Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Zosim1 Vezi post

    Adi,vad ca la sectiunea Evidente legitimati s-a anuntat deja aceasta masura,deci de la 1.01.2022 Legitimatii dindivizile A si SL nu mai au voie in Circuitul Amatur.

    Știe! El zice de cei legitimați din div B., o problemă mult prea delicată.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • Vorba lui Lăzăroiu...... Cu div"B" la open cum facem???? Ce mai contează Mp-ul când tu joci la divizie? Aici arata a "altceva"!!! Moral nu poți sa te duci la "open" din" B" sa joci în turnee! Nici măcar sa te antrenezi cu ei! Și div "B" chiar dacă rămâne în Amatur ar trebui sa aibă restricții la titluri. Vin cu un MP mare joaca 1 sau 2 turnee pe an și i-au titlul de campion județean în detrimentul colegilor care au jucat la multe turnee cum de fapt sa intămplat și anul acesta!

      Comentariu


      • Postat în original de GeluBv Vezi post

        Știe! El zice de cei legitimați din div B., o problemă mult prea delicată.
        Intradevar o problema mult mai delicata care a ramas de pe vremuri, dar acuma studiind un pic structura turneelor, mai ales cele pe 2 zile avem un dezechilibru mare la sectiunea Elite unde nu se prea inghesuie lumea.

        Propunere ca TOTI legitimatii activi din divizia B si cei legitimati in ultimi 2 ani, sa participe exclusiv la sectiunea Elite, si doar dupa 2 ani de la ultima legitimare sa fie repartizati dupa medie.Dar mai intervine si calculul Mediei Ponderate care ar trebui sa tina cont si sa elimine eventualele fraude (care stim cu toti ca planeaza asupra multora speculanti de pastrarea unei categorii ), si sa fie eliminate cele mai slabe 2 turnee din 5 participari sau 3 din 7 participari si actualizarile sa fie facute aleator sa nu mai dea posibilitatea unora sa calculeze cu punct si virgula pozitia care trebuie sa o aiba la un turneu.

        Cand zic actualizari aleatorii sa fie stabilite cateva reguli tehnice ,de ex., nu inainte cu 2 saptamani de A+,TF si nu mai dese de o luna dar nici mai rare de 3 luni si atunci cred ca nu prejudiceaza pe nimeni in mod direct.

        Pin pacate pt aceasta comunitate erau bune dezbaterile sa se ajunga la un consens care sa multumeasca pe cat mai multi , dar aceste dezbateri au ajuns subiecte de haterii,orgolii si contre de prost gust care tine pe cei mai multi la distanta de asa ceva si sau retras definitiv, eu personal avand foarte multe interactiuni cu fosti organizatori si actuali care refuza sa isi expuna punctul de vedere.
        Ar trebuii sa fim mai toleranti si sa ascultam parerile tuturor si postarile care aduc prejudici sau contravin regulilor forumului sa fie supuse regurilor.

        Comentariu


        • Crăciun fericit tuturor.

          Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

          Comentariu


          • La mulți ani tuturor !

            Comentariu


            • LA MULTI ANI CU SANATATE, FRATILOR ! !

              Comentariu


              • SORCOVA IERBARULUI

                Sorcova vesela,
                Să trăiți, să pregătiți,
                Soft-ul să vi-l lustruiți
                Că iarba crește îndată
                Și incepe să vă bată!

                Cu soluții și burete,
                Ca să nu existe pete,
                Si motive întemeiate
                Nici nu știți cine vă bate!

                Un an nou cu bucurie
                Și la masă sper să fie.
                Un topspin de vreți să dați
                La un block să v-așteptați 👀

                Și chiar dacă insistați
                Tot bătaie o să luați.
                De-aceea v-aș ruga
                Să căutați cumva
                Iute de-a vă antrena!
                Cu antrenori și roboți
                Că altfel...veți pierde toți !😂

                Și mai am înc-o urare
                Nu loviți la întâmplare !
                Mingea alba e poznașă
                Și se va opri in plasă.
                Ori afară se va scurge
                Punctul, nu ți-l va aduce.

