Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (1 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • O duminica plăcută!
    Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
    fh tenergy 05
    bh rakza 7 soft

    Comentariu


    • Adevărul e că s-a băut tot! Iar urmările au fost cam cele descrise mai sus.
      lemn-DHS H301
      FH-729 Batle II / BH-V15 Extra

      Comentariu


      • Mulțumim d-nu Lucian pentru confirmare.
        Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
        fh tenergy 05
        bh rakza 7 soft

        Comentariu


        • Postat în original de Bubucrys Vezi post
          Mulțumim d-nu Lucian pentru confirmare.
          Nu stiu dacă Donisan Costel are cont pe forum, dar sunt colegi care să-i transmită cele relatate. Am inteles că organizatorul a fost informat în sală, ar fi necesar să ne comunice cum stau lucrurile si care a fost motivul de nu a luat atitudine.
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • Postat în original de GeluBv Vezi post

            Nu stiu dacă Donisan Costel are cont pe forum, dar sunt colegi care să-i transmită cele relatate. Am inteles că organizatorul a fost informat în sală, ar fi necesar să ne comunice cum stau lucrurile si care a fost motivul de nu a luat atitudine.
            A luat atitudine în măsura în care a fost și el informat. Răul fusese deja comis și asta din cauză că oameni nu au vrut să-și pună mintea. S-a mers pe varianta că se vor liniști lucrurile de la sine.
            lemn-DHS H301
            FH-729 Batle II / BH-V15 Extra

            Comentariu


            • Postat în original de GeluBv Vezi post

              Nu stiu dacă Donisan Costel are cont pe forum, dar sunt colegi care să-i transmită cele relatate. Am inteles că organizatorul a fost informat în sală, ar fi necesar să ne comunice cum stau lucrurile si care a fost motivul de nu a luat atitudine.
              1. Dl. Donisan pana in prerzent nu a avut comportament nesportiv la turneele organizate de mine. Suspiciunile, plangerile care au ajuns la mine erau dupa terminarea meciurilor! Ma gandesc ca decizia de a juca sau nu acel meci ii revine persoanei de la masa de joc pana la constatarea abaterilor sau cel putin semnalarea trebuie facuta in timpul meciului!

              2. La terminarea turneului intradevar dl.Donisan a oferit celor din tribune cate o bere, pentru acest gest a fost avertizat ca ulterior sa ofere bautura in locurile special amenajate pentru acest scop!

              3. Unii se plang ca nu am oferit diplome bine meritate pentru locurile 5-8.
              Am aruncat 3 diplome dupa premierea categoriilor avansati si open pentru simplul fapt ca persoanele in cauza nu au fost prezente la premiere. Iar unii au renuntat de buna voie la diploma si chiar m-au rugat sa ofer mai multe diplome a doua zi la turneul hobby, unde se astepta participarea a mai multor copii! In acelasi timp am solicitat tuturor celor prezenti de la categoria Elite, daca isi doresc diploma pentru locul 5-8, sa-mi comunice sa o completez. O singura persoana mi-a zis ca isi doreste DIPLOMA!

              Toate bune!

              Daca mai este nevoie si de alte precizari rog comitetul director sa ma contacteze!
              Ultima editare de Adrian's; 07.mar.2022, 13:15.

              Comentariu


              • Eu personal am venit d-nu Adrian si v-am spus ce si cum face si mi-ați spus că e beat, apoi eu la 10-2 pentru mine cu Borcila si văzându-l in stânga pe respectivul cum se ia de burta mea etc si scoțând sunete din filme mai puteam juca????
                Si chiar numai vreau sa mă cert cu nimeni dacă d-nu Donisan a crezut de cuviință sa se comporte așa cu mine sa fie sănătos.
                De asta am rămas surprins că niciodată nu am avut vreo galceava cu dansul, acum cine știe poate sa întrecut măsura din cauza gradelor.
                In fine am văzut concluzia într-un final eu ca organizator știu ce am de făcut si la turneele mele si la masa de joc când întâlnesc un astfel de cetățean!!!
                Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
                fh tenergy 05
                bh rakza 7 soft

