Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ "Dunărea Noastră... Descoperă Bucovina", Galați - 18.06.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Dinu Adrian, Darmanesti - avansati
    Timo Boll ALC
    FH: Butterfly Dignics 05 2.1mm
    BH: Donic Baracuda 2.2mm

    Comentariu


    • Neculai Alexandru - Tulcea se transfera la avansati chiar dacă are avea șanse sa participe la incepatori.
      ARTICOLE TENIS DE MASĂ



      Comentariu


      • Zanet Monica, Galați - Avansați;
        Angheluță Mihai, Galați - Avansați.
        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • Dumitru Gheorghe ~ București > OPEN

          Comentariu


          • Se reinscrie Babus Liviu-Ploiești-Avansati, daca se poate.Rog si un raspuns.Multam frumos.

            Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
            "Be your self, everyone is already taken"- Oscar Wilde

            Comentariu


            • Postat în original de superglue Vezi post
              Se reinscrie Babus Liviu-Ploiești-Avansati, daca se poate. Rog si un raspuns. Multam frumos.
              Sigur că se poate. Va așteptăm!
              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

              Comentariu


              • Ok. Multumesc pt promptitudine

                Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
                "Be your self, everyone is already taken"- Oscar Wilde

                Comentariu


                • Stoian Costel, Galați - Avansați;
                  Stoian Marian, Galați - Avansați.
                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                  Comentariu


                  • Descoperă Bucovina - Question nr. 14!

                    Menționam într-un post anterior că băutura bucovinenilor ce-și cată de lucru pe munții de la poalele Rarăului, la coasă sau la polog, nu este palinca. Dar, la fel ca și ardelenii, iubitori de slană afumată, trebuie să taie o ț?ră din colesterolul porcului și folosesc, ca paliativ, în cantități farmaceutice (), o băuturică sprințară, cu puține ? la purtător, ce-și află numele într-una din plantele de ceai ce cresc pe dealurile țării de sus.

                    Cum se numește băutura cu pricina?
                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • Postat în original de superglue Vezi post
                      Se reinscrie Babus Liviu-Ploiești-Avansati, daca se poate.Rog si un raspuns.Multam frumos.
                      Bine ca ti-a venit mintea la cap....

                      Comentariu


                      • Tuica de pruna cu melisa si cu schinduc

                        - - - Actualizat - - -

                        Sau Afinata....tuica cu afine

                        - - - Actualizat - - -

                        Mai poate fi si rachiul cu schinduc

                        Comentariu


                        • Postat în original de Ionica Buzila Vezi post
                          Tuica de pruna cu melisa si cu schinduc
                          Am scris eu ceva de "schinduc"? Nu cred. Cu atât mai mult cu cât, spre rușinea mea, a trebuit să caut în dicționar cuv?ntul.
                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • Poate tuica cu Ghintura....

                            Comentariu


                            • Postat în original de Ionica Buzila Vezi post
                              Poate tuica cu Ghintura....
                              Aoleu, iar mă băgați la dicționar!

                              Răsfoiți un pic topicul și o să găsiți povestea într-unul din posturile anterioare.
                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                              Comentariu


                              • Cred ca totusi e pru si simplu TUICA

                                Comentariu


                                • Nea Marcele iti aduc eu niste schinduc de la Iași. L-am primit de ziua mea si nu m-am incumetat niciodata sa il beau singur.
                                  Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                                  FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                                  BH : Spinlord Sternenfall OX

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                    Menționam într-un post anterior că băutura bucovinenilor ce-și cată de lucru pe munții de la poalele Rarăului, la coasă sau la polog, nu este palinca. Dar, la fel ca și ardelenii, iubitori de slană afumată, trebuie să taie o ț?ră din colesterolul porcului și folosesc, ca paliativ, în cantități farmaceutice (), o băuturică sprințară, cu puține ? la purtător, ce-și află numele într-una din plantele de ceai ce cresc pe dealurile țării de sus.

                                    Cum se numește băutura cu pricina?
                                    Afinata

                                    Comentariu


                                    • Din ce am auzit eu , Bucovinenilor le plac SECARICA...
                                      Bl: Primorac off+
                                      fh: Tibhar evolution MX-P
                                      bh: Tibhar evolution MX-P

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de gabriel1962 Vezi post
                                        Marcele iti aduc eu niste schinduc de la Iași. L-am primit de ziua mea si nu m-am incumetat niciodata sa il beau singur.
                                        Ne-om chinui împreună să-i dăm de cap (ori de cep) atunci.
                                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                        Comentariu


                                        • Răspuns corect!
                                          Secărica. Adicătelea și ceai și beutură în același timp, ce să ne mai încurcăm cu beutura la bucurie și cu ceaiul, a doua zi, la necaz.
                                          Dl. Arion Costel din Mărășești a pus m?na pe-o sticlă de secărică și pe poziția cu nr. 14 din lista finaliștilor concursului "Descoperă Bucovina".
                                          Felicitări!



                                          P.S.
                                          Revenim mai pe seară cu întrebarea nr. 4 - Reloaded, datorită retragerii Dl. Dacian Cotcă din Oradea. Stay tuned!
                                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                          Comentariu


                                          • Bucovinenii nu obișnuiesc să bea băuturi tari (palinca însăși e motiv de sărbătoare în Țara Fagilor ), dar fiind oameni ai muntelui, care trăiesc - ca și ardelenii, de altfel - în bun respect față de bucatele împărătești ale porcului (slănina afumată și ținută în saramură fiind prietenul cel mai bun al cosașului bucovinean), duc mult. Drept pentru care se servește din belșug "secărica"!

                                            Am gasit si postul ...
                                            Bl: Primorac off+
                                            fh: Tibhar evolution MX-P
                                            bh: Tibhar evolution MX-P

                                            Comentariu


                                            • Rusti Catalin , Suceava la Open

                                              Trimis de pe al meu SM-G357FZ folosind Tapatalk
                                              JOOLA Zelebro
                                              FH Joola Rhyzer Pro 45
                                              BH Joola Rhyzer Pro 45

                                              Comentariu


                                              • Momentul sponsorului - Centrul Comercial Auchan Galați

                                                Mulțumim Centrului Comercial Auchan Galați care ne ajută să putem pune în practică partea culinară de la mijlocul zilei, pliindu-se pe sloganul concursului nostru: Descoperă Bucovina!

                                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                Comentariu


                                                • Gurita Ionut -Babadag.de la incepatori la avansati va rog.

                                                  Comentariu


                                                  • Buna ziua
                                                    Zamfirache Ioan si Portariuc Gheorghe ar dori sa opteze doar pentru sectiunea incepatori
                                                    Va multumesc

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X