                Hai la sală repejor
                Să vă antrenați cu spor
                Că în 2022
                Cine câștigă ???
                TOT NOI !🤗💪

                Cristi Ciortescu e cu voi și in 2022

                Comentariu


                • La multi ani cu sanatate,tuturor!
                  Liviu Petrescu

                  Comentariu


                  • Discutiile off topic au fost mutate in zona Figh a forumului.
                    https://www.tenisdemasa.ro/forum/node/931169
                    lemn: Waldner Dotec Carbon
                    fețe: Dignics 05/Dignics 05

                    Comentariu


                    • Buna ziua.
                      Am remarcat ca topicul dedicat tuneului A din data de 22.01.2022 de la Dorohoi a fost sters. Sincer, nu inteleg de ce, atat timp cat acest turneu a fost anulat (am prins din fuga mesajul d-lui Vladoiu care anunta acest fapt). Probabil ca marea majoritate a celor care s-au inscris la acest turneu sunt un pic "in ceata" deoarece nu mai au informatii cu privire la acest eveniment.

                      Comentariu


                      • O sa anunte domnul Popescu, organizatorul, ce si cum...

                        Comentariu


                        • Am fost sunat în jurul astăzi în jurul orei 10.00 de dl Popescu. I se adusese la cunoștință de către primarul localității ca, datorita situației Covid, toate activitățile neesențiale se suspenda pana la normalizare. El fiind la serviciu, m a rugat sa scriu eu pe site. Nefiind eu autorul thread ului, nu pot sa închid topicul, asa cum ar trebui după anularea concursului am rugat pe unul din membrii C. D
                          Dl Vladoiu a scris și a închis topicul dar ulterior, cei din C D au decis ca dl Popescu sa anunțe și sa îl închida, când va avea timp. L am sunat și i am spus, între timp primise și mesaj în acest sens de la dl Vela. Atât va pot spune.. Se pare ca pandemia asta blestemata nu ne lasa în pace
                          P. S. Topicul nu a fost șters, doar ca nu mai este sticky, il găsiți puțin mai jos
                          of all the things i lost i miss my mind the most

                          Comentariu


                          • Buna ziua. Am și eu o propunere. Am vrut sa scriu la rubrica Regulament 2022 dar nu am reușit. Rog comitetul director daca se poate ca Finalele de la orice concurs sa se joace pe sistemul 4 din 7. Sa ai timp să cunoști adversarul. Măcar finalele. Multumesc

                            Trimis de pe al meu Digi C2 folosind Tapatalk

                            Comentariu


                            • In prima fază ar fi de preferat ca fiecare organizator să decidă, oricând se poate. Este prea mult să fie impus de Comitetul Director. Finalele se pot disputa si 4 din 7, cu condiția: să fie timp, să vrea si organizatorul, să-și dorească și participanții/mai ales finaliștii. La noi în AmaTur finalele se dipută aproape de noapte.Unii vor să se cunoască mai bine, alții abia se mai țin pe picioare, si tot așa. Părerile sunt împărțite.

                              P.S. Dacă oganizatorul doreste să anunțe 4 din 7 noi ne adaptăm, dar nu prea văd cine își dorește să lungească turneul după un maraton bine cunoscut. La mondiale sau alte compețiții de vârf, concurenții nu stau toată ziua în sală, ...este altceva.
                              Hobby: Motoare si ski !
                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                              Comentariu