                Comentariu


                • Am inteles acum câteva minute ca d-nu Donisan are o problema mai delicată, probabil si ieșirile lui a fost din cauza asta, multă sănătate.
                  Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
                  fh tenergy 05
                  bh rakza 7 soft

                  Comentariu


                  • Si cum ramane cu cei care au trucat un meci?
                    Consider ca nu este recomandat sa lasam lucrurile sa se rezolve de la sine. Am auzit si, mai mult, chiar am fost martorul unor astfel de meciuri. Nu pot sa descriu amaraciunea celor care au fost impiedicati sa acceada in superioare sau in eliminatorii in urma unor astfel de intelegeri. Te trezesti cu noaptea in cap, cheltui bani cu transportul, achiti taxa de participare, te chinui sa castigi un meci sau doua, dar nu poti sa treci in faza urmatoare deoarece este mai simplu pentru unii sa joace altfel. Vin cu urmatoarele propuneri:

                    - dupa terminarea unui turneu, daca vor fi sesizari scrise din partea participantilor in legatura cu existenta unor meciuri trucate, organizatorul/organizatorul tehnic trebuie sa discute cu cei suspectati de a fi aranjat un meci, iar acestia vor primi un avertisment public!

                    - daca vor exista aceleasi plangeri la urmatoarele turnee, cei care au recidivat sa primeasca o suspendare de cel putin 3 luni de la toate turneele din zona din care fac parte!

                    Este doar o recomandare, dar astfel cred ca unii jucatori se vor gandi de cel putin 2 ori inainte de a aranja un meci in favoarea lor sau in favoarea unor prieteni/cunoscuti.
                    "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
                    https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

                    Comentariu


                    • Postat în original de GabrielD Vezi post
                      Si cum ramane cu cei care au trucat un meci?
                      Consider ca nu este recomandat sa lasam lucrurile sa se rezolve de la sine. Am auzit si, mai mult, chiar am fost martorul unor astfel de meciuri. Nu pot sa descriu amaraciunea celor care au fost impiedicati sa acceada in superioare sau in eliminatorii in urma unor astfel de intelegeri. Te trezesti cu noaptea in cap, cheltui bani cu transportul, achiti taxa de participare, te chinui sa castigi un meci sau doua, dar nu poti sa treci in faza urmatoare deoarece este mai simplu pentru unii sa joace altfel. Vin cu urmatoarele propuneri:

                      - dupa terminarea unui turneu, daca vor fi sesizari scrise din partea participantilor in legatura cu existenta unor meciuri trucate, organizatorul/organizatorul tehnic trebuie sa discute cu cei suspectati de a fi aranjat un meci, iar acestia vor primi un avertisment public!

                      - daca vor exista aceleasi plangeri la urmatoarele turnee, cei care au recidivat sa primeasca o suspendare de cel putin 3 luni de la toate turneele din zona din care fac parte!

                      Este doar o recomandare, dar astfel cred ca unii jucatori se vor gandi de cel putin 2 ori inainte de a aranja un meci in favoarea lor sau in favoarea unor prieteni/cunoscuti.
                      E un adevarat flagel in zona aia trucatul de meciuri si platitul de polite.

                      Comentariu


                      • Postat în original de Sil Vezi post
                        Confirm cele spuse de dl. Bubulac. Meciurile din grupa inferioară nr. 3 s-au încheiat ultimele din cauza sincopelor de la masa de joc create de dl. Donisan. A întrerupt meciul cu V. Vlaisan cca. 7-8 minute pt. a merge împreună să "servească" ceva în colțul sălii, în tribune. Mai multe persoane din sală au remarcat acest lucru. Nu mai vorbesc despre cât de multe time-out-uri are nevoie pe parcursul unui meci.

