chirap
                                              www.sportdakiro.com
                                              email: contact@sportdakiro.com

                                              Comentariu


                                              • Imaginea muzicală a zilei - Day 17

                                                Mocănița Huțulcă:
                                                Last Winter Dance!



                                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Dakiro Vezi post
                                                  Asta e inscrierea mea pentru turneu...
                                                  Postat în original de Dakiro Vezi post
                                                  Apropo am avut onoarea de a cânta cu Miroslav Dziubinski alias GIUBI - un om deosebit...
                                                  O invitație la Danube Rock Festival merge la basistul formației Mercy's Dirge - Dan Chirap alias Dan Chiru!
                                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                  Comentariu


                                                  • Descoperă Bucovina - Question nr. 10!

                                                    Tradiția spune că în Bucovina, la marile sărbători de peste an - dar mai ales la Paște - gospodinele pregătesc acasă inclusiv băutura cu care-și vor omeni oaspeții.
                                                    Bucovinenii nu obișnuiesc să bea băuturi tari (palinca însăși e motiv de sărbătoare în Țara Fagilor ), dar fiind oameni ai muntelui, care trăiesc - ca și ardelenii, de altfel - în bun respect față de bucatele împărătești ale porcului (slănina afumată și ținută în saramură fiind prietenul cel mai bun al cosașului bucovinean), duc mult. Drept pentru care se servește din belșug "secărica"!
                                                    Dar băutura de gală rămâne berea. Berea de casă. Preparată din ingrediente simple: apă de izvor, zahăr, orz prăjit pe plită, hamei, cafea (cicoare pe vremea comuniștilor) și drojdie.
                                                    O adevărată "șampanie" montană, din aceiași familie cu "braga" dunăreană, dar cu mai multe stele pe etichetă.

                                                    Care este centrul AmaTur bucovinean unde se fabrică bere de casă la nivel industrial, centru reprezentat la nivelul organizatorilor AmaTur de Dl. Mihai Țigănaș? Și cum se numește această bere de casă?
                                                    Ultima editare de marcelgiosan; 08.iun.2016, 22:26.
                                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X