                              • Bună dimineața!!!
                                Am stat mult să mă gândesc sa scriu sau nu dar nu pot lăsa așa, încep prin a spune Felicitari, organizatorilor, participanților și câștigătorilor.
                                Am început bine inferioarele câștigând grupa terminând m-am dus la toaletă la ieșire in stânga sus se șprițuia de zor ceia nu condamn că in toată țara unde ne întâlnim servim cate ceva, trecând pe lângă Donisan Costel (domn nu-l pot face) a început sa vorbească numai aiurea si la mișto cu mine, la indemnul unor colegi lasă-l Bubu ca e beat, au început superioarele am căzut împreună, am jucat cu Pristavu unde am câștigat, apoi când trebuia să joc cu Donisan, a început circul la masă time out de 7 ori, făcea exact ce face un circar, ba pleca de la masă, si scotea zgomote din filmul cu Bruce Lee, sărea in sus deci miștouri, ce poți sa joci cu unu ca el??? M-am dus la d-nu Adrian l-am chemat sa stea lângă noi, dar mi-a răspuns ce să-i facă e beat, am lăsat de la mine la indemnul d-lui Iacob Gabriel pana sa terminat meciul, am început jocul cu Borcila Alexa 1-1 si 10-2 pentru mine apare im scena personajul iar și începe a vb urat ba, ca sunt gras cum să-l bat eu pe el, ba ce burtă am, de la scorul ala am cedat și nu am mai jucat deloc.
                                D-nu Donisan poate se credea cu angajați lui, de aceia trag un semnal de alarma către toți organizatori a se lua atitudine la astfel de cazuri, referitor la d-nu Munteanu Silviu ii dau dreptate ca eram acolo dacă persoana X nu ii ceda meciul Donisan nu se califica din inferioare, sunt câteva persoane care la turneele mele nu vor mai participa, în rest am cunoscut oameni faini Pancrat(Tulcea) și m-am întâlnit cu prieteni, îmi cer scuze daca am deranjat pe cineva, dar eu de acum când văd astfel de specimene pun paleta in husă și ma retrag, să ne vedem sănătoși, cu respect Bubu!!!
                                ​​​
                                Ultima editare de Bubucrys; 06.mar.2022, 18:18.
                                Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
                                fh tenergy 05
                                bh rakza 7 soft

                                Comentariu


                                • Bine punctat Cristi.

                                  Comentariu


                                  • Confirm cele spuse de dl. Bubulac. Meciurile din grupa inferioară nr. 3 s-au încheiat ultimele din cauza sincopelor de la masa de joc create de dl. Donisan. A întrerupt meciul cu V. Vlaisan cca. 7-8 minute pt. a merge împreună să "servească" ceva în colțul sălii, în tribune. Mai multe persoane din sală au remarcat acest lucru. Nu mai vorbesc despre cât de multe time-out-uri are nevoie pe parcursul unui meci.

                                    Dl. Donisan, poate nu cunoașteți regulamentul ITTF, dar time-out se ia o singură dată/meci și are durata de un minut. Celelalte pauze, de după 6 puncte jucate, (nu la scorul de 8- sunt pauze de "prosop" sau hidratare cu băuturi non-alcoolice.

                                    Iar ceea ce ați făcut cu ajutorul d-lui. Burghelea (meci trucat) este o mare rușine, dar pe care dvs. (amândoi) ați serbat-o imediat după meci cu "una mică".

                                    Dacă dl. prof. Cojocaru mai are foaia cu rezultate, cred ca poate vedea și confirma câte "corecturi" s-au făcut la scrierea rezultatului dintre cei doi.

                                    Ca membru Amatur solicit Comitetului Amatur și organizatorilor de turnee să introducă în regulamentul competițiilor și interzică accesul la masa de joc și penalizarea "sportivilor" care vin la masa de joc în stare de ebrietate sau care, prin atitudinea lor, afectează buna desfășurare a competițiilor.

                                    Comentariu


                                    • Așa este d-nu Munteanu, dacă persoana X încheia meciul fair play cu d-nu Donisan nu se ajungea aici si la tot circul asta la care la făcut, sarea in sus ca un animal, scotea niște zgomote din gură spuneai ca joaca într-un film, pleca de la masa, time out de 7 ori, și jigniri, dacă sunt puțin mai plinuț nu am venit la d-nu Donisan săi cer de mâncare, rușine....
                                      Ultima editare de Bubucrys; 06.mar.2022, 12:43.
                                      Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
                                      fh tenergy 05
                                      bh rakza 7 soft

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Sil Vezi post
                                        ...