                        Dl. Donisan, poate nu cunoașteți regulamentul ITTF, dar time-out se ia o singură dată/meci și are durata de un minut. Celelalte pauze, de după 6 puncte jucate, (nu la scorul de 8- sunt pauze de "prosop" sau hidratare cu băuturi non-alcoolice.

                        Iar ceea ce ați făcut cu ajutorul d-lui. Burghelea (meci trucat) este o mare rușine, dar pe care dvs. (amândoi) ați serbat-o imediat după meci cu "una mică".

                        Dacă dl. prof. Cojocaru mai are foaia cu rezultate, cred ca poate vedea și confirma câte "corecturi" s-au făcut la scrierea rezultatului dintre cei doi.

                        Ca membru Amatur solicit Comitetului Amatur și organizatorilor de turnee să introducă în regulamentul competițiilor și interzică accesul la masa de joc și penalizarea "sportivilor" care vin la masa de joc în stare de ebrietate sau care, prin atitudinea lor, afectează buna desfășurare a competițiilor.
                        Buna ziua!... personal este prima data cand intru pe forum ca sa vad "discutiile" de dupa un turneu.... nu e genul meu sa stau pe forum pentru simplul motiv ca nu am timp si nici nu ma prea pricep.... acum am primit pe WhatsApp un link cu acest subiect in care se pare ca sunt protagonist, motiv pentru care ma simt dator sa dau (dar sa si cer) niste explicatii:
                        1) nu contest faptul ca ma cunosc cu domnul Donisan, asa cum ma cunosc cu foarta multe lume din AmaTur;
                        2) nu contest nici faptul ca pe la toate turneele - fiecare dintre noi s-a "cinstit" mai mult sau mai putin cu cei cu care s-a intalnit, fara ca asta sa reprezinte un impediment de a juca fair-play, sens in care nu contest ca la acest concurs n-as fi ciocnit un sprit cu domnul Donisan insa fara ca acest lucru sa afecteze in vreun fel jocul de la masa;
                        3) nu tine de mine atitudinea domnului Donisan in raport cu alti jucatori si de aceea evit sa formulez comentarii la adresa altor jucatori fara a avea un fundament;
                        4) cat despre acuzatia ca as fi trucat meciul invit pe cei care ma acuza sa faca aceasta dovada, in caz contrar imi rezerv dreptul de a o considera tendentioasa;
                        5) cu privire la modificarile si stersaturile de pe foaia de joc, intr-adevar acestea au existat; insa se impune precizarea ca alti jucatori au trecut gresit rezultatele lor in dreptul pozitiei care ar fi trebuit ocupata de rezultatul dintre mine si domnul Donisan, drept pentru care, la finalul meciului, domnul Donisan a trecut rezultatul nostru... martor al acestui fapt a fost domnul Vlaisan care poate certifica aceasta modificare;
                        In concluzie, in raport cu cele aratate, consider ca am fost, sunt si voi fi intotdeauna un jucator fair-play si nu am avut vreodata vreo atitudine necuviincioasa fata de organizatori sau fata de participantii la turneu, fara sa afectez buna desfasurare a competitiilor, lucru pe care il pot confirma cei care ma cunosc, cu atat mai mult cu cat, indiferent de rezultatul meciului dintre mine si domnul Donisan, atitudinea de care acest domn este acuzat fata de participantii la turneu s-ar fi facut resimtita. IN CONTINUARE MILITEZ PE O ATITUDINE CUVIINCIOASA FATA DE TOTI MEMBRII AMATUR BAZATA PE RESPECT.
                        Cu stima,
                        Florin BURGHELEA
                        BLADE: Yasaka Galaxya/FH: ANDRO Rasanter 42/BH: ANDRO Rasanter 37

                        Comentariu


                        • Postat în original de Mr. Ubique Vezi post

                          ... nu contest ca la acest concurs n-as fi ciocnit un sprit (A SE CITI ȚUICĂ) cu domnul Donisan insa fara ca acest lucru sa afecteze in vreun fel jocul de la masa;...

                          ​​​​​​... cat despre acuzatia ca as fi trucat meciul invit pe cei care ma acuza sa faca aceasta dovada, in caz contrar imi rezerv dreptul de a o considera tendentioasa;

                          Cu stima,
                          Florin BURGHELEA
                          Domnule Burghelea,

                          Credeam că ați intrat pe forum pentru a vă cere scuze. Într-adevăr, meciurile trucate sunt greu de demonstrat. Însă mă uimește parcursul dvs. Ați învins tot și în inferioare și în superioare, mai puțin pe dl. Donisan.

                          Fiecare trăiește cu propria conștiință. Dacă acuzația mea este lipsita de fundament, vă rog să primiți scuzele mele sincere!

                          Eu nu mai am nimic de adăugat la acest thread.

                          Comentariu


                          • In atentia CD!!!

                            Buna!!!as avea o sugestie in legatura cu participarea la Turneul Campionilor:nu s-ar putea schimba regulamentul de participare astfel ca *liderii judeteni* sa aiba loc asigurat la TC,fara a lua in calcul locul din clasamentul general?totusi lideri judeteni sunt premiati,si multi nu pot ajunge ca nu intra pe lista din cauza clasamentului general!!!
                            Va rog sa luati in calcul aceasta sugestie!!!
                            Multumesc!!!!

                            Tapatalkkal küldve az én POCOPHONE F1 eszközömről

                            Yasaka Sweden Extra - Yasaka Rakza 7 - Yasaka Rakza 7

                            Comentariu


                            • Postat în original de Stefy Vezi post
                              In atentia CD!!!

                              Buna!!!as avea o sugestie in legatura cu participarea la Turneul Campionilor:nu s-ar putea schimba regulamentul de participare astfel ca *liderii judeteni* sa aiba loc asigurat la TC,fara a lua in calcul locul din clasamentul general?totusi lideri judeteni sunt premiati,si multi nu pot ajunge ca nu intra pe lista din cauza clasamentului general!!!
                              Va rog sa luati in calcul aceasta sugestie!!!
                              Multumesc!!!!

                              Tapatalkkal küldve az én POCOPHONE F1 eszközömről
                              Si cei cu grila incompleta ?!! Sau cei cu 0(zero) participari ?!!! Sau care nu au participat nici macar la regional ?!!! sau...sau ... sau....!!!!!
                              In detrimentul celui care lupta si este al doilea sau al treilea in judetul lui ?!!!

                              Comentariu


                              • Sa lasam CD sa decida,normal,cu anumite criterii!!!

                                Tapatalkkal küldve az én POCOPHONE F1 eszközömről

                                Yasaka Sweden Extra - Yasaka Rakza 7 - Yasaka Rakza 7

                                Comentariu


                                • Un judet , nu dau nume , are patru jucatori activi in 2022 , pe doua niveluri , si patru lideri , loc asigurat la turneul pe echipe , Cluj nu e departe ,,,,Succes ! ... Greu la Cluj !

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Stoicescu Gheorghe Vezi post
                                    Cluj nu e departe ,,,,Succes ! ... Greu la Cluj !
                                    Consider ca expresia "Greu la Cluj" nu reda cel mai bine ce s-a intamplat in ultimele luni - probabil ca aceasta expresie se refera la ce va fi la Cluj, la cat de grea va fi competitia; in schimb, eu as folosi "Greu pana la Cluj" sau "Greu sa ajungi la Cluj " din cel putin 2 motive:

                                    1) unii au tras de pozitia in clasament in acelasi mod in care un politician trage pentru un nou mandat: aproape prin orice mijloc; poate (!) ca formatul competitiei (cel mai bine situat jucator calificandu-se mai departe) ii determina sa procedeze in acest fel;

                                    2) Cu toate ca unii sunt primii la o categorie, vad ca nu sunt lasati sa participe.