                                        Ca membru Amatur solicit Comitetului Amatur și organizatorilor de turnee să introducă în regulamentul competițiilor și interzică accesul la masa de joc și penalizarea "sportivilor" care vin la masa de joc în stare de ebrietate sau care, prin atitudinea lor, afectează buna desfășurare a competițiilor.
                                        Aici nu cred că trebuie să intervină C. D. Cel in cauză poate să refuze meciul , dar numai după ce discută cu organizatorul. Organizatorul are dreptul si obligatia să aplice măsurile necesare si numai dacă organizatorul refuză nejustificat să ia aceste măsuri se poate discuta în C. D.

                                        C. D poate să intervină in situația de mai sus, dar asteptăm o confirmare din partea organizatorului.
                                        Hobby: Motoare si ski !
                                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                        Comentariu


                                        • Pentru mine un lucru e cert câteva persoane nu va mai participa la nici un turneu unde eu voi fi implicat, sănătate!!!!
                                          Ultima editare de Bubucrys; 06.mar.2022, 15:55.
                                          Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
                                          fh tenergy 05
                                          bh rakza 7 soft

                                          Comentariu


                                          • Domnule Panzar Alin ca prietene sau amice nu îți place să te numesc ,cu ce afirmații dubioase te-am deranjat?, te rog încetează ca ne umplem de penibil ,eu îți spuneam la fel ca Gabi Iacob ca cred ca gresesti ,dar la fel cum spunea un coleg de al tau și citez fără sa te supăr "Vede ca calul" vad ca nu am șanse sa iti dai seama ,îmi pare rau ca te-am supărat nu am avut intenția, o sa te vad curând și sa iti spun și în fata ,eu nu am cautat niciodata sa "ma bag în seama " dacă cineva are ceva sa îmi reproșeze sunt poate ca ii numeri pe degete și nu pt faptul ca joc tenis binisor ci ca mereu am avut coloana vertebrala ,am jucat serios și am putut întra în orice sala din România cu capul sus fără frica ,eu zic sa incetam aceasta polemica și sa ne vedem de tenisul nostru bun sau rau cum o fi.Doamne ajuta
                                            lemn Primorac carbon
                                            fete Andro Rasanter R42 ultramax

                                            Comentariu


                                            • Turneul este în desfășurare
                                              Observ ca nu va pasa de acest lucru și continuați cu niște polemici sterile, uneori doar ca să va aliniați orgoliile ranite
                                              Lăsați omul sa și termine turneul și certați va la Fight sau la Dezbateri curente
                                              of all the things i lost i miss my mind the most

                                              Comentariu


                                              • Pai persoanele care au comentat sunt la dezbateri curente nu pe pagina turneului, eu unul nu mă simt cu orgoliul rănit știu să pierd și să câștig , nu știu d-nu Munteanu, poate vouă va place sa jucați cu unul care spui ca e posedat scoate zgomote ca in filmele cu carate, ia 8 time out, vreau sa văd ce faceți voi sa aveți in fața un astfel de adversar?! Voi ii felicitați
                                                Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
                                                fh tenergy 05
                                                bh rakza 7 soft

                                                Comentariu


                                                • Domnule Cozma suntem la dezbateri curente ,ne-am raliat la indemnul lui Gelu aici ,sa vorbim, analizam ,sa facem procesul etapei ,va dau dreptate ca nu e ok sa o facem pe pagina turneului ,dar cred ca nu a-ti vrea sa para totul lapte și miere din exterior ca pe vremea lui Ceașcă, eu am avut doar cu domnul Panzar sa ii transmit ca cred ca greșește, și sa îmi spună ce afirmații dubioase am făcut eu ,in rest nu vad de ce as fi supărat pe cineva ,aaaa ca veneam și îl băteam pe my friend Catalin Sumanaru la tenis atunci înțelegeam oleacă de manie sa ne vedem sanatosi ,mai puțin nervoși și mult mai inteligenți va doresc sănătate.
                                                  lemn Primorac carbon
                                                  fete Andro Rasanter R42 ultramax

                                                  Comentariu


                                                  • Ok scuze am crezut ca suntem pe pagina de la SV.. O zi buna Sunt pe mobil și sunt cam chior
                                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X