                                    De ce nu s-ar desfasura un baraj din primii 3-4-5 jucatori de la fiecare categorie - daca exista mai multi doritori - pentru a se stabili jucatorul calficat la competitie. In acest mod este rasplatita atat participarea la turnee, cat si valoarea jucatorilor.

                                    Inchei acest mesaj prin a mentiona ca sunt lucruri mai importante decat o diploma, un tricou sau un titlu. Poate onestitatea, prietenia, recunoasterea valorii adversarului!

                                    "Campionii nu devin campioni pe ring. Acolo primesc doar recunoasterea!" (John Maxwell)
                                    "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
                                    https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de GabrielD Vezi post

                                      Consider ca expresia "Greu la Cluj" nu reda cel mai bine ce s-a intamplat in ultimele luni - probabil ca aceasta expresie se refera la ce va fi la Cluj, la cat de grea va fi competitia; in schimb, eu as folosi "Greu pana la Cluj" sau "Greu sa ajungi la Cluj " din cel putin 2 motive:

                                      1) unii au tras de pozitia in clasament in acelasi mod in care un politician trage pentru un nou mandat: aproape prin orice mijloc; poate (!) ca formatul competitiei (cel mai bine situat jucator calificandu-se mai departe) ii determina sa procedeze in acest fel;

                                      2) Cu toate ca unii sunt primii la o categorie, vad ca nu sunt lasati sa participe.

                                      De ce nu s-ar desfasura un baraj din primii 3-4-5 jucatori de la fiecare categorie - daca exista mai multi doritori - pentru a se stabili jucatorul calficat la competitie. In acest mod este rasplatita atat participarea la turnee, cat si valoarea jucatorilor.

                                      Inchei acest mesaj prin a mentiona ca sunt lucruri mai importante decat o diploma, un tricou sau un titlu. Poate onestitatea, prietenia, recunoasterea valorii adversarului!

                                      "Campionii nu devin campioni pe ring. Acolo primesc doar recunoasterea!" (John Maxwell)
                                      Expresia nu are legatura cu ce spun eu sau rastalmacesti , de ce nu intrebi la sursa ?!! Eu de la sursa o cunosc ! Intreaba prietenii de la Cluj

                                      Comentariu


                                      • Ca sa scapam de hotie propun: ai 50 turnee nu poți juca la hobby ci mai sus....ai 100 turnee nu poți juca la avansati ci mai sus...ai 200 turnee tre sa joci la elite.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Vije Vezi post
                                          Ca sa scapam de hotie propun: ai 50 turnee nu poți juca la hobby ci mai sus....ai 100 turnee nu poți juca la avansati ci mai sus...ai 200 turnee tre sa joci la elite.
                                          Și dacă ai 300, unde mai joci ?

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Brulea Petre Vezi post

                                            Și dacă ai 300, unde mai joci ?
                                            Dacă ai peste 300 turnee si nu esti la elite, ar trebui sa fii obligat sa joci la hobby

                                            Comentariu


                                            • Vedeti ca deja exista clubul 400. Parca vad ca il trimiteti pe nea Gigi in superliga

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Brulea Petre Vezi post

                                                Și dacă ai 300, unde mai joci ?
                                                Liga 300, Liga 400, Liga 500....
                                                Hobby: Motoare si ski !
                                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Vije Vezi post

                                                  Dacă ai peste 300 turnee si nu esti la elite, ar trebui sa fii obligat sa joci la hobby
                                                  Just, Exceptie poate fi cel varstnic ( 70 ani), ,

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Brulea Petre Vezi post

                                                    Și dacă ai 300, unde mai joci ?
                                                    Joci din placere!

                                                    "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
                                                    https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X